• w temacie Pospolite ruszenie po przejściu nawałnic po 3 dniach .

  W: Polityka
  Kinia223
  Znaczy komitet wyborczy pana starosty nie zdobył mandatów w wyborach do rady powiatu? I on sam? No to ciekawe jakim cudem został tym starostą.
  Naprawdę nie ma się co dziwić, że popierasz opozycję podskakując na wiecach. Z tą twoją porażającą wiedzą sam także nie widzę miejsca gdzie indziej dla ciebie. Zresztą wielkiej wiedzy do podskoków nie potrzeba zdaje się?
  Cóż, może dla ciebie może to być dziwne i niezrozumiałe ale wybór starosty został jednak określony w ustawach i zasady te będą zapewne obowiązywać także w 2018 r., mimo ogromnego reżimu i bezkresu, nie mającej precedensu w swym okrucieństwie nawet w okresie II wojny światowej obecnie istniejącej dyktatury PIS.

  Kto wybiera starostę.
  Starostę wybiera Rada Powiatu w głosowaniu tajnym. Wybór następuje bezwzględną większością głosów ustawowego składu rady (art. 27 ustawy z 5 czerwca 1998 r. o samorządzie powiatowym (Dz.U. z 2001 r., nr 142, poz. 1592 ze zm.). Rada powiatu wybiera zarząd w liczbie od 3 do 5 osób, w tym starostę i wicestarostę, w ciągu 3 miesięcy od dnia ogłoszenia wyników wyborów przez właściwy organ wyborczy. Pracodawcą starosty jest starostwo powiatowe, a wynagrodzenie starosty ustala rada powiatu, w drodze uchwały.

  Starosta jest pracownikiem samorządowym. Zasady zatrudniania pracowników samorządowych zostały określone w ustawie z 21 listopada 2008 r. o pracownikach samorządowych, Dz. U. Nr 223, poz. 1458, ze zm. Starostę można zatrudnić tylko na podstawie wyboru. Tak samo, na podstawie wyboru, są zatrudniani: wicestarosta oraz pozostali członkowie zarządu powiatu - jeżeli statut powiatu tak stanowi.
  Kto może być zatrudniony na podstawie wyboru.
  Pracownikiem samorządowym zatrudnionym na podstawie wyboru może być osoba, która:
  - jest obywatelem polskim, - ma pełną zdolność do czynności prawnych, - korzysta z pełni praw publicznych, - posiada kwalifikacje zawodowe wymagane do wykonywania pracy na określonym stanowisku, - nie była skazana prawomocnym wyrokiem sądu za umyślne przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego lub umyślne przestępstwo skarbowe.

  Gdzieś dostrzegasz zapisy o komitetach wyborczych pana starosty?
 • w temacie Pospolite ruszenie po przejściu nawałnic po 3 dniach .

  W: Polityka
  Kinia223
  Landor
  Kinia223

  A pan starosta z lokalnego komitetu, jeśli coś zrobił źle, to zapewne przegra kolejne wybory.
  Odniosę się tylko do ostatniego zdania: starosta jest pracownikiem samorządowym i jest wybierany przez radę powiatu. Ludzie mogą sobie na niego nie głosować a i tak nie przeszkodzi to zostać mu dalej starosta skoro partia tak zechce. Nie musiałaś pisać, ze popierasz opozycję. To widać, skoro skaczesz w obronie Konstytucji by po chwili przekazać że traktujesz ją jak szmatę. Co prawda zasady wyboru starosty są określane ustawą, lecz w oparciu o Konstytucję RP. Poczytaj sobie najpierw trochę, poucz się trochę, zanim znowu zaczniesz skakać i swoje kodziarskie mądrości przekazywać. Zresztą czego ja od kodziarki oczekuję?
  Znaczy komitet wyborczy pana starosty nie zdobył mandatów w wyborach do rady powiatu? I on sam? No to ciekawe jakim cudem został tym starostą.
  Doskonała riposta "nowoczesnej" mądrości. Teraz już przynajmniej wiem skąd i u ciebie taka „nowoczesność”. Mam jednak pytanie - dużo jeszcze jest u was „nowoczesnych i oświeconych” podobnie mądrych do ciebie czy choćby swetru?

  „Nowoczesna w swoim programie ma propozycję likwidacji stanowiska wojewody. Marszałek – przypomnę, jest wybierany przez mieszkańców i on tak naprawdę powinien koordynację samorządami, pomagać tym, co są na miejscu” – mówił w czwartek (24 sierpnia 2017 r.) podczas konferencji prasowej Ryszard Petru.
  – Wasz lider nie zna podstawowych pojęć, podstawowych mechanizmów i procesów zachodzących w samorządzie. Jak na lidera, to jest chyba mówiąc kolokwialnie, obciach – dociekała prowadząca w polsatowskim „Politycznym graffiti”, w którym wystąpił inny lider Nowoczesnej, Paweł Rabiej.
  – No w jakiś sposób pośrednio rzeczywiście jest to wynik wyboru mieszkańców – mówił Rabiej, chociaż nie potrafił ukryć wesołości.
 • w temacie Co robili przodkowie lewaków w średniowieczu .... ;)

  W: Polityka
  dzienpierwszy2
  ... Ale teraz się już powtarzam ....chyba wszystko już powiedziałem w temacie ...;)))
  To ja trochę dorzucę, aczkolwiek oczywiście bez wiary, że ktokolwiek (no raczej z Twoim wyjątkiem) postara się dociekać prawdy...
  W średniowieczu przeważały kary kompozycyjne, polegające na zapłaceniu kary na rzecz państwa i pokrzywdzonego, tzw. płat. Masowe „polowania na czarownice” wystąpiły później tj. w XVI wieku, kiedy uczeni opowiadali o humanizmie, renesansie (odrodzeniu) i narodził się luteranizm oraz kalwinizm. Reformacja, nowe prądy w nauce to było przyczyną wielkich polowań na czarownice w wiekach XVI i XVII.
  Książka Malleus Maleficarum (Młot na czarownice) została opublikowana przez dwóch dominikanów (Heinricha Kramera i Jakoba Sprengera) w 1487 roku, a więc pod koniec XV wieku (całkowity schyłek średniowiecza). Kilka lat po publikacji Kościół wpisał księgę do Librorum Prohibitorum (Indeksu Ksiąg Zakazanych), a co za tym idzie zakazał czytania, publikowania i posiadania tej książki wszystkim katolikom. Faktem jest, że Kościół „Młot na czarownice” potępił. W średniowieczu i okresach późniejszych funkcjonowały różne inkwizycje: świecka, kościelna (Święte Oficjum, inkwizycja papieska, inkwizycja rzymska). Istniała też inkwizycja hiszpańska, która była zależna od władz świeckich i która zabiła bądź okaleczyła najwięcej osób. Czy za palenie czarownic oraz inkwizycję, odpowiedzialność ponosi głównie Kościół katolicki?.
  90 % czarownic spalono w krajach protestanckich po wojnie 30 letniej przypadającej na lata 1618-1648, a więc na XVII wiek - długo po zakończeniu średniowiecza. Mimo tego faktu o palenie czarownic do dnia dzisiejszego propagandowo oskarża się średniowiecze i Kościół katolicki.
  Były różne inkwizycje, tzn. kościelne KK i świeckie w różnych państwach. Kościelna uchodziła za łagodną, ludzie udawali heretyków, aby za przestępstwa być sądzonym przez nią, a nie przez władze świeckie. Uznawana w popkulturze za najkrwawszą inkwizycja hiszpańska skazywała na śmierć w rewelacyjnej liczbie 3 (słownie: trzech) osób rocznie w całym Imperium Hiszpańskim - Półwysep Iberyjski, Neapol, Austria, Niderlandy, Ameryka Łacińska i wielka ilość kolonii.

 • w temacie Smutna b. wiadomość :(

  W: Uczucia
  Obowiązkowo żałobnicy w kir muszą się dodatkowo oblec. W zaistniałej desperacji potrzebne jest oczywiście spektakularne darcie na sobie szat a w przypadku tak rozpaczających niewiast drapanie do krwi twarzy i piersi. W przeciwnym przypadku żałoba może być zbyt mało dostrzegalna, a tego przecież nieutuleni w swym żalu nie chcecie? Dobrze, że przynajmniej dwie osoby już odpowiedni ołtarzyk w domu wznieśli a dwie jeszcze niosą się z tym chwalebnym zamiarem. To się chwali, to godne jest uwagi.
  Trudno przy tym wszystkim zatem bym sam nie dał wyrazu własnej rozpaczy. Przecież kawałek swojego życia tutaj także pozostawiłem, a co niektórym, w tym mojemu wirtualnemu przyjacielowi trochę tego życia wspólnymi siłami ukróciłem.
  Powinienem coś własnym strofami na jego cześć ułożyć. Ale w swojej skromności przecież nie będę jakiś grafomańskich wierszydeł tworzyć. Uznałem, że bardziej na miejscu będzie prawdziwe cudeńko, wspaniałej, wielkiej poetki - Wisławy Szymborskiej (właściwie: Rottermund).

  Wisława Szymborska
  „Ten dzień” (Иосиф Сталин)

  Jeszcze dzwonek, ostry dzwonek w uszach brzmi.
  Kto u progu? Z jaką wieścią, i tak wcześnie?
  Nie chcę wiedzieć. Może ciągle jestem we śnie.
  Nie podejdę, nie otworzę drzwi.

  Czy to ranek na oknami, mroźna skra
  tak oślepia, że dokoła patrzę łzami?
  Czy to zegar tak zadudnił sekundami.
  Czy to moje własne serce werbel gra?

  Póki nikt z was nie wypowie pierwszych słów,
  brak pewności jest nadzieją, towarzysze.
  Milczę. Wiedzą, że to czego nie chcę słyszeć -
  muszę czytać z pochylonych głów.

  Jaki rozkaz przekazuje nam
  na sztandarach rewolucji profil czwarty?
  - Pod sztandarem rewolucji wzmacniać warty!
  Wzmocnić warty u wszystkich bram!

  Oto Partia - ludzkości wzrok.
  Oto Partia: siła ludów i sumienie.
  Nic nie pójdzie z jego życia w zapomnienie.
  Jego Partia rozgarnia mrok.

  Niewzruszony drukarski znak
  drżenia ręki mej piszącej nie przekaże,
  nie wykrzywi go ból, łza nie zmaże.
  A to słusznie. A to nawet lepiej tak.

  P.S. Za wszystkie wirtualne uwagi z góry dziękuję – zapewniam, że nie wzruszają mnie - Daani.
 • w temacie Bardzo dziwne MIASTO ;)))))

  W: Hydepark
  ~Dusia Zostaw mnie w spokoju. ???? Co to było ???? ... Jeżeli to była pomyłka, to nie ma sprawy...
  Może zrozumiesz poniższą scenkę. Aczkolwiek wiarę co do Ciebie dawno straciłem.
 • w temacie Bardzo dziwne MIASTO ;)))))

  W: Hydepark
  ~Dusia Ale Ty jesteś żałosny. Ekshibicjonista na dodatek. Zostaw mnie w spokoju, bo przestanę być grzeczna i zacytuję ci twojego "guru" co masz zrobić. I zeby było jasne, to była ostatnia wymiana
  zdań z twoją kolejną maską.A ta moja "żałosność" to niby na czym polega? Ze na Forum przestała mnie dawno już bawić gra w piękną Dusię i potwora Daaniego? Oczekiwałaś, ze będę to kontynuować i po twoim wezwaniu "zadzwoń" od razu pobiegnę "ku tobie"? To jest skończone, i nie wróci - nie licz na to. Próbujesz inwektywami humorek poprawić sobie, bo ci nie wyszło? Bo mała dziewczynka nie otrzymała tego czego chciała?
 • w temacie Bardzo dziwne MIASTO ;)))))

  W: Hydepark
  ~Dusia Landor ~Dusia Bardzo lubię jej piosenki, a ten filmik jakoś mi pasuje...

  Czy wszyscy zakładamy maski, czy własnie tutaj jesteśmy sobą....Odpowiedź co do Twojej osoby jest zawarta w moim powyższym poście... :)
  A co do mojej, co byś się nie trudziła? Zawsze mam tysiące masek, nigdy nie jestem sobą... :)Przykro mi, że w ogóle zabrałeś głos akurat teraz. Pisząc, ani przez moment nie miałam na uwadze twojej szacownej osoby. Przecież obiecałeś nie wchodzić do tego wątku.Mam nadzieję,
  że dotrzymasz słowa i przestaniesz tu zaglądać, zwłaszcza w masce potwora.Czekam na odpowiedź dlaczego mnie zaczepiłaś i napisałaś by ów "potwór" zadzwonił do Ciebie. Masz problem z wyjaśnieniami?
 • w temacie Bardzo dziwne MIASTO ;)))))

  W: Hydepark
  ~Dusia Landor ~Dusia Bardzo lubię jej piosenki, a ten filmik jakoś mi pasuje...

  Czy wszyscy zakładamy maski, czy własnie tutaj jesteśmy sobą....Odpowiedź co do Twojej osoby jest zawarta w moim powyższym poście... :)
  A co do mojej, co byś się nie trudziła? Zawsze mam tysiące masek, nigdy nie jestem sobą... :)Przykro mi, że w ogóle zabrałeś głos akurat teraz. Pisząc, ani przez moment nie miałam na uwadze twojej szacownej osoby. Przecież obiecałeś nie wchodzić do tego wątku.Mam nadzieję,
  że dotrzymasz słowa i przestaniesz tu zaglądać, zwłaszcza w masce potwora.A niby czemu mam nie wchodzić, gdy zaczepiasz? Nie interesuje mnie dochodzenie, kogo miałaś na myśli. Pisz jednoznacznie to i domysłów nie będzie. A twoja przykrość również niezbyt mnie interesuje. To forum publiczne i każdy ma prawo pisać gdzie chce, z kim chce, o czym chce, etc. Pamiętasz te słowa? Nie są to przypadkowo niejakiej Dusi30 skierowane do mnie w pewnym okresie? Jak widzisz nie dotrzymałem słowa... przykro mi. Ale nie za bardzo. Jak wiesz dotrzymywanie słowa nie jest mocną stroną... przede wszystkim twoją :))
 • w temacie Bardzo dziwne MIASTO ;)))))

  W: Hydepark
  ~Dusia Bardzo lubię jej piosenki, a ten filmik jakoś mi pasuje...

  Czy wszyscy zakładamy maski, czy własnie tutaj jesteśmy sobą....Odpowiedź co do Twojej osoby jest zawarta w moim powyższym poście... :)
  A co do mojej, co byś się nie trudziła? Zawsze mam tysiące masek, nigdy nie jestem sobą... :)
 • w temacie Bardzo dziwne MIASTO ;)))))

  W: Hydepark
  ~Dusia Dzień dobry mieszkańcy Bardzo Dziwnego Miasta.:)
  Wiecie jak się pisze z gościa, dość skomplikowane zatem po kolei:

  Ewuniu piszę jako szarak (tak to nazwałaś), ale jednak to ciągle jeszcze jestem ja, Dusia. Wiem, że nie każdy akceptuje ten mój sposób komunikowania się z Wami.Ale kto mnie poznał, pozna moje literki.Już kiedyś tak było, że zniknęłam, potem pojawiłam się z innym numerem i Góral
  uważał, że podszywam się pod Dusię 28. Pewnie teraz, o ile założę nowe konto będę miała inny
  numer Dusi, znowu powstaną wątpliwości czy ja to ja.Ale to jest forum, a tutaj wszystko jest
  możliwe:)))

  Aliado, nie przejmuj się pogodą, jak upieczesz ciasto, to przynajmniej napisz jakie Ci wyszło, a może nas poczęstujesz?:))

  Witam również Blendera, który co prawda z szarakami nie rozmawia, ale wspomnę tylko, że
  buja jak z nut. Jest fajna pogoda, przynajmniej na razie. :)

  Misiaczku, dla Ciebie pogoda jest zawsze ładna, bo akceptujesz to, co jest ze stoickim spokojem:))

  Teraz coś od siebie...po wczorajszym meczu chyba znielubię piłkę nożną.Wczoraj byłam
  w klubie i miałam okazję obserwować ludzi i ich reakcje na to, co się na murawie działo..
  Gdyby piłkarze grali tak dobrze, jak rewelacyjnie występują w reklamach, to wynik meczu
  byłby odwrotny, ale cóż , nasi reprezentanci nastawili się na robienie kasy, a to już smutne.
  Wcześniej obejrzałam wielokrotnie uroczystości z Westerplatte, incydent z Harcerzami, a \przemówienie mnie całkowicie dobiło. Znowu musiał być motyw miesięcznic.Jak to słyszałam
  było mi wstyd za tych, którzy to czytali i tych, którzy to czytać kazali.
  Kiedyś byłam wyzywana od lewaków, teraz wolę takie określenie niż ...nie będę się wyrażać,
  chociaż teraz już nikt mi nie może wkleić -4 hihi)
  Ja wiem, że nie piszemy tu o polityce, ale to mnie dławi, a teraz mi ulżyło:))

  Pozdrawiam Was wszystkich:-****To wszystko (prawie) prawda co napisałaś. Tylko nie rozumiem po co piszesz do mnie bym się z Tobą skontaktował i zadzwonił?