• w artykule Jak Trump spotkał Jowisza

  W: Fakty

  "Donald Trump, populistyczny lider, którego europejscy przywódcy raczej unikają"- więc ten cały slalom Macrona, który zakończył się obok Trumpa, to był w celu jego uniknięcia, tak?

 • w artykule Jak Trump spotkał Jowisza

  W: Fakty

  "Jowisz", Bonaparte, Ludwik XIV- u la la... Chyba "złotemu chłopcu" sodówka uderzyła. Oby tylko nie skończył w miejscu, gdzie co drugi to Bonaparte, a co trzeci to Ludwik XIV- ale tam to się chodzi w szlafrokach z za długimi rękawami wiązanymi na plecach, a nie w eleganckich garniturach.

 • w artykule Amnesty International: Sejm uchwalił prawo, które podważa niezależność sądownictwa

  W: Fakty

  Niezależne sądy, niezależne prokuratury, niezależne samorządy, niezależni artyści, tylko patrzeć, jak POwscy prezydenci miast zaczną uprawiać "niezależną" politykę migracyjną i międzynarodową- wszyscy, qr. .wa, niezależni, ale jak chodzi o kasę, to wszyscy wyciągają łapę do budżetu, czyli do obywateli, od których chcą być niezależni. Może powinni popróbować być niezależni na własny rachunek? I z dala od posad i stanowisk, na których mają wpływ na życie innych ludzi? Zbieranie grzybów, na ten przykład, albo jagód, powinno być w stanie zapewnić im odpowiednią ilość "niezależności".

 • w artykule Ustawa o Funduszu Dróg Samorządowych trafi do komisji

  W: Fakty

  No więc własnie. Ledwie minęły trzy dni od wizyty i przemówienia Trumpa, które były ogromnym sukcesem wizerunkowym rządu, a oni wyskakują z podwyżką- w efekcie ledwie w ciągu tygodnia sukces, który mógłby jeszcze długo poprawiać notowania PiS-u i dobijać opozycję totalną poszedł już w zasadzie w zapomnienie, a PO, zamiast zbierać cięgi, wrzeszczy radośnie o niedotrzymaniu obietnic wyborczych i łupieniu najuboższych. Gdybym nie wiedział, że to niemożliwe, to pomyślałbym, że znowu wzięli na doradcę Miśka Kamińskiego.

 • w artykule Ustawa o Funduszu Dróg Samorządowych trafi do komisji

  W: Fakty

  I co, warto było robić to zamieszanie? Tylko dostaliście wizerunkowo po tyłkach. Naprawdę nie ma w PiS- ie nikogo, kto potrafiłby przewidzieć, czym ta cała propozycja podwyżki się skończy? Róbcie tak dalej, a przewalicie zaufanie społeczeństwa, i to w najgłupszy możliwy sposób, bo na własną prośbę. Teraz PO będzie wam to wypominać na każdym kroku aż do samych wyborów, zabierając Bóg wie ile potrzebnych wam głosów. Popełniliście ten sam błąd, co przy abonamencie rtv- sięgnęliście do kieszeni zwykłych ludzi zapominając, że nie wszyscy dostali 500+, za to wszyscy muszą jeść.

 • w artykule Petru: PiS-owi nie służy debata na temat podwyżki cen paliwa bo pokazuje, że kłamią

  W: Biznes

  W jaki sposób, w ciągu trzech dni, stracić ogromny kapitał poparcia dla władzy, jaki powstał po wizycie Donalda Trumpa? Ogłosić podwyżkę cen paliwa... Nie wiem, kto tam, w PiS-ie, odpowiada za wizerunek, ale powinni mu czym prędzej urwać wszystko, co się da urwać, i wywalić na zbitą twarz- a zaraz po nim, jeszcze nim zamkną się drzwi, powinien wylecieć pomysłodawca podwyżki. Ludzie, czyście zgłupieli? Podobno po uszczelnieniu obrotu paliw sprzedaż (a więc wpływy z akcyz i podatków chyba też?) wzrosła o 20%, a wy wprowadzacie nowy podatek? Zamiast obniżyć obecne, co przełożyłoby się na większą sprzedaż i obniżenie wydatków zwykłych obywateli (WYBORCÓW, DU. .RNIE !!!), a tym samym na dalsze przyśpieszenie gospodarcze? A tymczasem radośnie walicie się cegłą w głowę- i to drugi raz, zaraz po tym, jak wpadliście na pomysł z abonamentem.

 • w artykule Ukraińcy windują swoje oczekiwania. Chcą w Polsce więcej zarabiać

  W: Praca

  Najpierw wyepać za granicę naszych młodych, potem wpuścić ukraińców, żeby zajęli ich miejsce, a potem podnieść im wynagrodzenia, bo przecież w Polsce "brakuje rąk do pracy". A dwa miliony ukraińców w Polsce już mówi, że nie jadą do Wrocławia, ale do Banderstadt. Wszyscy martwią się napływem migrantów islamskich, i że trzeba zamknąć granicę przed 7 tysiącami muzułmanów, którzy mogą stanowić zagrożenie- ale dwa miliony ukraińców nikogo nie martwią?

 • w artykule "Fakt": Andrzej Duda nie weźmie udziału w uroczystościach wołyńskich

  W: Fakty

  Czy ta flaga w klapie pańskiej marynarki, panie prezydencie, to tylko breloczek? Ozdóbka taka? Jak prezydent USA mówił o ofiarach Powstania Warszawskiego, zachwytom nie było końca, bił pan brawo i uśmiechał się radośnie- jak trzeba uczcić pamięć Polaków wymordowanych z dala od stolicy, gdzieś na dalekich kresach, to pana w Warszawie nie będzie, pan list przyśle...