• w temacie Ojczyzny Potęgę Wznieśmy!

  W: Hydepark
  Witaj, patriotyzmem powiało. Mam mieszane uczucia. Z jednej strony, jak czytam twoje posty, mówiąc górnolotnie "duch we mnie rośnie", a z drugiej ollie tutaj szpilę wtyka i trudno nie podzielić jego obaw. My, Polacy mamy coś takiego, tego ducha narodowego, który pozwala nam co jakiś czas na taki zryw. Nie damy się zbyt długo trzymać pod butem ani brać za mordę, w dodatku byle komu. A z drugiej strony mamy też inne cechy, które mogą sprawić, że poryw tego ducha może nie trwać długo. Wczoraj oglądałem po raz któryś tam "Dzień świra", chyba wiesz, o co mi chodzi. O ten wzajemny brak życzliwości i egoizm, taki na co dzień. Teraz mam nadzieję, że naród wreszcie dojrzał do zmian, przynajmniej jego większość, ale - no niestety - boję się, że za jakiś czas znów na piedestale będzie pełna micha. Oby do tego nie doszło. Obserwuję młodsze pokolenie, bardzo wielu nauczonych już jest żyć konsumpcyjnie. Ja swoją drogą jestem dzisiaj tak jakoś pesymistycznie nastawiony. Pozdrawiam wszystkich.
 • w temacie Dlaczego Smoleńsk raz jesze..?? Komu zależy by temat znowu otwieraąć.??

  W: Polityka
  Odpowiem pytaniem - gdyby któremuś z was ktoś bliski zginął w podobnych okolicznościach, nie chciałby poznać okoliczności zdarzenia? Rozumiem, że zadowolilibyście się ogólnikowym i zagmatwanym raportem. Ku chwale ojczyzny. Niech wam będzie, przynajmniej nikt się nie przyczepi, że "dzielicie" społeczeństwo czy coś takiego. Jeszcze dwa pytania, na które może wreszcie ktoś logicznie odpowie, a na które odpowiedzi w oficjalnych raportach zostały pominięte. Zadawałem je już na forach kilka razy i nic. Samolot uderzył z taką siłą, że rozleciał się na kilka tysięcy kawałków, dlaczego w miejscu uderzenia o ziemię nie ma śladu? Na miękkim, piaszczystym podłożu powinien powstać krater, dziura, chociaż koleina. Dlaczego zwłoki mają zerwane ubrania wierzchnie, niektóre z nich całe ubranie z wyjątkiem obcisłych fragmentów bielizny? Co może wywołać taki efekt? Podpowiedź - z pewnością nie upadek z dużej wysokości. Dziwne i normalnie niespotykane jest też rozczłonkowanie fragmentów samolotu oraz zwłok oraz ich rozrzut, zwłaszcza po upadku przy podchodzeniu do lądowania, w dodatku na miękkim podłożu, ale to już usiłowano nam udowodnić, m.in. przy pomocy nowych, nieznanych do tej pory praw fizyki. To tyle. Nie chcę tu nic insynuować, nikogo z nikim "dzielić", tylko żeby się ktoś nad tym spokojnie i logicznie zastanowił. Najlepiej zapomniawszy na chwilę o swojej nienawiści do PiS-u i Kaczynskiego, bo nie o to tu chodzi.
 • w temacie Co palimy w piecach?

  W: Hydepark
  Widzisz, madoxie, tylko dwie czy trzy osoby /w tym ja oraz w końcu i ty/ odpowiedziały neutralnie na ten sugerowany "neutralny" temat . To może teraz, zgodnie z oczekiwaniami, do rzeczy. Powszechnie jest wiadome, że to pisowcy polują wieczorami na niczego nieświadome lemingi i używają ich do palenia w piecach a także jako rozpałki w kominkach. Ten unoszący się wszędzie smród to swąd palonych futerek. Tak lepiej, prawda? Zwłaszcza, że chodzą słuchy o tym, że w/w oprawcy produkują i rozprowadzają nielegalnie sadło z lemingów, podobno rewelacyjne na odciski i haluksy. To ewidentne łamanie praw leminga i człowieka zdecydowanie powinno zostać zgłoszone do ParlamĘtu Europejskiego. Tak czy tak - pozdrawiam.
 • w temacie Co palimy w piecach?

  W: Hydepark
  Duże miasto na Dolnym Śląsku. U nas śmierdzi, zwłaszcza po zmroku, a potem równo przez całą noc, przy bezwietrznej pogodzie nie da się wytrzymać. Nie da się okna otworzyć, a nieraz trzeba zatykać kratki wentylacyjne, bo pcha się do środka. Rano też często śmierdzi. Palą śmieciami, bo nieraz czuć jakąś gumę albo inne podejrzane zapachy. Jak wracam wieczorem do domu, czuję, że śmierdzi mi ubranie. Jakby tak władze zamiast wydawać kasę na jakieś pier.....podłączyły co roku jedną ulicę do MPGC na przykład, może z czasem byłoby lepiej. PS. Jeżeli to temat neutralny, co ma do tego PiS?
 • w temacie Spostrzegamy inny obraz Boga.

  W: Religia
  Przede wszystkim nie wciskaj ludziom kitu, jak GW, akurat o tym czytałem i widziałem to zdjęcie. To jest DOMNIEMANY wizerunek Jezusa, a twarz jest wymodelowana na czaszce jakiegoś Izraelity z tamtego okresu. Tak wyglądał przeciętny mieszkaniec Izraela, a Jezus mógł być podobny. Tak napisano w tamtym artykule, więc racz nie naginać faktów po swojemu, mądralo. To miała być "prowokacja" /he he/, czy co? Kolega spodziewał się, że obrazi czyjeś uczucia religijne?
  IHS Twoja mama musiała być bardzo dumna, że posiada takie pobożne dziecko jak ty.
  Panie Krzysiu znasz prawdziwe oblicze Boga dzięki Temu, ze Jezus je ujawnił swoją gębą[image]0004YKQYQJFMS48R[/image] Bogobojny Krzysiu powiedz nam teraz jak wyglądała jego mama a ja tymczasem znajdę prawdziwe oblicze Boga wyrażone w chińskim katolicyzmie a potem w etiopskim.
  Krzysiu wiedz o tym, że chińskich katolików jest więcej niż np. w takiej europejskiej, katolickiej Belgii