Marduk1986
Poziom 21

Marduk1986

Mężczyzna (31)

• w temacie Już Niedługo W Kinach

W: Hydepark
    egle
    Marduk1986
    Jestem jak lecytyna :) K jak felieton też pamiętam,i wiele wiele innych rzeczy :)
    a ja nie pamietam juz kontekstu... widzisz? tak to jest z ta pamiecia :D

lecytyna... hehehe
    Ja tam trochę pamiętam,ale już nie pamiętam gdzie to było,za to wiem kiedy, jednak moja pamięć nie jest doskonała :)

egle
    Marduk1986
    egle no troche poszylam z ta fabula, dzwonilo ale w innym kosciele

tu masz opis

http://www.fi(...)-30817#

wiesz, jak czytalam o tej Hiszpanii, to tam rowniez historyk pisal, ze wlasnie podobnie roili z Koranem. To byla zakazana lektura, okrzyknieta ksiega wszelkiego zla. jak wiec widzisz metody sie nie zmieniaja... tyle lat, a ludzie wciaz wierza....

Zobaczyłem obsadę,Robert Carlyle grał, ja go pamiętam z tej roli

Czy to nie Ty pisałaś o tym teście? Biblię wpakowano w okładkę Koranu i dano ludziom czytać,podobnież mówili że zbyt krwawe :) Jak już tak chcą zakazywać krwawych ksiąg to biblię też powinni :)
    Dobra masz pamiec :):)

K jak felieton... :)
    Jestem jak lecytyna :) K jak felieton też pamiętam,i wiele wiele innych rzeczy :)

egle no troche poszylam z ta fabula, dzwonilo ale w innym kosciele

tu masz opis

http://www.fi(...)-30817#

wiesz, jak czytalam o tej Hiszpanii, to tam rowniez historyk pisal, ze wlasnie podobnie roili z Koranem. To byla zakazana lektura, okrzyknieta ksiega wszelkiego zla. jak wiec widzisz metody sie nie zmieniaja... tyle lat, a ludzie wciaz wierza....

Zobaczyłem obsadę,Robert Carlyle grał, ja go pamiętam z tej roli

Cz to nie Ty pisałaś o tym teście? Biblię wpakowano w okładkę Koranu i dano ludziom czytać,podobnież mówili że zbyt krwawe :) Jak już tak chcą zakazywać krwawych ksiąg to biblię też powinni :)
  • w temacie Czy będzie ostra zima?

Przypominam,zima miała zacząć się pod koniec października,ostra zima,tak zapowiadano.
    U mnie pierwszy śnieg padał 30 października,ale zaraz roztopił się.
    Wczoraj rano było biało na ulicach,ale ślad po śniegu jedynie na dachach domów pozostał

egle Marduk1986 egle nie wiem na ile jest to potwierdzone historią, ale czytałam, że np. w Hiszpanii zanim pojawił się kościół był właśnie islam... Islam, który wyparł kościół. Podobnie jest z Koranem, który podobnież ma wiele wspólnych treści z Biblią, ale żeby odstraszać traktowano Koran jako skarbnicę wielkiego zła. nic więc dziwnego, że dziś się kościół tak boi o swoją pozycję...

a film obejrzę, choć wiesz w Polsce może być tak jak kiedyś z pamiętnym Księdzem. Też go chciałam zobaczyć, ale nadgorliwe babcie nie pozwoliły nam do kina wejść... w obawie przed ciosem parasolką, poddaliśmy się wtedy :) dziś może być podobnie, Gliński może zakazać... wiesz jak jest... trzeba dbać o dobre imię :)Cześć :) Z tą Hiszpanią to jest prawda,Arabowie tam byli.
    https://pl.wi(...)szpanii

Nie wiem o którego Księdza Ci chodzi,nic nie kojarzę :)
    W takich sytuacjach buntu moherów przypomina mi się film "Poniedziałek" lub "Wtorek" z Pawłem Kukizem,i te pamiętne wejście moher mafii do klubu ze stripteasem na rozróby :) Jak dobrze pamiętam parasolki były. Serio miałaś starcie z moherlandem? :) Ja bym wszedł, parasolek się nie boję,z resztą szybki jestem zdążyłbym przejść zanim parasolką bym oberwał po grzbiecie :)
    Moherowa ścieżka zdrowia,bezbożnik wchodzi na zakazany film przebiegając między dwoma szeregami moherów,bity parasolkami :))

Hmm,wydaje mi się że płonący krzyż bardziej przemawia do moherowej wyobraźni,tytuł "Baltic Tribes - The Last Pagans Of Europe" raczej nic im nie powie :))byl taki film Ksiadz, czekaj znajde recenzje, on byl w latach dziewiecdziesiatych w kinach. O nowicjuszach i o tym, co sie dzieje w seminariach... to byl mocny akcent...

Jakoś nie wiem czy chciałbym takie rzeczy widzieć,raczej poddałbym się,ustąpiłbym moher mafii :)

Ciekawe jaką oni mają skuteczność w blokowaniu filmów? I czy wiedzą że tymi buntami robią reklamę? :)
  • w temacie Pytanie Do Administracji

W: Do Admina
    Admminka Marduk1986 Admminka Szanowny Marduk 1986,

prosimy jeszcze o chwilę cierpliwości.

Pozdrawiam,
    AdmminkaOd środy stałem się cierpliwy :) Również pozdrawiam no i dziękuję.Szanowny Marduk1986,

pracujemy już nad Pana prośbą. Ale czy możemy poznać przyczynę, dlaczego chce Pan usunąć wszystkie swoje wpisy?

Pozdrawiam!Jakoś nie jestem przywiązany do tych wpisów,chcę zacząć od początku :)
    No to cieszę się,dziękuję i pozdrawiam.

egle nie wiem na ile jest to potwierdzone historią, ale czytałam, że np. w Hiszpanii zanim pojawił się kościół był właśnie islam... Islam, który wyparł kościół. Podobnie jest z Koranem, który podobnież ma wiele wspólnych treści z Biblią, ale żeby odstraszać traktowano Koran jako skarbnicę wielkiego zła. nic więc dziwnego, że dziś się kościół tak boi o swoją pozycję...

a film obejrzę, choć wiesz w Polsce może być tak jak kiedyś z pamiętnym Księdzem. Też go chciałam zobaczyć, ale nadgorliwe babcie nie pozwoliły nam do kina wejść... w obawie przed ciosem parasolką, poddaliśmy się wtedy :) dziś może być podobnie, Gliński może zakazać... wiesz jak jest... trzeba dbać o dobre imię :)Cześć :) Z tą Hiszpanią to jest prawda,Arabowie tam byli.
    https://pl.wi(...)szpanii

Nie wiem o którego Księdza Ci chodzi,nic nie kojarzę :)
    W takich sytuacjach buntu moherów przypomina mi się film "Poniedziałek" lub "Wtorek" z Pawłem Kukizem,i te pamiętne wejście moher mafii do klubu ze stripteasem na rozróby :) Jak dobrze pamiętam parasolki były. Serio miałaś starcie z moherlandem? :) Ja bym wszedł, parasolek się nie boję,z resztą szybki jestem zdążyłbym przejść zanim parasolką bym oberwał po grzbiecie :)
    Moherowa ścieżka zdrowia,bezbożnik wchodzi na zakazany film przebiegając między dwoma szeregami moherów,bity parasolkami :))

Hmm,wydaje mi się że płonący krzyż bardziej przemawia do moherowej wyobraźni,tytuł "Baltic Tribes - The Last Pagans Of Europe" raczej nic im nie powie :))

rubiam76 Ehhh widząc temat, już myślałam, że do kina zapraszasz a tu nic;)
    Ja szukuję się na "Czas mroku" o Churchillu:)
    Chyba już w kinach.. Ktoś był? Ktoś chętny;)
    Ten film wchodzi do kin w 2018 roku,jak się pojawi w Polsce to Cię zaproszę do tego kina ;))

Chamsin To trafiłeś w dziesiątkę z tym tematem :))))

Swego czasu nawet rozważałem napisanie magisterki o Obodrytach czy jak kto woli Obodrzycach :) To jeden z moich ulubionych etnosów w historii ludzkości, no może jeszcze sarmaccy Roksolanie, i centralno-azjatyccy Sakowie, no i Królestwo Bosporańskie.

Mało kto w dzisiejszych czasach wie że ziemie miedzy Łabą a Odrą we wczesnym średniowieczu zamieszkane były przez Słowian a nie Germanów....

Masz jakiś link do tego filmu?Film wyjdzie w przyszłym roku dopiero,ale ja już nie mogę się doczekać :) Akurat czytałem o słowiańskich ziemiach między Łabą a Odrą,podobno archeolodzy odkryli w tamtych rejonach ślady po bitwie,nazwali ją bitwą pod Tollense lub też Tolężą,ponoć znaleziono szkielety m.in. Słowian.
    http://www.ra(...)/s,9989

Dziwna wydawała mi się teoria o prymitywnych Słowianach zajmujących w VI wieku sporą część Europy.

Związek Wielecki potrafił nawet gromić święte cesarstwo rzymskie
    https://pl.wi(...)w%C4%85

Szkoda że już byli jednymi z ostatnich Słowian broniących się przed najeźdźcami. Ostatecznie polegli chyba w 1163 roku,197 lat po chrzcie Polski. Ciekawe,a podobno Polska nie miała wyjścia i musiała,a mogli się dogadać z Wieletami.

W dzisiejszych czasach wielu myśli że przybyliśmy tu w VI wieku. Twierdzenia o słowiańskich terenach między Łabą a Odrą mogą podciągnąć pod turbosłowianizm i pod dwóch najsłynniejszych turbosłowiańskich proroków Szydłowskiego i Bieszka :) Jednak dowody na słowiańskie tereny między Odrą a Łabą są, a na turbosłowiańskie fantazje dowodów brak,tamci poszli jeszcze dalej,uważają że to byli Polacy a nie Słowianie,i że zamieszkiwali większość Europy ,chyba aż po Ural :D D
  • w temacie Donald Tusk pogroził palcem (piórem) dyktatorskiemu rządowi Polski.

W: Polityka
    Jezus Marduk1986
    Tak,właśnie,mam prawo do mojej opinii)Jeszcze masz.....!Straszysz mnie? :) Mam i będę miał nadal te prawo :) Nie sądzę żeby PiS mi zabrał te prawo,PO też nie zabierało, choć obie partie straszyły tym że ich niby wrogowie dążą do zakneblowania ludu. Prounijny PiS nie zrobi tego.A pamiętasz PiSowskie marsze w obronie demokracji i donosy do Brukseli? Czym się od nich różni PO? Robią to samo,więc wybacz,ale nie wierzę w żadnego Tuska ani PO,nie uważam że oni zreformują kraj,bo to tacy sami bandyci jak PiS i prezes,fajnie was podzielili i sobie rządzą.

Wiedział ktoś że Jarosław Kaczyński jest za tym żeby utworzyć wspólną armię europejską? No patrzcie,takie cuda się dzieją :) Może dlatego razem z PO rozbroili Polskę? Ciekawe czemu PiS nie zlikwidował pełowskiej ustawy 1066? Fakt,PiSprostytutka POprostytutce dzioba nie urwie.
    https://wiado(...)727233a

Więc sorry,ale nigdy nie uwierzę w Tuska chcącego mnie zbawić,Kaczyński też chciał i mu nie uwierzyłem :)