• w artykule Morawiecki: Odwrócimy decyzję poprzedników. Dowództwo wróci do Gdyni

  W: Fakty

  Ostro skrytykował... No cóż! Pan Premier jest historykiem i może nie wiedzieć, że awarie techniczne, mimo całej procedury szacowania niezawodności, zdarzają się! Zachowując toutes proportion gardee Nie przypominam sobie aby ktoś krytykował prezydenta USA za awarię elektrowni atomowej Three Miles Island (topi się do tej pory), czy lot na księżyc, czy Gorbaczowa za Czarnobyl (też się topi, tylko w większej skali)!

 • w artykule Sprawa Skripala: Nowe poszlaki, nowe podejrzenia

  W: Fakty

  Parę kroków przed poszanowaniem prawa znajduje się poszanowanie prawdy. W porównaniu z tym, jak się okazuje, już nieaktualnym wyobrażeniem o rządach angielskich wersja otrucia Skripala przez służby rosyjskie wzięte jako fakt izolowany jest czymś tak bezwstydnym i głupim, że w końcu niezrozumiałym. Bo też nie jest to fakt izolowany. Należy do scenariusza wojny informacyjnej. - Prof. Bronisław Łagowski, PRZEGLĄD Nr 14,str 19.

 • w artykule Emerytura obywatelska dla każdego Polaka? Ekspert nie ma wątpliwości

  W: Biznes

  Panu Sadowskiemu umknął przypadek Finlandii! Eksperymentalnie wprowadziła dla testowej grupy taką emeryturę i dość szybko ten eksperyment przerwała. Żonglowanie językiem polskim - zasiłek czy emerytura? a jakaż tu jest różnica. Chyba tylko taka jak w nowomowie, że zaszło wydarzenie drogowe a nie wypadek drogowy!?

 • w artykule GPC: Jedwabny szlak ominie Polskę?

  W: Biznes

  Zaiste zadziwiające są źródła informacji w naszych mediach! Już kilka tygodni temu, na podstawie wiadomości mediów austriackich, napisałem tu, że rząd austriacki wydał zgodę na przedłużenie linii szerokotorowej z Chin, via Rosja, z Użhorodu (Ukraina) -Hanisk, dalej do Wiednia i w perspektywie do Duesseldorfu w Niwmczech!! ZATEM BĘDZIEMY OMINIĘCI OD PÓŁNOCY I POŁUDNIA!

 • w artykule Prezes UOKiK: Stawiamy zarzuty m.in. Gazpromowi za finansowanie gazociągu Nord Stream 2

  W: Biznes

  Dwa cytaty z INTERII: 1. Energetyczny klucz do jedności Niedziela, 22 października (06:00) Inicjatywa Trójmorza, krajów położonych między Bałtykiem, Adriatykiem a Morzem Czarnym, wspierana przez USA, szczególnie kooperacja regionu w dziedzinie energetyki, może uratować jedność Unii Europejskiej. Polska ma szczególną rolę do odegrania w tym przedsięwzięciu. Polska za sprawą budowy i uruchomienia Terminalu LNG im. Lecha Kaczyńskiego w Świnoujściu dokonała niezwykle śmiałej inwestycji, która okazuje się dziś trafiona w dziesiątkę! Nie dość, że uniezależniamy się od dostaw gazu ze Wschodu, to jeszcze ceny LNG gwałtownie spadły na przestrzeni kilku ostatnich lat. .... 2. Prezes PGNiG: Po 2022 r. możemy całkowicie zrezygnować z rosyjskiego gazu Wtorek, 5 września (13:11) 2017 Po 2022 roku możemy całkowicie zrezygnować z odbierania rosyjskiego gazu. Wtedy wygasa obecna umowa gazowa. Potem nie ma mowy ani o długo-, ani średnioterminowej współpracy - mówi prezes Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa Piotr Woźniak. Na Forum Ekonomicznym w Krynicy rozmawiał z nim reporter RMF FM Krzysztof Berenda.

 • w artykule Recesja w USA - coraz więcej dowodów

  W: Biznes

  Jako ciekawostkę podam, że te 13 bilionów dolarów, gdyby trzeba było spłacić, spłacając tylko sumę, bez odsetek, i oddając 10 000 (dziesięć tysięcy dolarów) na sekundę, to trzeba byłoby spłacać ten dług ponad 41 lat!! i po drodze nie zaciągać już żadnych długów. SAPIENTI SAT!

 • w artykule Recesja w USA - coraz więcej dowodów

  W: Biznes

  Podstawową zasadą działalności banków jest utrzymywanie poziomu kredytów na poziomie 9 do 1 ( odwołuję się tu do książki Moralna i Niemoralna Historia Pieniądza). Gdy Lehman Brothers bankrutował w 2007 roku to ten stosunek wynosił w tym banku 32 do 1. Drukarki w USA i UE (EBC) rozgrzane są do dzisiaj do czerwoności. Nie sądzę, aby nasze długi i państwa można wrzucać do jednego worka. Dług państwa w stosunku do PKB jest tu mylący. To jest inna bajka! np. u nas nie może przekroczyć 60% PKB, ale chodzi o dług państwa! (nie bardzo rozumiem pojęcia dochód rozporządzalny). Pobłocki w książce Kapitalizm, Krótka Historia Trwania pisze wyraźnie o złotym interesie USA jakim są petrodolary. Ale petrodolary też się kończą. Zaczynają się juanodolary ! Strach mnie ogarnia jak sobie pomyślę do czego to doprowadzi. Czyżby to był artykuł na 200 lecie urodzin Marksa.