• w artykule "Nikt z Białego Domu wizyty nie odwołał"

  W: Fakty

  No dobra, jeśli informacje były od początku do końca fałszywe, to teraz czekamy aż ci, które je rozpuścili, zostaną ukarani. I to ukarani solidnie, z całą surowością, na jaką pozwala prawo. Nawet gdyby mieli pójść z torbami- bo to nie są żarty, tu się toczy gra o bardzo wysoką stawkę. Więc śmiało, czekamy.

 • w artykule MSZ zaniepokojone po niedzielnej manifestacji we Lwowie

  W: Fakty

  "MSZ z zaniepokojeniem odnotowało" marsz, na którym jawnie wznoszono antypolskie hasła... Ciekawe... A co zrobią, jak hasła zmienią się w działanie? Wezmą kredki, i namalują gołąbka pokoju przed ukraińską ambasadą? Gwizdy miękkim wujem robione, jeden w drugiego.

 • w artykule Redukcja rządu Morawieckiego. Realna zapowiedź, czy oczyszczenie atmosfery?

  W: Fakty

  Zaoszczędzą 20 milionów rocznie? Na co, na waciki? Ludzie, 20 milionów to jest KOSZT DZIAŁANIA NFZ PRZEZ KILKA GODZIN !!!!!!!!!!! A tu fanfary, konferencja premiera, wszystkie telewizje śledzą to z zapartym tchem...Na samych reklamach wyemitowanych przed i po wystąpieniu Morawieckiego te wszystkie telewizje pewnie zarobiły ze dwadzieścia milionów- wy sobie uświadomcie skalę, o jakiej jest mowa. Prawdziwe przeżeranie pieniędzy zaczyna się w samorządach, a kończy w gabinetach polityków i gardzielach 460 posłów plus stu senatorów-mniej parlamentarzystów, niż Polska, ma USA z ponad 320 MILIONOWĄ LUDNOŚCIĄ ( my mamy łącznie 560 "sztuk", oni 535)- a tu się wszyscy podniecają 20 milionami oszczędności rocznie...Kpiny jakieś...

 • w artykule Marzec 1968. Porównania nasuwają się same

  W: Fakty

  Dwie bandy czerwonych s. . synów toczyły walkę o władzę, i jedna z nich, słabsza, przegrała. A że przegrani musieli stracić stanowiska i wyjechać, żeby nie stanowić zagrożenia dla bandy zwycięskiej, to nic dziwnego, tak to się między bandytami odbywa. A że wyjechali żydzi? A wam się wydaje, że gdyby przegrała ta druga banda, to kto by wyjechał, kosmici? Też żydzi, tylko z konkurencyjnego klanu, i być może w trochę mniejszej ilości- efekt byłby taki, że prezydentem Polski po 1989 roku byłby Michnik z ramienia SLD, a redaktorem naczelnym "Wyborczej" Kwaśniewski ze "wspaniałą, opozycyjną kartą w życiorysie"- klany zajęłyby po prostu inne pozycje, niż to miało miejsce w historii, ale podział i tak miałby miejsce, bo tak się oni wtedy podzielili, jedni komuniści pozostali władzą, a inni "zapisali się" do opozycji, ewentualnie zostali do niej oddelegowani, obstawiając wszystkie strony "sceny politycznej"- bo to była scena, z aktorami, reżyserami, i scenarzystami, odgrywającymi, razem z władzą, przedstawienie pod nazwą "socjalizm z ludzką twarzą". A pan redaktor niech tu nie wyjeżdża z tekstami o antysemityzmie tych, którzy później "kampanię kontynuowali", bo te "wiece poparcia" w zakładach pracy i na ulicach nie były spontaniczne, one były organizowane przez partię, z tymi wszystkimi "przodownikami pracy" mozolnie dukającymi z kartek przygotowane wcześniej "spontaniczne wyrazy potępienia", zwykli ludzie mieli głęboko w de żydów, cyklistów, filatelistów, czy innych podobnych, ludzi obchodziło, kiedy dostaną mieszkanie w bloku, i czy kiełbasy na Wielkanoc nie zabraknie. No, ale pan redaktor doskonale czuje pismo nosem, wie, skąd płynie rozkoszna woń zagranicznych przedruków, i kto pilnie się przygląda temu, kto i jak mocno zaczyna dmuchać biało- niebieski balonik Marca '68, pilnie przy tym notując, czy się odpowiednim stopniem "zaangażowania w odkrywanie prawdy historycznej" wykazuje. A potem, gdzieś tak pod koniec roku, zacznie się czas przyznawania różnych fajnych nagród, a to z Agory, a to z tvn-u, a to z "Fundacji Batorego", i wielu, wielu innych- i wtedy się wyciągnie notatki, porówna "prawilność", i da każdemu według zasług, prawda, panie redaktorze?

 • w artykule Marsz pod antypolskimi hasłami we Lwowie

  W: Fakty

  Anglicy właśnie "odkryli", że na ukrainie kultywowany jest faszyzm w najczystszej postaci, z mundurami i symboliką ss, wszystko publicznie i z poparciem władz- piszą o tym ich gazety. A my dostarczamy im gaz... Jak myślicie, ile czasu będą potrzebować nasi "przyjaciele", żeby zacząć pisać w gazetach, że polski rząd wspiera dostawami gazu faszystowski reżym na ukrainie?