• Czy znaliście te właściwości pieczarek?

  W: Porady
  Uwielbiam grzyby i bardzo często je jem. Ale ciągle słyszałam, że to produkty ciężkostrawne i mało wartościowe. Dzisiaj po kolejnym obiedzie z grzybami, w roli głównej - pieczarki, w końcu postanowiłam to sprawdzić. Okazuje się, że pieczarki właśnie są bardzo cennym produktem. Zawierają wiele minerałów, jak chociażby potas, miedź, magnez, żelazo, cynk oraz, co jest ważne dla kobiet, kwas foliowy. A co ciekawe, są bogate w błonnik, zatem przyspieszają metabolizm. Ponadto hamują nasz apetyt i zapobiegają wchłanianiu tłuszczów oraz mają bardzo mało kalorii. A co za tym idzie, są idealnym produktem dla tych wszystkich, którzy dbają o linię. A regularne jedzenie pieczarek poprawia pamięć i koncentrację. I teraz szach mat tym wszystkim, którzy uważali, że grzyby są niedobre i niewartościowe. Szczególnie mojemu mężowi, który jadłby tylko mięso a na grzyby zawsze się krzywił :) A Wy lubicie grzyby? W jakiej postaci? CO najczęściej przyrządzacie z grzybami w roli głównej?
 • Nowy pomysł ministra Szyszki - myśliwi do wojska!

  W: Polityka
  Minister środowiska wpadł na genialny pomysł, aby wzmocnić obronę naszego kraju. Zaproponował, aby do jednostek Wojsk Obrony Terytorialnej oddelegować myśliwych. Podał argumenty, że ci ludzie świetnie znają teren Polski, bo chodzą tam, gdzie inni nie docierają, a ponadto doskonale potrafią posługiwać się bronią. Czy Antoni Macierewicz podchwyci pomysł? Szczególnie że takich osób jest około 120-130 tysięcy. Jestem ciekawa, co o tym sądzą sami zainteresowani?
 • Soja chroni przed rakiem!

  W: Porady
  Czy wiecie, że to co jemy wpływa na ryzyko zachorowania na różnego typu nowotwory. Niestety w mojej rodzinie jest dużo przypadków chorób nowotworowych, a dwa lata temu mój wujek umarł na raka okrężnicy. Niestety, pomijając aspekty genetyczne, duże ilości mięsa i niezdrowe pokarmowy przyczyniają się do występowania nowotworów. Ponoć soja ma właściwości antynowotworowe. Źródła podają, że zamiana nabiału na soję już skutecznie zmniejsza ryzyko wystąpienia nowotworu aż o 44 %. Zatem to kolejny powód, aby przejść na wegetarianizm. Ale czy soja jest w stanie zastąpić produkty mięsne? Nie wyobrażam sobie np. świąt bez mięsa... Ale zdrowie ważniejsze. Macie propozycje na bezmięsne dania świąteczne?