• Inne kraje zazdrosne o Polskę według Czarneckiego

  W: Polityka
  Czarnecki ostatnio stwierdził, że inne kraje są zazdrosne o Polskę. Ryszard Czarnecki dodał jeszcze, że oni już wiedzą, że zrobili źle. A chodzi o przyjmowanie uchodźców. Co prawda, Europie nie podoba się stanowisko Polski, ale w tym momencie jest zazdrosna, że Polska nie ma u siebie żadnego uchodźcy, a oni ich mają. Czy Czarnecki ma rację?
 • Polskie obozy w niemieckich podręcznikach

  W: Polityka
  A Niemcy znowu starają sie zakłamywać historię. W nowej książce do historii zamieścili wpis o "polskich obozach" koncentracyjnych. Na] Twitterze pojawił scan aktualnej książki, a w niej tej spis.
  Interwencję w tej sprawie już podjął Konsulat RP w Monachium i ponoć wydawnictwo ma wycofać nakład z księgarni.

 • Patetyczny wpis posłanki Pawłowicz o uchodźcach

  W: Polityka
  Krystyna Pawłowicz nie byłaby sobą, gdyby aktywnie nie udzielała się w portalach społecznościowych. Tym razem podjęła temat uchodźców i w imieniu Polaków apelowała, aby Unia nie naciskała, a my, jako naród w pierwszej kolejności musimy bronić krzyża, a nie półksiężyca.


  Czy zgadzacie się z postulatami posłanki Pawłowicz?
 • Zwyczaje na śmigus-dyngus

  W: Hydepark
  Niedługo Święta. Czas odstawić tematy polityczne i się troszeczkę zrelaksować. Zatem należy zacząć myśleć i wolnym czasie i o tym, jak będziemy go spędzać. Gdy Niedziela Wielkanocna przeminie, warto wstać od stołu i troszeczkę się poruszać. Idealną okazją jest Poniedziałek Wielkanocny, który jest przede wszystkim dniem wesołości i różnych zabaw. A najważniejszym i najbardziej znanym zwyczajem jest oblewanie się wodą, czyli śmigus-dyngus. U mnie, w okolicy Śląska Cieszyńskiego jest zwyczaj, że najpierw polewa się wodą gospodynie i ich córki, a następnie suszy, uderzając gałązkami wierzbowymi. Ale się dziewczyn natłukło tymi gałązkami :)
  A jakie są u Was zwyczaje na Lany Poniedziałek? Oblewacie tylko ładne panie? Czy lejecie wodą jak popadnie?

  Pozdrawiam i życzę wesołych Świąt i mokrego dyngusa!