• Mały wojownika życia

  W: Hydepark
  Czy to nie jest hipokryzja, że na jedno królewskie dziecko wystają godzinami tłumnie ludzie z chorągiewkami, banerami i wiwatami. A drugie, niekrólewskie dziecko, skazane przez szpital i sąd będzie umierać tylko dlatego, że jest słabsze? Czy to nie jest już cywilizacja śmierci?
  Sąd w Wielkiej Brytanii przychylił się dzisiaj do opinii szpitala, że podtrzymanie przy życiu małego Alfiego Evansa "nie jest w jego najlepszym interesie". Odebrania dziecku życia jest w tej sytuacji wg sądu działaniem w najlepszym interesem dziecka. Wg lekarzy mały Alfie miał umrzeć po kilku minutach od odłączenia aparatury.
  Tylko jest problem, Mały Alfie 12 godzin po odłączeniu aparatury nie chce umrzeć. Z każdym oddechem walczy o swoje życie.

  Internauci na całym świecie z portali społecznościowych wstrzymują oddech i trzymają kciuki za życie chłopca.
 • Nie trzeba było długo czekać

  W: Hydepark
  Nie trzeba było długo czekać na popisowy numer kreatywnych przedsiębiorców. Sieć Żabka podpisała umową z Pocztą Polską, dzięki czemu wszystkie sklepy Żabka z naklejką "Placówka Pocztowa" będą działać legalnie w każdą niedzielę objętą zakazem handlu.
  Zgodnie z umową Żabki będą świadczyć również prócz tradycyjnej sprzedaży usługę odbioru przesyłek Poczty Polskiej.
 • I co z tym Dingiem?

  W: Do Admina
  Jak się mają prace? To już chyba dwa tygodnie, a nawigacji nie ma. Może chociaż jakąś niedopracowaną 'beta wersję'?

  Nie chcę straszyć, ale ostatnio bardzo modne są na forum protesty głodowe ;)
 • W Dumie doszło do mistyfikacji?

  W: Polityka
  Niemiecki dziennikarz Uli Gack ze stacji ZDF w swoim reportażu nakręconym na miejscu, w syryjskiej Dumie, na podstawie rozmów z mieszkańcami twierdzi, że atak chemiczny, jaki miał przeprowadzić prezydent Asad na ludności cywilnej został zainscenizowany. 'Mistyfikacji' mieli dokonać Islamiści rebelianci, którzy najpierw zabili chlorem kilka osób, a później nakręcili film, który obiegł cały świat.

 • Jest akt oskarżenia w sprawie Mateusza Piskorskiego.

  W: Polityka
  Sprawa toczy się od paru już lat. Mateusz Piskorski, dawny działacz Samoobrony i lider partii Zmiana został postawiony w stan oskarżenia. Mateusz Piskorski, lider prorosyjskiej partii Zmiana w porozumieniu z rosyjskimi służbami specjalnymi miał promować w Polsce cele Federacji Rosyjskiej oraz prowadzić działalność, której celem jest skłócanie Polaków z Ukraińcami. Prokuratura twierdzi, że Piskorski za swoją działalność miał przyjmować spore korzyści majątkowe. Zarzucane czyny, zdaniem strony oskarżającej, mają znamiona szpiegostwa.

  Nie ma jeszcze wyroku. Ciekawe ilu takich opłacanych ludzi, działających w imieniu obcych państw, w rzeczywistości funkcjonuje w polskiej przestrzeni publicznej, medialnej i politycznej?
 • Wenezuela - najsmutniejszy rekord świata

  W: Polityka
  Wenezuela, która przeżywa głęboki kryzys gospodarczy bije rekord świata pod względem inflacji, która wyniosła w tym miesiącu 17tys.%. Przewiduje się, że z kraju wyjedzie tylko w tym roku 1,8 mln ludzi, co stanowi 5% populacji Wenezueli.
  Szykuje się następny exodus migracyjny na świecie, tym razem z udziałem Wenezuelczyków.
 • Jednak państwo teoretyczne

  W: Polityka
  Wychodzi z przesłuchania, że jeden z najważniejszych ludzi w kraju niewiele interesował się sprawami państwa, nie miał wiedzy, nie zajmował się, nie brał odpowiedzialności, niewiele pamięta po 8 latach rządzenia, itp. Odpowiedzi typowe jakby wycięte z szablonu: "nie mam tego w pamięci", "nie interesowałem się tym", "nie umiem precyzyjnie odpowiedzieć", itp. Gdyby pewnie pytano o wyniki mundialu z 2010 roku to Donald sypałby liczbami i nazwiskami jak z rękawa, ale jakieś wizyty, dokumenty, rozmowy...? Chyba Donald Tusk bardzo uważnie oglądał przesłuchania w sprawie afery Amber Gold, a nawet pewnie porobił stosowne notatki. Tusk jednak pamięta wszystko wystarczająco, aby ocenić pracę swojego ministra Arabskiego jak najwyżej. Tutaj w ocenie swojego ministra pamięć go nie zawiodła. Teoretyczny premier, w teoretycznym państwie nie będzie kontrolował swoich pracowników. O jakimś pamiętaniu czegokolwiek nie może być mowy.
  Wyborcza i TVNy i tak ogłoszą dzisiaj wielkie zwycięstwo, przecież Donald Tusk nie puścił pary z ust i oparł się skutecznie "opresyjnemu wymiarowi sprawiedliwości", który upierdliwie wraca do przeszłości i próbuje ustalić faktyczny przebieg zdarzeń.

 • Zaszczute polskie państwo

  W: Hydepark
  Łapanka w Dzierżoniowie, największa tego typu akcja policyjna w Europie skończyła się 2 zatrzymanymi osobami - organizatorami koncertu, których i tak pewnie wkrótce wypuszczą. Zaangażowano w sumie 300 funkcjonariuszy. Z zapleczem pewnie będzie łącznie 500-600 osób.
  Po aferze "wafelkowej", Marszu Niepodległości i akcji w Parlamencie Europejskim z robieniem z Polaków faszystów i nazistów przez wiadomo kogo i jakie stacje, zaszczute polskie państwo postanowiło wydać kupę kasy na akcję, która od początku była wątpliwa. Nie można złapać kogoś, kogo w Polsce po prostu nie ma. Wszystko po to, aby wizerunkowo odciąć się od przyprawianej "gęby" przez TVNy i europosłów z PO w PE.
  O zgrozo stało się to w kilka dni po tym, jak tuż za Polską granicą, na terenie Niemiec spokojnie przy piwie i muzyce biesiadowali neonaziści z całej Europy.

  Jak będziecie na spacerze w lesie i zobaczycie tych mitycznych polskich faszystów to natychmiast dzwońce do TVN i ABW.