Judas
Poziom 18

Judas

Mężczyzna (117)

 • w temacie Kim był Judasz?

  W: Religia
  gość Łk 22:3 BT "Wtedy szatan wszedł w Judasza, zwanego Iskariotą, który był jednym z Dwunastu"

  J 13, 27
  27 A po spożyciu kawałka wszedł w niego szatan. Jezus zaś rzekł do niego: «Co chcesz czynić, czyń prędzej!».

  Jan i Łukasz podkreślają w motywacji Judasz działanie Złego ducha. Jest to nowe spojrzenie na tą sprawę. Judasza opętał szatan. Coś takiego nie dzieję się z dnia na dzień, ale proces ten zakłada swoiste źródło i pewno systematyczną współpracę ze złem.
  Tak jak w upadku Adama zawierają się wszystkie nasze upadki, tak w Judaszu zawierają się wszystkie nasze zdrady, no chyba że z nich powstajemy. Wtedy stajemy się jak Piotr.
  Podobno Judasz od początku nie był lubiany wśród apostołów. Zazdrościli mu tego że był w szczególnych łaskach u Jezusa. Częściej niż oni był brany w ramiona. Wiedział więcej od nich i czuli że jest bardziej kochany przez Nauczyciela. Nie spodziewajmy się zatem że czytając jakąkolwiek ewangelię oryginalnie pisaną przez tychże apostołów znajdziemy choć jedno dobre słowo o Judaszu.
 • w temacie Adolf Hitler katolik

  W: Religia
  Żałosnym jest fakt iż ludzie podający się za oddanych swej wierze i na wskroś religijni są w stanie czynić zło jawnie i otwarcie. Nie mając za nic nauki swoich świętych. Cóż za obłuda. Życie w przekonaniu że za pieniądze kupić można wszystko wydają się spać spokojnie złoczyńcy wszelkiej maści i religii.
  Przykładów mamy aż nadto ze wzystkich stron świata i wyznań wszelakich. Cóż zatem warta jest ich religia myślimy. Cóż warci są jej nauczyciele?
 • w temacie UWIERZ I OCHRZCIJ SIĘ

  W: Religia
  Z tego co rozumiem, jeżeli ktoś nie miał możliwości chrztu nie może być zbawiony? Nawet jezeli prowadził życie filantropa?
  Niepojęte. Człowiek zrodzony w buszu czy w odległej wiosce indiańskiej nigdy nie słyszłą o Jezusie. Czy możemy go winić za to i skazywać na potępienie?
 • w temacie Kim był Judasz?

  W: Religia
  gość Być może chciałeś to napisać, ale wyszło Ci co innego.
  Oczywiście to mój odbiór, ale skoro taki powstał to znaczy, że przekaz był nie do końca jasny.
  Napisałeś, że "oczywistym jest, ... że należy gardzić".

  Otóż - nie należy. W każdym razie według Chrystusa, który z grzesznikami i celnikami jadał i u których gościł. Nieprzyjaciół zalecał miłować, a tym co żądają koszuli oddać i płaszcz.
  Judasz nie tyle spieprzył sobie stosunki z Jezusem przez wydanie go żołnierzom - to jak wiemy miał zaprogramowane "z góry" - ale tym, że pozbawił się życia po tym wszystkim.

  O ile oczywiście bazujemy na żydowskiej beletrystyce z I w NE ;-)
  Zgadzasz się zatem,że zbyt dużo znaków zapytania za tym życiorysem stoi. Podobno to i podobno tamto. Ale jaka była prawda?
  Dlaczego nic o nim nie wiadomo, tak ważna postać biblijna. Czyj to błąd, niedopatrzenie czy też celowe działanie? Komu mogło aż tak bardzo zależeć na takim a nie innym wizerunku Judasza?
 • w temacie Kim był Judasz?

  W: Religia
  gość
  Judas
  gość Judas Oczywistym jest że człowiekiem którego oficjalnie uznano za zdrajcę Jezusa należy gardzić.Pewny jesteś?
  Wypełniał wolę Boga i przepowiednię Jezusa.
  Jestem pewien że oficjalnie został potępiony i uznany za zdrajcę. Natomiast wiem też że wiedział, jako najbardziej zaufany człowiek Jezusa. Wiedział co go czeka i że tak miało być. W świetle odnalezionego starozytnego rękopisu. Ewangelii Judasza.
  Napisałeś, że należy nim gardzić.
  Tego uczył Jezus ?
  Przyjacielu, napisałem,że zgodnie z oficjalną wersją Nowego Testamentu należy nim gardzić. Nie znaczy to że podzielam to zdanie.
 • w temacie Kim był Judasz?

  W: Religia
  gość Judas Oczywistym jest że człowiekiem którego oficjalnie uznano za zdrajcę Jezusa należy gardzić.Pewny jesteś?
  Wypełniał wolę Boga i przepowiednię Jezusa.Jestem pewien że oficjalnie został potępiony i uznany za zdrajcę. Natomiast wiem też że wiedział, jako najbardziej zaufany człowiek Jezusa. Wiedział co go czeka i że tak miało być. W świetle odnalezionego starozytnego rękopisu. Ewangelii Judasza.
 • w temacie Adolf Hitler katolik

  W: Religia
  hania33 Judas hania33 Judas hania33 Nauki KK opierają się na Piśmie św.ale rownież na Tradycji.Tradycja zawiera te nauki Chrystusa ,ktore nie zostaly spisane w Piśmie lecz przekazane ustnie:(J20,30),(J21,25).Samo slowo tradycja pochodzi od łacińskiego traditio ,które oznacza "przekazywanie"Pamiętaj jedno Haniu..."Deos enim religuos accepimus, Caesares dedimus".Deus nobiscum, quis contra? :))Exsisto commercium of reproba vates...Hominem te (esse) memento:)) albo "aż"...Ale stworzonym "Na wzór i podobieństwo". Kapłani uczą że jedynie dusza....
 • w temacie Adolf Hitler katolik

  W: Religia
  hania33 Judas hania33 Nauki KK opierają się na Piśmie św.ale rownież na Tradycji.Tradycja zawiera te nauki Chrystusa ,ktore nie zostaly spisane w Piśmie lecz przekazane ustnie:(J20,30),(J21,25).Samo slowo tradycja pochodzi od łacińskiego traditio ,które oznacza "przekazywanie"Pamiętaj jedno Haniu..."Deos enim religuos accepimus, Caesares dedimus".Deus nobiscum, quis contra? :))Exsisto commercium of reproba vates...
 • w temacie Czy Chrystus przyszedł niewidzialnie na ziemię w 1874roku?

  W: Religia
  gość Judas gość Pan Jezus jeszcze nie przyszedł ponownie na ziemię. Dalej na Niego czekamyNie ma obawy, nie przyjdzie. Chyba że zechce być ponownie ukrzyżowany przez katolików. Ale mam nadzieję że nie jest masohistą.Fałszujesz jak prawdziwy judasz
  Ukrzyżowali Go rzymianie, a to judasz GO wydał rzymianom, bo żydzi się tego domagali, nad którymi rzymianie panowali. TO już BYŁO.
  Katolicy to jedyne wyznanie które chrzci ludzi w imię Ojca i Syna i Ducha św, pobłądzili nieco przez te 2 tys lat, ale wciąż Najważniejszy w tej religii jest Jezus.
  A kto ma coś przeciwko, ten jest wyznawcą islamu albo judaizmu lub wszelkiego fałszu jak np ŚJ i BPSCzy faszuję czy też nie. Może warto by sprawdzić? Poczytaj ewangelię Judasza. Wprawdzie nie on sam ją napisał, ale rzuca trochę inne światło na chrześcijan i ich religię.
 • w temacie Adolf Hitler katolik

  W: Religia
  hania33 Nauki KK opierają się na Piśmie św.ale rownież na Tradycji.Tradycja zawiera te nauki Chrystusa ,ktore nie zostaly spisane w Piśmie lecz przekazane ustnie:(J20,30),(J21,25).Samo slowo tradycja pochodzi od łacińskiego traditio ,które oznacza "przekazywanie"Pamiętaj jedno Haniu..."Deos enim religuos accepimus, Caesares dedimus".