• w artykule Banki mają trudności z weryfikacją tożsamości klientów

  W: Biznes

  Nie pierwszy raz banki oferują usługę, która jest niebezpieczna dla klientów i naraża ich na straty. Ślepa pogoń za zyskiem i przerzucanie odpowiedzialności na klienta. Banki maja problem nawet z weryfikacja klientów przy okienku. Banki nie poczuwają się do winy nawet w tedy gdy na umowie kredytowej widnieje podrobiony podpis. Co jest ewidentnym dowodem na winę banku bo nienależycie sprawdzono kto bierze kredyt.

 • w artykule Węgry: Narodowe konsultacje i wojna na plakaty

  W: Fakty

  Mamy obecnie Unię Europejską czy kolonie niemieckie? Bo przecież zgodnie z polityczną poprawnością. Obozy koncentracyjne prowadzili jacyś nazi-'Eskimosi' nie Niemcy. II wojnę rozpętali też jacyś nazi-Eskimosi bo przecież nie Niemcy. Byli Prusacy bo przecież nie Niemcy. Krzyżacy to też podobno nie Niemcy. W myśl tej samej zasady teraz mamy oficjalnie Unię Europejską, a nie kolonie niemieckie. Niby mamy teraz nowe Niemcy ale podstęp i zakłamanie czyli stare krzyżackie metody pozostały.

 • w artykule Złe wieści dla kredytobiorców - wzrost stóp procentowych

  W: Biznes

  Odpowiem Czy absolwent za raz po ukończeniu szkoły musi mieszkać na tak zwanym "bankowym-swoim" w dwupokojowym apartamencie?... ..... Można mieszkać skromniej, a różnice odkładać. Młody człowiek nie jest od razu żonaty, związki małżeńskie zakładane są obecnie koło 30, dzieci pojawiają się zazwyczaj jeszcze później. Jest czas żeby odłożyć. Nie trzeba od razu chwalić cię przed kolegami najbardziej wypasionym mieszkaniem. Mieszkanie z rodzicami? Czemu nie??? Lansowane w ostatnich latach głównie chyba przez banki i deweloperów stereotypy, że "z rodzicami/teściami tylko na zdjęciu" wyrządzają młodym ludziom więcej krzywdy niż pożytku. Mieszkając z rodzicami młodzi ludzie nie muszą wynajmować mieszkania czy zakładać sobie 30-letniej pętli kredytowej na szyję. Mieszkając u rodziców/teściów mogą odłożyć cały koszt najmu lub całą ewentualną ratę kredytu oraz połowę czynszu i rachunków za utrzymanie domu czy mieszkania Dzięki temu już po 8-9 latach mogą odłożyć na swoje własne mieszkanie. Tak wyglądają realia to co się spłaca w kredycie przez 30 lat uzbierać można w niecałe 10 odkładając wysokość raty której nie trzeba zanosić do banku bo ma się gdzie mieszkać. Procent składany robi robotę. A w między czasie babcia i dziadek pomogą przy opiece nad wnukami. Wiele osób chciało by mieć tak dobrze jak mają mieszkający u rodziców, jednak los nie dał im tego szczęścia. Nie twierdzę przy tym, że wszyscy rodzice/teściowie to aniołki. Uważam tylko, że lansowane w ostatnich latach głównie chyba przez banki i deweloperów stereotypy, że "z rodzicami/teściami tylko na zdjęciu" wyrządzają młodym ludziom więcej krzywdy niż pożytku. Z rodzicami/teściami da się żyć. Wymaga to kompromisu zarówno od nas jak i od nich. Im tez nie musi się podobać, że w domu, który oni niejednokrotnie sami wybudowali ktoś zaczyna im się szarogęsi i chce wprowadzać swoje zasady. Sztuka kompromisu jest trudna ale jest również bardzo opłacalna. Kompromis potrzebny jest nawet w miłość niektórzy twierdzą, że miłość to właśnie sztuka kompromisów. Wiele argumentów przemawia za tym by się tej sztuki uczyć. Trzeba doceniać to co się ma a nie gonić za modą, jakimiś wymysłami lub ulegać podszeptom ludzi którzy maja procent od transakcji na rynku nieruchomości. Łatwo jest uciekać przed problemami w kredyt, trudniej znaleźć sposób by sobie z nimi poradzić bez kredytu.

 • w artykule Tak słabo oprocentowanych lokat jeszcze nie było

  W: Biznes

  Oszczędzanie to rezygnacja z niepotrzebnych zakupów. Jakie ma znaczenie gdzie trzyma oszczędności? Obecnie pomiędzy skarpeta, a lokatą jest tylko średnio 1,5% różnicy. czyli różnica praktycznie żadna. Przy małych sumach nie starcza nawet na opłaty za konto.