• w temacie Pomysły na dania jednogarnkowe

  W: Hydepark
  WednesdayTEN Po prawdzie nie mam takiej przyprawy ;) ale generalnie Twój przepis wygląda bardzo-bardzo interesująco...

  Chyba się skuszę ;) Chyba raczej na pewno :D
  czy ja Ci kiedyś poleciłam coś co nie było pyszne?? ;))
  przyprawę znajdziesz na stoiskach ze zdrową żywnością, na pewno w tesco.
 • w temacie Forumowa spiżarnia- czyli co nam w garach gra.

  W: Hydepark
  WednesdayTEN Bloga? Kolejnego? :P Mało to tych blogów w sieci?
  no właśnie... kolejnego... strasznie tego dużo!! :D
  ograniczona się nie czuję, może lekko niedoceniona :p ;)) na szczęście jesteś Ty i Aliada więc pomysł bloga na razie zawieszam ;) :))

 • w temacie Problem z kobietą długoletni związek

  W: Uczucia
  irusiowj
  dziękuję za spory tekst, jak na forumowe warunki. Napisałaś prawdę o kobietach. Pewnie instynktownie to wiemy. Na pierwszy rzut oka powinno wydawać się, że ich zachowanie łącznie z Twoją oceną nas, świadczy o wspomnianej przeze mnie "interesowności" I tak jest, ale nie można napisać - niestety. Wy już z taką konstrukcją intelektualną przychodzicie na świat. To skutek zakodowanego macierzyństwa. Więcej tu troski o bezpieczeństwo potomstwa niż waszego. Dla was miłość jest narzędziem dla stworzenia warunków dzieciom. mężczyźni muszą się tego uczyć. Wy to dostajecie jako wiano życiowe od natury.
  Nie znajduję uzasadnienia dla tezy o wizji miłości. Jej istota jest nie do rozpoznania. Nie da się miłości wymyślić ani zaprojektować. I bardzo dobrze:)
  a o mężczyznach to już nie?
  i jaką prawdę? półprawdę... coraz więcej kobiet wychodzi ze schematu.
  i trochę jestem rozczarowana, bo skupiłeś się w odpowiedzi jedynie na aspekcie, który Ciebie najmocniej interesuje.
 • w temacie Problem z kobietą długoletni związek

  W: Uczucia
  irusiowj
  Junani irusiowj charakterystyka narzeczonej podsunęła mi konieczność zmodyfikowania przysłowia z - kłamstwo ma krótkie nogi, na - kłamstwo ma nogi pod samą szyję:)hmm... to raczej facet się wiesza, zamiast powrozu próbując wykorzystać nogi dziewczyny...
  ha, ha, wystarczy nikła wyobraźnia by się z tego pośmiać:) Nie odbiję oburzony, że to kobiety usiłują faceta udusić:) Ale kiedy już głębiej nie dają rady zatopić paznokci w plecach, może się , nieumyślnie,. tak stać:) Pewnie nie byłaby to straszna śmierć, ale chyba jeszcze takiego zejścia nie odnotowano, choć, kto wie.
  ha ha...
  tak naprawdę możemy sobie gdybać, dla mnie symptomatyczne jest to: "Zaczęły się jej flirty z kolegami z pracy" Coś się stało. Może dziewczyna poczuła się "pewnie", może testuje faceta, a może z jakiegoś powodu przestało jej na nim zależeć. sytuacja nie jest taka jak powinna być. zakochani, zaręczeni ludzie powinni patrzeć sobie z zachwytem w oczy i planować wspólne życie.
  ona albo jest psychopatką, albo jest zraniona.
  on... nie będę się powtarzać.
 • w temacie Problem z kobietą długoletni związek

  W: Uczucia
  irusiowj charakterystyka narzeczonej podsunęła mi konieczność zmodyfikowania przysłowia z - kłamstwo ma krótkie nogi, na - kłamstwo ma nogi pod samą szyję:)hmm... to raczej facet się wiesza, zamiast powrozu próbując wykorzystać nogi dziewczyny...
 • w temacie Problem z kobietą długoletni związek

  W: Uczucia
  irusiowj Juna, podejrzewam, że nigdy nie byłaś zakochanym facetem, jak ja zakochaną kobietą. Te stany, mimo tej samej nazwy, takie same, dla odmiennych płci, nie są. Ten facet noże mieć solidne nawet jaja. Jego uczucie jest czyste. płytkie dało by mu już dawno kopa.
  Teraz możesz się ze mną pokłócić. Trochę nadepnę ci na palec stwierdzeniem, że w przeciwieństwie do nas, do zakochania podchodzicie pragmatycznie. Nie chcę przy tym wytykać, że wasze kochanie jest płytkie. o nie, ale kiedy ono jest już stabilne, tego żaden wybrany ocenić nie jest w stanie. Niezrozumiała dla mnie przekora powoduje, że choć już wiecie, iż rozum i serce macie splecione uczuciem trwałym, to długi czas o tym milczycie:)w tym temacie mogę się z Tobą kłócić choćby do upadłego!! a co!! ;)))
  nigdy nie byłam zakochanym facetem, to fakt - punkt dla Ciebie ;)
  nie mam pewności czy aby mężczyźni i kobiety tak różnie podchodzili do miłości. może inne mają oczekiwania co do wachlarzu okazywania miłości (facetowi wystarczy regularnie podana miska ciepłego jadła, kobieta pragnie kwiatów... albo brylantów :P ;) *), ale mam nadzieję, że potrafimy kochać tak samo. inną sprawą jest uzależnienie od cudzej miłości. cierpią na tą przypadłość zwykle ludzie, którym brak miłości własnej. miłość własna, tak przez wielu piętnowana, jest niezbędna, aby kochać w zdrowy sposób innego człowieka. facet, który jest manipulowany, wie o tym i zamiast zrobić z tym porządek, choćby dociec dlaczego dziewczyna nagle tak zmieniła zachowanie, pyta się innych o radę... słabe :(( jak dla mnie on jest przywiązany do wizji miłości, którą sobie stworzył w głowie.
  od razu, dla sprawiedliwości dodam, że tak samo zachowują się kobiety, może nawet u kobiet jest to częstsze, dlatego chyba aż tak bardzo nie razi.

  * to oczywiście złośliwy żart ze stereotypów :P ;))
 • w temacie Forumowa spiżarnia- czyli co nam w garach gra.

  W: Hydepark
  gdybyś chciała więcej natchnienia, to jeden z moich ulubionych blogów kulinarnych: http://www.ja(...)ia.com/ niektóre dania są wspaniałe, najedzą się nimi również mięsożercy, więc nie będziesz musiała gotować "na dwa garnki".
  ja od dłuższego czasu próbuję ograniczyć mięso w naszej diecie, nie ze względów ideologicznych, tylko zdrowotnych, nie chce nas faszerować hormonami, antybiotykami itd. białka w naszej diecie też jest zbyt dużo, więc szukam pomysłów alternatywnych :)) naprawdę można się najeść ;)) mięso pięknie zastępują warzywa strączkowe i pieczarki :)) jadłaś pieczarki portobello?? są olbrzymie, bardzo "mięsiste", przepyszne!! :))
 • w temacie Problem z kobietą długoletni związek

  W: Uczucia
  irusiowj wiesz że nie warto i wiesz też, że nigdy nie odejdziesz. Najlepsze dla ciebie to aby jaki uroczy ją zabrał najszybciej.i zawsze się tak będzie innymi wyręczał?? ;) facet powinien mieć jaja, w przeciwnym razie jest kastratem.
 • w temacie Forumowa spiżarnia- czyli co nam w garach gra.

  W: Hydepark
  aliada Fajnie że akurat zajrzałam, bo przepisów wegańskich właśnie mi trzeba. Już kiedyś pisałam, że latem będę miała takich gości. Teraz się ostatecznie wyklarowało, że weganin będzie jeden, 16-letnie dziewczę, które przez dwa tygodnie trzeba będzie tą trawą i korzonkami karmić. A reszta stołowników całkiem normalna, więc trochę to kłopotliwe.
  Mam już nawet w lodówce tofu na próbę... Leży sobie. :):)) hej :))
  też mam wegankę w rodzinie, bratanica mojego męża kończąc 18 lat postanowiła zmienić tak swoje życie ;)) jest sporo pysznych dań wegańskich. zamiast soi lepsza jest cieciorka, soczewica. gulasz warzywny z soczewicą na przykład przepyszny, sama chętnie zjadam, choć zwykle dodaję jednak masło klarowane zamiast tłuszczu kokosowego. oprócz tego smalczyku jako smarowidło do kanapek możesz humus zrobić, też tu przepis podawałam :))