• Kasa na tacę podczas ślubu

W: Hydepark
    Niedawno byłam na ślubie, gdzie ksiądz oznajmił o składaniu ofiary oraz namawiał do dania na tacę " na renowację kościoła". Zdziwiło mnie to na tyle, gdyż nigdy wcześniej się z tym nie spotkałam. Jest to zależne od regionu w jakim się mieszka, tradycji danego kościoła?
  • Urna czy grób?

W: Religia
    Wolelibyście zostać pochowani tradycyjnie w grobie, czy może zostać wsypani do urny? Ja osobiście chciałabym zostać spalona. Zauważcie, że w niektórych miastach brakuje już miejsc na cmentarzach.
  • Teorie o śmierci Jana Kulczyka

Temat wydaje się, że ucichł, ale mimo wszystko w internecie jest pełno artykułów, które pokazują coraz to nowe osoby, wypowiadające się na temat śmierci Kulczyka. Wypowiadał się nawet sam Gowin... Myślicie, że ludzie niepotrzebnie szukają sensacji o jego pobycie na Bali? Czy wierzycie w jego śmierć po operacji? Jakie słyszeliście jeszcze teorie ?
  • Problem alkoholowy - jak sobie poradzić?

Mój chłopak pije za dużo i zbyt często. Oboje jesteśmy studentami, więc powiedziecie, że ten czas rządzi się swoimi prawami. Rozumiem imprezy, których jest pełno, ale on nie potrafi wytrzymać dnia bez napicia się piwa. Chcę spędzić z nim normalny wieczór oglądając jakikolwiek film, a on do niego kupi sobie czteropak. Próbowałam z nim rozmawiać, że wcale nie potrzebuje głupiego piwa do zwykłych codziennych czynności. Jak grochem o ścianę. Jak do niego dotrzeć?!
  • Nieczyste myśli, a wiara

Zainteresował mnie ostatnio fakt, że samo myślenie o rzeczach związanych z seksem itd. jest uznawane za grzech. Uważacie, to za normalne? Czy sądzicie, że to już przesada? Przecież każdy z nas prawdopodobnie codziennie, ba kilka razy na dzień ma nieczyste myśli.
  • Bóg tak chciał - zabrał osobę, której nie powinien

Na co dzień spotykamy się z przykrymi wiadomościami o śmierci lub ciężkiej chorobie kogoś bardzo bliskiego. Przez wiele miesięcy, lat, nie możemy pogodzić się z utratą bliskiej osoby. Szukamy winowajcy, bądź jakiegokolwiek racjonalnego wyjaśnienia dlaczego akurat on/ona. Spotkałam się kiedyś z wytłumaczeniem : " Bóg tak chciał" ( oczywiście od zagorzałej katoliczki). Jak radzicie sobie z tematem śmierci bliskich? Obarczacie winą Boga, czy wręcz przeciwnie? Uważacie, że tak miało być? Wierzycie, że zmarły trafi do nieba, czy nie?
  • Zastosowanie sody oczyszczonej

W: Porady
    Jak wiadomo, zastosowanie wszelkiego rodzaju naturalnych rozwiązań jest coraz bardziej popularne. Sama spotkałam się z wieloma artykułami na temat sody oczyszczonej. Zastanawiam się czy na prawdę można wykorzystać ją w aż tylu rzeczach jak np. maseczka antytrądzikowa, pochłaniacz przykrych zapachów, pasta do zębów itd. Do czego używacie sodę?