• w temacie ZA CZYM KOLEJKA TA STOI, CZYLI O TYM, ŻE NIE MA TAKICH PIENIĘDZY, KTÓRYCH NIE DA SIĘ ROZDAĆ.

  W: Polityka
  banjaluka Oprócz tego ciągle fejsbuk za mną chodzi , dwa razy na dzień przysyłają mi wiadomość , w pakiecie po trzy , że mam nowe powiadomienia , w powiadomieniach piszą , że nie ma nowych powiadomień , spryciarze , powinni zostać politykami , mamy na temat podatków nowe wiadomości , wiadomość jest taka jak zwykle -- wzrosną .
  Permanentna inwigilacja :-) A próbowałeś połączyć flaszkę z fejsbukiem? Po takim mariażu nic nie byłoby już straszne, nawet wzrost podatków.
 • w temacie ZA CZYM KOLEJKA TA STOI, CZYLI O TYM, ŻE NIE MA TAKICH PIENIĘDZY, KTÓRYCH NIE DA SIĘ ROZDAĆ.

  W: Polityka
  Turcy to chociaż zwrot kosztów dostawali, a nam jeszcze przyjdzie podopiecznym emerytury płacić. Widzieliście to?

  sznoldyn Jak to czemu? W ten sposób płacimy za amerykańską ochronę... coś jak w dziewięćdziesiątych samoistne agencje "bejsbol i ska" obsługiwały rynek ochroniarski dla knajpek, knajp, sklepików i w ogóle - Wielki Brat - tak nas "obsługuje" - przysłał dwa czołgi i "prestige" a w zamian - realizujemy jego politykę (przy okazji - trochę swojej)... Tutaj - ponosimy koszty - bo za słabi jesteśmy... czy warto? Nie wiem. Napływ ukraińców - ma chyba rekompensować "straty" naszym przedsiębiorcom - bo płace choć wyższe dla nas - mogą średnio pozostać na mniej więcej tym samym - poziomie. W ogóle - świetnie to jakiś spryciarz wymyślił... i kompletnie nie wiem - dobrze to czy zle - bo to że złe mi się wydaje - nie koniecznie złe być musi... a po czysto po ludzku - Ukraińcy których poznałem - są naprawdę świetni, mili, otwarci, pracowici... złego słowa nie mogę powiedzieć.
  RF1
  BezNicka Jedno mi wyłuszczcie - słyszę w mediach , potrzeba 2 mln Ukraińców do i dla przemysłu ....
  Od przemysłu słyszę - jeeeeeszcze tak źle nie było , musimy płace pidnosić .
  I pytanie - a dlaczego Ukraińców i kto mówi prawdę i czy w ogóle ! mówi prawdę ?
  Was pytam o zdanie , bo moje brzmi - łżą czerwone syny .
  Ano łżą- tylko czemu? Bo czy nie jest tak, że tu się piecze dwie pieczenie na jednym ogniu? Pieczeń pierwsza, taka tłusta, swojska, w ciężkim sosie- "nasi" pracodawcy maja tanich roboli, którym można w każdej chwili powiedzieć, choćby przez tłumacza, że jednak nie są u siebie, więc niech lepiej nie podskakują, a druga pieczeń... Druga pieczeń to już takie danie bardziej na wynos, do skonsumowania za miedzą, czyli na szerokich, naddniestrzańskich stepach- jak można dofinansować obcy rząd, nie ryzykując, że się własny naród rozwrzeszczy o oficjalne pompowanie kasy w państwo, które w każdej chwili może się zmienić w pole bitwy, i które nie zwróci z tego powodu nawet złamanej hrywny, jak nie poprzez udzielenie pozwoleń na pracę na swoim terytorium milionom jego obywateli? Przecież większość zarobionych w Polsce pieniędzy Ukraińcy wysyłają na Ukrainę, na tą Ukrainę, która nie należy do unii, co jednak nie przeszkadza w traktowaniu ich tak, jakby do tej unii jednak należeli. Czyżby więc działała zasada, że wrogowie naszych wrogów są naszymi przyjaciółmi? Tylko czemu my to mamy finansować?
 • w temacie ZA CZYM KOLEJKA TA STOI, CZYLI O TYM, ŻE NIE MA TAKICH PIENIĘDZY, KTÓRYCH NIE DA SIĘ ROZDAĆ.

  W: Polityka
  banjaluka Dobra podlizywał się nie będę , jarzysz Kolego o co mi chodzi ?

  Co do meritumu , ciągle ktoś chce zrobić mi dobrze , aż strach czasami wyjść na ulicę , bo i bandyterka też chce robić dobrze , żeby nie musieć zamartwiać się na co kasę przeznaczyć , ulżą portfelowi i po zmartwieniu .

  Kolega Sznoldyn zamartwia się podejrzaną łatwością zatrudnienia , że już tam pod firmą nie czeka następnych 60 na stanowisko .
  Wyjście znaleziono Ukraińcy , podobno brakuje od 80 do 150 tysięcy kierowców , znam firmy , gdzie większość to kierowcy ze wschodu , tak myślę czym mogą skończyć się protesty lekarzy , nasi wyjadą do Londynu , czy gdzie tam zwykli wyjeżdżać , zaś do nas zawitają lekarze z Mińska czy Kijowa .
  Jeszcze tylko Policjantów ze wschodu nam potrzeba , do których bez dwudziestu baksów nawet nie podchodź .

  O górnikach , czy nauczycielach nawet nie wspomnę ,
  Ani jednej pochwały, nawet najmniejszej, nic a nic? ;-))) Witaj, Banjaluko. Faktycznie, człowiek aż się boi pochylić, cały zestrachany, że mu się ktoś zabierze za... No, za uszczęśliwianie go się zabierze. Jak tak dalej pójdzie, to nasze ulice pełne będą nerwowo oglądających się za siebie ludzi z rękami w okolicy tylnych kieszeni. Ciekawe, jak rząd zareagowałby na taki sam protest pacjentów? Co by zrobili, gdyby na szpitalnym korytarzu rozłożyło się teraz kilkudziesięciu chorych ze skierowaniami na rok 2025, żądając likwidacji kolejek? Też by im dali 2% PKB? Może warto spróbować? To w końcu kawał kasy, czemu ma płynąć tylko w jedną stronę? I to jeszcze przez pośredników? Podobno w "służbie" (to trzeba mieć dopiero poczucie humoru, żeby medycynę w tym wydaniu, w jakim ją znamy, nazywać "służbą") zdrowia pieniądze miały iść za pacjentem- a po co zmuszać te pieniądze do takiego wysiłku? Ja, na ten przykład, bardzo chętnie pomogę MOIM pieniądzom podróżować, niosąc je we własnym portfelu tam, gdzie JA zechcę, by dotarły.
 • w temacie ZA CZYM KOLEJKA TA STOI, CZYLI O TYM, ŻE NIE MA TAKICH PIENIĘDZY, KTÓRYCH NIE DA SIĘ ROZDAĆ.

  W: Polityka
  BezNicka RF1 buc1 TOWARZYSZU SŁUSZNIE PRAWISZ, CIEKAWE, CZY TO SPODOBA SIĘ TWOJEMU IDOLOWI MAŁEMU PREZESOWI? TOWARZYSZU! POWIEM CI JEDNO- KOMUNA NAM WRÓCIŁA I TERAZ NAZYWA SIĘ PIS.No proszę, już jesteś? Chyba mnie trochę lubisz, przyznaj się, skoro pojawiasz się zaraz po tym, jak coś na forum wrzucę :-) A co do komunizmu- to jeszcze się trochę w mentalności ludzkiej telepie, ale dołożymy wszelkich starań, żeby go wyplenić. I nie martw się o "mojego idola", lepiej się martw o swoich- wyblakli coś ostatnio, żeby nie powiedzieć, że zeschetynieli- a niektórzy zmienili się wręcz w jakieś petruidy misiłami pędzone....
  Prezes Misiło , to brzmi dumnie 😁
  A jak- i będzie sobie można w życiorysie zapisać, że się prezesem było, jak jakiś, nie przymierzając, Kaczyński- i jak się tylko pominie nazwę partii, której się prezesowało, to będzie już tak dobrze, że aż... Zresztą nazwę tej partii to ludzie zapomną w dwa tygodnie po tym, jak przewali następne wybory.
 • w temacie ZA CZYM KOLEJKA TA STOI, CZYLI O TYM, ŻE NIE MA TAKICH PIENIĘDZY, KTÓRYCH NIE DA SIĘ ROZDAĆ.

  W: Polityka
  BezNicka Jedno mi wyłuszczcie - słyszę w mediach , potrzeba 2 mln Ukraińców do i dla przemysłu ....
  Od przemysłu słyszę - jeeeeeszcze tak źle nie było , musimy płace pidnosić .
  I pytanie - a dlaczego Ukraińców i kto mówi prawdę i czy w ogóle ! mówi prawdę ?
  Was pytam o zdanie , bo moje brzmi - łżą czerwone syny .Ano łżą- tylko czemu? Bo czy nie jest tak, że tu się piecze dwie pieczenie na jednym ogniu? Pieczeń pierwsza, taka tłusta, swojska, w ciężkim sosie- "nasi" pracodawcy maja tanich roboli, którym można w każdej chwili powiedzieć, choćby przez tłumacza, że jednak nie są u siebie, więc niech lepiej nie podskakują, a druga pieczeń... Druga pieczeń to już takie danie bardziej na wynos, do skonsumowania za miedzą, czyli na szerokich, naddniestrzańskich stepach- jak można dofinansować obcy rząd, nie ryzykując, że się własny naród rozwrzeszczy o oficjalne pompowanie kasy w państwo, które w każdej chwili może się zmienić w pole bitwy, i które nie zwróci z tego powodu nawet złamanej hrywny, jak nie poprzez udzielenie pozwoleń na pracę na swoim terytorium milionom jego obywateli? Przecież większość zarobionych w Polsce pieniędzy Ukraińcy wysyłają na Ukrainę, na tą Ukrainę, która nie należy do unii, co jednak nie przeszkadza w traktowaniu ich tak, jakby do tej unii jednak należeli. Czyżby więc działała zasada, że wrogowie naszych wrogów są naszymi przyjaciółmi? Tylko czemu my to mamy finansować?
 • w temacie ZA CZYM KOLEJKA TA STOI, CZYLI O TYM, ŻE NIE MA TAKICH PIENIĘDZY, KTÓRYCH NIE DA SIĘ ROZDAĆ.

  W: Polityka
  A taki już ze mnie typ podejrzliwy :-) Witaj, Sznoldynie. Dobrze mówisz, że tresura zrobiła swoje- jak ktoś się wychował na dzienniku telewizyjnym za PRL, to teraz nawet w prognozę pogody nie uwierzy, dopóki sam, na swoim łysiejącym łbie, nie poczuje, czy deszcz pada, czy słońce świeci. Napisałem to, co napisałem, pod wpływem informacji, że jednak medykusy dostaną 6% PKB, ale za to bez wyjaśnień, co też się dzięki temu zmieni, oprócz dosypania pieniędzy- a jak się nic nie zmieni w systemie, to tam będzie można i 15% PKB wrzucić, i tylko się wille medykusów powiększą, a pacjent jak był utrapieniem, tak i utrapieniem pozostanie. No, ale teraz piłka jest po stronie protestujących, co dla rządzących może i jest dobrym sposobem na wygranie przed licznie zgromadzoną publicznością- tyle tylko, że mecz, który ma nas kosztować równowartość całego budżetu MON, i który oprócz poziomu emocji widzów niczego nie zmieni, nie jest zbyt drogą rozgrywką? No i tak mnie to martwi, czy po tym, jak doktorzy dostali na odczepnego, lekką ręką, kilkadziesiąt miliardów budżetowych pieniędzy, nie znajdą się zaraz inni chętni? Górnicy już dostali dwa i pół miliarda jako wypłatę zaległych deputatów... W ten sposób to my daleko nie zajedziemy, a opozycja totalna, jak się zorientuje, że wyrywanie coraz większych pieniędzy z budżetu może się okazać skutecznym sposobem na wykopanie w kosmos nielubianej władzy, to dnia nawet nie przepuści, nie podjudzając do protestów kolejnych grup zawodowych. W końcu jak się budżety zaczną walić, to i największy Marsz Niepodległości nie pomoże, więc boję się, że nowa władza da się zapędzić do finansowego narożnika, gdzie będzie obrywać a to od nauczycieli, a to od pielęgniarek, a to od innych, na zasadzie "jak to, lekarzom daliście, a nam nie dacie?" I będzie po ptakach.

  sznoldyn No eReFie widzę, że TViKurski - się Ciebie nie ima... nie wiesz że już jest dobrze, że lepsiej już być nie może?! Nie wiesz - Ty Ciemngrodzianinie!... ale fakt - nie pamiętam takiej sytuacji na rynku pracy odkąd komuna upadła - normalnie - propozycje sypią się jak z rękawa... pozycja negocjacyjna w rozmowach z pracodawcą - podejrzanie wysoka... a argument - "za bramą czeka 60 na Twoje miejsce" - chwilowo zupełnie odszedł w zapomnienie... Nie powiem - z mojej pozycji - sytuacja komfortowa... ale wyczuwam w tej "łatwiznie", że coś jest mocno "nie tak"... może to tresura lat minionych - gdy o byle pracę trzeba było walczyć, wybijać się i być najlepszym - po czym - człek jechał do takiego Londonium - i w pracy daleko poniżej kwalifikacji - zarabiał 6 - 7 razy więcej... Strange Days - powiadam... i nie wiem dlaczego - wrażenie mam - tymczasowości... a wrodzony i wbudowany w mój system "uważacz" - mówi mi i podpowiada - "coś tu śmierdzi"... Być może - tresura "liberałów" - zrobiła ze mnie "nieufniaka" i faktycznie wszystkie wskazniki pikują w górę w postępie geometrycznym... a ja - żem do biedy i tresury zwyczajny - podobnie jak Ty - hurrrra optymizmowi i agitce z tivikurski - po prostu - nie mogę ufać... Nie wiem. Pewne jest jedno - tego co teraz się dzieje w realu - nie było jeszcze w historii - 3RP... i jest to zdecydowanie in plus - dla "zwyklacza"... stąd "rośnie" władzy... a totalnym - opada. Ciekaw jestem jak dalej wszystko się potoczy.
 • w temacie ZA CZYM KOLEJKA TA STOI, CZYLI O TYM, ŻE NIE MA TAKICH PIENIĘDZY, KTÓRYCH NIE DA SIĘ ROZDAĆ.

  W: Polityka
  buc1 TOWARZYSZU SŁUSZNIE PRAWISZ, CIEKAWE, CZY TO SPODOBA SIĘ TWOJEMU IDOLOWI MAŁEMU PREZESOWI? TOWARZYSZU! POWIEM CI JEDNO- KOMUNA NAM WRÓCIŁA I TERAZ NAZYWA SIĘ PIS.No proszę, już jesteś? Chyba mnie trochę lubisz, przyznaj się, skoro pojawiasz się zaraz po tym, jak coś na forum wrzucę :-) A co do komunizmu- to jeszcze się trochę w mentalności ludzkiej telepie, ale dołożymy wszelkich starań, żeby go wyplenić. I nie martw się o "mojego idola", lepiej się martw o swoich- wyblakli coś ostatnio, żeby nie powiedzieć, że zeschetynieli- a niektórzy zmienili się wręcz w jakieś petruidy misiłami pędzone.
 • w temacie ZA CZYM KOLEJKA TA STOI, CZYLI O TYM, ŻE NIE MA TAKICH PIENIĘDZY, KTÓRYCH NIE DA SIĘ ROZDAĆ.

  W: Polityka
  BezNicka RF1 BezNicka RF1 - No dobrze, najwyżej... Więc co robią tu komuniści?
  - Pojęcia nie mam. Naprawdę. Ale czy widział pan kiedyś dobro wspólne, obok którego nie kręciliby się zatroskani komuniści?
  - To prawda, nie widziałem. A emerytów nie było?
  - Był jeden, ale kiedy chciał stanąć w kolejce, to usłyszał "spieprzaj, dziadu", więc poszedł- nie mają emeryci siły przebicia, żadnego związku zawodowego, ani wsparcia korporacji- ot, takie murzyny, co to zrobiły swoje...
  - I wszyscy ci ludzie liczą na to, że rząd zapewni im odpowiednie finansowanie, by mogli zrobić rodakom dobrze?
  - Krótko mówiąc- tak.
  - A czy ktoś z nich zapytał, skąd rząd weżmie, żeby im dać, żeby mogli zrobić rodakom dobrze?
  - Krótko mówiąc- nie.
  - A co ich zmotywowało do tego, żeby przyjść tu, pod urząd premiera, i domagać się pieniędzy, dzięki którym będą mogli zrobić rodakom dobrze?
  - Skoro dostali lekarze, to znaczy, że jest co dzielić, wystarczy odpowiednio głosno krzyczeć- oczywiście w trosce o dobro narodu...
  - A czy zauważył pan gdzieś przedstawicieli owego narodu, o którego dobro toczy się tu tak zażarta walka?
  - Mimo usilnych poszukiwań, nie zauważyłem, panie profesorze.
  - Jak pan myśli, panie doktorze, jaka może być przyczyna tej absencji?
  - Pewnie są w pracy, panie profesorze- W KOŃCU MUSZĄ ZAROBIĆ NA TO, ŻEBY MOŻNA IM BYŁO ZROBIĆ DOBRZE. Oni, panie profesorze, nie mają już czasu na protesty, a podatki same się nie zapłacą- a przecież są niezbędne, dla dobra wspólnego, oczywiście.......
  Odżyłeś ?
  Nareszcie !It's a life :-))) Witaj, BezNicka. Ja jak weksel, zawsze wracam :-)))...
  Ten dłużny weksel 😂😂😂😂😂 .
  Twoje pisanie uruchamia Interię, strona lata jak pokropiona święconą wodą .No fakt, trochę ciężko w odpowiednie okienko utrafić- ale za to jakie ćwiczenie na refleks :-)))
 • w temacie ZA CZYM KOLEJKA TA STOI, CZYLI O TYM, ŻE NIE MA TAKICH PIENIĘDZY, KTÓRYCH NIE DA SIĘ ROZDAĆ.

  W: Polityka
  BezNicka RF1 - No dobrze, najwyżej... Więc co robią tu komuniści?
  - Pojęcia nie mam. Naprawdę. Ale czy widział pan kiedyś dobro wspólne, obok którego nie kręciliby się zatroskani komuniści?
  - To prawda, nie widziałem. A emerytów nie było?
  - Był jeden, ale kiedy chciał stanąć w kolejce, to usłyszał "spieprzaj, dziadu", więc poszedł- nie mają emeryci siły przebicia, żadnego związku zawodowego, ani wsparcia korporacji- ot, takie murzyny, co to zrobiły swoje...
  - I wszyscy ci ludzie liczą na to, że rząd zapewni im odpowiednie finansowanie, by mogli zrobić rodakom dobrze?
  - Krótko mówiąc- tak.
  - A czy ktoś z nich zapytał, skąd rząd weżmie, żeby im dać, żeby mogli zrobić rodakom dobrze?
  - Krótko mówiąc- nie.
  - A co ich zmotywowało do tego, żeby przyjść tu, pod urząd premiera, i domagać się pieniędzy, dzięki którym będą mogli zrobić rodakom dobrze?
  - Skoro dostali lekarze, to znaczy, że jest co dzielić, wystarczy odpowiednio głosno krzyczeć- oczywiście w trosce o dobro narodu...
  - A czy zauważył pan gdzieś przedstawicieli owego narodu, o którego dobro toczy się tu tak zażarta walka?
  - Mimo usilnych poszukiwań, nie zauważyłem, panie profesorze.
  - Jak pan myśli, panie doktorze, jaka może być przyczyna tej absencji?
  - Pewnie są w pracy, panie profesorze- W KOŃCU MUSZĄ ZAROBIĆ NA TO, ŻEBY MOŻNA IM BYŁO ZROBIĆ DOBRZE. Oni, panie profesorze, nie mają już czasu na protesty, a podatki same się nie zapłacą- a przecież są niezbędne, dla dobra wspólnego, oczywiście.......
  Odżyłeś ?
  Nareszcie !It's a life :-))) Witaj, BezNicka. Ja jak weksel, zawsze wracam :-)))
 • w temacie ZA CZYM KOLEJKA TA STOI, CZYLI O TYM, ŻE NIE MA TAKICH PIENIĘDZY, KTÓRYCH NIE DA SIĘ ROZDAĆ.

  W: Polityka
  - No dobrze, najwyżej... Więc co robią tu komuniści?
  - Pojęcia nie mam. Naprawdę. Ale czy widział pan kiedyś dobro wspólne, obok którego nie kręciliby się zatroskani komuniści?
  - To prawda, nie widziałem. A emerytów nie było?
  - Był jeden, ale kiedy chciał stanąć w kolejce, to usłyszał "spieprzaj, dziadu", więc poszedł- nie mają emeryci siły przebicia, żadnego związku zawodowego, ani wsparcia korporacji- ot, takie murzyny, co to zrobiły swoje...
  - I wszyscy ci ludzie liczą na to, że rząd zapewni im odpowiednie finansowanie, by mogli zrobić rodakom dobrze?
  - Krótko mówiąc- tak.
  - A czy ktoś z nich zapytał, skąd rząd weżmie, żeby im dać, żeby mogli zrobić rodakom dobrze?
  - Krótko mówiąc- nie.
  - A co ich zmotywowało do tego, żeby przyjść tu, pod urząd premiera, i domagać się pieniędzy, dzięki którym będą mogli zrobić rodakom dobrze?
  - Skoro dostali lekarze, to znaczy, że jest co dzielić, wystarczy odpowiednio głosno krzyczeć- oczywiście w trosce o dobro narodu...
  - A czy zauważył pan gdzieś przedstawicieli owego narodu, o którego dobro toczy się tu tak zażarta walka?
  - Mimo usilnych poszukiwań, nie zauważyłem, panie profesorze.
  - Jak pan myśli, panie doktorze, jaka może być przyczyna tej absencji?
  - Pewnie są w pracy, panie profesorze- W KOŃCU MUSZĄ ZAROBIĆ NA TO, ŻEBY MOŻNA IM BYŁO ZROBIĆ DOBRZE. Oni, panie profesorze, nie mają już czasu na protesty, a podatki same się nie zapłacą- a przecież są niezbędne, dla dobra wspólnego, oczywiście...