• Ile kosztuje wybielanie zębów lampą i czy należy je powtarzać?

  W: Porady
  Cześć, poradźcie ile kosztuje wybielanie zębów, takie kompleksowe, które nie osłabi ich? Zastanawiam się nad wybielaniem zębów lampą. Czy może mi ktoś powiedzieć, czy taki zabieg należy powtórzyć? Ile razy? Słyszałam, że po takim zabiegu należy zrezygnować z kawy, wina i innych barwiących zęby produktów. Ktoś robił i może powiedzieć, ile kosztuje wybielanie zębów w całym pakiecie?

 • Ile dać do koperty dla Młodej Pary?

  W: Porady
  Cześć, niedługo idę na wesele do córki mojej siostry ciotecznej, czyli całkiem bliskiej kuzynki. Idziemy sami, nasze dzieci zostaną z dziadkami. Bardzo dawno nie byliśmy na weselu, dlatego nie wiem, ile się teraz powinno dać w kopercie jako prezent. Mąż proponuje kwotę w wysokości 400 zł, bo idziemy tylko we dwójkę. Ale ja myślę, że to jednak zbyt mało. W końcu to bliska rodzina i myślę, żeby dać 600 zł. A ile Wy dajecie w kopercie dla Pary Młodej?

 • Zdrowszy zamiennik czekolady! Nie tuczy i smakuje tak samo :)

  W: Porady
  Dobra informacja dla wszystkich miłośników czekolady, którzy są na diecie - tak jak ja. Podczas odchudzania nie muszą już martwić się o skutki jedzenia tych słodyczy w postaci nadprogramowych kilogramów. Kakao, główny składnik czekolady ma zdrowszy zamiennik. Karob, bo o nim mowa, to mączka chleba świętojańskiego. Karob ma czekoladowy smak, ale w porównaniu do kakao ma więcej wapnia, fosforu, potasu, manganu, miedzi i cynku oraz baru i niklu. Zawiera liczne witaminy oraz antyoksydant - kwas galusowy. Kakao jedynie ma więcej żelaza i magnezu, tutaj wiedze pierwszeństwo. Ale to co najważniejsze, karob ma o 60% mniej kalorii od kakao i kosztuje jedynie ok. 10 zł za 1 kg. Oraz smakuje jak kakao, można pić do woli i wykorzystać do wypieków :) Na zdrowie!
 • Popularna przyprawa, która jest trująca

  W: Babskie sprawy
  Wiecie, że prawie każdy ma trującą przyprawę w swojej kuchni? Pewna popularna przyprawa posiada w składzie związek chemiczny o nazwie mirystycyna. Ten związek ma właściwości substancji psychoaktywnej, która w wyniku przedawkowania może wywołać zaburzenia świadomości, a w najgorszym przypadku nawet śmierć. A mowa o tak niewinnej przyprawie, jaką jest gałka muszkatołowa. Od teraz będę nieufnie patrzyła na każdego, kto zaserwuje mi sos beszamelowy do obiadu ;)
 • Jak prać dywany shaggy?

  W: Porady
  Po świętach niestety mam niemiłą pamiątkę. Na moim białym dywanie shaggy pojawiły się plamy z wina i czekolady. Już nie wnikam, kto z gości je tam zostawił, ale jak prać dywany, aby te plamy zniknęły? Niestety próba wyprania zwykłym szamponem do dywanów tylko pogorszyła sprawę i teraz mam wielką plamę. Jak wyczyścić dywan shaggy, aby znowu był jak nowy? Jestem załamana. Czy tylko profesjonale czyszczenie dywanów mi zostało?
 • Skuteczne sposoby na kreta w ogrodzie

  W: Porady
  Cześć wszystkim! Piszę tutaj, bo już nie mam pomysłów, w jaki sposób pozbyć się kreta z ogrodu. Próbowałam już chyba wszystkiego, ze wszystkich stron poradnikowych. Stosowałam świece dymne, jakieś kręcące się wiatraczki, odstraszacze elektroakustyczne i takie tam podobne cuda i sposoby na na krety. Nie chcę stosować trutki na krety, bo szanuje każde życie, ale to co ten kret robi z moim ogrodem, to tylko chce mi się płakać. Słyszałam, że czosnek w połączeniu z roślinami, takimi jak aksamitka, bazylia i komosa ponoć odstraszają krety. Wystarczy wrzucić czosnek do krecich dziur w ziemi i obsadzić ogród tymi roślinami. Dzisiaj wybieram się po te rośliny, aby je posadzić. Czy komuś udało się wypłoszyć krety dzięki takim sposobom? Czy zabicie kreta jest niestety tylko jedynym sposobem.