• w temacie Czy jestem patriotą ?

W: Polityka
    misza55 Zeby odpowiedziec na to pytanie trzeba w bardzo precyzyjny sposób określić co to slowo oznaacza w dzisiejszych czasach. Bo obecnie nie wiadomo co to jest patriotyzm. dla wielu oznacza pełne portfele i dostatnie życie ...............
    Najgorszą trucizną dla Ojczyzny jest ryczący "patriotyzm", czyli nacjonalizm, szowinizm, faszyzm i średniowieczny ciemny katolicyzm. Takimi śmieciami mieni się PiS i cała reszta upiornej prawicy
  • w temacie Wandali polskiej przyrody nazywa się "patriotami"

tom100
    Maja1410
    tom100 Na swojej posesji mogę sobie robić co chcę - To moja posesja i nie po to jest moja , nie po to płacę za nią podatki , żeby Rządy mi mówiły czy mam drzewo wyciąć czy nie.

Ponadto z tą wycinką drzew to fikcja - bo urząd na to i tak pozwala tylko że dotychczas trzeba było za tę zgodę zapłacić.
    Tu nie chodzi o jakieś prawno formalne rzeczy , tylko o wrażliwość na polską przyrodę. Niech Pan zobaczy na tym zdjęciu w promieniu chyba 5 km nie ma żadnego drzewa. Teraz już nic nie będzie. Spotkałem kiedyś kupę gruzu na pięknej łączce. Na jednym z opakowań pisało"jak pielęgnować trawniki" .Oznacza to, że u siebie będzie pielęgnacja a za miedzą może być śmietnik. To jest prostacka prywata.
    Maju to tylko zdjęcie , prawdopodobnie na potrzeby ekologów. - Skąd możesz wiedzieć ,że to nie jest fotomontaż
    Jest to zdjęcie wykonane przeze mnie wczoraj. Miałam po prostu "szczęście" trafić na ten makabryczny moment

Maja1410 tom100 Na swojej posesji mogę sobie robić co chcę - To moja posesja i nie po to jest moja , nie po to płacę za nią podatki , żeby Rządy mi mówiły czy mam drzewo wyciąć czy nie.

Ponadto z tą wycinką drzew to fikcja - bo urząd na to i tak pozwala tylko że dotychczas trzeba było za tę zgodę zapłacić.Tu nie chodzi o jakieś prawno formalne rzeczy , tylko o wrażliwość na polską przyrodę. Niech Pan zobaczy na tym zdjęciu w promieniu chyba 5 km nie ma żadnego drzewa. Teraz już nic nie będzie. Spotkałam kiedyś kupę gruzu na pięknej łączce. Na jednym z opakowań pisało"jak pielęgnować trawniki" .Oznacza to, że u siebie będzie pielęgnacja a za miedzą może być śmietnik. To jest prostacka prywata.

tom100 Na swojej posesji mogę sobie robić co chcę - To moja posesja i nie po to jest moja , nie po to płacę za nią podatki , żeby Rządy mi mówiły czy mam drzewo wyciąć czy nie.

Ponadto z tą wycinką drzew to fikcja - bo urząd na to i tak pozwala tylko że dotychczas trzeba było za tę zgodę zapłacić.Tu nie chodzi o jakieś prawno formalne rzeczy , tylko o wrażliwość na polską przyrodę. Niech Pan zobaczy na tym zdjęciu w promieniu chyba 5 km nie ma żadnego drzewa. Teraz już nic nie będzie. Spotkałem kiedyś kupę gruzu na pięknej łączce. Na jednym z opakowań pisało"jak pielęgnować trawniki" .Oznacza to, że u siebie będzie pielęgnacja a za miedzą może być śmietnik. To jest prostacka prywata.

~Zbigniew To dobra ustawa bo było chore to ze musiałem pytac czy mogę wyciąc własne drzewo .
    Może bolec głowa tylko mieszkańców bloków z wiadomych względów Ten na zdjęciu też wycina "własne" drzewo, tylko tyle, że ono jest również nasze ku ozdobie polskiej ziemi, którą podobno tak zajadle kochacie.
  • w temacie Przed kim chronią nas Amerykanie ?

aliada Nie musimy kochać ani lubić USA; polityka to nie romans.
    Jacy by Amerykanie nie byli, to zbieżność ich interesów z naszymi - w kwestii istnienia Polski jako niepodległego państwa - gwarantuje nam tę niepodległość. Oczywiście nie musi tak być zawsze; cele USA mogą się niestety zmienić.
    Na razie nasi potencjalni agresorzy wiedzą, że atak na Polskę to ryzyko konfliktu ze Stanami - i tyle.
    Nieważne, w którym miejscu Polski będą stacjonowali amerykańscy żołnierze.Czy ty naprawdę rozumiesz,co mówisz. Amerykanie nigdy nie zaryzykują wojny z Rosją w "obronie" polskich don kichotów. Nie są samobójcami.
  • w temacie Przed kim chronią nas Amerykanie ?

aliada Nie musimy kochać ani lubić USA; polityka to nie romans.
    Jacy by Amerykanie nie byli, to zbieżność ich interesów z naszymi - w kwestii istnienia Polski jako niepodległego państwa - gwarantuje nam tę niepodległość. Oczywiście nie musi tak być zawsze; cele USA mogą się niestety zmienić.
    Na razie nasi potencjalni agresorzy wiedzą, że atak na Polskę to ryzyko konfliktu ze Stanami - i tyle.
    Nieważne, w którym miejscu Polski będą stacjonowali amerykańscy żołnierze.Czy ty naprawdę rozumiesz,co mówisz. Amerykanie nigdy nie zaryzykują wojny z Rosją w "obronie" polskich don kichotów. Nie są samobójcami.