• w temacie Stepan Bandera w podręczniku dla najmłodszych

  W: Polityka
  zbigniew1933
  Sikorsky
  zbigniew1933
  Jezus
  zbigniew1933
  Jezus
  zbigniew1933
  Sikorsky zbigniew1933 Mają swojego bohatera, który walczył o wyzwolenie Ukrainy spod polskiego zaboru.

  Polacy też mają swoich bohaterów którzy wcześniej zniewolili ukraińców robiąc z nich niewolników.Jak taki wyjątkowy rzeźnik, inspirator ludobójstwa, sadysta, kolaborant i agent III Rzeszy może być dla kogoś bohaterem?

  Ty to rozumiesz? My mamy w Polsce też takich bohaterów, którzy mają krew na rękach 60 tys. niewinnych ludzi?
  Może poczytaj o krwawej pacyfikacji Ukrainy przez Wojsko Polskie w 1934 roku a dowiesz się dlaczego tak nienawidzili Polaków.

  http://info.w(...)%C3%B3w

  [image]0006NX7FKY4QESQD[/image]

  Co Ty niebogu na boga piszesz? Masz zły dzień?
  Jeśli Polacy są winni zbrodni a takie przypadki faktycznie były, to się tym nie chwalą. Są trudne tematy w naszej historii ale nie stawiamy pomników osobom, które odpowiadają za masowe zbrodnie ludności cywilnej.
  Niestety, stawiamy pomniki chwały polskim rzeźnikom ukraińców.

  Stefana Czarnieckiego mamy kilka na pewno a i Piłsudskiego sporo się znajduje w naszym zbożnym kraju.
  To trzeba o tym mówić a nie usprawiedliwiać zbrodnie , bo tak to zabrzmiało.
  Bo skoro my im to oni nam.
  O ile wiem nie stawiamy pomników Czarnieckiemu współcześnie a na Ukrainie powstają pomniki Bandery , ulice czy skwery jego imienia.
  Kilka lat temu Ukraińcy organizowali rajd śladami Bandery nie słyszałem by takie inicjatywy były organizowane u nas.
  Dla Ukraińców Bandera to bojownik o wolną Ukrainę, podobnie jak u nas T.Kościuszko - bojownik o wyzwolenie Polski.

  Dlaczego nie mają prawa mieć własnych bohaterów, muszą korzystać z polskich?

  Aktualnie masowo stawiamy pomniki nowożytnemu "bohaterowi" Kaczyńskiemu, który zasłużył się Polsce tym ...że zginął, niczym więcej.

  Nie jest problemem to, że ktoś walczył o wolność. Problemem jest to jak walczył o tą wolność. To wypisuj za jakimi zbrodniami stoi Kościuszko, za jakie rzezie na ludności cywilnej odpowiedzialny jest Piłsudzki, Czarnecki. Chętnie poczytamy.

  Walczyć z żołnierzami to nie to samo co dokonywać krwawych, sadystycznych rzezi na ludności cywilnej. Aż dziw, że takiej zasadniczej różnicy nie łapiesz.

  Dziwi mnie że widzisz ofiary cywilne jedynie po stronie polskiej nie widząc mordowanych przez polaków cywilów po stronie ukraińskiej.

  Nazywam to widzeniem "wybiórczym" jaki mają religianci podczas czytania biblii.... reszta jest "zakryta" dla oczu bogobojnej gawiedzi.

  Nie znajdziesz wiele materiałów dotyczących ofiar cywilnych zabitych przez polaków bo nie jest to powodem do dumy Polski, prędzej znajdziesz w źródłach ukraińskich liczbę ofiar.

  Pamiętaj że historię piszą wygrani a nie przegrani, piszą tak jak im pasuje.  Pamiętaj ze historie nie piszą wygrani , tylko pisze Naród........ W większosci wygrani wprowadzają do historii mity ..... na temat swojego wkładu w jej zrozumienie .... Wiadomo że poległy to nie ofiara wypadku..... a ktoś kto został zaatakowany i poległ w konflikcie zbrojnym...... Mity to zakłamanie historii a nie fakty historyczne...
 • w temacie Co twoim zdaniem lepiej wychodzi Kukizowi ?

  W: Polityka
  taie Wg mnie muzykiem przestał być a politykiem się nie stał - w jego ugrupowaniu jest parę osób lepszych.
  A ta partia wiele by zyskała jakby zamilkł - podobnie jak Nowoczesna.
  Obie by zyskały jakby liderzy przeszli na emeryturę.A moze by zyskały wtedy gdyby nie ,,śpiewali,, na nutach prezesa pis . Bo prezes pisze fałszywe słowa swoich piosenek.
 • w temacie PIS PRZYGOTOWUJE SIĘ DO KONTYNUACJI WŁADZY NA DRUGĄ KADENCJĘ

  W: Polityka
  Mam nadzieje że to pozostanie dalej tylko przygotowaniami . PiS od siedmiu lat przygotowuje sie do ujawnienia prawdy o Smoleńsku . Jak słaby kucharz , podgrzewa kotleta i podaje podgrzanego który już nie nadaje się do skonsumowania . kucharz wychodzi z załozenia , że nie ważne jakie danie podaje , dla niego ważne że talez pełen popsutego jedzenia .
  A konsument przestaje próbować popsutego jadła .
 • w temacie JEDEN Z PISU ZMIENIŁ PRAWA FIZYKI, A DRUGI PRAWA BIOLOGII

  W: Polityka
  NARODZIK No tak , nie zapominaj ze ten trzeci , chce zmienić państwo Polskie w bezmyślne stado fanatyków PiS . Chce zawładnąć Polską historią i w jej miejsce wcisnąć swoje mity .
  Ale --- My Naród - nie pozwolimyBrawo Narodzik , MY NARÓD - nie pozwolimy
 • w temacie Dlaczego islamiści mordują Europejczyków i Amerykanów?

  W: Polityka
  ~gość Zbysiunio Oby na pytanie odpowiedzieć , trzeba poznać odpowiedz dlaczego katolicy mordują katolików .
  Jak poznasz odpowiedz , to wtedy zrozumiesz zachowanie islamistów. Jesteś opóźniony w rozwoju ? zdejm garnek bo ci mózg się zagotuje.Wnioskuje z tego ze twój mózg już dawno wyparował . Cudze chwalisz a swojego nie znasz .
 • w temacie Filmowy Placek, polityczny geniusz i miłośnik kotów: Jarosław Kaczyński kończy dzisiaj 68 lat

  W: Polityka
  kobieta444 Ciekawe czy mimo swoich urodzin przyjedzie na Wawel? Mądry, konsekwentny, odważny, skuteczny, przejdzie do historii jako WAŻNY Polityk. Cóż z tego, że inni przystojniejsi, pewnie bogatsi, mający żony i dzieci skoro do pięt nie dorastają Jarosławowi. STO LAT życzę:)No i przyjechał na Wawel i odpowiednio do swojej ,,wielkości,, został przywitany przez górali i Krakowiaków .
  Oj ... zatańczyli mu jego zbójnickiego , oj zatańczyli i zaśpiewali .A Jarek pytał swoich ochroniarzy , a na kogo te dziady tak się wściekają . A ochrona . to jakaś garstka ukrytej opcji niemieckiej.