• Wasze Świąteczne zwyczaje?

W: Hydepark
    Dzisiaj Śmigus-Dyngus :) świętujecie? Czy zostawiacie takie zwyczaje dzieciom? A może macie jakieś wspomnienia z czasów dzieciństwa związane z tym świętem? Ja pamiętam, że cała rodzina wieczór wcześniej chowała butelki z wodą, żeby rano ten kto pierwszy wstanie oblał wszystkich, którzy jeszcze nie zdążyli:) wydaje mi się jednak, że kiedyś te święta były jakby cieplejsze...:P
  • Jakiego jedzenia kategorycznie unikać?

W: Porady
    Zwykle jak czytam o niezdrowym jedzeniu, którego powinniśmy unikać to są to chipsy. Ostatnio gdzieś czytałam, że dużo bardziej niezdrowe są słone paluszki, bo zawierają w większości sól. Bardzo chciałabym zdrowiej się odżywiać (takie wiosenne postanowienie:D) i robię "czarną listę" rzeczy, których nie można jeść.

Co byście jeszcze dorzucili?
  • Czytnik e-booków. Warto czy nie?

Uwielbiam czytać książki. Zastanawiałam się ostatnio nad kupnem czytnika e-booków. Przyznam, że kusi mnie waga tego urządzenia (w tabliczce wielkości tabletu można zmieścić mnóstwo książek). Jednak książki mają w sobie jakąś magię, którą nie wiem czy da się zastąpić czytnikiem.

Zastąpilibyście książki czytnikiem?
    Czy wolicie tradycyjne rozwiązania :) ?

• Co sądzicie o profilaktycznym usunięciu jajników?

W: Babskie sprawy
    Angelina Jolie idzie coraz dalej. Najpierw podjęła decyzję o podwójnej mastektomii, teraz postanowiła usunąć jajniki, żeby uniknąć raka w przyszłości. Jak sądzicie, czy to dobre posunięcie? Nie będzie mogła mieć już dzieci, pozbyła się atrybutów kobiecości... To bardzo odważna decyzja.

Zdecydowałybyście się na podobny krok, wiedząc że grozi nowotwór?

• Wzrosła płaca minimalna. I co z tego?

Zmiana nie jest oszałamiająca, bo wynosi zaledwie 70zł brutto, czyli w praktyce jedynie 48,96zł. Najmniejsze wynagrodzenie musi więc wynosić 80 proc. płacy minimalnej, czyli w tym wypadku 1400zł. Znacznie wzrosły natomiast miesięczne koszty zatrudniania pracowników, bo aż o 84zł.
    Gdzie tu więc logika? 1400zł to nadal mało, a koszty zatrudnienia wzrosły o więcej niż płaca...

Jaka powinna być według Was płaca minimalna?
    Ja się nad tym zastanawiałam, i wydaje mi się, że 2000zł powinno być absolutnym minimum.
  • Czy w ciąży można latać samolotem?

Moja siostra jest w czwartym miesiącu ciąży. Nadal pracuje, a teraz wypadła jej dość ważna sprawa służbowa. Z tym, że jest to podróż służbowa do Norwegii. Ona twierdzi, że w ciąży można latać samolotem, ale boję się, że jej po prostu zależy na tej pracy i boi się odmówić. Ja jej natomiast chcę odradzić tą podróż, bo wydaje mi się, że w ciąży nie można latać.

Jak to jest? Można czy nie?
    Czy to bezpieczne?

• Egzaminatorzy nie potrafią sprawdzać matur?

W: Polityka
    Wyniki raportu dotyczącego oceniania prac są przerażające. Według nich tylko 4 proc. egzaminatorów dobrze sprawdziło zadania otwarte z fizyki! Z języka polskiego błędy wykryto aż w połowie prac, natomiast w języku angielskim aż w 86 proc.

Czy możemy więc traktować wyniki matur jako wyznacznik wykształcenia?
    Skoro egzaminatorzy nie potrafią ich sprawdzać i popełniają tyle błędów?

• Kabina prysznicowa czy wanna?

W: Porady
    Jestem przed remontem łazienki. Na wiosnę mamy zamiar ją całkowicie odnowić. Do tej pory mieliśmy wannę, ale zastanawiam się nad kabiną prysznicową, żeby zaoszczędzić miejsce. Nigdy nie miałam jednak w domu takiej kabiny i zastanawiam się, czy to dobry pomysł rezygnować z wanny.

Jaka jest wasza opinia na ten temat?
    Lepiej zlikwidować wannę?
  • Zachowanie polskiej ekipy na rozdaniu Oscarów

Zgadzacie się z głosami, które twierdzą, że Agata Trzebuchowska i Agata Kulesza zachowały się skandalicznie, idąc w czasie przyznania nagrody do toalety i potem do baru? Zostało to skomentowane negatywnie w różnych mediach. Czy jednak wystarczyło, że na sali był reżyser, a one wcale nie musiały tam być?
    Wypadało się tak zachować, czy nie?
    Czy naszym reprezentantkom zabrakło kultury?
  • Czy mężczyźni lubią mocno umalowane kobiety?

W: Męskie sprawy
    Zawsze ten makijaż "wieczorowy" jest dość mocny, ciemny, błyszczący, wyrazisty. Przeważnie malujemy się tak na wieczór, na randkę, czy większe wyjścia. Zastanawia mnie jedno. Mój narzeczony powiedział, że nie lubi takich makijaży, że woli mnie w bardziej naturalnym wydaniu, a nie taką "tapetę". W ogóle twierdzi, że kobiety lepiej wyglądają w takim subtelnym, niekoniecznie doskonałym lecz naturalnym wydaniu. Zaskoczył mnie takim stwierdzeniem.

Co Panowie myślicie o kobiecym makijażu?
    Mój chłopak ma niepowszechną opinię, czy na prawdę tak myślicie?