• w artykule Zero gwiazdek w teście Euro NCAP dla Fiata Punto!

  W: Motoryzacja

  Regularnie się ostatnio zdarza, że jakiś nowe auto dostaje trzy gwiazdki, a później po "safety pack" dostaje 5! Czy bezpieczeństwo tego auta wzrosło o 60% dzięki jakimś kontrolkom i czujnikom? BZDURA! Najlepiej by było, gdyby były osobne gwiazdki za bezpieczeństwo bierne (ochrona w razie wypadku) i czynne (unikanie wypadku).

 • w artykule Zyskowne inwestycje w nieruchomości to mit?

  W: Biznes

  Do tego dochodzi jeszcze jeden kluczowy aspekt - debilne prawo, które chroni cwaniaków. Potem będziesz miał takiego szkodnika w mieszkaniu, który nic nie płaci, a ty właścicielu musisz płacić czynsz administracyjny i praktycznie nie da się takiego wyeksmitować tak całkowicie zgodnie z prawem... Inna sprawa, że im bogatsze społeczeństwo, tym więcej najmów, a mniej własności.

 • w artykule Zero gwiazdek w teście Euro NCAP dla Fiata Punto!

  W: Motoryzacja

  Czy ty w ogóle czytasz to co komentujesz? Oczywiście, że wytrzymałość konstrukcji musi być coraz ostrzej oceniania, ale Punto, mimo wieku na pewno nie ma ochrony pasażerów na poziomie zera gwiazdek. A zero dostał za brak durnych kontrolek.

 • w artykule Zero gwiazdek w teście Euro NCAP dla Fiata Punto!

  W: Motoryzacja

  Dobre, zero gwiazdek za brak kontrolki zapięcia pasów pasażera. To pokazuje jakie obecnie niemiarodajne są gwiazdki NCAP, skoro wytrzymałość budy w czasie wypadku zrównuje się z posiadaniem jakieś głupiej kontrolki. Oczywiście nowoczesne systemy typu wykrywanie pojazdów w martwym polu, czy ostrzeżenie o ruchu poprzecznym przy cofaniu to fajne rozwiązania poprawiające bezpieczeństwo, ale powinny stanowić MAX jedną gwiazdkę w ocenie.

 • Rutyna zgubiła taksówkarza...

  W: Motoryzacja

  No cóż, spotkał się jeden kierowca, który był przekonany, że tamten po wykonaniu zwrotu nie wjedzie na drogę, no więc nawet nie zwolnił, pozbawiając się szans na hamowanie, z drugim, co pewnie stwierdził, że ten pierwszy na pewno zwolni i da mu wyjechać. Natomiast osobom, które mają wątpliwości co do konsekwencji prawnych tego zdarzenia (bo niby kierowca z kamerką mógł zahamować i to powoduje jego współudział) polecam poczytać KRD i orzecznictwo. 100% winy taksówkarza, aczkolwiek kierowca z kamerką następnym razem zastanowi się, czy warto tak grzać, a później użerać się z ubezpieczycielami....

 • Rutyna zgubiła taksówkarza...

  W: Motoryzacja

  Niestety w naszym orzecznictwie sądowym przeważa podejście na "jednego" winnego. Nawet jak jest wiele dodatkowych czynników. Tutaj akurat nie szukałbym dziury w całym, bo wymuszenie jest ewidentne, ale są sytuacje, gdzie np. jest słaba widoczność i wyjeżdżając z podporządkowanej nie ma szans uniknąć kolizji, jeżeli pojazd na głównej jedzie zdecydowanie za szybko. Tym czasem fakt, że ktoś na głównej jechał za szybko w ogóle nie jest brany pod uwagę, ani przez Policję, ani sąd. Liczy się tylko, kto na głównej, kto na podporządkowanej, wiadomo kto winny, dziękuję, do widzenia....

 • w artykule Volkswagen Touareg stracił dopuszczenie do ruchu

  W: Motoryzacja

  Drogi Panie redaktorze. "Mokry" filtr cząstek stałych to filtr sadzy, który w celu obniżenia temperatury wypalania korzysta ze specjalnych płynów katalitycznych. A SCR to system podawania mocznika w celu eliminowania NOx ze spalin. Byłoby miło, gdyby pisząc w portalu motoryzacyjnym nie mieszać tak podstawowych pojęć.