Admin
Poziom 11

Admin Moderator

Mężczyzna (117)

 • w temacie Generowanie - co oznacza ?

  W: Hydepark
  Antonnia Zatem jaki temat generuje dyskusję ??
  Każdy, który ma tezę, do której można utworzyć antytezę. Tak w założeniu - i dyskusja gotowa, musisz mieć tylko dwie strony, które będą broniły tezy i antytezy używając argumentów.

  W teorii wygląda super, bo obrazek śmiesznego kota wklejony do tematu może być tezą, a antytezą do niego obrazek psa, albo dyskusja o tym, że koty nie są fajne (choć wiemy, że są).

  Niestety w praktyce wiemy, że tego typu temat na naszym forum tej dyskusji nie wygeneruje. Oto cała tajemnica ;)
 • w temacie Generowanie - co oznacza ?

  W: Hydepark
  To bardzo proste. Jesteśmy na FORUM DYSKUSYJNYM.

  Forum służy do zakładania tematów mających na celu DYSKUTOWANIE - jakiejś tezy, poglądu, przykładu, czasami - rzecz jasna, służy do "zabaw i gier" wszelakich, jak na przykład wrzucania wideo z punkowymi kawałkami lub życzeń.

  Zapis o "generowaniu dyskusji" jest odzwierciedleniem tej koncepcji - wątek ma generować dyskusję. Kto to oceni? A no my. Na jakiej podstawie? A no na podstawie racjonalnego osądu. Znamy forum nie od dziś, więc w dużej mierze wiemy o tym co dyskusję "wygeneruje", a co nie. Dalej, wiemy nawet do czego służą wpisy niektórych osób, jak np. te w których to za cały rozpoczęty wątek uznaje się jedno wrzucone zdjęcie ze śmieszną kreskówką o politykach... Dla jasności, nie twierdzę, że jeden obrazek nie może "generować dyskusji", bo dajmy na to o tajemniczym uśmiechu Mona Lisy napisano opasłe tomy, aczkolwiek mamy świadomość tego, że użytkownik wrzucający bez ustanku same grafiki lub wideo bez żadnego komentarza do owych, poza zwykłą agitką polityczną, nic innego na myśli nie miał.

  Wątek, który generuje dyskusję (nie bawiąc się w zbędną semantykę), to taki, który, w naszej ocenie, ma ku temu potencjał.
 • w temacie Siła to TY ! Jak ukarać Interię ?

  W: Hydepark
  motylekbialy334
  Ale nikt go nie lubi, wszyscy są za jego usunięciem...więc? Dobro ogółu nie jest nad dobrem klepiącej jednostki?
  Ale na forum nie podejmujemy decyzji bo kogoś "lubimy" albo nie. Co to znaczy "nikt go nie lubi"? Są jakieś dane lubienia nielubienia poszczególnych osób?

  Dopóki użytkownik nie łamie regulaminu, nie mamy podstaw do usunięcia.

  A "dobro ogółu" jest względne - na czym ono polega, co zyska forum na usunięciu tego użytkownika? Jak zyskają użytkownicy, ilu?

  To jest bardzo radykalny postulat, ale niestety nie ma podstaw w regulaminie, nie możemy kogoś usunąć z forum, bo "inni go nie lubią". Forum miesięcznie przegląda kilka tysięcy ludzi, pisze na nim garstka osób, ale nie oznacza to, że może określać kto na forum może pisać, a kto nie.
 • w temacie Siła to TY ! Jak ukarać Interię ?

  W: Hydepark
  BezNicka
  motylekbialy334 panie admin, zapłacę więcej niz irekwij;) nawet z forum tvn 24 go wyrzucili, a tu ma jak u taty.
  ...
  hahahahahahaa wyyyyborne
  Każdy kto nie łamie regulaminu ma "jak u taty". Insynuacje o płaceniu za cokolwiek proszę sobie podarować :)

  Zapłacić można np. za wyróżnienie komentarza :)
 • w temacie Siła to TY ! Jak ukarać Interię ?

  W: Hydepark
  BezNicka ale nawet po dwoch tygodniach nie odpisal ,dzielny admin: ))))
  Prosiłem i wyjaśniałem, że Pana/Pani skargi nie złożone w trybie regulaminowej reklamacji będą ignorowane.

  Moja tłumaczenia są ignorowane, a pisanie po raz setny, żeby nie spamować linkami do stron nie daje skutku. Tak jak i inne prośby czy wyjaśnienia.
 • w temacie Siła to TY ! Jak ukarać Interię ?

  W: Hydepark
  BezNicka
  W moim przypadku , posługiwać się linkiem do prawicowego portalu .Żeby doprecyzować, dookreślmy to "posługiwanie się", jako notoryczne wklejanie go w komentarze, nawet po kilka pod jednym tekstem, i nie reagowanie na wielokrotne prośby o zaprzestanie. Takie zachowanie zwane jest spamowaniem lub kryptoreklamą. Zabrania go regulamin portalu.


  Usługi reklamowe w portalu można zakupić poprzez kontakt z biurem reklamy.
 • w temacie Rola forumowej moderacji - cd.

  W: Do Admina
  Bernardo

  Administracja forum publicznie przyznała, że nie ma zamiaru i nie jest w stanie egzekwować powyższych wymogów, o czym świadczą liczne, nawarstwiające się spamowe wpisy widoczne np. w dziale "Seks". Wpisy zgłaszane, lecz nie uznawane przez moderację jako zasadne do usunięcia. Skoro więc są to przepisy martwe, a także sprzeczne z wykładnią innych przepisów, po co utrzymywać w Regulaminie coś, co nie funkcjonuje?[/b]

  Z pozdrowieniami
  A tutaj to jednak zbyt daleko posunięte wnioski. Zapis ten informuje o zakazie umieszczania reklam na forum. Jednocześnie, moderacja w przypadku zgłoszenia tego typu wpisu, powinna go usunąć, jeśli się tak nie dzieje to można to zgłosić do nas.

  Można też zostać moderatorem społecznym i usuwać tego typu wpisy samodzielnie :)

  Dziennie usuwamy kilkadziesiąt wpisów reklamowych, bywa, że któryś zostanie przeoczony lub źle zinterpretowany, co nie oznacza, że zapis jest "martwy". Jak każdy zapis w regulaminie ma "regulować" pewne zachowania, a nie istnieć na poziomie sprawczym - przecież i tak wiemy, że regulaminów i instrukcji nikt nie czyta ;)
 • w temacie Rola forumowej moderacji - cd.

  W: Do Admina
  Punkty 4. oraz 5. ze "Zbioru dobrych zasad" czy z "Zakazów"?

  Odpowiedź na wszystkie powyższe pytania została już udzielona, i mimo, że krótka, to nie "zdawkowa".

  Moderatorzy są odpowiedzialni za obsługę zgłoszeń od użytkowników, i tylko i wyłącznie za to.

  Odsyłam również do tematu: "Jak pisać w dziale do admina", SKARGI pkt. 4. http://forum.(...)-admina - tu mowa o odpowiedzialności prawnej usługodawcy usługi hostingowej.