• w temacie Jak przeżyć za 400 zł miesięcznie? Czy to możliwe?

  W: Porady
  cihy
  BIue [...] Bezwartościowe są makarony, bułki, chleb, ciastka, bo białko nasyca i tłuszcz zwierzęcy. [...]
  Tłuszcz zwierzęcy jest bezwartościowy? A skąd ten pomysł?
  Pisałam w pospiechu i może niezbyt zrozumiale dla wszystkich.. otóż wartościowy jest tłuszcz zwierzęcy i białko, bo nasycają, zaś węglowodany są właściwie zbędne lub jak kto woli w bardzo małej ilości człowiekowi niezbędne, w ilości max 100g dziennie.

  Korzystaj z zamrażarki i promocji.

 • w temacie Jak przeżyć za 400 zł miesięcznie? Czy to możliwe?

  W: Porady
  Zrezygnuj z chleba, masła do chleba i wędliny lub sera żółtego - do chleba. Możesz być zaskoczony - znacznie oszczędzisz.
  Zamiast tego kupuj na śniadanie jajka + warzywa na surówkę, na obiad co 3 dzień mięso choćby wątróbkę, smaż na taniej słoninie, w inne dni kasza jaglana, gryczana, fasole z warzywami, z kolacji rezygnuj, bo jeszcze chemię potrzebujesz kupować + czynsz, gaz, prąd...
  Bezwartościowe są makarony, bułki, chleb, ciastka, bo białko nasyca i tłuszcz zwierzęcy.
  Pij wodę 1,5 - 2 l dziennie. Zycie ascetyczne - to życie dłuższe ;) Powodzenia.
 • w temacie Szał Świątecznych zakupów już nastał.

  W: Hydepark
  Arletka76 Najsmutniejsze w tym wszystkim jest to, że zamiast przeżywać ten czas duchowo i udać się do kościoła, to ludzie gonią za wszystkim innym. Najważniejsze są zakupy, jedzenie na stole, dekoracje, pisanki i nowy ciuch do kościoła. A przecież Wielkanoc to przede wszystkim Święto Katolików, czas w którym należy się zatrzymać na chwilę, pojednać z Bogiem, spotkać z rodziną i spędzić ten czas duchowo i w wierze.
  Dzisiaj, jutro, pojutrze ludzie chodzą po sklepach właśnie po to by ugościć godnie rodzinę, wielu z nich zamierza pójść do kościoła o właściwej porze, chyba nie spodziewacie się, że przez cale dnie ludzie będą w kościołach siedzieć? Czy wówczas nie wyśmiewalibyście, że zamiast ugościć się nawzajem i wspólnie spędzić czas z rodziną - przesiadują niepotrzebnie z kościołach?
  Wystarczy 1 raz pojednać się z Bogiem, nie trzeba co rok.

  Tak, że proponuję skoncentrować się na sobie, siebie pilnować, siebie poprawiać i siebie kontrolować, nie czepiać się ludzi zbytecznie.

  Wróciłam przed chwila ze sklepu, przy kasie były 3 osoby, nie stwierdziłam pełnych wózków zakupów, ja również nie miałam. A poza tym kupiłam sobie 2 kokosy i miód gryczany, bo miałam taką ochotę, komuś to nie pasuje?
 • w temacie ścięcie włosów po maturze

  W: Hydepark
  Matura - ten egzamin warto podsumować, choćby goląc się na łyso - to przecież koniec dzieciństwa?
 • w temacie Pomóżcie mi nwm co mam myśleć.

  W: Uczucia
  CORTEZ - nie jesteś sama, wrażliwych ludzi jest więcej na świecie, nie poradzimy na całe zło niestety, możemy tylko siebie zmieniać. Nie zmienisz babki, matki, możesz tylko puszczać mimo uszu ich odzywki i robić swoje.
  Czas szybko mija, szkoda czasu na zamartwianie się, popatrz w przyszłość, pomyśl o sobie o swoich działaniach jak chciałabyś żeby było? W szczegółach. Planuj, realizuj, ucz się, bo w przyszłości będziesz pomagała zwierzętom - masz piękny cel. Pozdrawiam Cię :*:* i ślę uściski!
 • w temacie Pomóżcie mi nwm co mam myśleć.

  W: Uczucia
  ~gosc Przestań użalac się nad sobą a zwierzęta są tylko zwierzętami jak mało pieniędzy to zawsze gdzieś dorobisz można i sprzątac czy to domy ukogoś a może coś w obejściu u gospodarza co ma kasy i stac go na to nie wiesz co robic 'koniec języka za przewodnika' pytaj u ciebie a nie tu piszesz tu wejdz pobaw się ale nie na tym forum bo zjedzą z 'kopytami' nie czekaj aż spadnie coś z nieba nikomu nie spada i tobie to samo masz łapy masz a język to samo więc u siebie coś działaj a nie tu piszesz z pisania nie ma nic czasami można coś nowego dowiedziec się pod warunkiem ze ktoś pisze prawdę a nie 'pierdy' jak to ma wielu w zwyczaju ogarnij się a nie jęcz tu bo z tego nie masz nic co najwyżej śmiech tych co to mają wszystko i mają z ciebie zabawę że taki taka głupia tu pisze ich to nie dotyczy bo sami opływają w dostatki jak nie znasz ludzkiej psychiki to tu poznasz zapewniam cię bo niejeden tak ci do ................li że kapcie ci spadną jak go poczytasz tylko dlatego ze' gnojek' ma kasy jak lodu............wybrany i zabieraj sobie to do serca bo zatłuką cie jak gnidę na dzień dobry każdy kto nie dysponuje kasą taka na miliony to głupi baran dla nich jest kapujemy czy jak' krowie na miedzy'..............wybrany i wszystkie potwierdzają.. Ale to jest wrażliwa dziewczynka i dzieli się tym, co ja boli, dlaczego każesz jej milczeć? Może chodzi ci o to by się nie wydało jak polska wiocha jest prostacka, okrutna i prymitywna?!
 • w temacie skuteczne odchudzanie istnieje?

  W: Hydepark
  Blandare51 Uniakac tzw. suplementow diety! (jak ognia). Najbardziej energochlonny organ w ludzkim ciele to mozg! Zwiekszyc prace mozgu! Tam znalezc mozna wlasciwe kroki jakie organizm ma poczynic dla smuklosci ciala!Popieram! Ku temu warto sięgnąć po orzechy włoskie.