• w artykule Brytyjskie myśliwce ruszyły w kierunku rosyjskich samolotów

  W: Fakty

  Raczej zapewniały tym rosyjskim samolotom asystę honorową! Bo gdyby je przechwyciły, to musiałyby je zmusić do lądowania na jakimś lotniku holenderskim czy brytyjskim czy też do zmiany kierunku lotu. Uważam asystę honorową za przejaw kurtuazji i cieszę się z tego!

 • w artykule Andrzej Gałła: Niech żyje prezes Kozłowski!

  W: Film

  Przypadek sprawił, że przyjaźnię się z człowiekiem, który jest fizyczną i mentalna kopią Pana Prezesa. To sprawia, że Kiepskich oglądamy z żoną z tym większą przyjemnością! A bogactwo słowotwórcze serialu sprawia, że dla odprężenia powtarzamy je w domu. Po pierwszych odcinkach zapytałem w sklepie czy to co chce kupić jest, i usłyszałem, że "jak nie jak tak"! Sprawiła mi ta odpowiedź wielką przyjemność!

 • w artykule Piękne aktorki i ich brzydcy mężowie

  W: Kobieta

  Ja mam piękną żonę, a sam jestem urody nienachalnej. Już długo żyję i widziałem też niezwykle urodziwych mężczyzn z żonami o urodzie jeszcze mniej nachalnej niż moja!!

 • w artykule Bronisze: Jabłka w cenie mandarynek

  W: Biznes

  Raczej "mandarynki w cenie jabłek"! Za naprawdę śmiesznymi czasami cenami importowanych owoców kryje się nędza ich bezpośrednich producentów, na których ceny wymuszają światowe sieci handlowe. Jak nie sprzedadzą po dyktowanej cenie - najczęściej niemal równej cenie produkcji - to nie kupią tych owoców!

 • w artykule Czy to możliwe? Rosja handluje gazem z USA

  W: Biznes

  Nic nowego! Kilka dni temu Rosja dostarczyła Wielkiej Brytanii gaz ciekły LNG, a to za sprawa awarii liczącego 45 lat rurociągu gazowego w samej Wielkiej Brytanii. Jakoś ta wiadomość umknęła naszym mediom?!

 • w artykule Wczesne przygotowania do post-putinowskiej polityki

  W: Fakty

  Jestem uważnym obserwatorem amerykańskiej sceny politycznej! Oglądam CNN, Bloomberga, czytam co ciekawsze teksty w NYT itd. w sieci! I nie mogę się nadziwić degrengolady mediów. Przeraża mnie, że światowe mocarstwo popada w taki stan!