• w temacie Polskie kwiaty na grobie faszystowskiego zbrodniarza

  W: Polityka
  yeti48
  Lilith1 Skąd u Ciebie pewność, że to "polskie wiązanki"? Zestawienie kolorów nie świadczy o niczym, na szarfach nie widać żadnych napisów. Nie manipuluj, nie wymyślaj niestworzonych historii, bo to nieładnie.
  Taka Malta ma dokładnie te same barwy narodowe na ten przykład...
  Jaka Malta. Przecie to M. Kamiński( dzisiejszy minister od służb specjalnych) złożył "polski patriotyczny" hołd zbrodniarzowi. Oznacza to po prostu, że w "dobrej zmianie" zupełnie komfortowo żyją brunatne geny.
 • w temacie Polskie kwiaty na grobie faszystowskiego zbrodniarza

  W: Polityka
  Lilith1 Skąd u Ciebie pewność, że to "polskie wiązanki"? Zestawienie kolorów nie świadczy o niczym, na szarfach nie widać żadnych napisów. Nie manipuluj, nie wymyślaj niestworzonych historii, bo to nieładnie.
  Proszę się dobrze przyjrzeć. Przecie tam jest szarfa biało- czerwona i wiem kto oddawał hołd. Między innymi Mariusz Kamiński dzisiejszy minister od służb specjalnych. Znamienne...
 • w temacie CAŁY ŚWIAT CHWALI POLSKĘ ZA MANIFESTACJĘ NIEPODLEGŁOŚCI

  W: Polityka
  Czczenie Święta Niepodległości Polski faszystowskim powitaniem, to przecie jakieś zwyrodnienie, skarłowacenie mózgów,upadek a głowę, historyczny analfabetyzm. Siepacze nazistowscy utopili w morzu krwi niewinnej 6 mil Polaków, a wy ich „czcicie” najbardziej znienawidzonym gestem Sieg heil.Przecież to jakaś paranoja i kompromitujący wstyd dla Polski i Polaków . Ten rzekomy patriotyzm jest bezczelnym prostackim urąganiem pamięci milionów ofiar. Jest bluźnierstwem. Wstawanie z kolan to jakieś mocarstwowe szaleństwo. Niemcy niegdyś tak "stawali z kolan" i czym to się skończyło. Teraz zmądrzeli i wiedzą, czym to pachnie - ruiną i zgliszczami. "My chcemy Boga " wołacie. Przecież nikt wam naie zabrania chcieć i mieć Boga tradycyjnego, żydowskiego. Wołacie zatem o boga tego z wąsikiem.
  Żadna "prowokacja" wszak przecie Kaczyński i jego klientela do początku miała brunatne skłonności. Te kwiaty na nagrobku gen Franko nie składały krasnoludki, tylko generałowie polityczni Kaczyńskiego, m.in. m.in dzisiejszy minister od służb specjalnych M. Kamiński[image]0006ZZPWIRA768LD[/image]
  [image]0006ZZPV6TOXPRN2[/image]
 • w temacie CAŁY ŚWIAT CHWALI POLSKĘ ZA MANIFESTACJĘ NIEPODLEGŁOŚCI

  W: Polityka
  sarna Bucuś przecież wiesz, że każdy wróg naszej Ojczyzny , widzi tylko to co chce, a nie to jak jest faktycznie, wiec się bucku już tak nie denerwuj, tym co tam za granica jakiś dupek pisze, tylko bądź dumny z wolnej Ojczyzny, tak jak ja jestem dumna;-))Miłego dnia;-)
  Jesteście dumni z Ojczyzny z takim nazistowskim gestem? Czyżbyście dopalaczy się nałykali...
 • w temacie Marsz niepodległości Warszawa

  W: Polityka
  Pozornie hasło „My chcemy Boga” wydaje się absolutnie idiotyczne. Nikt nikomu nie zabrania chcieć i mieć Boga tradycyjnego. Tymczasem tu chodzi o tego lub podobnego boga-wodza. I wtedy to hasło ma porażający sens.
 • w temacie Toruńska Kanossa prwezydenta RP

  W: Polityka
  yeti48]Maja1410 yeti48 Maja1410 yeti48 [cytat kogo=Maja1410 Przyczepiacie się do zdjęcia. Tu nie trzeba żadnego fotomontażu, bo jest faktemMaja... będziesz musiała zapłacić za czyszczenie klawiatury... oplułem ja kawą, rycząc ze smiechu na widok tego "faktu"

  ;)))Słabiutko,dziecinnie.Zabrakło rozumu, to plujesz nie na moją klawiaturę, tylko na swoje spodnie i... ryczę ze śmiechu

  Heh..
  Napluć na twoja klawiaturę?
  A niech mnie Pan Bóg broni... cholera wie, jaką głupotą mógłbym sie zarazić :)
  A to ty jesteś tym brakującym ogniwem - yeti- to widać i czućJakoś słabiutko idzie ci obrona tezy o autentyczności tego fejka.
  Tak samo prawdziwa sama widac jesteś.Nic nie muszę bronić, fakty doskonale same się bronią
 • w temacie Toruńska Kanossa prwezydenta RP

  W: Polityka
  yeti48]Maja1410 yeti48 [cytat kogo=Maja1410 Przyczepiacie się do zdjęcia. Tu nie trzeba żadnego fotomontażu, bo jest faktemMaja... będziesz musiała zapłacić za czyszczenie klawiatury... oplułem ja kawą, rycząc ze smiechu na widok tego "faktu"

  ;)))Słabiutko,dziecinnie.Zabrakło rozumu, to plujesz nie na moją klawiaturę, tylko na swoje spodnie i... ryczę ze śmiechu

  Heh..
  Napluć na twoja klawiaturę?
  A niech mnie Pan Bóg broni... cholera wie, jaką głupotą mógłbym sie zarazić :)
  A to ty jesteś tym brakującym ogniwem - yeti- to widać i czuć
 • w temacie Toruńska Kanossa prwezydenta RP

  W: Polityka
  yeti48 Maja1410 Przyczepiacie się do zdjęcia. Tu nie trzeba żadnego fotomontażu, bo jest faktemMaja... będziesz musiała zapłacić za czyszczenie klawiatury... oplułem ja kawą, rycząc ze smiechu na widok tego "faktu"

  ;)))Słabiutko,dziecinnie.Zabrakło rozumu, to plujesz nie na moją klawiaturę, tylko na swoje spodnie
 • w temacie Internetowa długa rozmowa (merytoryczna) między księdzem a niedowiarkiem

  W: Religia
  Ciąg dalszy rozmowy księdza z niedowiarkiem 4
  28 września 13:03
  Ksiądz.
  Dzień dobry! Moja wiara opiera się na przekonaniu, nie na bezrefleksyjności. Nie można cieszyć się i wierzyć bezpodstawnie, gdyż bezpodstawność to bezdroże.
  Słowem kluczowym jest dostęp. Modlitwa Ojca Pio miała dostęp do Gemmy, ale nie miała dostępu do wszystkich niewidomych.
  Modlitwa, bilokacja Ojca Pio ochroniła klasztor przed bombardowaniem, nie dlatego, że Bóg chciał ocalić tylko klasztor, ze względu na Ojca Pio, ale dlatego że działanie Boga nie miało większego dostępu do Świata.


  Jezus Chrystus uzdrawiał niektórych, chociaż było ich wielu, ale nie uzdrowił wszystkich, zwłaszcza tych, wśród których wychował się, bo oni wątpli w Niego (zamykali dostęp Boga do siebie).

  Wskrzeszenie nie oznacza, że ciało nie umrze, dlatego że każde nieuwielbione ciało umiera ze względu na grzech pierworodny, albo umiaramy dlatego, że odziedziczyliśmy grzech pierworodny (analogia genów), albo np. Jezus Chrystus umarł, przyjmując zadośćuczynienie za grzechy świata całego, aby być otwartym dla wszystkich ŹRÓDŁEM ŻYCIA WIECZNEGO. Matka Boża również umarła, gdyż jest Współodkupicielką (Pośredniczką Syna Bożego), ale mówimy, że zasnęła w Bogu. Została wzięta Duszą i Ciałem do Nieba.

  Nie musimy wiedzieć wszystkiego, jeżeli mamy wiedzę fundamentalną (najważniejszą). Na przykład, niewidomy wie tylko, że ma dobrego przewodnika, dlatego ufa mu, chociaż nie widzi świata (nie ma wzrokowej wiedzy, poznania na temat świata). Niewidomy wierzy przewodnikowi, zawierza mu, ze względu na wiedzę najważniejszą, ze względu na poznanie prawdy o przewodniku, ze względu na przekonanie. Taka jest różnica między wiedzą a wiarą. Nie ma wiary, nie ma radości z dobrej nowiny, jeżeli nie ma jakiegokolwiek przekonania.

  Czy tak jest? Pozdrawiam.  29 września 19:31


  Niedowiarek. Witam . Cud w Kanie Galilejskim, to zielone światło dla alkoholizmu. A nie lepiej byłoby zrobić, jak na boskość przystało, jakiś cud pożyteczniejszy, np szwedzki stół z jarzynami o owocami.
  Ksiądz.
  Wszystko z umiarem. Co to jest umiar?
  Np. litr wódki to zbyt wiele dla jednego człowieka, aby wypić, ale niewiele dla 50 osób, aby wypić.
  Podobnie jest z winem na weselu w Kanie. Ilu gości piło wino? Nie wiemy.
  Zapewne było wiele osób, żydowskie wesele słynie z wielu gości. Prawda?
  Niedowiarek. Dziś robi się wesela brzalkoholowe


  Ksiądz
  Jestem zwolennikiem spotkań bezalkoholowych, aby ludzie trzeźwo traktowali siebie wzajemnie, ale nie wpadajmy ze skrajności w skrajność. Umiar to nie skrajność minimalizmu lub maksymalizmu. Umiar to doskonała miara.
  Gorszy nas to, czego nie rozumiemy, a tylko powierzchowne ocenianie to uleganie złudzeniom, które tylko są odblaskiem prawdy, ale nie są źródłem prawdy.
  odblask to iluzja, nie rzeczywistość
  Wiele razy oceniałem po pozorach, a ostatecznie okazało się, że oceniłem kogoś błędnie.
  Polecenie Jezusa, aby napełnić puste stągwie wodą i podać staroście weselnemu mogło wydawać się nielogiczne, ale ostatecznie woda stała się winem.
  Woda symbolizuje usprawiedliwienie (czystość), a wino symbolizuje życie (krew).
  Ta sytuacja ma wymiar nie tylko dosłowny, ale też teologiczny.
  Z boku Jezusa Chrystusa wypłynęły krew i woda.
  Dwa promienie na obrazie Jezusa Miłosiernego z napisem: JEZU UFAM TOBIE to krew i woda.  30 września 11:06
  Niedowiarek. Witam.„A wino symbolizuje życie ( krew)”. Warto w tym miejscu sięgnąć do źródeł wierzeń religijnych. Jednym z nich jest animizm, gdzie ludzie zjadając lwa i pijąc jego krew, chcieli nabyć cechy lwa. Podobnie jest z krwią pańską w postaci wina. Radzę postudiować trochę religioznawstwa, a nie będzie potrzeby błądzić w poszukiwaniu "złotego pociągu" Pozdrawiam
  Ksiądz
  "Złoty pociąg" nie został odnaleziony, co nie znaczy, że nie istnieje.
  Ludzie zbyt dosłownie traktowali jedzenie ciała i picie krwi, a Jezus Chrystus objawia doskonałe znaczenie KOMUNII ŚWIĘTEJ.
  Niedowiarek Złotego pociągu nie ma,ale wierzących w jego istnienie bez liku. Zamach smoleńskiego n