best74
Poziom 5

best74

Mężczyzna (43)

 • w temacie Na zachodzie 500+ tzw Kindergeld

  W: Polityka
  O tym inteligentni ludzie wiedzą od dawna. To tylko lewackie bandy trolli robią igrzyska nienawiści, bo szlag ich trafia, że ich sąsiadom powodzi się teraz lepiej.
 • w temacie Sprawa reparacji wojennych od Niemiec nabiera rozpędu

  W: Polityka
  Grzeszko
  taie

  A słyszałeś Faraona na ostatniej agitce ?
  Za chwilę możemy obudzić się w takiej rzeczywistości geopolitycznej jaką przedstawia ta hipotetyczna mapka.
  [image]0006U2H8QBE4CF4A[/image]
  Za takie coś podczas Sanacji było więzienie, podczas okupacji kula w łeb bez wyroku. Jestem za przywróceniem polskiego prawa i za ostatecznym zastąpieniem sowieckiego prawa polskim. Wtedy tacy dywersanci zapełnią polskie więzienia zamiast złodzieje batoników.
 • w temacie Sprawa reparacji wojennych od Niemiec nabiera rozpędu

  W: Polityka
  Grzeszko
  Lilith1

  Witaj :)

  Ze strony rządu RP żądanie reparacji jest politycznym błędem, wiele ryzykują, aczkolwiek te żądania nie są pozbawione racji. Dla Ziomkostw to woda na młyn, znowu mogą wypłynąć ze swoim ujadaniem.
  Myślę, że sprawa ucichnie, przynajmniej na jakiś czas, albo całkiem umrze. Chyba wśród naszych "sterników" są ludzie logicznie myślący, zdający sobie sprawę ze skutków takich działań.
  Chociaż krzywda jest nasza, czasem lepiej odpuścić dla bezpieczności i spokojności. Tak też uczyni pisowski, strachliwy rząd. Kasę wyciągnie innymi sposobami... z naszych kieszeni.
  Serwus Lilith! :-)

  Absolutnie się z Tobą zgadzam, że zadośćuczynienia się nam należą i zapewne powinniśmy w jakimś zakresie ich oczekiwać, ale nie wolno tego robić w taki sposób, jak to czyni obecny rząd, który po prostu rozpętuje histerię i z całych sił dąży do skłócenia narodów polskiego z niemieckim.
  To nie jest li tylko błąd polityczny. To działanie nosi już znamiona gigantycznego błędu historycznego, gdyż w sposób urągający jakimkolwiek regułom dyplomacji depczemy naszego głównego partnera gospodarczego i naszego sojusznika w ramach struktur NATO-wskich. Przecież to przemysł niemiecki od wielu już lat zbroi nasze wojsko w najnowocześniejszy sprzęt bojowy, tym samym zabezpieczając nas przed potencjalnym agresorem, jakim w niedalekiej przyszłości może okazać się Rosja. To niemiecka gospodarka zainwestowała najwięcej pieniędzy w tę ruinę jaką byliśmy tuż po '89 roku.
  Nie twierdzę, że uczynili to całkiem bezinteresownie - oczywiście oni także jakoś na tym chcieli zarobić, ale spójrzmy prawdzie w oczy: kto normalny w dzisiejszym świecie NIE CHCE zarabiać?
  Mamy z nimi najlepiej wyglądający eksport naszych towarów i... CO?
  Czy teraz chcemy to wszystko ZAORAĆ tylko dlatego, że PiS nie ma już środków na program "500+" i na siłę szuka pieniędzy gdzie tylko się da?

  Niemcy nie są idiotami i dobrze wiedzą, że mamy rację i że odszkodowania nam się należą, ale ani oni, ani żaden inny kraj na świecie nie byłby w stanie wypłacić od razu tyle pieniędzy ile te nasze żądania wynoszą. Przecież można na drodze rozmów dyplomatycznych wypracować jakąś strategię, która w rozsądnym, długoterminowym, obopólnym działaniu, współpracy pozwoli i im i nam dojść do celu wyrównania polskich strat wojennych.
  Ale do tego trzeba mieć głowę na karku, a nie na kaczym kuprze, który raz w miesiącu włazi na niziutką drabinkę i z jej szczebelków krzyczy, że "jesteśmy coraz bliżej prawdy" i że "zwyciężymy".

  To z czym mamy do czynienia w zakresie działania władz RP to jest najzwyklejsze OSZOŁOMSTWO!

  Pozdrawiam! :-)
  Posłuchaj lewacki filozofie. Polska jest skłócona z Niemcami od 1000 lat. Coś ci wyraźnie uszło. Widocznie nie uważałeś na lekcjach historii lub celowo robisz dywersję!
 • w temacie Sprawa reparacji wojennych od Niemiec nabiera rozpędu

  W: Polityka
  Grzeszko
  Lilith1 aliada Lilith1 Już o tym pisałam. Polska zrzekła się reparacji wojennych jednostronnym aktem z 1953 roku. Nie żebym liczyła na pieniądze od Niemców... Ale są i inne ekspertyzy prawne, mówiące o tym, że to zrzeczenie nie jest skuteczne wobec obecnych, zjednoczonych Niemiec, bo dotyczyło tylko NRD. Polska bowiem w 1953 roku , podobnie jak ZSRR, uznawała tylko jedno państwo niemieckie, enerdówek właśnie.
  Nasze zrzeczenie się roszczeń (z 23 sierpnia 1953) było podjęte w związku z o dzień wcześniejszym porozumieniem ZSRR - NRD, w którym Rosjanie odpuszczali roszczenia enerdowcom (tylko). Jako państwo satelickie Związku Radzieckiego i my dzień później taką uchwałę podjęliśmy.Umowy, nawet jednostronne, nie straciły znaczenia nawet jeśli zostały zawarte przez rządy komunistyczne.
  Niemcy uznały nasze zachodnie granice dopiero za kadencji Kohla i to pod przymusem. Albo uznają, albo nici ze zjednoczenia Niemiec. Uznanie tychże granic jest teoretyczną gwarancją odstąpienia od żądań zwrotu terenów należących do Niemiec przed druga wojną światową. W momencie zmuszenia potomków idei nazizmu do wypłacenia reparacji wojennych nastąpi natychmiastowe żądanie zwrotu wspomnianych ziem. W takim wypadku nie pomoże nawet Wielki Brat zza oceanu.
  Bardzo krucha jest ta europejska stabilizacja. Czyżby "dobra zmiana" nie miała takiej świadomości? A może jest świadoma lecz stojąc przed plutonem egzekucyjnym straciła zdrowy rozsądek i instynkt samozachowawczy?
  Wcale nie jestem pewien, czy Niemcy nie będą chcieć wrócić do tematu rewizji granicy na Odrze i Nysie Łużyckiej. Zwróć bowiem uwagę, że deklaracja jak sama o tym piszesz była złożona w sytuacji, gdy polskie władze jeszcze nie wypierały się tej swojej z 1953 roku mówiącej o nie dochodzeniu przez nas roszczeń reparacyjnych. Teraz, gdy polski rząd podważa legalność i zasadność dokumentu powojennego, Niemcy mogą również chcieć odstąpić od swoich zobowiązań. W tej sytuacji doszłoby do sytuacji bez precedensu w powojennej historii Europy. zapewne TS uznałby roszczenia Niemiec za zasadne i nasz piękny kraj straciłby prawie połowę obecnego terytorium.
  Właśnie do tego prowadzi działanie PiS-u!
  To jest absolutnie niemożliwe, uznanie granic przez Niemcy zostało przeprowadzone zgodnie za prawem międzynarodowym i oficjalnie złożone w ONZ! Decyzja jest ostateczna, a rewizja granic jest możliwa tylko i wyłącznie w wyniku wojny polsko-niemieckiej. Macie przysłowiowego ptoka na punkcie PiSu. PiS nie robi niczego złego, wręcz przeciwnie, działa tak, jak powinien działać prawdziwy niezależny polski rząd. Wyłączcie te przeklęte polskojęzyczne media i zacznijcie myśleć po polsku, a nie brońcie interesów obcych państw nad polskim interesem narodowym.
 • w temacie Sprawa reparacji wojennych od Niemiec nabiera rozpędu

  W: Polityka
  taie Ręczysz głową że Ukraińcy mieszkający na ziemiach Śląska ,Pomorza i Mazur (po Akcji Wisła) w plebiscycie nie zagłosują za przyłączeniem do Niemiec ?
  Ja bym taki pewny nie był .
  Ukraińcy już się upominają o Podkarpacie ,Małopolskę i Lubelszczyznę a za chwilę Litwa przypomni sobie o Suwalszczyźnie.To żadni Ukraińcy a Kresowiaki. Może niektórzy mają domieszkę krwi rusińskiej, ale są na 100% zasymilowani i są katolikami. Sam Bandera wprowadził selekcję na prawosławnych i katolików, kto prawosławny ten Ukrainiec, kto katolik Polak. Litwinów i Ukraińców w Polsce wcale tak dużo nie ma, więcej jest Białorusinów na Podlasiu. Są tam większością narodową, ale nikt z nich dobrowolnie by nie chciał przyłączyć się do Białorusi - bo w Polsce lepiej.
 • w temacie Sondaż Kantar Public 💪💪💪💪💪💪💪💪

  W: Polityka
  buc1 best74 taie Na czyje zamówienie - kto płacił ?
  Gierek miał 95-98 .No cóż, żyjesz w alternatywnej rzeczywistości. W twoim małym światku nie postrzegasz, że już prawie nikt w Polsce nie wierzy totalitarnej opozycji. To wszystko było do przewidzenia zresztą.Nie best, ja mam szerokie kontakty nawet z ludzmi, którzy głosowali na PiS. Wiesz, co mówią, że nigdy więcej tego nie zrobią, a wiesz dlaczego?? Bo nie spodziewali się tak totalnej ciemnoty, a poza tym Maciarewicza i Kaczyńskiego miało nie być, okłamaliście własny elektorat. A dodatkowo wkrótce będą kary i efekty władzy PiS i wtedy popatrz na sondaże.Ja przypuszczam, że ty utraciłeś już kontakt sam ze sobą; nogi mówią idź, dupa mówi siedź, gęba mówi byle co, a ręka swędzi, by znów jakiś pierdoły nasmarować na forum. Szczerze współczuje. Ty masz podobne schorzenie jak Antony Hopkins, a nieleczone może stać się niebezpieczne dla otoczenia. Jesteś prawdopodobnie - podobnie jak Antony Hopkins - skrzywdzony przez własną matkę. Do dzisiaj nie potrafiłeś uwolnić się od jej dominacji.
 • w temacie Sondaż Kantar Public 💪💪💪💪💪💪💪💪

  W: Polityka
  taie best74 taie Na czyje zamówienie - kto płacił ?
  Gierek miał 95-98 .No cóż, żyjesz w alternatywnej rzeczywistości. W twoim małym światku nie postrzegasz, że już prawie nikt w Polsce nie wierzy totalitarnej opozycji. To wszystko było do przewidzenia zresztą.Czyli się myliłem 105-110% jak w KRLD ?
  Pewnie dlatego potrzebny jest SN i PKW ?Musisz niestety z tym żyć, ale emigracja to przecież jest szansa!

  Najnowszy Kantar bez niezdecydowanych:
  PiS - 45%
  PO - 19%
  K'15 - 10,7%
  N - 9,5%
  SLD - 4,8%
  PSL - 4,8%
  Razem - 3,6%
  Wolność - 2,4%
 • w temacie Sondaż Kantar Public 💪💪💪💪💪💪💪💪

  W: Polityka
  buc1 best74 buc1 Poczekaj jeszcze trochę best, a po twoim PiS - się pozostaną wspomnienia.Wy to mówicie już ponad dwa lata, a poparcie dla PiS rośnie i rośnie. Jak tak dalej pójdzie to spełnią się moje prognozy i PiS w wyborach parlamentarnych dostanie 52%!Best, tak ma być, przecież musicie się z czegoś cieszysz, ale będzie zupełnie inaczej, niż myślisz. Wam też należą się chwile radości. Hahahahahahahahahahahahahahaha.⛔Wszystko będzie dobrze. Ruch Kontroli Wyborów już raz pokazał, że przy dobrej kontroli wyborów PiS może wygrać wybory, a poczekaj do następnych, wtedy już żadne oszustwa nie przejdą. I tak ci, którzy nie mieli z kim przegrać mogą za parę lat podzielić los SLD i Paligłupa!
 • w temacie CZY CHCECIE, ABY POLSKA OPUŚCIŁA UNIĘ EUROPEJSKĄ??

  W: Polityka
  buc1 best74 buc1 best74 NIEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE!

  I nich to w końcu do twojej komuszej makówki trafi!No to, nie pisz nic przeciwko Unii europejskiej best. I tak ma być od dziś.Konstruktywnej krytyki nie nie za mało. Tylko tak można chylącej się ku upadkowi Unii pomóc! Trzeba koniecznie odsunąć od władz Unii lewactwo, a Unia będzie się miała dobrze.Aha, to do Unii best wprowadzimy nacjonalizm razisizm i brak tolerancji. Jak myślisz, jak Unia wielo- narodowa to wytrzyma. Przecież w Unii jest wiele kultur i religii i nie mów mi, że jest tylko Islam. Przecież po upływie jednego roku mogłoby dojść do wojny.Po prostu bredzisz. Przyjmowanie do Europy obcych kulturowo jest początkiem końca Unii. Byłeś ostatnio w Paryżu? Tak ciężko jest na ulicy spotkać Francuza. Jadąc jako pasażer obudziłem się w Paryżu i przez moment myślałem, że mnie porwano i wywieziono do Afryki. To był dla mnie szok. Bo żeby jadąc przez Paryż 90% ludzi na ulicy to czarnoskórzy, to trzeba mieć mocne nerwy i wiele odwagi. Byłem tam na Fête de la Musique i o mało mnie żandarmeria czyszcząca ulice z narkomanów, pijaków i prostytutek nie zdeptała. Znajomy mnie w ostatniej chwili chwycił za koszulę i uratował przed kordonem żandarmerii.

  Tego chcesz w Polsce?
 • w temacie Sondaż Kantar Public 💪💪💪💪💪💪💪💪

  W: Polityka
  taie Na czyje zamówienie - kto płacił ?
  Gierek miał 95-98 .No cóż, żyjesz w alternatywnej rzeczywistości. W twoim małym światku nie postrzegasz, że już prawie nikt w Polsce nie wierzy totalitarnej opozycji. To wszystko było do przewidzenia zresztą.