• w temacie kwas askorbinowy na przeziębienie

  W: Hydepark
  ireneo
  Antoinette
  ireneo
  Antoinette
  ireneo
  ~OLA
  ireneo
  ~OLA super sprawa, zalewasz wodą, wypijasz na raz.
  Tylko porządnie później umyj zęby, bo to jednak kwas.
  Możesz dodać soku lub czegoś innego, żeby było bardziej przystępne ; )
  uchowaj Panie, co ty radzisz?! Nigdy nie leje się wody do kwasu. Wybuch może gębę rozerwać.
  Widziales kiedys jak wyglada ten "kwas"?
  zwykly bialy proszek
  Nie ujmuj w cudzysłów. Ma tyle kwasu siarkowego, że na nazwę zasługuje jak najbardziej. Jest syntetykiem, więc żarty mają krople prawdy. Bowiem dobrze dodawać ten specyfik /nie jest witaminą C, a jej składnikiem / do owoców czy soczków. I jak ze wszystkim, bez emocji i przesady.
  Oj nie uważałeś na chemii;)) Kwas askorbinowy to inaczej witamina C , nie jest jej składnikiem , to po prostu chemiczna nazwa witaminy C :)
  Zachęcam zagłębić się w wiedzę. Staranniej niż dyletancko. Może po tym rozważniej będziesz odnosić się personalnie, choć najlepiej gdyby w ogóle.
  Czyżbym uraziła czyjąś dumę?;) A czy Ty nie wiesz z chemii, że prawie żaden pierwiastek i związek nie wystepuje w przyrodzie jako czysty? Zyeby był czysty trzeba go wyodrębnić procesami chemicznymii, np, destylacją dysocjacją i innymi. No i nie mów mi , że w witaminie C jest obok kwasu askorbinowego jest kwas siarkowy albo siarkawy. Potocznie i wszędzie powszechnie wiadomo, że witamina C to kwas askorbinowy , każdy chemik Ci to powie , no ale Ty wiesz lepiej ;) Z chemii akurat dyletantem nie jestem;)
  Jesteś. Kwas askorbinowy, witaminą C nie jest. Pełni w niej rolę rolę izolacyjną ,Witamina C, by być witaminą potrzebuje jeszcze m.in. rutynę, bioflawonoidy, tyrozynazy bioflawonoidy, askorbinogen.
  A czy ja Ci nie napisałam , że rzadko związki a przede wszystkim pierwiastki występują w przyrodzie w czystej postaci;) No i nie wiem , czy doczytałeś witamina C czysta szybko się utlenia , żeby była trwała wiąze się ją z np. rutyną wtedy powstaje trwałe wiązenie , które nie ulega utlenieniu ;)
 • w temacie kwas askorbinowy na przeziębienie

  W: Hydepark
  taie Antoinette Wystarczy słonia zakręcić w papier i wszyscy myślą , że to małpa;)Tego kwasu to pół światu , kwas askorbinowy to przecież witamina C. Kup sobie kilo cytryn i kilo pomarańczy a jak ci nie starczy , to skocz do apteki po rutinoscorbin :)Zdrowiej i lepiej dla naszej gospodarki -cebula, czosnek i jabłka.
  Lepiej niech zarobi polski rolnik jak Bayer .Ano :) W oógle to wszędzie są te suplementy diety a ludzie jak szaleni kupują na potegę jakby tego w postaci naturalnej nie było, ale tak kręci się biznes :)
 • w temacie kwas askorbinowy na przeziębienie

  W: Hydepark
  ireneo Antoinette ireneo ~OLA ireneo ~OLA super sprawa, zalewasz wodą, wypijasz na raz.
  Tylko porządnie później umyj zęby, bo to jednak kwas.
  Możesz dodać soku lub czegoś innego, żeby było bardziej przystępne ; )uchowaj Panie, co ty radzisz?! Nigdy nie leje się wody do kwasu. Wybuch może gębę rozerwać.Widziales kiedys jak wyglada ten "kwas"?
  zwykly bialy proszekNie ujmuj w cudzysłów. Ma tyle kwasu siarkowego, że na nazwę zasługuje jak najbardziej. Jest syntetykiem, więc żarty mają krople prawdy. Bowiem dobrze dodawać ten specyfik /nie jest witaminą C, a jej składnikiem / do owoców czy soczków. I jak ze wszystkim, bez emocji i przesady.Oj nie uważałeś na chemii;)) Kwas askorbinowy to inaczej witamina C , nie jest jej składnikiem , to po prostu chemiczna nazwa witaminy C :)Zachęcam zagłębić się w wiedzę. Staranniej niż dyletancko. Może po tym rozważniej będziesz odnosić się personalnie, choć najlepiej gdyby w ogóle.Czyżbym uraziła czyjąś dumę?;) A czy Ty nie wiesz z chemii, że prawie żaden pierwiastek i związek nie wystepuje w przyrodzie jako czysty? Zyeby był czysty trzeba go wyodrębnić procesami chemicznymii, np, destylacją dysocjacją i innymi. No i nie mów mi , że w witaminie C jest obok kwasu askorbinowego jest kwas siarkowy albo siarkawy. Potocznie i wszędzie powszechnie wiadomo, że witamina C to kwas askorbinowy , każdy chemik Ci to powie , no ale Ty wiesz lepiej ;) Z chemii akurat dyletantem nie jestem;)
 • w temacie Zwierzęta - żywe zabawki dorosłych kobiet?

  W: Uczucia
  A Jeżeli chodzi o dobro zwierzaków, czy ktoś się zastanowił, jak się czuje taki kotek lub piesek w sukienusiach czy spodenkach , w skarpetkach i przymusowo na wózeczku ?;)
 • w temacie Zwierzęta - żywe zabawki dorosłych kobiet?

  W: Uczucia
  egle o wlasnie, moze problem lezy w tym ze nie potrafimy posrodkowac? W psich cmentarzach nie widze nic zlego moze to nawet taka proba refleksji?
  I tak wiecej jest takich, co topia w worku szczeniaki albo przywiazuje biedne zwierzę do drzewa....to mnie zdecydowanie bardziej bulwersuje.
  Mnie nie tak bulwersują te psie cmentarze, chociaż założenie cmentarza , nie ma nic wspólnego ze zwierzakami, ale to że ludzie przekładają dobro człowieka na rzecz swojego pupila, a o ile mi wiadomo, to zwierzeta są zwierzętami a ludzie ludźmi . Weź dziecko, instykt matczyny się odzywa, stąd te ubranka , buciki i wózeczki dla piesków czy kotów ale tak jak pisałam wygodniejszy jest zwierzak od dziecka , no i jak się zwierzak znudzi , to można go oddać, z dzieckiem już tak nie postąpisz. Jak dla mnie są pewne granice, przynajmiej dobrego smaku i człowieczeństwa.
 • w temacie Zwierzęta - żywe zabawki dorosłych kobiet?

  W: Uczucia
  ~gość Antoinette Kajetana myślę że powiedzenie ze kto kocha zwierzęta ten jest dobrym człowiekiem chyba się zdewaluowało. Obecnie ci szajbnieci na pkt. zwierząt ludzi nie zauważają. Mam znakoma na fb ktora ma ogromna milosc do psow ale w jelitach mi sie przewraca jak wstawia zdjecia swoich pieskow i czule je nazywa coreczkami. I tak codziennie. Cale szczescie nie ubiera ich i kokardek nie zkłada.

  Może to wynik braku miłości od ludzi...To tak jak z dziećmi, jak je masz, to jesteś w nie zapatrzona i są na pierwszym planie. To własnie, to co mówię, zwierzęta zastępują dzieci. Ja miałam kiedyś przyjemnośc spotkać kobietę, co zmarł jej kot, nie dość , że urzadziła mu pogrzeb z cała pompą, zbierała pamiątki i świeciła znicz przy zdjęciu, to jeszcze nosiła żałobę, dla mnie to było naprawę ekstremalne i od razu porównałam to do człowieka.

  Nie wiem , czy to brak miłości do ludzi, może własnie, brak miłości ludzi i wygoda, bo zwierze, to nie człowiek.Bez przesady, to nieszkodliwe świry, a ci co są egoistami względem ludzi zwykle i zwierzęta tak samo traktują.
  Sam z wiekiem coraz częściej hołduję zasadzie Shaw'a "Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta."A ja tam mówię, że świat idzie na psy ;)
 • w temacie Zwierzęta - żywe zabawki dorosłych kobiet?

  W: Uczucia
  ~Kamila Kobiety lubią kwiaty i zwierzątka .
  Czemu się dziwisz?
  Faceci bardzo często nie są w stanie odwzajemnić ,i zrozumieć
  uczuciowości i potrzeb kobiet w tej materii .
  Kobiety odnajduje namiastkę tego w zwierzętach . A w takim kotku albo piesku namiastkę dziecka , czy raczej dziecko tylko w innej postaci?;)
 • w temacie Zwierzęta - żywe zabawki dorosłych kobiet?

  W: Uczucia
  egle Antoinette Zapomiałaś/łeś o pogrzebach;)

  A może , to substytut dziecka? Taki zwierzak jest prawie jak dziecko, tylko mniej wymaga odpowiedzialności i opieki a jak się znudzi, to można go oddać do schroniska albo w dobre ręce;)

  Pytanie dlaczego tak się dzieje? Bo traktujemy zwierzeta jak rase nizsza, a prawde mowiac, to czasem rasa wyzsza...

  Ale sa wyjatki. Mojej znajomej wczoraj zmarl krolik, po poludniu spotkalam ja, jak kupowala z dziecmi kwiaty, tez poszlismy na pogrzeb....

  Możliwe, nie mniej jednak, zwierze jest zwierzem a człowiek człowiekiem i pewne granice nawet te niewidzialne są.

  Ja też nie raz robiłam pogrzeb chomikowi, bo one długo nie żyją ale to był taki pogrzeb domowy a co jak ludzie chowają zwierzaki na zwierzęcych cmentarzach, ja mam wrażenie, że tacy ekscentrycy traktują ludzi gorzej od własnych pupili, no i nie wiem czy to jest ok.
 • w temacie KAWA czy HERBATA...?

  W: Hydepark
  madox66 misza55 madox66

  Wiem,widuję na forum Iskierkę.Lusia jest za granicą,o reszcie nie wiem,dobrze że się zrobiło zimno to Wiosenka się pojawiła,o facetach nawet nie wspomnę:(((Wyszło na to, że jaszcze jakąś moc przyciągania posiadamy, może nie największą ale ... :)))Dokładnie a pamiętasz tą posuchę sprzed paru miesiecy?Wytrwałość się zawsze opłaca :)

  Miłego wieczoru Panowie :)
 • w temacie klub szalonych

  W: Hydepark
  misza55 Antoinette

  To prawda jest ciepło ale mokro no i jak ja mam te 7 kasztanów nazbierać;)

  Witaj Misiek :)Witaj Ameno :))
  Jednak z tymi kasztanami to prawda, już nie jedną informację o tym znalazłem :)))
  Pomijając te siedem do kieszeni, dobrze jest powkładać pod łóżko i porozkładać w kątach mieszkania :))Powiem Ci po cichu, że ja zawsze jesienią szukam kasztanów, znajduję jeden taki, co mnie urzeknie i noszę go na szczęście w kieszeni :)

  Muszę się pochwalić, dziś miałam przecudną jesienną pogodę , jeszcze nie nazbierałam tych 7 kasztanów ale na weekend też ma być pieknie, więc to nadrobię :)
  Dobry wieczór:)