Reklama

36
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń2 tys.
  • Odpowiedzi13
  • Ocen na +0
36 ppt ?

Wielkanocne przesądy (14)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Wielkanocne przesądy

Napisał(a): kata -

Znacie jakieś fajne wielkanocne przesądy lub wróżby? Ja znam (i częściowo praktykuje) takie staropolskie zwyczaje:

- Zakopanie skorupek jaj ze święconki pod progiem. Gwarantuje to ochronę domostwa na nadchodzący rok; skorupki można tez rozsypać

- Połknięcie bazi lub "kotka" - gwarantuje zdrowie i wróży wyjście za mąż pannom;

- mycie srebrnych pieniędzy w rzece - wystarczy przepłukać srebrny pieniążek w najbliższej rzece, a będziemy mieli dostatek pieniędzy.

Czy znacie lub praktykujecie takie zwyczaje? Oburzonym przypominam, że śmigus dyngus to także dawny staropolski zwyczaj, rytuał płodności :)
INTERIA.PL

Re: Wielkanocne przesądy

Napisał(a): gość -

kata Znacie jakieś fajne wielkanocne przesądy lub wróżby? Ja znam (i częściowo praktykuje) takie staropolskie zwyczaje:

- Zakopanie skorupek jaj ze święconki pod progiem. Gwarantuje to ochronę domostwa na nadchodzący rok; skorupki można tez rozsypać

- Połknięcie bazi lub "kotka" - gwarantuje zdrowie i wróży wyjście za mąż pannom;

- mycie srebrnych pieniędzy w rzece - wystarczy przepłukać srebrny pieniążek w najbliższej rzece, a będziemy mieli dostatek pieniędzy.

Czy znacie lub praktykujecie takie zwyczaje? Oburzonym przypominam, że śmigus dyngus to także dawny staropolski zwyczaj, rytuał płodności :)
A dlaczego piszesz o tym na wątku religijnym,? O tym może rozwinąć się ciekawa rozmowa
na wątku "O wszystkim i o niczym"

Zadziwiające, że w XXI wieku autorka praktykuje jeszcze takie ludowe zwyczaje.Chyba jest ze wsi bo nie słyszałem aby ktoś w mieście "wyczyniał" takie praktyki.Nawet dyngus to zajęcie, którym się parają wyłącznie małe 10-12 letnie gnojki.A i ich z roku na rok jest coraz mniej.

Napisał(a): bazini53 -

kata Znacie jakieś fajne wielkanocne przesądy lub wróżby? Ja znam (i częściowo praktykuje) takie staropolskie zwyczaje:

+++++++++++++++++++
Wystarczy poznać Biblię by nie zajmowac się demonizmami nie zajmuj sie pierdołami.

Napisał(a): jechowa52 -

Masz chyba gwoździa wbitego do głowy podczas II wojny światowej.
Cały czas sądzisz, że biblia jest wiarygodna, jesteś wobec tego gówna bezkrytyczny...
Tworzysz odnośniki do biblii uważając bezpodsatawnie, że jest książką godną zaufania, nie mając ku temu żadnych przesłanek.
Jutro w telewizji, bodajże na jedynce, chyba wieczorem grać będą Alicję W Krainie Czarów, oglądaj, ta powieść jest wiarygodna według Mnie.

Napisał(a): bazini53 -

jechowa52 Masz chyba gwoździa wbitego do głowy podczas II wojny światowej.
Cały czas sądzisz, że biblia jest wiarygodna, jesteś wobec tego gówna bezkrytyczny...
Tworzysz odnośniki do biblii uważając bezpodsatawnie, że jest książką godną zaufania, nie mając ku temu żadnych przesłanek.
Jutro w telewizji, bodajże na jedynce, chyba wieczorem grać będą Alicję W Krainie Czarów, oglądaj, ta powieść jest wiarygodna według Mnie.
+++++++++++++++++++
Bez norm prawno obyczajowych jesteś zwierzakiem hehe.

Nic nie uznajesz ? to jesteś głupkiem hehe

Gratuluje powrotu do pogaństwa. Dobrze że nie piszesz czy jesteś osobą wierzącą.
« Wróć do tematów
Użytkownicy poszukiwali
  • przesdy wielkanocne
  • wielkanoc przesady
  • zabobony wielkanocne
  • migus dyngus przesdy
  • przesdy na wielkanoc
  • przesady wielkanocne
  • przesd mingus dyngus
  • przesady smigus dyngus
  • przesady w smingusa dyngusa
  • migus zabobony