• Drożdże w pielęgnacji kwiatów

  W: Porady
  Bardzo lubię kwiaty i sprawdzam różne metody pielęgnacji. Mam bardzo dużo roślin doniczkowych, kwitnących, zielonych, wszelakich :) Od dwóch miesięcy testuję metodę odżywiania roślin metodami naturalnymi i stosuję drożdże. Niewielką ilość drożdży piekarniczych rozpuszczam w ciepłej wodzie, następnie już chłodną podlewam rośliny. Muszę przyznać, że metoda sprawdziła się na mojej dracenie :) A Wy macie jakieś swoje sprawdzone sposoby na kwiaty?
 • Prosty sposób na piękne balkonowe begonie!

  W: Porady
  Zawsze zazdrościłam mojej koleżance pięknych kwiatów balkonowych. Ostatnio zdradziła mi sekret jej pięknych begonii na balkonie. Okazało się, że nie wolno ich podlewać zimną wodą, bo dostają szoku termicznego, a druga sprawa, to czyszczenie liści pędzelkiem. Ponoć te kwiaty lubią stymulacje takim pędzelkiem i piękniej rosną.
 • Ku przestrodze, dlaczego nie wolno gotować wody dwa razy

  W: Polityka
  Czy zauważyliście, że woda zagotowana dwa razy zmienia smak? Powód jest prosty - podczas ponownego zagotowania wody zmienia się jej skład chemiczny oraz wytrącają się związki węgla. Ponadto zawartość tlenu się zmienia, a szkodliwe substancje zagęszczają. Co prawda, ponowne gotowanie powoduje zabicie ewentualnych wirusów, ale paradoksalnie zwiększa się ilość szkodliwych substancji, które uszkadzają nasz układ nerwowy. Po takim wielokrotnych podgrzewaniu woda staje się twardsza, co z kolei powoduje odkładanie się kamieni nerkowych. Można wykonać prosty test - wystarczy wykonać dwie herbaty, jedną ze świeżo zagotowanej wody, a drugą z wody wielokrotnie zagotowanej, a smak będzie zupełnie różny. I co Wy na to?
 • Jak uratować storczyka, który ma zgniłe korzenie?

  W: Porady
  Storczyki kochamy chyba wszyscy. Ale czasem z tej miłości zdarza nam się przelać lub przenawozić nasze roślinki. Zatem, jak uratować storczyka, który miał zbyt mokro, a w konsekwencji jego korzenie zaczęły gnić? Ku zaskoczeniu wszystkich, uratować storczyka może cynamon. Taki zwyczajny, stosowany w kuchni. Aby uratować storczyka, zgniłe korzenie należy obciąć wysterylizowanym sekatorem i zdrowe części zabezpieczyć cynamonem w proszku. A następnie roślinę przesadzić do nowego podłoża i pozwolić jej przeschnąć przez kilka dni. I oczywiście już nie przelewać wodą, a najlepiej stosować podlewanie do spodka. A Wy znacie sposoby na to, jak uratować storczyka, który zaczyna gnić lub zrzuca swoje pączki i kwiaty?