• Ile dać do koperty dla Młodej Pary?

  W: Porady
  Cześć, niedługo idę na wesele do córki mojej siostry ciotecznej, czyli całkiem bliskiej kuzynki. Idziemy sami, nasze dzieci zostaną z dziadkami. Bardzo dawno nie byliśmy na weselu, dlatego nie wiem, ile się teraz powinno dać w kopercie jako prezent. Mąż proponuje kwotę w wysokości 400 zł, bo idziemy tylko we dwójkę. Ale ja myślę, że to jednak zbyt mało. W końcu to bliska rodzina i myślę, żeby dać 600 zł. A ile Wy dajecie w kopercie dla Pary Młodej?

 • Zdrowszy zamiennik czekolady! Nie tuczy i smakuje tak samo :)

  W: Porady
  Dobra informacja dla wszystkich miłośników czekolady, którzy są na diecie - tak jak ja. Podczas odchudzania nie muszą już martwić się o skutki jedzenia tych słodyczy w postaci nadprogramowych kilogramów. Kakao, główny składnik czekolady ma zdrowszy zamiennik. Karob, bo o nim mowa, to mączka chleba świętojańskiego. Karob ma czekoladowy smak, ale w porównaniu do kakao ma więcej wapnia, fosforu, potasu, manganu, miedzi i cynku oraz baru i niklu. Zawiera liczne witaminy oraz antyoksydant - kwas galusowy. Kakao jedynie ma więcej żelaza i magnezu, tutaj wiedze pierwszeństwo. Ale to co najważniejsze, karob ma o 60% mniej kalorii od kakao i kosztuje jedynie ok. 10 zł za 1 kg. Oraz smakuje jak kakao, można pić do woli i wykorzystać do wypieków :) Na zdrowie!
 • Popularna przyprawa, która jest trująca

  W: Babskie sprawy
  Wiecie, że prawie każdy ma trującą przyprawę w swojej kuchni? Pewna popularna przyprawa posiada w składzie związek chemiczny o nazwie mirystycyna. Ten związek ma właściwości substancji psychoaktywnej, która w wyniku przedawkowania może wywołać zaburzenia świadomości, a w najgorszym przypadku nawet śmierć. A mowa o tak niewinnej przyprawie, jaką jest gałka muszkatołowa. Od teraz będę nieufnie patrzyła na każdego, kto zaserwuje mi sos beszamelowy do obiadu ;)
 • Jak prać dywany shaggy?

  W: Porady
  Po świętach niestety mam niemiłą pamiątkę. Na moim białym dywanie shaggy pojawiły się plamy z wina i czekolady. Już nie wnikam, kto z gości je tam zostawił, ale jak prać dywany, aby te plamy zniknęły? Niestety próba wyprania zwykłym szamponem do dywanów tylko pogorszyła sprawę i teraz mam wielką plamę. Jak wyczyścić dywan shaggy, aby znowu był jak nowy? Jestem załamana. Czy tylko profesjonale czyszczenie dywanów mi zostało?
 • Skuteczne sposoby na kreta w ogrodzie

  W: Porady
  Cześć wszystkim! Piszę tutaj, bo już nie mam pomysłów, w jaki sposób pozbyć się kreta z ogrodu. Próbowałam już chyba wszystkiego, ze wszystkich stron poradnikowych. Stosowałam świece dymne, jakieś kręcące się wiatraczki, odstraszacze elektroakustyczne i takie tam podobne cuda i sposoby na na krety. Nie chcę stosować trutki na krety, bo szanuje każde życie, ale to co ten kret robi z moim ogrodem, to tylko chce mi się płakać. Słyszałam, że czosnek w połączeniu z roślinami, takimi jak aksamitka, bazylia i komosa ponoć odstraszają krety. Wystarczy wrzucić czosnek do krecich dziur w ziemi i obsadzić ogród tymi roślinami. Dzisiaj wybieram się po te rośliny, aby je posadzić. Czy komuś udało się wypłoszyć krety dzięki takim sposobom? Czy zabicie kreta jest niestety tylko jedynym sposobem.