• Weekend we Wrocławiu. Co zobaczyć?

  W: Hydepark
  Wybieram się z chłopakiem na weekendową wycieczkę. W planach mamy póki co Wrocław. Chciałabym jednak sięgnąć opinii, co ciekawego można we Wrocławiu zobaczyć? Czy w ogóle warto się tam wybierać o tej porze roku? Co myślicie?
 • Jakiego smartfona polecacie?

  W: Hydepark
  Jestem na etapie kupna nowego telefonu, a dokładnie smartfona. Przeglądam póki co różne oferty, ale nie do końca się na tym znam, na tych parametrach, danych technicznych itp. Jaki smartfon możecie polecić? Taki żeby był dobry do zdjęć, słuchania muzyki i przeglądania internetu głównie w cenie około 1000zł? (może być inna, ale w tej póki co się rozglądam:))
 • Czy bycie kurą domową to wstyd?

  W: Babskie sprawy
  Mój chłopak twierdzi, że jak razem zamieszkamy, to nie będę musiała pracować (wręcz nie chce żebym pracowała), tylko będę się "opiekować domem"., robić obiady, sprzątać, bo on już zarabia na tyle, że może nas spokojnie utrzymać, a bardziej jest ktoś potrzebny, w sensie ta druga osoba, by opiekowała się domem. Nie wiem co o tym myśleć. Zawsze byłam nastawiona na karierę, ale wiem też że on zarabia kilkakrotnie więcej niż ja...

  Czy bycie kurą domową to powód do wstydu?
  Boję się, że jak znajomi zapytają, co robię w życiu, nie będę miała o czym opowiadać...
 • Czy fantazje o innym to już zdrada?

  W: Babskie sprawy
  Ostatnio spotkałam się z taką opinią, że to nic złego i że wcale nie podchodzi to pod zdradę. Bo partner przecież się o tym nie dowie, nikomu nie dzieje się krzywda, a takie fantazje pobudzają tylko wyobraźnie i wręcz KORZYSTNIE wpływają na życie erotyczne.

  Zgadzacie się z tym?
  Fantazje wpływają korzystnie na życie seksualne?


 • Soczewki kontaktowe dla każdego?

  W: Porady
  Noszę okulary i chciałabym zacząć nosić soczewki. Mam jednak sporą wadę wzroku i do tego astygmatyzm. Czy będzie więc możliwość noszenia soczewek? Czy w ogóle są osoby, które nie mogą ich nosić, mają jakieś przeciwwskazania?
 • Romantyczny weekend we dwoje

  W: Hydepark
  Mój chłopak niedługo obchodzi urodziny. Zamiast kupować mu jakiś prezent, chciałam żeby oderwał się trochę od pracy i żebyśmy pojechali gdzieś tylko we dwoje. Śniegu na razie nie ma, przełom listopada i grudnia raczej nie sprzyja romantycznej atmosferze, ale mimo wszystko chciałabym spróbować. Szukam na razie jakichś miejscowości, która sprawdziłaby się na taki wyjazd.

  Co moglibyście polecić na taki wypad? Czy pobyt w górach będzie dobrym wyborem?
  A może znacie jakieś atrakcyjne miejscowości?
 • Manicure dla facetów. Tak czy nie?

  W: Męskie sprawy
  Ostatnio w pracy kolega przyszedł z bardzo dokładnie "zrobionymi" paznokciami. Przyznał się, że był na manicurze, że kosmetyczka przycięła, wypiłowała mu paznokcie, kończąc zabieg bezbarwną warstwą lakieru. Koledzy w biurze nie dali mu żyć, bardzo ich bawiło to, że chłopak zadbał o siebie, twierdzą, że to "pedalskie". Dlaczego? Według mnie facet powinien być zadbany.

  Czy wśród mężczyzn manicure to wstyd?

 • Jak poradzić sobie z chrapaniem?

  W: Porady
  Mój partner okropnie chrapie. Nie mogę przez to spać, nie chcę go ciągle budzić, bo rano przecież musi wstawać do pracy, ale ja przez to pół nocy nie śpię, bo w ogóle mam problemy z zasypianiem i jeszcze to chrapanie... Jak można wyleczyć tą dolegliwość? Można to jakoś domowym sposobami zmniejszyć, czy trzeba iść do lekarza?
 • Nie idź tam, TO KORPORACJA!

  W: Hydepark
  Ostatnio szukałam nowej pracy, więc rozsyłałam swoje CV tu i tam. Odezwała się do mnie pani z rekrutacji z jednej firmy. Zaprosiła mnie na rozmowę, na której było naprawdę ok i myślę o tym, żeby przyjąć tą pracę, bo zalet było naprawdę dużo. Jednak jak rozmawiałam o tym z przyjaciółką, to zaczęła mi to odradzać, ponieważ ta firma jest korporacją. Co to znaczy? Czym charakteryzuje się taka praca? Co jest w niej dobre a co niekorzystne?
 • Aparat na zęby. Co warto wiedzieć?

  W: Porady
  Ortodonta zalecił mi noszenie aparatu na zęby, więc jestem tuż przed założeniem takiego aparatu. Co powinnam robić, a czego unikać, nosząc aparat? Słyszałam, że nie powinno się wtedy np. rzuć gumy. Czy to prawda? Czego jeszcze nie mogę robić? Macie jakieś porady i spostrzeżenia dotyczące aparatu? Ile to wogóle może kosztować?