• w temacie Robicie jakieś przetwory?

  W: Hydepark
  KiziaMizia Dostałam od sąsiadów z działki masę śliwek węgierek :) Zrobiłam z nich pyszne powidła śliwkowe z przepisu z bloga pani Treski:https://www.p(...)a-nuta/
  Smakują jak beztroskie dzieciństwo, które spędziłam u mojej kochanej babci.

  2 kg śliwek węgierek
  100 g cukru
  1 łyżka przyprawy korzennej Dr. Oetkera

  Śliwki umyłam i wypestkowałam. Umieściłam je w garnku z grubym dnem i zagotowałam (bez przykrycia), cały czas mieszając. Zmniejszyłam moc palnika. Mieszając co jakiś czas, by nie przywarło do dna, gotowałam do momentu odparowania soku (przez około 2 godziny). Po tym czasie przełożyłam konfiturę do kielicha blendera i zmiksowałam na gładką masę. Powidła przełożyłam do garnka, dodałam cukier i przyprawę korzenną. Gotowałam do momentu, aż cały sok odparował, a konsystencja była gęsta. Przełożyłam przetwory do słoiczków (z mojej porcji wyszły 4 małe słoiczki).
  Dno garnka wyłożyłam bawełnianą ściereczką. Kiedy słoiczki ostygły, włożyłam je do naczynia i zalałam do 2/3 wysokości zimną wodą. Gotowałam przez 15 minut. Po ugotowaniu wyciągnęłam z garnka i schładzałam do góry dnem.
  :)

  Planuję zrobić skórkę owocową - śliwkową. Takiej jeszcze nie robiłam.
 • w temacie Aronia to naturalny lek

  W: Hydepark
  WednesdayTEN
  KuraDomowa Jak to mówią: czas umierać :)
  ... to się zawsze zdąży :P
  Umieramy każdego dnia po trochę od chwili urodzenia :P
 • w temacie Aronia to naturalny lek

  W: Hydepark
  Antoinette
  KuraDomowa
  ~monique oczywiście, aronia to bardzo zdrowy owoc i można go uprawiać samemu w swoim ogródku :) to niewymagający krzew, a dający mnóstwo korzyści - nie tylko zdrowotnych, ale także dekoracyjnych. Jeśli jesteście zainteresowani to odsyłam do artykułu o tej wspaniałej roślinie -https://fajny(...)aronii/
  Jakżeby jakiś temat, nawet tak stary jak ten mógł obejść się bez reklamy? Co za czasy... ;)
  można zmartwychwstać, przez reklamę jak widać , takie czasy moja Droga :)
  Jak to mówią: czas umierać :)
 • w temacie Aronia to naturalny lek

  W: Hydepark
  ~monique oczywiście, aronia to bardzo zdrowy owoc i można go uprawiać samemu w swoim ogródku :) to niewymagający krzew, a dający mnóstwo korzyści - nie tylko zdrowotnych, ale także dekoracyjnych. Jeśli jesteście zainteresowani to odsyłam do artykułu o tej wspaniałej roślinie -https://fajny(...)aronii/Jakżeby jakiś temat, nawet tak stary jak ten mógł obejść się bez reklamy? Co za czasy... ;)
 • w temacie Puszcza Białowieska bez ingerencji

  W: Polityka
  A ja polecam wszystkim, którzy popierają ministra Szyszkę, przeczytanie książki: "Sekretne życie drzew" Petera Wohllebena.
 • w temacie Czy likwidacja gimnazjum to dobry pomysł?

  W: Polityka
  Likwidacja gimnazjów, to najlepszy pomysł Rządu. Właściwie wszystko doskonale opisał już Grzeszko, ale ja pragnę zwrócić uwagę na jeszcze jeden problem. Otóż dzieci w podstawówce poświęcały jeden rok na naukę pisania testów. Nie uczyli się wiedzy, tylko jak pisać testy! W gimnazjum sprawa się powtarzała, a potem w liceum znów rok stracony.
 • w temacie Ja, inkwizytor - Bicz Boży

  W: Religia
  Vinhenzo KuraDomowa Vinhenzo Skłamałeś raz, skłamałeś drugi, to i jak mógłbym ci uwierzyć w jakiekolwiek twe słowo? Podaj źródło tych danych. Mnie można sprawdzić. Już pisałem, prawda sama się obroni. Niedługo wybijecie wszystkie ludy obu Ameryk żeby wyszło wam choć 1/10 w porównaniu do Katolików. Chory zryty beret z nienawiści jesteś. Lecz się, lecz się, na nogi, bo na głowę już zbyt późno.A jednak to spod Twoich palców płynie jad. Skoro prawdę zwiesz jadem, ja się z tym pogodzę. Wiesz dlaczego? Bo piszę prawdę i zlewam sobie wasze marksistowskie gadanie :) Na prawdę nigdy nie jest zbyt późno. Ale jak to o was świadczy? Kłamstwo, manipulacja faktami. On nawet nie chce odpowiedzieć na proste pytanie. Jakoś nie zraziło cię to? Nawet na wiki znalazł by tą magiczną liczbę. To cię nie razi, prawda? A może ty mi ją napiszesz? Nie no po co? Prawda? To jest to lewactwo? Ateizm? Taką przedstawiacie postawę? Nie dziwcie się, że ludzie do was podchodzą, tak jak podchodzą. Efektem są przegrane wybory, kolejne również przegracie i kolejne i kolejne. Kłamstwem nikt daleko nie zajechał :)Dużo słów napisałeś, a nie masz nic do powiedzenia. Przepraszam, nie wciągniesz mnie w jałową dyskusję. Dobranoc.
 • w temacie Ja, inkwizytor - Bicz Boży

  W: Religia
  Vinhenzo Skłamałeś raz, skłamałeś drugi, to i jak mógłbym ci uwierzyć w jakiekolwiek twe słowo? Podaj źródło tych danych. Mnie można sprawdzić. Już pisałem, prawda sama się obroni. Niedługo wybijecie wszystkie ludy obu Ameryk żeby wyszło wam choć 1/10 w porównaniu do Katolików. Chory zryty beret z nienawiści jesteś. Lecz się, lecz się, na nogi, bo na głowę już zbyt późno.A jednak to spod Twoich palców płynie jad.
 • w temacie Smutna b. wiadomość :(

  W: Uczucia
  Prowincjuszu, wznoszę toast za nasze spotkanie przy zacnym winie, do którego nigdy nie doszło, oby miało miejsce na wyspie...

 • w temacie Niemieccy "Naukowcy" Się Mylili

  W: Hydepark
  Marduk1986 KuraDomowa Marduk1986 KuraDomowa Marduk1986 KuraDomowa Naukowcy niemieccy nie mylili się, tylko pisali historię na zlecenie :)Można to też i tak nazwać,ale tytuł za długi by był :)Prawidłowo powinno być: Niemcy pisząc historię Polakom, których w tym czasie nie było na mapie, tym samym napisali swoją chlubną, nieprawdziwą historię na zlecenie. No ale to jest jeszcze dłuższe ;)Sprawdziłem,cały tytuł nie wejdzie,kończy się na wyrazie NIEPRAWDZIWĄ,i na pierwszej literce z wyrazu HISTORIĘ :)

  Niemcy piszą żeyowianami.To trzeba czytać tak,nie wiadomo kiedy pojawili się Niemcy,a Słowianie z zachodu uciekali na wschód przed napierającymi hordami niemiecko katolickimi :D Ale Związek Wielecki się ostał,szkoda że Mieszko nie dogadał się z Wieletami,dziś inaczej wyglądałaby nasza rzeczywistość.Obstawiam że jakieś 25-30% dzisiejszego terytorium Niemiec to zgermanizowane słowiańskie ziemie.

  Mieszkam niedaleko ulicy Joachima Lelewela,że też takiemu komuś ulicę ktoś śmiał nadać :)Oprócz genetyki, ważną nauką w odkłamywaniu Słowiańskiej historii jest językoznawstwo. Dotąd pochodzenie nazw gór, rzek i regionów na siłę było przekłamywane, pomijając słowiański rdzeń. Wiele można się dowiedzieć z blogu "Wspaniała Rzeczpospolita" :)

  A tu link do ciekawego wg, mnie artykułu "Niemcy? Jacy Niemcy? – Niemcy NIE są starsze od USA!"http://wspani(...)od-usa/Ten artykuł o Niemcach już kiedyś czytałem.Natomiast językoznawcą nie jestem,nie znam się na tym :)Ale na logikę pewne rzeczy na szczęście rozumiesz :)