• w artykule Lipcowy szturm na ZUS trwa

  W: Biznes

  Waloryzacja kwotowa, waloryzacja procentowa, waloryzacja srowa...A może by tak, zamiast dawać jakieś ogryzione 25 złotych, nie zabierać emerytom podatków i składek na ZUS? Co, mało się ich napłacili przez te wszystkie lata? Dlaczego mają płacić podatki od emerytur, na które odprowadzali składki z wypłat, też opodatkowanych? Logicznie rzecz biorąc, emerytury to podatki, które są teraz emerytom zwracane- czy można opodatkować podatek? A co do składek na ZUS- czy emerytom nie należy się ,po tylu latach pracy, darmowa opieka zdrowotna? Przynajmniej w ramach wdzięczności ze strony państwa, na które tak ciężko harowali? Dajcie ludziom emerytury bez potrąceń- ludzie będą zadowoleni, wzrośnie konsumpcja, co jeszcze bardziej przyśpieszy gospodarkę, a pieniądze i tak wrócą do bużetu, wcześniej czy później.

 • w artykule Duda kontra Ziobro - wojna wisi w powietrzu?

  W: Fakty

  Zdurnieli, czy poczuli się zbyt pewnie? Sporów się zachciało. kłótni ambicjonalnych? Obraziły się "panienki" o dwie ustawy, które wystarczy tylko dopracować, i znowu wpuścić do procedowania? Tu o coś więcej chodzi niż urażone ego panów ministrów, więc proszę schować pychę do kieszeni, zamknąć usta, zacisnąć szczęki, i nie traktować przestrzeni publicznej jak miejsca do ambicjonalnych pyskówek. A jak macie do siebie jakieś "ale", to spotkajcie się dyskretnie w jakimś ustronnym miejscu, dajcie sobie "po razie", i wróćcie do roboty, bo nie jesteście jeszcze nawet w połowie. A my wam nie płacimy za to, żebyście odstawiali publicznie jakieś walki kogutów, tylko żebyście wyczyścili w końcu to szambo, w które zamieniono Polskę. Więc m o r d y w kubeł, "panienki", i do roboty.

 • w artykule Minister sprawiedliwości grozi Polsce "izolacją" w UE

  W: Fakty

  "Polscy" koledzy wzywają na pomoc, tak? Niemieckich sędziów? Byli już w naszej historii tacy "koledzy", którzy wzywali na pomoc niemkę- nazywała się Katarzyna II. Skończyło się ponad stoma latami niewoli.

 • w artykule Emmanuel Macron po raz pierwszy traci w sondażach

  W: Fakty

  Złoty chłopiec właśnie zderzył się z rzeczywistością. Ile to minęło od wyborów? Trzy miesiące? Nawet nie całe. W takim tempie wkrótce będzie miał takie samo poparcie, jak Hollande, kiedy odchodził z urzędu- dumne 4%. W porywach. No cóż, można próbować uwieść wyborców romantyczną historyjką o miłości ponad podziałami, ale potem trzeba pokazać, że ma się pomysł na rządzenie- i tu już nie wystarczy dziarskie pokrzykiwanie i okładki brukowców, ani chwalenie się siłą uścisku ręki.

 • w artykule ​Francja: Zmiana na stanowisku szefa sztabu generalnego

  W: Fakty

  A wiesz, aż w guglu sprawdziłem- i to ten wysoki jednak będzie wodzem. Witaj, Banjaluko. No, no, bardzo to niepolitycznie ze strony złotego chłopca, takiego rasistowskiego typa mianować, zamiast postępowo, opalonego wybrać, zgodnie z modą obowiązującą we Francji... Ale może ma przynajmniej czarne myśli? Ja na jego miejscu bym miał :-)))

 • w artykule ​Francja: Zmiana na stanowisku szefa sztabu generalnego

  W: Fakty

  A po co im armia? Przecież wszędzie mają "przyjaciół", a już wewnątrz kraju to najwięcej. W razie czego obroni ich bundeswehra- Angela nie zostawi sojuszników w potrzebie, a Niemcy już i drogę znają, i wiedzą, gdzie można wygodne koszary znaleźć- w końcu w latach czterdziestych przez pełne cztery lata mieli tam jak u Pana Boga za piecem.

 • w artykule Nowoczesna, PO, PSL oraz UED powołały sztab koordynacyjny

  W: Fakty

  Wczoraj wieczorem skończyła się Wielka Orkiestra Czerwonej Wszechmocy. Skończyła się tak samo, jak wszystkie poprzednie orkiestry- światełkiem do nieba. A teraz, jak po zakończeniu każdej Orkiestry, przyjdzie czas na rozliczenie wyników jej działalności, z każdej złotówki... A tych, u których kasa nie będzie się zgadzać, czeka przystanek...Nie, nie Woodstock, co to, to nie- czeka ich zamknięty przystanek o zaostrzonym rygorze.