• w temacie Nie jesteście strudzeni tym ciągłym komentowaniem tego co się dzieje w polityce

  W: Hydepark
  ireneo

  Zatem Twoja obserwacja, rozmowy pozwalają Ci postawić teZe przeciwną do mojej i przyznać mu odnośne kwalifikacje? Podpowiem, że kwalifikacje nie decydują o skuteczności diagnozy..
  W odpowiedzi wskazałem co go dyskwalifikuje. Yo dałszyw3a teza.
  Twoja podobnie. Konsekwentnie powinno się budować sąd iż lekarze chorują najczęściej, a szewce chodzą w podartych butach. Można by tę paralele ciągnąć w nieskończoność, co jest oczywistym absurdem.
  oddychaj :))
 • w temacie Problem z tesciami!! Pomóżcie!!

  W: Porady
  Justyna260
  Teraz, niestety, normą jest wystawny, huczny ślub (żeby cała wieś pękała z zazdrości), a potem - szybki, spektakularny rozwód, któremu towarzyszy publiczne pranie brudów. Oby tak nie było w tym przypadku.
  bo ja wiem... myślę, że coraz więcej ludzi podchodzi do ślubu i wesela praktycznie. te huczne są z reguły wymuszane jeszcze przez rodziny.
  a spektakularne rozwody i pranie brudów, chyba raczej na rozkładówkach plotkarskich gazetek ;)) ja się właśnie dowiedziałam, że moi znajomi się rozwiedli... dziecko mi powiedziało, że kolega się przeprowadził, więc przy okazji jakiegoś spotkania chciałam pogratulować nowego mieszkania/domu i się dowiedziałam, że teraz mają dwa, oddzielne i już są po rozwodzie ;))
 • w temacie Problem z tesciami!! Pomóżcie!!

  W: Porady
  nie wiem co ci doradzić :(
  spróbujcie z nimi porozmawiać kolejny raz, wytłumaczyć, że potrzebujecie swojej przestrzeni, prywatności. możecie się posunąć do groźby, że się wyprowadzicie, jeśli nie pozwolą wam żyć jak dorośli ludzie. sama piszesz, że część pieniędzy wydajecie na dom, będziecie wydawać na własne mieszkanie. tylko uświadom im, że wtedy raczej nie będą mogli liczyć na waszą pomoc, bo zwyczajnie tego nie udźwigniecie. a przyjęcie weselne... trochę się przesunie w czasie. skoro i tak żyjecie razem, to ślub nie jest chyba tak pilny.
  pamiętaj o jednym, takie deprymujące zachowania u ludzi z czasem przybierają na sile, więc jeśli teraz tego nie ukrócicie z czasem będzie coraz gorzej. starszym ludziom niestety wchodzi na dekiel.
  moja babcia, też miała ciężko, dorosłość zaczęła od obozu w Auschwitz – Birkenau, co musiało odcisnąć piętno na jej życiu. na starość, tak koło osiemdziesiątki, wszystko co cenne chowała, żeby jej nie nikt nie ukradł, ale że miała sklerozę to zapominała gdzie. no i później były akcje, że na pewno mój ojciec (zięć) jej to czy tamto ukradł. co było dla ojca podwójnie przykre, bo tak naprawdę babcia była na jego utrzymaniu. opłacał jej rachunki, remontował dom, kupował jedzenie, a ona jakiś tam psi grosz, który dostawała od państwa chowała po skarpetach i później oskarżała go o kradzież. no i niestety na takie zachowania starszych ludzi trzeba być gotowym.
 • w temacie Problem z tesciami!! Pomóżcie!!

  W: Porady
  stevn Nie powinniście mieszkać razem przed ślubem, to źle rokuje na przyszłość, gdzie statystycznie wiele par i małżeństw nie wytrzymuje próby czasu i się rozstaje, nawet z prozaicznych powodów.
  i myślisz, że te, które nie mieszkały razem przed ślubem rozpadają się rzadziej?
 • w temacie Problem z tesciami!! Pomóżcie!!

  W: Porady
  traktują was jak dzieci. może faktycznie nie dorośliście?
  oboje pracujecie?
  czy wesele jest dla was ważniejsze od związku?
 • w temacie Nie jesteście strudzeni tym ciągłym komentowaniem tego co się dzieje w polityce

  W: Hydepark
  ireneo Z treści twojego klepania nie wynika, abyś miał kwalifikacje do diagnozowanie stanu psychicznego kogokolwiek.niekoniecznie!! z moich obserwacji, potwierdzonych wieloma rozmowami wynika, że najwięcej problemów ze zwichrowaną psychika mają adepci psychologii.

  ireneo
  Co ci da info, że wolę kota od psa? O to jeszcze nie pytałeś tematycznie.a to nie był twój temat?? zrobiłby dubla ;))
 • w temacie "Polska to stabilny, bezpieczny kraj"...zachód to już wie i ...się boi

  W: Hydepark
  zbigniew1933
  Chodzi o to że koszt zatrudnienia niewolnika jest dużo niższy w kraju niż np. w Chinach.Koszt niewolnika w Polsce i Chinach jest na porównywalny poziomie.
  Chodzi o efektywność. Polak jest, a przynajmniej potrafi być, trzykrotnie wydajniejszy od Chińczyka. Chińczycy są pozbawieni kreatywności.