• w temacie Czy w Polsce mamy terroryzm?

  W: Polityka
  ~mrówka]
  Valdemar
  Kajetana
  Valdemar [cytat kogo=Kajetana Porównywanie wypadków drogowych do zamachow terrorystycznych jest nie fair. Umniejszanie tragedii jaką jest zamach nie jest na miejscu. Zamachy terrorystyczne są niezaprzeczalnym złem. Jednak to nie wina uchodźców, że do nich dochodzi. Uchodźcy to również ludzie którzy przed tym uciekają. Wsrod uchodzcow nie ma sanych krysztalowych ludzi i o tym tez warto powiedziec, ale w kazdej nacji i wsrod ofiar roznych wojen nie ma jedynie dobrych ludzi. Jest to chyba oczywiste. Wszyscy Polacy ktorzy byli ofiarami wojny czy uchodzcami, czy wiezniami obozów również nie byli kryształowi. Jednak wrzucajac wszystkich do jednego wora, patrząc w ten sposób, nie udzielajac pomocy nikomu, nie udzielamy pomocy rowniez tym normalnym, a to zwyczajna znieczulica.
  Sprowadzając imigrantów do Polski, musimy ponieść olbrzymie koszty. Musimy zapewnić im lokum, zasiłek finansowy, pokryć koszty związane z prowadzeniem i utrzymaniem ich rodzin itd. Zastanów się czy nas na to stać, mając olbrzymią armię ludzi bezdomnych, którym w pierwszej kolejności należy pomóc i calą armię biednych emerytów, którzy żyją na granicy nędzy, czasem za 850zł?
  Z tym co napisałaś mrówko w pełni się zgadam ale dobrze by było byś zwróciła uwagę że zastanawiamy się tutaj jaka jest różnica pomiędzy śmiercią z rąk bandyty a śmiercią z rok terrorysty i dlaczego jedne ofiary chowane sa z honorami zasiłkami dla rodzin a inne w ciszy i płaczu najbliższych.
 • w temacie Źle się dzieje! Trzecie pokolenie UB walczy z trzecim pokoleniem AK

  W: Polityka
  Kajetana Valdemar Tutaj jest bilans z 2017

  http://wielko(...)-film/#

  Chyba warto zadać pytanie czemu służą tego rodzaju imprezy? A czemu służy Opener, Orange Warsaw Festival? A kiedyś Jarocin?Na pytanie pytaniem?
  Nie udało mi się znaleźć żadnej informacji o ilości przestępstw podczas Orange Warsaw Festival więc pewnie ich nie było. Wniosek z tego że służy kulturze.
 • w temacie Czy w Polsce mamy terroryzm?

  W: Polityka
  Kajetana Valdemar Kajetana Porównywanie wypadków drogowych do zamachow terrorystycznych jest nie fair. Umniejszanie tragedii jaką jest zamach nie jest na miejscu. Zamachy terrorystyczne są niezaprzeczalnym złem. Jednak to nie wina uchodźców, że do nich dochodzi. Uchodźcy to również ludzie którzy przed tym uciekają. Wsrod uchodzcow nie ma sanych krysztalowych ludzi i o tym tez warto powiedziec, ale w kazdej nacji i wsrod ofiar roznych wojen nie ma jedynie dobrych ludzi. Jest to chyba oczywiste. Wszyscy Polacy ktorzy byli ofiarami wojny czy uchodzcami, czy wiezniami obozów również nie byli kryształowi. Jednak wrzucajac wszystkich do jednego wora, patrząc w ten sposób, nie udzielajac pomocy nikomu, nie udzielamy pomocy rowniez tym normalnym, a to zwyczajna znieczulica.To czym według ciebie różni się śmierć pod kołami terrorysty od śmierci pod kołami nachlanego przygłupa. niczym sie niby nie rozni jednak mam wrazenie ze autor chce umniejszyc wlasnie tragedie zwiazana z zamachami....bo w krajach gdzie sa zamachy to niby wypadkow drogowych nie ma? Czasem wypada pochylić głowę po prostu.Tragedia jest dokładnie taka sama niespodziewana śmierć zawsze boli więcej tyle tylko, że z udziałem terrorysty przybiera formę sensacji. Nie rozumiem dlaczego media to transmitują i w kółko powtarzają przecież o to chodzi terrorystom byśmy się ich bali jaki to ma sens. Ostrzegają nas byśmy nie wyjeżdżali do nich czy utwierdzają w przekonaniu że dobrze robimy izolując się od obcych. W Polsce ginie najwięcej osób w wypadkach drogowych w UE. Jestem pewien, że nikt o tym w Hiszpanii, Francji czy Anglii nie rozmawia.
 • w temacie Czy w Polsce mamy terroryzm?

  W: Polityka
  Kajetana Porównywanie wypadków drogowych do zamachow terrorystycznych jest nie fair. Umniejszanie tragedii jaką jest zamach nie jest na miejscu. Zamachy terrorystyczne są niezaprzeczalnym złem. Jednak to nie wina uchodźców, że do nich dochodzi. Uchodźcy to również ludzie którzy przed tym uciekają. Wsrod uchodzcow nie ma sanych krysztalowych ludzi i o tym tez warto powiedziec, ale w kazdej nacji i wsrod ofiar roznych wojen nie ma jedynie dobrych ludzi. Jest to chyba oczywiste. Wszyscy Polacy ktorzy byli ofiarami wojny czy uchodzcami, czy wiezniami obozów również nie byli kryształowi. Jednak wrzucajac wszystkich do jednego wora, patrząc w ten sposób, nie udzielajac pomocy nikomu, nie udzielamy pomocy rowniez tym normalnym, a to zwyczajna znieczulica.To czym według ciebie różni się śmierć pod kołami terrorysty od śmierci pod kołami nachlanego przygłupa.