• w artykule Danuta Misiewicz zeznaje przed komisją śledczą ds. Amber Gold

  W: Fakty

  Będzie siedzone, proszę pani, jak nic. Te pani tłumaczenia kupy się nie trzymały. Lepiej potruchtać do pani Wasserman i zaoferować pełną współpracę, chociażby na warunkach świadka koronnego, niż spędzić następne lata pod celą z jakąś kochającą inaczej Dżesiką.

 • w artykule Patryk Jaki przedstawił założenia tzw. dużej ustawy reprywatyzacyjnej

  W: Fakty

  Grunty, na których znajdowały się wówczas tylko ruiny, nie były warte tyle, ile były warte w chwili, gdy stały na nich nieuszkodzone domy. Tym bardziej, że ich przyszłość prawna wcale po wojnie nie była pewna- w końcu władzę przejęli komuniści, którzy na sztandarach mieli wypisane, że będą nacjonalizować mienie prywatne. W tej sytuacji cena działek musiała polecieć na łeb, na szyję, bo ci właściciele, którzy przeżyli, i którzy obawiali się, że lada dzień mogą zostać wywłaszczeni, pewnie chcieli pozbyć się nieruchomości za wszelką cenę, kiedy były jeszcze coś warte. Przy tego typu sprawach trzeba brać pod uwagę wszystkie uwarunkowania, także czysto rynkowe, i to w każdym czasie.

 • w artykule Patryk Jaki przedstawił założenia tzw. dużej ustawy reprywatyzacyjnej

  W: Fakty

  A zgadnijcie, kto dostanie rekompensaty jako pierwszy? Odpowiednie ustawy już są, a największe kancelarie prawne w USA pewnie już od dawna mają przygotowane odpowiednie dokumenty. Już nawet kwota zwrotów jest wyliczona- ile tego było? 200 miliardów złotych? No nie wiem, czy dla zaspokojenia tych roszczeń "wystarczy nie kraść".

 • w artykule Do Polski wróciło 360 cennych obiektów

  W: Fakty

  Jak już Niemcy będą uciekać przed islamistami do Polski z tym, co uda im się zabrać (a będą zabierać najcenniejsze rzeczy), to się im na granicy przejrzy walizki, porówna zawartość z katalogami, i to, co nasze, odłoży na ciężarówki jako zwrot mienia zagrabionego, a to, co nie nasze, odłoży się na inne ciężarówki, jako opłaty wizowe- i, mniej więcej, sprawiedliwości stanie się za dość.

 • w artykule Szydło na posiedzeniu RDS. Spotka się z rezydentami

  W: Fakty

  A emeryci znowu dostaną wuj, czyli to, co zwykle. Żelazny elektorat, na którym PiS przetrwał chude lata, w podziękowaniu dostał podwyżki cen, dychę rewaloryzacji, i obietnicę obowiązkowego abonamentu rtv. Tymczasem górnicy mają dostać po 10 tysięcy na rodzinę (250 tysięcy rodzin), lekarze bez doświadczenia 40% zwiększoną pulę na wypłaty (co niczego, oprócz ich wypłat, nie zmieni, a już na pewno nie skróci kolejek- no bo niby w jaki sposób?), a pracodawcy kolejny milion ukraińców, żeby się nie musieli w "koszty pracy" wpędzać. Dlaczego tak się dzieje? Bo emeryci nie urządzą masowych protestów przed sejmem, podczas gdy górnicy i lekarze, jak widać, mogą, dzięki czemu można emerytów spokojnie olać? Murzyn zrobił swoje, murzyn może umrzeć? Jeżeli rządowi się wydaje, że w następnych wyborach zagłosują na niego beneficjenci 500+, to srogo się może rozczarować- większość tych ludzi nigdy nie głosowała, nie głosuje teraz, i nie zamierza głosować w przyszłości. A że sondaże mają wysokie? Gdyby to pytani mieli przyjść do ankietera, a nie ankieter przychodził do pytanego, wyniki mogłyby być cokolwiek inne- Komorowski też miał 70% poparcia w sondażach, a i PO do ostatniej chwili żyło sondażowymi złudzeniami- ostatecznie liczyli się nie ci, co popierali, ale ci, którym się chciało głosować. Za to emeryci na wybory chodzili- pytanie, czy pójdą teraz? I, czy jak pójdą, to zagłosują tak, jak wcześniej, szczególnie jak będą musieli zapłacić 30 złotych za kilogram byle jakiej wędliny, i 15 złotych za kilo jajek- a wszystko wskazuje na to, że do tego idzie.

 • w artykule Siemoniak odpowiada działaczom PO: Niech sami się zweryfikują

  W: Fakty

  Niżej jest komentarz, który według interii, narusza regulamin. Jeżeli pojawi się tu, to będzie najlepszy dowód na istnienie cenzury- w końcu regulamin powinien obowiązywać wszędzie, a nie tylko w głównych komentarzach, prawda? "I to jest jedyna przyczyna tego, że Schetyna wezwał Gronkiewicz- Waltz do stawienia się przed komisją weryfikacyjną- walka o władzę w PO. Żadna tam troska o praworządność, żadne tam wyświetlenie prawdy- to ich nie interesuje. Kluczowe były sondaże, które pokazały, że nawet w PO nie chcą Schetyny za szefa, co sprawiło, że zaczęła się walka o stołek. A najgłośniej wrzeszczą PO- wcy z Warszawy, którzy doskonale wiedzą, że jak Gronkiewicz stanie przed komisją, i chociażby otworzy usta, to mają pozamiatane w wyborach samorządowych- a do tego właśnie wzywa Schetyna. Bo w PO na prowincji Schetyna ma szansę, ale w Warszawie już nie- tu partią rządzi Gronkiewicz. W jej rękach jest ratusz, w jej rękach są przetargi, w jej rękach są inwestycje miejskie, czyli grube miliony złotych. I oni ciągle liczą na to, że tak zostanie, pamiętając wynik ostatniego referendum w Warszawie."

 • w artykule Siemoniak odpowiada działaczom PO: Niech sami się zweryfikują

  W: Fakty

  Bóg mi świadkiem, interio, że kiedy już dojdzie do repolonizacji mediów, i powstanie pomysł złożenia pozwu zbiorowego przeciwko wam za stosowanie cenzury, to podpiszę się pod tym wnioskiem obiema rękami. I poproszę ze swej strony o to, by odpowiedzialność poniósł nie tylko portal, jako całość, czyli nikt, ale żeby karano indywidualnie osoby odpowiedzialne za te działania. Przekraczacie już wszelkie granice nie tylko przyzwoitości, ale i prawa.

 • w artykule Katalonia: Madryt krytykuje deklarację Puigdemonta

  W: Fakty

  I przemówił "ech"... Proste boty, piszesz? Reagujące na słowa z listy? Nie wiedziałem, że na liście są nazwiska premierów różnych krajów, a nie ma wulgaryzmów, ba, nie wiedziałem nawet, że są listy- czy istnienie takich list nie jest właśnie przejawem cenzury? A jeżeli dla interii nie ma znaczenia, kto u nich dyskutuje- no cóż... A tak swoją drogą- nieźle się orientujesz w tym, co jest, a co nie jest ważne dla interii. Wręcz zaskakująco wiele jak na kogoś, kto nie ma stałego nicka, i podpisuje się jako zwykłe, skromne "ech".