• w artykule Minister sprawiedliwości grozi Polsce "izolacją" w UE

  W: Fakty

  "Polscy" koledzy wzywają na pomoc, tak? Niemieckich sędziów? Byli już w naszej historii tacy "koledzy", którzy wzywali na pomoc niemkę- nazywała się Katarzyna II. Skończyło się ponad stoma latami niewoli.

 • w artykule Emmanuel Macron po raz pierwszy traci w sondażach

  W: Fakty

  Złoty chłopiec właśnie zderzył się z rzeczywistością. Ile to minęło od wyborów? Trzy miesiące? Nawet nie całe. W takim tempie wkrótce będzie miał takie samo poparcie, jak Hollande, kiedy odchodził z urzędu- dumne 4%. W porywach. No cóż, można próbować uwieść wyborców romantyczną historyjką o miłości ponad podziałami, ale potem trzeba pokazać, że ma się pomysł na rządzenie- i tu już nie wystarczy dziarskie pokrzykiwanie i okładki brukowców, ani chwalenie się siłą uścisku ręki.

 • w artykule ​Francja: Zmiana na stanowisku szefa sztabu generalnego

  W: Fakty

  A wiesz, aż w guglu sprawdziłem- i to ten wysoki jednak będzie wodzem. Witaj, Banjaluko. No, no, bardzo to niepolitycznie ze strony złotego chłopca, takiego rasistowskiego typa mianować, zamiast postępowo, opalonego wybrać, zgodnie z modą obowiązującą we Francji... Ale może ma przynajmniej czarne myśli? Ja na jego miejscu bym miał :-)))

 • w artykule ​Francja: Zmiana na stanowisku szefa sztabu generalnego

  W: Fakty

  A po co im armia? Przecież wszędzie mają "przyjaciół", a już wewnątrz kraju to najwięcej. W razie czego obroni ich bundeswehra- Angela nie zostawi sojuszników w potrzebie, a Niemcy już i drogę znają, i wiedzą, gdzie można wygodne koszary znaleźć- w końcu w latach czterdziestych przez pełne cztery lata mieli tam jak u Pana Boga za piecem.

 • w artykule Nowoczesna, PO, PSL oraz UED powołały sztab koordynacyjny

  W: Fakty

  Wczoraj wieczorem skończyła się Wielka Orkiestra Czerwonej Wszechmocy. Skończyła się tak samo, jak wszystkie poprzednie orkiestry- światełkiem do nieba. A teraz, jak po zakończeniu każdej Orkiestry, przyjdzie czas na rozliczenie wyników jej działalności, z każdej złotówki... A tych, u których kasa nie będzie się zgadzać, czeka przystanek...Nie, nie Woodstock, co to, to nie- czeka ich zamknięty przystanek o zaostrzonym rygorze.

 • w artykule Jak Trump spotkał Jowisza

  W: Fakty

  "Donald Trump, populistyczny lider, którego europejscy przywódcy raczej unikają"- więc ten cały slalom Macrona, który zakończył się obok Trumpa, to był w celu jego uniknięcia, tak?

 • w artykule Jak Trump spotkał Jowisza

  W: Fakty

  "Jowisz", Bonaparte, Ludwik XIV- u la la... Chyba "złotemu chłopcu" sodówka uderzyła. Oby tylko nie skończył w miejscu, gdzie co drugi to Bonaparte, a co trzeci to Ludwik XIV- ale tam to się chodzi w szlafrokach z za długimi rękawami wiązanymi na plecach, a nie w eleganckich garniturach.