220
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń7 tys.
  • Odpowiedzi146
  • Ocen na +-81
220 ppt ?

Warto brać kredyty chwilówki? (147)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny
INTERIA.PL

Re: Warto brać kredyty chwilówki?

Napisał(a): Biala878 -

Pewnie ze brac heh pozniej uchylac sie przez 3 lata nie wplacac nic i pozniej starac sie i wnosic o przedawnienie :-))))0

majowa Na pewno nie na kupno telewizora.... to głupota zwłaszcza że po miesiącu trzeba oddać, więc jak nie masz tej kasy na telewizor to za miesiąc będziesz miał? A jeśli będziesz miał to chyba warto poczekać ten miesiąc i nie płacić olbrzymich odsetek. Za 2000zł to będzie ok dodatkowo 300zł za miesiąc. To lepiej normalnie w sklepie raty i płacić.
Takie chwilówki ratują ludzi jak im braknie na życie pod koniec miesiąca można wziąć np 200zł np. pięć dni i spłacić po wypłacie, nie trzeba biegać po sąsiadach i rodzinie. Ale tylko małe kwoty na krótki czas i mając pewność że spłacimy to w terminie.

Napisał(a): ~aloe -

Parabanki z chwilówkami to zwykła lichwa. Naucz się gospodarować kasą, to lepsze niż chwilówka. Według mnie chwilówki można wziąć tylko od rodziny i to też nie za często, a rządzić się pieniędzmi na miarę możliwości. od chwilówki czy nawet kredytu do dużego zadłużenia jest nieduży krok.

Napisał(a): ~greg -

Mysia3006 Nie opłaca się. Pożyczysz 50 zł, a będziesz musiał oddać 150 zł, a nawet więcej. Nazywa się chwilówka, bo dla tych, którzy oferują te pieniądze jest to szybki zarobek na kimś kogo (często) przyparło do muru.
ja pożczyłem 500 pln a oddałem po miesiacu 550 i robie tak juz szosty raz i nigdy nie wiecej na swieta pozyczyłem 300 a oddałem 370

Napisał(a): ~agata -

~aloe Parabanki z chwilówkami to zwykła lichwa. Naucz się gospodarować kasą, to lepsze niż chwilówka. Według mnie chwilówki można wziąć tylko od rodziny i to też nie za często, a rządzić się pieniędzmi na miarę możliwości. od chwilówki czy nawet kredytu do dużego zadłużenia jest nieduży krok.
ma 100% racji,to jest stapanie po bardzo cienkim lodzie,dlatego trzeba bardzo byc ostroznym w tym temacie, a z drugiej strony gdyby nie zakupy na raty to niczego bym nie kupiła...

Napisał(a): ~4444 -

~klider Jak szybko pozyskać środki finansowe na niespodziewane wydatki?
W obecnej sytuacji na rynku finansowym, oraz wobec niepewności stałości zatrudnienia, oszczędzanie stało się luksusem, na które nie każdy może sobie pozwolić. Finansowanie planów i inwestycji z wykorzystaniem oszczędności jest jednym z najtańszych rozwiązań, jednak dziś okazuje się dość problematyczne. W jaki sposób zatem można sfinansować rysowane przed sobą plany?
http://kredyt(...)_id=117
Wiesz co, pitu pitu. Kredyty są dla bogatych! Ja mam 900 zł renty, mąż zarabia 2200. Jak mamy wyjechać na urlop czy kuopić meble, to odkładamy na to grosz. Jeśli nas nie stać - czekamy aż uzbieramy. Nie stać nas na bankowe pożyczki, czy jakieś szybkie pożyczki. Kto umie liczyć i jest oszczędny, nie nabierze się na spłacanie kredytów czy pożyczek parabankowych.

Napisał(a): ~paniwladca50 -

~gość a ja uważam, że warto, trzeba tylko pamiętać o regularnej spłacie i nie ma kłopotu. Przecież wiele osób z tego korzysta! ja ostatnio wzięłam taką pożyczkę chwilówkę w Ekspres Kasa, mogę polecić, pieniądze są w ciągu 15 minut na koncie.
warto wziąć ale w ,,VIVUS,, albo WONGA.I tylko raz,bo bez odsetek.Pozdrawiam:)

Napisał(a): ~heh -

~greg
Mysia3006 Nie opłaca się. Pożyczysz 50 zł, a będziesz musiał oddać 150 zł, a nawet więcej. Nazywa się chwilówka, bo dla tych, którzy oferują te pieniądze jest to szybki zarobek na kimś kogo (często) przyparło do muru.
ja pożczyłem 500 pln a oddałem po miesiacu 550 i robie tak juz szosty raz i nigdy nie wiecej na swieta pozyczyłem 300 a oddałem 370
I uwazasz, ze to jest korzystne? Policzmy. 500 pozyczasz, po miesiacu oddajesz 550. Niewiele. 10%. NA MIESIAC!!. % w skali roku wychodzi wiec 120%. Biorac taka pozyczke w banku zaplacisz kolo 15-18% w skali roku I mozesz oddawac w ratach.

Chwilowki sa dobre tylko dla tych ktorzy potrzebuja naglego zastrzyku gotowki ale ktorzy wiedza tez, na 100%, ze w ciagu 30 dni moga splacic 100% zadluzenia. W przeciwnym wypadku naliczane odsetki moga szybko zrujnowac zycie.

Ponadto takie chwilowki sa kierowane do osob biednych. Firmy oferujace takie chwilowki nie sa bankami, nie podlegaja takim regulacjom. Co za tym idzie, moga ustalac takie oprocentowanie I warunki kredytow jakie im sie podobaja. Ponadto wiedza, ze wiekszosc klientow bedzie miala problem z terminowa splata chwilowki. I z tego zyja.

Naprawde lepiej isc do banku I poprosic o debet na koncie lub karte kredytowa. Debet na koncie czy na karcie kredytowej zwykle jest darmowy jesli splacimy go w ciagu ok. 2 miesiecy. Potem naliczane sa odsetki - ok. 18% ale w skali ROKU!! Biorac 1000zl z karty kredytowej, po 3 miesiacach bedziemy mieli do splaty ok 1180zl. Taka sama pozyczka w formie chwilowki, po 3 miesiacach uroslaby najmarniej do 1500-2000. Jak nie wiecej

Napisał(a): ~MvS -

~gość a ja uważam, że warto, trzeba tylko pamiętać o regularnej spłacie i nie ma kłopotu. Przecież wiele osób z tego korzysta! ja ostatnio wzięłam taką pożyczkę chwilówkę w Ekspres Kasa, mogę polecić, pieniądze są w ciągu 15 minut na koncie.
Prowokacja ! Prowokacja !

Napisał(a): ~Leoś -

Mam jedną zasadę - pożyczam - to oddaję. Jakoś nie mam kłopotu z chwilówkami bo oddam na czas. Ale warto zaznaczyć na co się pożycza, bo na wczasy czy telewizor to odradzam. Ja kilka razy wziąłem chwilówkę na zakup jakiegoś tam towaru, który za kilka dni sprzedałem z zyskiem. Oddałem dług a drugie tyle zarobiłem. Trzeba wiedzieć czy dasz radę oddać ot i tyle.

Napisał(a): ~kris -

~Leoś Mam jedną zasadę - pożyczam - to oddaję. Jakoś nie mam kłopotu z chwilówkami bo oddam na czas. Ale warto zaznaczyć na co się pożycza, bo na wczasy czy telewizor to odradzam. Ja kilka razy wziąłem chwilówkę na zakup jakiegoś tam towaru, który za kilka dni sprzedałem z zyskiem. Oddałem dług a drugie tyle zarobiłem. Trzeba wiedzieć czy dasz radę oddać ot i tyle.
Jasne ale takie chwilówki biora ludzie którzy nie maja absolutnie zadnej zdolności kredytowej. Bo jeśli zdolność kredytowa masz to branie chwilówki jest idiotyzmem. Lepiej i bezpieczniej jest wziąć kredyt w banku w postaci np. debetu na koncie glownym. To zwykle jest darmowe przez określony czas, bodajze 56 dni wiec mamy sporo czasu na splate a jak nie spłacimy, to odsetki sa do przezycia.

No ale oczywiście żeby dostać debet na koncie to trzeba mieć dobra historie. Wiekszosc klientów chwilowek tego nie ma a co za tym idzie, jest duza szansa, ze nie uda im się splacic chwilówki na czas. Firmy to wiedza i stad czerpią zyski:) Smutne to no ale trzeba myslec i planować.
« Wróć do tematów
Do góry strony: Warto brać kredyty chwilówki?