11
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń327
  • Odpowiedzi8
  • Ocen na +0
11 ppt ?

wino słodkie do obiadu? (9)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

wino słodkie do obiadu?

Napisał(a): ~petra -

Ostatnio przyszła rodzina na obiad i podałam im wino słodkie. Zrobiła się afera. Wszyscy zaczęli się śmiać i zgryźliwie komentować. Podstawowym zarzutem było to, że wino słodkie podaje się do deseru, a nie obiadu! Że to straszna wtopa, że lepiej nie podawać wina niż tak się zbłaźnić. Dodam, że gościłam starą wiarę. Niby nie byli jacyś bardzo niemili, ale te "żarty" wzięłam do siebie. Faktycznie to było takie nietaktowne? I czy faktycznie wina słodkiego nie można podać do obiadu? Czytałam kilka artykułów i znalazłam wiele sprzecznych informacji. Macie jakieś doświadczenia w tym temacie. Ja bardzo lubie słodkie wino, wytrawnego bym nie przełknęła. Szczerze powiedziawszy kierowałam się smakiem, a nie zasadami.
INTERIA.PL

Re: wino słodkie do obiadu?

Napisał(a): ~Kucharzyna -

No to następnym razem kup Whisky , albo piwo i podaj do obiadu lepiej łyknąć dwa kieliszki wódki niż się katować słodkim winem .
Słodkie wino słodkie wódki , podaje się ze słodyczami , ciastem pączkami i tym podobnymi smakołykami .
Do obiadu można podać wytrawne wino białe do kurczaka Ryby i białych mięs .
Czerwone do czerwonych mięs , steków kotletów schabowych , golonek i tym podobnych rarytasów .

Napisał(a): ~zabini -

Myślę, że nie ma sensu spinać pośladków o wino :D Mnie by słodkie nie pasowało smakowo do niektórych potraw, ale nie ma co przesadzać. Poza tym póki nie jesteś wielkim szefem kuchni i nie wisi na tobie odpowiedzialność za parogwiazdkową restaurację to nie ma co się przejmować, we własnym domu możesz uprawiać taką kuchnię, jaka ci się podoba.

Napisał(a): Stonoga -

Wina słodkie można podać do egzotycznych dań i deserów (tokay, niektóre muscaty)
Półsłodkie białe do białego mięsa, owoców morza
Półsłodkie czerwone do dzikiego ptactwa i gęsiny oraz mięsa cielęciny etc
Czerwone mocne wytrawne do dziczyzny, wołowiny i wieprzowiny (egri bikaver)
Wermuty i aperitify to wina czy nalewki podawane do przystawek

Napisał(a): ~Andrzej -

Słodkie wino wcale nie jest grosze od wytrawnego, to stary przesąd, który jednak jest jeszcze mocno żywy. Tak naprawdę mało kto jest w stanie docenić dobre słodkie wino - a trzeba wiedzieć, że zrobić je jest o wiele trudniej niż wino wytrawne. To bardzo złe skojarzenie, że wino słodkie pasuje tylko do deserów, to nieprawda! Rewelacyjnie komponuje się z wieloma potrawami

Napisał(a): abce -

W tej sprawie temat wina jest mniej ważny . Natomiast zachowanie gości było poniżej krytyki .
Czyżby oni byli takimi koneserami wina i lwami salonowymi ? Takim zachowaniem przedstawili się ludżmi bez kultury i mało obyci towarzysko . Może przez przypadek znają się cokolwiek na winie ale nie znają się na bon tonie .
Skoro to znajomi nie zapraszałabym długo... na żadne przyjęcie . Na pytania odpowiadałabym . że nie mam odpowiedniego wina do ich wymagań - a poza tym NIE JESTEM SMAKOSZEM WINA .
« Wróć do tematów
Do góry strony: wino słodkie do obiadu?