315
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń10 tys.
  • Odpowiedzi189
  • Ocen na +90
315 ppt ?

Wandali polskiej przyrody nazywa się "patriotami" (190)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Re: Wandali polskiej przyrody nazywa się "patriotami"

Napisał(a): ~LiśćDębu -

~JoZeWsi Pomyliłeś tematy.
Nie mówimy tu o jakiejś "ustawie przywracającej część prawa własności", bo taka ustawa nie istniała i nie istnieje, lecz o Ustawie o ochronie przyrody.
A Przyroda jest ważniejsza niż to, co w swym mniemaniu uważasz za swoją własność.
Nie nie pomyliłem tematów, doskonale wiem o czym piszę i proszę przeczytaj mój wpis (ze zrozumieniem) zanim znów odpowiesz. Pisząc o ustawie przywracającej "część prawa własności, piszę o tej która obecnie obowiązuje. To co "w swym mniemaniu uważam za swoją własność" to ziemia za którą zapłaciłem i jest moja... Zdziwiona Marysia? To może ja uznam dziś że z ważnych powodów społecznych można ba nawet trzeba traktować twoje mieszkanie jak WC ... Dlaczego nie? Widzisz kolego, to że nie posiadasz niczego, nie upoważnia cię do rozporządzania własnością innych. Co zaś zmiany ustawy się tyczy - będę pierwszym który zażąda po owej zmianie odszkodowania za ograniczenie możliwości rozporządzania moim własnym mieniem, oraz za utratę wartości gruntu. Pytam raz jeszcze co stoi na przeszkodzie byś zakupił grunt i zagospodarował go według własnej wizji... Naprawdę mam wrażenie że rozmawiam z dzieckiem...
Zapoznaj się z miejscowymi planami zagospodarowania przestrzennego, które określają w jaki sposób twój grunt może być użytkowany. A jeśli ci się to nie podoba, to wystąp o zmianę zaszeregowania swych gruntów.

Czy uważasz, że Przyroda jest twoją własnością, i możesz nią dowolnie rozporządzać i w nią ingerować?
Jeśli tak, po poczytaj Konstytucję, a dowiesz się w jakim błędnym przeświadczeniu żyjesz.

Własność nie oznacza anarchii czy absolutnej dowolności w stanowieniu.
Żyjąc w miejskim bloku w mieszkaniu własnościowym też wszystkiego nie możesz.
Nie masz na przykład prawa dowolnie i samowolnie zmieniać konstrukcji budynku poprzez ingerencję w jego elementy nośne, a za hałasowanie w nocy w swoim lokalu możesz być ukarany grzywną, jeśli to będzie przeszkadzało sąsiadom.

W skrócie: Musisz przestrzegać reguł współżycia społecznego i zrozumieć, że interes jednostki nie może przeważać nad interesem społecznym!

Które z nas jest małym dzieckiem, skoro muszę ci tłumaczyć takie oczywistości?
INTERIA.PL

~JoZeWsi
Osoby światłe, społecznie zorientowane i odpowiedzialne widzą, że prawo własności nie jest prawem dowolności i anarchii, i że są prawa nad nim nadrzędne, między innymi te, które dotyczą dobra większego, czyli ogólnego, a takim dobrem jest Przyroda.
Rozbawiłeś mnie, naprawdę :) Osoby "światłe społecznie" nie piszą takich głupot jakie spłodziłeś... Marzy ci się życie w komunie, czy tam na łonie natury - proszę bardzo, ale nie za moje pieniądze i nie na moim gruncie. Zakup sobie kilkanaście hektarów ziemi i będziesz u siebie... Jak to prosto i lekko wyciągać brudne, leniwe ręce w stronę czyjejś własności... /ja nie mam, ale on ma to tak jakby moje było/. W sumie otwarłeś mi oczy nieco, chyba zacznę przepędzać ludzi z terenu mojej posesji... Bo dlaczego nie? ;)
Państwo jest strukturą społeczną, a jego obywatele żyją w myśl pewnych reguł.

Jeśli posiadasz 5-osobowy samochód, który da radę wycisnąć 220 km/h., to jednak nie możesz bezkarnie nim jeździć w terenie zabudowanym z taką prędkością, zabierając do niego 8 pasażerów, pomimo, że to twoja własność!!!

Widzę, że masz poważne problemy ze zrozumieniem podstaw dotyczących praw i reguł współżycia społecznego.
Może więc powinieneś zakupić działkę na Księżycu i tam się przenieść, by robić tam wszystko, co ci się podoba?

Napisał(a): ~JoZeWsi -

Widzę, że masz poważne problemy ze zrozumieniem podstaw dotyczących praw i reguł współżycia społecznego.
Może więc powinieneś zakupić działkę na Księżycu i tam się przenieść, by robić tam wszystko, co ci się podoba?
Skonsultowałem się z moimi znajomymi, i uznaliśmy że z uwagi na zapotrzebowanie społeczne zaczniemy używać twojego (rodziców)mieszkania jako WC ... Nie interesuje nas to, że chcesz tam mieszkać - zakup działkę na księżycu tam nikt ci nie napaskudzi... ----Dokładnie taka jest twoja logika... A teraz zrób wyjątek od reguły i pomyśl przez chwilę... Pomyśl o prawie własności, o tym że być może kiedyś i ty będziesz miał coś na co zapracujesz i że zawłaszczanie cudzego mienia to zło... Odpisz dopiero gdy dorośniesz.

Jeszcze słowo do oszołomów piszących o tym że PIS zmieni ustawę... Nie zmieni, bo to byłby koniec PISu, będę pierwszym który "poprosi" państwo o odszkodowanie z tytułu utraty wartości gruntu, ograniczenia prawa własności et cetera... ;)

~JoZeWsi
Skonsultowałem się z moimi znajomymi, i uznaliśmy że z uwagi na zapotrzebowanie społeczne zaczniemy używać twojego (rodziców)mieszkania jako WC ... Nie interesuje nas to, że chcesz tam mieszkać - zakup działkę na księżycu tam nikt ci nie napaskudzi... ----Dokładnie taka jest twoja logika... A teraz zrób wyjątek od reguły i pomyśl przez chwilę... Pomyśl o prawie własności, o tym że być może kiedyś i ty będziesz miał coś na co zapracujesz i że zawłaszczanie cudzego mienia to zło... Odpisz dopiero gdy dorośniesz.
Jeżeli kupię działkę leśną, to potem nie będę beczał, że nie jest ona działką budowlaną.

Ty w ogóle wiesz do jakiego terenu masz prawo własności???
Z twojego bełkotu podejrzewam że NIE WIESZ, i dlatego płaczesz!

Jeżeli kupujesz rower, to potem nie narzekaj, że nie chcą ci tej twojej własności zarejestrować i pozwalać użytkować jako śmigłowca! :-)

[cytatMusisz przestrzegać reguł współżycia społecznego i zrozumieć, że interes jednostki nie może przeważać nad interesem społecznym![/cytat] Halo.... Czy ty zakumałeś już jaka jest różnica między komunizmem a demokracją? Tu ziemia... Moje nie znaczy nasze, chcesz mieć -zarób i kup. Widzę że co głupszym aktywistom spodobał się pomysł PO by za niekompetencję i nieudolność państwa płacili obywatele... PIS nie zrobił nic nadzwyczajnego, przywrócił po części normalność - nic więcej.

~JoZeWsi Jeszcze słowo do oszołomów piszących o tym że PIS zmieni ustawę... Nie zmieni, bo to byłby koniec PISu, będę pierwszym który "poprosi" państwo o odszkodowanie z tytułu utraty wartości gruntu, ograniczenia prawa własności et cetera... ;)
Oszołomem od wczoraj najgłośniej mówiącym o zmianie tej ustawy jest Prezes Kaczyński.

Nie rozumiesz tego, że każdy ma głęboko w dupie twoją zasraną działeczkę z trzema drzewkami, które chcesz wyciąć?
Tu chodzi o coś niewspółmiernie większego, niż twoje zakichane parę hektarów!
CHODZI O DOBRO POLSKIEJ PRZYRODY!!!
Lecz co to ciebie obchodzi, skoro ty dbasz tylko i wyłącznie o swoją własność?

Napisz protest do Prezydenta USA i do papieża.
Może go rozpatrzą? :))

~JoZeWsi][cytatMusisz przestrzegać reguł współżycia społecznego i zrozumieć, że interes jednostki nie może przeważać nad interesem społecznym![/cytat Halo.... Czy ty zakumałeś już jaka jest różnica między komunizmem a demokracją? Tu ziemia... Moje nie znaczy nasze, chcesz mieć -zarób i kup. Widzę że co głupszym aktywistom spodobał się pomysł PO by za niekompetencję i nieudolność państwa płacili obywatele... PIS nie zrobił nic nadzwyczajnego, przywrócił po części normalność - nic więcej.
A ty dalej swoje!

Jeśli chcesz dalej rozmawiać, proszę zapoznaj się z następującymi terminami, i poproś kogoś dorosłego aby ci je objaśnił:
- Plan zagospodarowania przestrzennego
- Zaszeregowanie gruntów
- Konstytucja RP
- Poprzednia Ustawa o ochronie przyrody
- Obecna Ustawa o ochronie przyrody.

Bez rozumienia przez ciebie podstaw dalsza rozmowa jest niecelowa i daremna.

[cytat Jeżeli kupię działkę leśną, to potem nie będę beczał, że nie jest ona działką budowlaną.

Ty w ogóle wiesz do jakiego terenu masz prawo własności???
Z twojego bełkotu podejrzewam że NIE WIESZ, i dlatego płaczesz![/cytat] Podejrzewaj do woli, to wolny kraj, ja podejrzewam że ty nie należysz do najbystrzejszych ;) ... Posiadam grunty budowlane (przed zakupem zadbałem o zmianę kwalifikacji z uwagi na chore prawo) które zadrzewiłem, moja ziemia- moje prawo ;) Z twojego bełkotu wnioskuję że brak ci argumentów... Żenada...

[cytat

Nie rozumiesz tego, że każdy ma głęboko w dupie twoją zasraną działeczkę z trzema drzewkami, które chcesz wyciąć?
Tu chodzi o coś niewspółmiernie większego, niż twoje zakichane parę hektarów!
CHODZI O DOBRO POLSKIEJ PRZYRODY!!!
Lecz co to ciebie obchodzi, skoro ty dbasz tylko i wyłącznie o swoją własność?

Napisz protest do Prezydenta USA i do papieża.
Może go rozpatrzą? :))[/cytat] Hmm może ty lubisz mieć "głęboko w dupie" ja nie -zatem nie pisz "każdy" nie każdy się spedalił ...To raz . Dwa "Tu chodzi o coś niewspółmiernie większego, niż twoje zakichane parę hektarów!
CHODZI O DOBRO POLSKIEJ PRZYRODY!!!" I wymyśliłeś swoim małym rozumkiem że za owo "dobro" ja mam płacić.... No gratuluję geniuszu."Lecz co to ciebie obchodzi, skoro ty dbasz tylko i wyłącznie o swoją własność" Ja mam jakąś "swoją własność" dbam o nią to prawda - zarobiłem i kupiłem... Co masz ty oprócz dziwnie roszczeniowej postawy? Pisałem powtórzę zakup ziemie i żądz na niej według własnych zasad, od mojej własności wara.

[cytat kogo=~JoZeWsi][cytat Jeżeli kupię działkę leśną, to potem nie będę beczał, że nie jest ona działką budowlaną.

To cytat nie moich słów, a twoich, czy tam tobie podobnego oszołoma.- Jeden debil napisał, drugi debil zacytował co jak co ale przekręcać prawdę, mataczyć i kraść to potraficie wybornie... Tracę nadzieję że nauczycie się myśleć. Nierób, gnój i leser, nigdy się nie zmieni, zawsze będzie zazdrościł i kombinował jak zawłaszczyć cudze.

Napisał(a): WednesdayTEN -

~JoZeWsi (...) zakup ziemie i żądz na niej według własnych zasad, od mojej własności wara.
Kupię se ziemię obok twojej własności i se zorganizuję tam wysypisko śmieci - rządził se będę według własnych zasad a tobie wara od mojej własności! :P

Napisał(a): ~gość -

Widzieliśmy te "skarby" przyrody, które waliły się ze starości na dachy, samochody i terror urzędników w stosunku do właścicieli posesji z domkami jednorodzinnymi. Bardzo dobrze zrobił PiS zabierając urzędasom i terrorystom pseudo ekologicznym prawo do cudzej własności. Był to komunizm w czystej postaci - zakazany w Konstytucji RP.
« Wróć do tematów
Do góry strony: Wandali polskiej przyrody nazywa się "patriotami"