• 'Ultimatum' kibiców ukraińskich

  W: Hydepark
  Ukraińscy kibice wystosowali odezwę do kibiców z Polski. Poszło o historię, jej rzekome zakłamywanie, o agresywną retorykę polskich polityków, o produkowanie fałszywego obrazu przeszłości i rzekome polskie roszczenia wobec ziem ukraińskich, w tym Lwowa. Przekaz jest prosty, dzisiaj uważamy was Polaków za sojuszników, ale jak znajdą się zainteresowani przejęciem Lwowa i zachodnich ziem Ukrainy to kibice ukraińscy będą 'walczyć o swoje'. To ci sami kibice i klub piłkarski, którzy niedawno otrzymał odmowną odpowiedź z UEFA w sprawie banderowskich koszulek dla piłkarzy.

  Kiepskich bohaterów narodowych sobie wybraliście panowie. Polacy nie chcą być waszymi braćmi.
 • Michał Kamiński chce Majdan w Polsce

  W: Polityka
  Michał Kamiński stwierdził, że opozycja powinna się zjednoczyć i zrobić "społeczny Majdan".
  Kamiński pewnie widziałby siebie jako głównodowodzącego, a może tego, który zagrzewa 'dobrym słowem' do walki? Kochana opozycja.
  Co taki %$%&# robi jeszcze w Sejmie?
 • 5 konkretów Trzaskowskiego

  W: Polityka
  Po konsultacjach z mieszkańcami Rafał Trzaskowski - kandydat na fotel prezydenta Warszawy przedstawił swoje 5 żelaznych punktów, które mają odzwierciedlać pomysły kandydata na zmiany w stolicy.

  1. Dyżury ginekologa 24/7
  2. Windy dla więźniów 4 piętra
  3. Bezpłatne żłobki
  4. Miejskie mieszkania na wynajem
  5. Koniec chaosu w planowaniu miasta

  Ciekawe co na to Warszawiacy?
 • Dlaczego w Polakach jest tyle nienawiści, a wręcz antypolskości?

  W: Polityka
  To niebywałe, i raczej niespotykane w innych narodach. Jak to wytłumaczyć, że burmistrz Jersey City w swoich chamskim, obraźliwym, pełnym pogardy twicie ma polubienia, i to w większości od samych Polaków? Ja wiem, że są Polacy, którzy najchętniej zamieniliby polską tożsamość i z wielką chęcią przyjęłoby inne obywatelstwo. To jeszcze jestem w stanie zrozumieć. Można nie popierać obecnego rządu, nie zgadzać się z polityką zagraniczną, nie lubić pomników, itp. Każdy ma prawo do swoich wyborów i preferencji politycznych, jednak popierać chamstwo i hejt wobec polskiego polityka, trzeciej osoby w państwie polskim to coś znacznie więcej.
  Przecież za chwilę ci sami Polacy, którzy klikają dzisiaj na takie polubienia mogą w kolejce do kasy w Londynie, Berlinie czy Paryżu sami zostać chamsko wyzwani od antysemitów, nacjonalistów, negacjonistą holocaustu, itp. I co wtedy? Jaka będzie wtedy refleksja takich osób?

 • "Szantażyście nie wolno ustąpić!"

  W: Polityka
  "Szantażyście nie wolno ustąpić! Za chwilę przyjdą następne grupy domagające się pieniędzy"
  Janusz Korwin - Mikke

  "Jako uczestnik protestu w Sejmie w 2014 r. ponawiam swój apel do matek, aby zawiesiły obecny protest, bo dalsze przebywanie dzieci w tak ekstremalnych warunkach odbije się na ich zdrowiu i psychice"
  ksiądz Tadeusz Isakowicz-Zaleski

  Czy te protestujące matki myślą choć trochę o tych swoich dzieciach? Czy tutaj już empatia się kończy?
  Czy ktoś kiedykolwiek brał udział w negocjacjach i uparcia trzymał się tylko swojej strony, bez jakichkolwiek kompromisów? To, że ten protest jest upolityczniony, nie ulega wątpliwości. Szkoda tylko, że te biedne matki z niepełnosprawnymi dają się wciągać w tą polityczną gierkę.
 • Michał Dzięba - kopalnia wiedzy dla prokuratorów

  W: Polityka
  Michał Dzięba, nie jest jak chciałby pan Trzaskowski osobą chorą psychicznie. Ten były członek rady nadzorczej KGHMu mówi otwarcie o skrajnie skorumpowanym środowisku PO-PSL. Mówi bardzo konkretnie, precyzyjne, zna bardzo dużo szczegółów, nazwisk, zdarzeń, itp. Jest człowiekiem z wnętrza 'układu'. Michał Dzięba, który sam nie jest 'święty', może okazać się kluczowym człowiekiem w najbliższym czasie. Człowiekiem, który może całkowicie pogrążyć środowisko PO-PSL i realnie wpłynąć na wyniki wyborów, nie tylko samorządowych, ale również prezydenckich. Michał Dzięba, jeśli zdecyduje się mówić, a tego nie można wykluczyć, będzie musiał, a nawet powinien, być objęty programem ochrony światków.
 • Nowy gracz na dalekim wschodzie

  W: Polityka
  Japonia podjęła historyczną decyzję. Rząd Japonii zaakceptował zmiany w prawie, które pozwolą, po raz pierwszy od zakończenia II wojny światowej, wysyłać żołnierzy do walki poza jej granicami. Chiny już zareagowały, przypominając Japonii jej niechlubną historię. Trwają jednocześnie prawne zabiegi do uściślenia sojuszu Japonii z USA, czym obie strony są bardzo zainteresowane.
  Dla Japonii czas niewinności i pacyfistycznych wartości z jakimi była kojarzona Japonia po II wojnie światowej minął bezpowrotnie. Japonia jako aktywny sojusznik USA może bardzo dużo zmienić w rozkładzie sił w potencjalnym konflikcie Chiny USA.
 • Kurtyna w unii opadła

  W: Polityka
  Jeśli ktoś do tej pory posługiwał się terminem "eurokołchozu" na opisywanie rzeczywistości kreowanej przez prominetnych polityków z Unii Europejskiej to zdecydowanie się nie mylił. Jean Claud Jucker w swoim wygłoszonym przemówienie z okazji 200 rocznicy urodzin Karola Marksa pokazał jak się 'robi kiełbasę' przy otwartej kurtynie. Jeszcze tylko czekać, jak w PE zawiśnie portret wspomnianego filozofa. Unia Europejska zmierza do neomarksistowskiego tworu, pełnego 'świecidełek, cukierków i błyskotek' jakie ma do zaoferowania swojej wielokulturowej masie. Czeka nas najwyraźniej nowy, przemalowany w kolory tęczy bolszewizm, w którym będą równi i równiejsi. Zmierzamy do systemu, który będzie się coraz dalej oddalał od demokratycznych wartości na rzecz zcentralizowanej 'władzy ludu', w której jakakolwiek odmienność od głównej wizji brukselskich biurokratów będzie deprecjonowana i niszczona. Cieszymy się z integracji, nawołujemy do solidarności europejskiej, jednak na końcu procesu integracji europejskiej, przy obecnie panujących brukselskich urzędnikach, stoi nic innego jak totalitaryzm, w którym wszystko co można ulega ujednoliceniu, hemogenizacji, wypłaszczeniu. To wszystko naturalnie z troską o nas wszystkich. Politycy unii niewiele wynieśli z lekcji Brexitu, który przecież jest niczym innym jak reakcją na totalitarne zapędy i hegemonię Niemiec.
  Jest jednak nadzieja, i to w nas samych. Polacy, którzy mają w genach wolność i są z natury niezdolni do budowania instytucjonalnych struktur, a na jakiekolwiek totalitaryzm reagują alergicznie, będą pasować do tego totalitarnego 'eurokołchozu' jak kiedyś pasowali do komunizmu, czyli jak krowa do siodła.

 • Strasznie bezczelny ten burmistrz Jersey City

  W: Polityka
  W głowie się nie mieści, że burmistrz miasta może w taki sposób odpowiedzieć marszałkowi obcego rządu. Skandaliczna, głupia, chamska i pyszałkowata wypowiedź burmistrza Stevena Fulopa, nie powinna przejść bez echa. Co ten burmistrz w ogóle wie o Polsce i o tym pomniku?
  Trwa słuszna obrona Polaków w Polsce i za granicą pomnika upamiętniającego mord katyński autorstwa Andrzeja Pityńskiego, który stoi w Exchange Place w Jersey City od 1991 roku.