211
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń7 tys.
  • Odpowiedzi138
  • Ocen na +-81
211 ppt ?

Warto brać kredyty chwilówki? (139)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny
INTERIA.PL

Re: Warto brać kredyty chwilówki?

Napisał(a): ~Gość -

LICHWA JEST ZABRONIONA KARĄ A WEDŁUG KODEKSU NO TYLKO BANKI I LOMBARDY MOGA POŻYCZAĆ ALE W TYM KRAJU JEST TAKA KORUPCJA ŻE PRAWO NIE ISTNIEJE DLA KOMBINATORÓW I AFERZYSTÓW TYLKO DLA BIEDNYCH
PARA BANKI TO STWORY KTÓRYCH TRZEBA SIE POZBYĆ
DO WYBORÓW NARODZIE I WYBIERAMY PRAWDZIWYCH POLAKÓW

Napisał(a): ~gość -

Chwilówka, bardzo popularne narędzie w czasach PRL-u, nagły wydatek, zabrakło do 1-go to w pracy można była wziąc chwilowke. Przy najbliższej pensji od razu Ci ją potrącali. Bywało tak, że przez kilka miesięcy brałam chwilówki aż do premii albo 13-tki która łatała tędziurę wmoim budżecie. Zasada była i jest pewnie taka.:Pożyczasz i oddajesz przy najbliższej wypłacie pensji . Teraz oczywiście nie korzystam z chwilówek ( ze dwa razy od szefa pozyczałam ) , mam limit debetu na koncie w wysokości sześciokrotnych wpływów miesięcznych i czasem z tego korzystam. Uważam, że jest to najlepsze rozwiązanie. każdy może z tego korzystać, trzeba tylko miec konto bankowe na które regularnie wpływa pensja albo renta czy emerytura.

Napisał(a): ~peggy -

Co to za pytanie: czy chwilówka się opłaca? To tak, jakbyś zapytał, czy opłaca się kupić coś za 500% ceny? Chwilówka to jest pętla na szyję. Ma nie tylko minusy zwykłej pożyczki, czy kredytu (czyli oddajesz dużo więcej, niż wziąłeś) - ale jest oddaniem się w ręce nieuczciwym lichwiarzom, ludziom, którzy tylko czekają żebyś miał poślizg w spłacaniu, żeby złupić cię bez skrupułów. I jeszcze jedno - jeśli nie jesteś w stanie odłożyć paru stów w roku, żeby coś kupić - to stać cię będzie na spłatę o wiele wyższej kwoty?

Napisał(a): ~peggy -

~gość a ja uważam, że warto, trzeba tylko pamiętać o regularnej spłacie i nie ma kłopotu. Przecież wiele osób z tego korzysta! ja ostatnio wzięłam taką pożyczkę chwilówkę w Ekspres Kasa, mogę polecić, pieniądze są w ciągu 15 minut na koncie.
Mam wrażenie, że w tej Ekspres Kasie pracujesz. Nikt nie uwierzy, że można pisać takie bzdury będąc przy zdrowych zmysłach.

Napisał(a): ~jorg -

~gość a ja uważam, że warto, trzeba tylko pamiętać o regularnej spłacie i nie ma kłopotu. Przecież wiele osób z tego korzysta! ja ostatnio wzięłam taką pożyczkę chwilówkę w Ekspres Kasa, mogę polecić, pieniądze są w ciągu 15 minut na koncie.
Bo ty u nich pracujesz,co? Nie wciskaj kitu ludziom

Napisał(a): ~Gość -

1916
brynka nie polecam ostatnio w wiadomościach tv pokazywali taką sprawę i kobieta wplątała się w takie długi przez marne 300zł że chyba zycia jej nie starczy by to spłacic
Słyszałem o tym pożyczyła 300 zł a narosło jej kilka tysięcy, do tego kobieta która przychodziła po pieniądze pracowała za darmo bo tez wpadła w taką pożyczkę i aby spłacić pracowała dla tego parabanku ściągając pieniądze od innych zadłużonych.
Dla mnie to mafia żerują na nieszczęściu innych.
TO SĄ TZW.WYŁUDZACZE, w każdym parabanku wyłudzą po 300 i 500 zł i myślą że im się upiecze, takich ludzi jest bardzo dużo bo myślą że parabank nie odbierze.
Pracowałam i pracuję w takim parabanku i wiem że można się dogadać co do spłaty takiej chwilówki tylko jak się nie otwiera drzwi i wyłączy telefon i unika się przedstawiciela na ulicy to niestety takie są kłopoty.

Napisał(a): ~mie -

Odpowiadam: "za nic na świecie". To są najbardziej oszukańcze firmy. Powiem na własnym przykładzie. Moja małżonka nabrała nawet kilka chwilówek. Nie wiem co ją do tego skusiło. Co tydzień przychodzili przedstawiciele (pośrednicy) takiej firmy do naszego mieszkania. Tak, do mieszkania, bo "takie są zasady" realizowania spłat kredytu. W mieszkaniu pożyczkobiorcy. Dziwne? A jednak prawdziwe. Ale chodzi o coś jeszcze innego. Za 1000 zł pożyczki musieliśmy oddać prawie 2000zł, co tydzień uiszczając po po kilkadziesiąt złotych!! To się w pale nie mieści.!!! Obecnie wziąłem kredyt z banku (ale nie chwilówkowego) aby pospłacać pozostałe chwilówki. Haracz na razie częściowo został chwilówkom spłacony. Ale już za tą pożyczkę będę spłacał do normalnego banku kwoty przez 10 lat! Oj, mam się widać czym pochwalić, mam. Oczywiście jestem wściekły, wiadomo na kogo. Ale przeciez gdyby tylko Ona jedna była tak naiwna, nie istaniałyby takie ośrodki jak chwilówki.Widocznie takich naiwniaków musiało być znacznie więcej. Nie mogę w to uwierzyć! A może obiecywali złote góry przy podpisywaniu umów?

Napisał(a): ~Jogi -

Uchowaj Boże każdego, kto wpadnie na pomysł brania pożyczki, chwilówek czy innej lichwy od oszustów. Znajoma wzięła tylko 1000zł a dzisiaj ma do spłaty 30000zł i komornika na karku. To prosta linia do bezdomności. Uważajcie!!!
« Wróć do tematów
Do góry strony: Warto brać kredyty chwilówki?