• w artykule 100 mln euro pożyczki z EBOR dla Kauflandu w Polsce

  W: Biznes

  Są i tacy, którzy wola obejrzeć zmyślona prawdę, bzdurne sprawy, czy taniec z gwizdami, niż poświecić chwile na budowanie swojej świadomości konsumenckiej. Jak ludzie będą robić zakupy w najtańszych sklepach to prędzej czy później okaże się, że i na takie ich stać nie będzie. Będą musieli wyemigrować za pracą, bo tu pracy już nie będzie. Pozostanie jedynie praca na kasie w najtańszym sklepie.

 • w artykule 100 mln euro pożyczki z EBOR dla Kauflandu w Polsce

  W: Biznes

  Kupujesz chleb z zagranicy? Na jej sprzedaży zarobi trochę jedynie kasjerka w hipermarkecie ale ile one zarabiają to pewnie wiesz. Kupujesz chleb z Polski zarobi polski rolnik który zasiał parzenicę polski młynarz który zmielił ziarno polski piekarz który upiekł chleb polski sprzedawca który go sprzedał do tego kilku polskich kierowców którzy przewozili składniki od rolnika do młynarza, od młynarza do piekarza, od piekarza do sklepu, zakład który sprzedał rolnikowi i młynarzowi maszyny. I tak dalej... Wszyscy Ci którym dałeś prace zapłacą w Polsce podatek by było na drogi, szkoły i szpitale itd. Tak samo z każdym innym produktem. Sam możesz sprawić, że zasiadając kolejny raz do gazety by znaleźć prace, na stronie pojawią się oferty pracy bo okaże się, ze w Polsce potrzeba więcej kierowców piekarzy młynarzy rolników Poczujesz pewności siebie założysz rodzinę, zajrzysz kolejny raz do gazety a tam kolejne oferty pracy dla przedszkolanek, nauczycieli itd. A morał z tego prosty zacznijmy wspierać się nawzajem kupując własne produkty płacąc sobie na wzajem za pracę. Przestańmy popierać polityków, którzy dla ciepłej europosady ustawiają nas w kolejce za Grecja, Cyprem itd.. Pamiętaj 590 kupuj polskie produkty

 • w artykule 100 mln euro pożyczki z EBOR dla Kauflandu w Polsce

  W: Biznes

  W ostatecznym rozrachunku to konsument decyduje czyje i które produkty się sprzedają. Kupujesz swoje popierasz i rozwijasz swoje firmy, swoją gospodarkę. Kupujesz cudze popierasz i rozwijasz cudze firmy, cudzą gospodarkę. I nie pisze tu o samochodach, tylko o całej reszcie towarów i usług którymi możemy swobodnie konkurować nawet z najlepszymi. Za każdym razem gdy ludzie znaczną się zastanawiać dlaczego w kraju nie ma pracy, powinni spojrzeć na swoje zakupy i zastanowić się komu dali pracę dokonując prostych wyborów w sklepie. Co zyskujemy: Miejsca pracy w ojczyźnie. Wyższe wpływy do budżetu. I wiele wiele innych plusów. Repolonizacje może prowadzić każdy. Zacząć można nawet już dziś.

 • w artykule Nawet po rozwodzie możesz spłacać długi partnera

  W: Biznes

  Partnerów to trzeba wybierać z głową. Odpowiedzialnych, nie takich którzy żyją chwilą tu i teraz, robią co chcą, dziś biorą kredyt bo ulubieni celebryci w modnych stacjach mówią, że to jest fajne, a martwić się będą później. ... ... Zanim weźmiesz kredyt zastanów się 100 razy. Wzięcie kredytu to jedna z największych krzywd, jaką biedny człowiek może sobie zrobić samemu. Kredyty są dla ludzi bogatych, którzy dla kaprysu posiadania czegoś natychmiast są skłonni zapłacić za towar więcej niż kosztuje. Przekleństwem świata stał się fakt ze lichwiarzom udało się wmówić sporej części ludzkości, że kredyt jest dla ludzi biednych. Co jest fałszywe, bo jeśli nie stać cię na kupienie towaru za gotówkę, to tym bardziej nie stać cię na wzięcie go na kredyt, bo wtedy nie tylko zapłacisz za towar, ale jeszcze do tego oddasz często drugie tyle odsetek bankierowi i w sumie płacisz o wiele więcej niż towar jest wart. Jedyna szansa to oszczędzać i mieć zawsze w zanadrzu trochę grosza na nieprzewidziane wydatki. Biorąc kredyt stajesz się jeszcze biedniejszym, bo tym, co zarobisz musisz się dzielić z bogatym bankierem. Kredyt w perspektywie czasu nie sprawi, że stać cie na więcej tylko na mniej.

 • w artykule Waszczykowski w "La Repubblica": UE dwóch prędkości to recepta na klęskę

  W: Fakty

  Mamy obecnie Unię Europejską czy kolonie niemieckie? Bo przecież zgodnie z polityczną poprawnością. Obozy koncentracyjne prowadzili jacyś nazi-'Eskimosi' nie Niemcy. II wojnę rozpętali też jacyś nazi-Eskimosi bo przecież nie Niemcy. Byli Prusacy bo przecież nie Niemcy. Krzyżacy to też podobno nie Niemcy. W myśl tej samej zasady teraz mamy oficjalnie Unię Europejską, a nie kolonie niemieckie. Niby mamy teraz nowe Niemcy ale podstęp i zakłamanie czyli stare krzyżackie metody pozostały.

 • w artykule Niepokojący raport Światowej Organizacji Meteorologicznej dotyczący pogody w 2016 r.

  W: Fakty

  W końcu odkryli że klimat zmiennym jest? .. ... ... Mnie o tym dawno temu uczyli na geografii. :) ... ... ... W epoce plejstocenu wystąpił cykl kilku zlodowaceń, podczas których obszar Polski częściowo lub niemal całkowicie pokryty był lądolodem. W tym czasie lądolód okresowo narastał i topniał, przez co na terenie prawie całego kraju znajdują się plejstoceńskie osady lodowcowe i wodnolodowcowe. ... ... ... Globalne ogłupienie powoduje, że cześć nowoczesnych i postępowych europejczyków neguje te fakty, upierając się że to człowiek, jego przemysł i spalanie paliw kopalnych jest przyczyną zmian klimatu.

 • w artykule Niepokojący raport Światowej Organizacji Meteorologicznej dotyczący pogody w 2016 r.

  W: Fakty

  W końcu odkryli że klimat zmiennym jest? .. ... ... Mnie o tym dawno temu uczyli na geografii. :) ... ... .... ... W epoce plejstocenu wystąpił cykl kilku zlodowaceń, podczas których obszar Polski częściowo lub niemal całkowicie pokryty był lądolodem. W tym czasie lądolód okresowo narastał i topniał, przez co na terenie prawie całego kraju znajdują się plejstoceńskie osady lodowcowe i wodnolodowcowe. ... ... ... Globalne ogłupienie powoduje, że cześć nowoczesnych i postępowych europejczyków neguje te fakty, upierając się że to człowiek, jego przemysł i spalanie paliw kopalnych jest przyczyną globalnego ocieplenia.

 • w artykule Wstępnie uzgodniono tekst Deklaracji Rzymskiej

  W: Fakty

  Plan na 10 lat he he he to jeszcze euro kołchoz tyle pociągnie? Mamy obecnie Unię Europejską czy kolonie niemieckie? Bo przecież zgodnie z polityczną poprawnością. Obozy koncentracyjne prowadzili jacyś nazi-'Eskimosi' nie Niemcy. II wojnę rozpętali też jacyś nazi-Eskimosi bo przecież nie Niemcy. Byli Prusacy bo przecież nie Niemcy. Krzyżacy to też podobno nie Niemcy. W myśl tej samej zasady teraz mamy oficjalnie Unię Europejską, a nie kolonie niemieckie. Niby mamy teraz nowe Niemcy ale podstęp i zakłamanie czyli stare krzyżackie metody pozostały.