• w temacie Dowody na to że nie mamy na nic wpływu

  W: Religia
  zbigniew1933 Doskonałe zdanie..."Pan Bóg stworzył człowieka po to, by z własnej nieprzymuszonej woli Go chwalił."

  Jeśli tylko po to nie lepiej było stworzyć dyktafonu nazywanego "chwalofonem"?

  Dał człowiekowi rozum by napełnić go bojaźnią bożą z jednoczesnym zakazem używania?

  Dał swemu dziełu niezwykle "grzeszne" organy rozrodcze, które zamiast miłego Panu cierpienia dają radość ich niezbożnym maltretowaniem?

  Dał swemu dziełu wyprostowane nogi po to by częściej używał kolan zamiast stóp?


  "Ty Kaźmirz czep się lepiej swojej baby!"

  Możesz robić co zechcesz. Jak chcesz to możesz oddawać cześć Bogu jak nie to nie, wiec o co ci chodzi. Boisz się że się nie załapiesz na życie wieczne w szczęśliwości?:))
 • w temacie Dowody na to że nie mamy na nic wpływu

  W: Religia
  :) i to nazywasz dowodami:)))


  Wolna wola polegała od zawsze na wyborze między posłuszeństwem a buntem. Na samym początku padły te słowa: „Z każdego drzewa tego ogrodu możesz jeść, ale z drzewa poznania dobrego i złego nie wolno ci jeść” w konsekwencji tego wyboru mamy śmierć.

  A skoro mowa o śmierci to drugi przykład jest bez sensu. Każdy musi umrzeć i ty właśnie opisujesz ten moment. To prawda nic ci w ostatniej godzinie nie pomoże.


  Pan Bóg stworzył człowieka po to, by z własnej nieprzymuszonej woli Go chwalił. Tu możesz sobie sam odpowiedzieć nawet na podstawie tego co wypisują co poniektórzy na tym forum jak wiele może człowiek

  ”Patrz! Kładę dziś przed tobą życie i dobro oraz śmierć i zło” Skoro tak to trzeci przykład jest bez sensu możesz zrobić coś dobrego dla innego człowieka ale ty wolisz zrobić coś złego sam się do tego przyznajesz robisz to. Dobrze że jesteś nieudacznikiem i ci się nie udaje.

  Jednak innym się udaje co dziennie słyszymy o tysiącach morderstw, gwałtów, kradzieży ludzie krzywdzą się na potęgę. To takie smutne

  Zostaje jeszcze pierwszy przykład powinieneś pogadać z żebrakiem. Ile to trzeba się naprosić by ktoś dał ci parę groszy

  Ze zdobyciem towarzystwa jest podobnie jak będziesz prosił to dostaniesz :)))
 • w temacie DLACZEGO KOŚCIÓŁ KATOLICKI NIE JEST CHRZEŚCIJAŃSKI ANI JEZUSOWY...

  W: Religia
  Tutaj opracowania które mówią jak było naprawdęhttp://sredni(...)izycji/http://sredni(...)faktow/http://sredni(...)faktow/
  Oj Pinta Pinta lata lecą a ty nic a nic nie pojmujesz w kółko to samo :)
  Całe nauczanie sprowadzało się do dwóch przykazań miłości o których jak widać nie masz pojęcia skoro z taką pogardą wyrażasz się o ludziach myślących inaczej niż ty. Więc po co wypowiadasz się na tematy związane z nauczaniem Jezusa
  A przecież wiadomo że Bogu trzeba oddać co Boskie a cezarowi co cesarskie
  Szkoda że nie skoncentrowałaś się nie prześladowaniach pierwszych naśladowców Jezusa Chrystusa. Co do inkwizycji i krucjat to takie kłamstwa dla naiwnych
 • w temacie To, macie dowód na nie istnienie waszego boga.

  W: Religia
  :))))
  My Katolicy potrafimy udowodnić że Jezus Chrystus Bóg istnieje ty nie potrafisz udowodnić że nie istniał:)))

  Oto ludzie którzy potwierdzili istnienie Jezusa Chrystusa Boga i nie byli Katolikami
  Korneliusz Tacyt
  Lukian z Samosaty
  Swetoniusz
  Pliniusz Młodszy
  Tallus i Juliusz Afrykańczyk
  Flegon
  Mara Bar-Serapion

  http://sredni(...)anskie/
 • w temacie Kiedy wreszcie ateiści udowodnią, że Boga nie ma?

  W: Polityka
  pintapalec ~Afro madox66 Bog nas kocha? No to ja podziekuje za tą miłość.Trzy rozbiory,pierwsza wojna światowa, druga wojna światowa, komuna ....przez te lata straciliśmy kilkanaście milionów obywateli.A ty bredzisz że Żydowski Bóg nas kocha...Zaiscie dziwna ta miłość.Nie wiem czy zauważyłeś ale w temacie jest pytanie? na które nie potrafisz odpowiedzieć więc najlepiej klepnąć coś głupiego.

  Nieszczęścia które wymieniłeś powstały w wyniku usiłowania postawienia człowieka w miejsce Boga. jednak pomimo wszystko przetrwaliśmy i jesteśmy obecnie narodem, który może być dumny z Polski:) No ale przecież wszystko co się dzieje na tym świecie ,dzieje się z woli waszego boga ,Bo szamani żydowskiego boga cały czas twierdzą że to wszystko dzieje się z woli boskiej.Więc te wszystkie wojny ,mordy to były bo tak chciał i chce ten wszechmogący bóg i on to stwarza swoją boską mocą.Bo przecież gdyby nie chciał, to w swojej boskiej wszechmocy,nie dopuścił by do tego .Bo podobno jest miłosierny.Tylko gdzie tą swoją miłosierność chowa ?Myślałem że rozmawiasz z Katolikami
 • w temacie Kiedy wreszcie ateiści udowodnią, że Boga nie ma?

  W: Polityka
  pintapalec ~Gość pintapalec ~Afro madox66 Bog nas kocha? No to ja podziekuje za tą miłość.Trzy rozbiory,pierwsza wojna światowa, druga wojna światowa, komuna ....przez te lata straciliśmy kilkanaście milionów obywateli.A ty bredzisz że Żydowski Bóg nas kocha...Zaiscie dziwna ta miłość.Nie wiem czy zauważyłeś ale w temacie jest pytanie? na które nie potrafisz odpowiedzieć więc najlepiej klepnąć coś głupiego.

  Nieszczęścia które wymieniłeś powstały w wyniku usiłowania postawienia człowieka w miejsce Boga. jednak pomimo wszystko przetrwaliśmy i jesteśmy obecnie narodem, który może być dumny z Polski:) No ale przecież wszystko co się dzieje na tym świecie ,dzieje się z woli waszego boga ,Bo szamani żydowskiego boga cały czas twierdzą że to wszystko dzieje się z woli boskiej.Więc te wszystkie wojny ,mordy to były bo tak chciał i chce ten wszechmogący bóg i on to stwarza swoją boską mocą.Bo przecież gdyby nie chciał, to w swojej boskiej wszechmocy,nie dopuścił by do tego .Bo podobno jest miłosierny.Tylko gdzie tą swoją miłosierność chowa ?Pinta,proszę ciebie ,abyś w tym pędzie odrobinę poluzował.
  Twoje oskarżenia są śmieszne.
  Gdyby się działa wola Boga na ziemi ,to dlaczego się o nią modlę ,by przyszła i zapanowała?
  Nienawidzę zła.
  Skoro człowiek nie chciał być w raju i korzystać od swojego Stwórcy,to dokonał wyboru ,że będzie taką Zosią samosią.
  Gdyby Bóg zastosował przymus ,to byś Boga oskarżał,że Bóg jest słaby,bo nie pozwolił człowiekowi by znał dobro i zło.
  Bóg jest dawcą życia i nic tego nie zmieni.
  Wszystko zostało poddane w ręce człowieka,za wyjątkiem wybranych,czy to Bóg ludzi okłamał?
  Ludzie chcą rządzić,by cześć i chwałę Bogu odebrać,ale skoro jest w człowieku grzech(czytaj zło) lub człowiek żyje by w nim było siedlisko demonów,to jak się ostoi taki człowiek gdy zacznie się dziać wola Jahwe?,jak to napisałeś żydowskiego,tj mojego Boga i braci moich.
  Życie nasze to walka z grzechem ,to nie przychodzi tak łatwo,że sobie powiesz ,od teraz jestem dobrym człowiekiem.

  Musisz mieć świadomość zła i chęć wyzwolenia,jeżeli tego nie masz ,to piszesz banialuki.
  Drzewa dobra i zła nie wolno było dotykać,a teraz Boga oskarżasz za grzech człowieka?
  A po co ?,a dlaczego?.........
  Chciałeś człowieku poznać zło i być równym Bogu ,to wybrałeś,patrz i upajaj się tym co powinno być miłe dla twoich oczu.
  Nie znasz Boga ,dlatego piszesz sobie takie oskarżenia..Gościu baranku parafialny jeśli ten bóg istnieje i jest miłosierny , to wytłumacz ty mi dlaczego jego miłość jest taka sadystycznie mściwa ? Żeby za grzech nieposłuszeństwa rodziców mścić się i karać ich dzieci ,wnuki i prapraprapraprawnuki do końca świata.Gdzie ty widzisz w tym swoim żydowskim bogu jakąś miłość.? Ja widzę w takim bogu tylko mściwy sadyzm w karaniu następnych pokoleń potomków nieposłusznych rodziców ..Tylko osobnik psychicznie chory,może coś takiego zrobić..Wystarczy też poczytać S.T jaki to miłosierny był ten żydowski bóg podobno tatuś Jezusa.Jak to czytałem to włosy dęba mi stawały . Myślisz jak dziecko z przedszkola
  Poznanie dobra i zła przez ludzi oznaczało odrzucenie planu Bożego względem ludzi. Człowiek zdecydował, że będzie tu na Ziemi żył po swojemu i to po swojemu rozumiem ci się nie podoba ale to nie jest kara ani mściwość to jest wybranie właśnie takiego życia.