best74
Poziom 5

best74

Mężczyzna (43)

 • w temacie Ile zarabia ksiądz?

  W: Religia
  ~Gość
  ~Gość
  best74
  ~mirka
  best74
  ~gość
  best74 Ksiądz nie otrzymuje żadnej pensji, żyje z funduszu kościelnego.
  A czy ten fundusz kościelny, to właśnie nie jest pensja? Tylko właśnie pracodawcą jest Kościół? Zatem księżą otrzymują comiesięczną stałą kasę na konto - czyli jak pensja!
  Jednak z tego muszą utrzymać kościół, plebanię, gospodynię, chór, organistę, kościelnego, płacić za remonty, wywózkę śmiecie, wodę, prąd itd. ksiądz też musi coś jeść!
  A w życiu! organista, remonty itp. wszystko jest za kase parafian! "Co łaska" mówi Ci to coś? Poza tym na każdej mszy zbierany jest hajs. Wychodzi na to że bycie księdzem to najbardziej opłacalny zawód!
  Wcale tak nie jest, gdyż ksiądz musi ponad 80% zebranych pieniędzy wysłać do kurii! Zostają na prawdę śmieszne pieniądze. Czym mniejsza miejscowość, tym skromniej. Chyba że taki ksiądz w Warszawie, podobno ma 7 razy więcej od księdza z małej miejscowości. Jeżeli taki ksiądz na prowincji ma do przeżycia 1000 zł, to tak w Warszawie ma 7000.
  Nie bądź naiwny 80% do kurii? Walio cię? Reforma zakłada, że każda parafia ma wpłacać do kurialnej kasy podatek w wysokości 5,50 zł rocznie od każdego mieszkańca. Baranki same za siebie płacą nie pitol, jakie 80% od księdza?!

  Jakie są opłaty w innych diecezjach? W archidiecezji stawek nie ma. Księża co miesiąc wpłacają ofiary na seminarium, liceum katolickie w Henrykowie i na dom księży emerytów. Co miesiąc każda parafia wpłaca też pewną część pieniędzy z datków, zależnie od liczby wiernych, na rzecz kurii. Przekazuje też jedną trzecią ofiar kolędowych.

  Jakie qu...wa ponad 80% z zebranych pieniędzy w jakim ty świecie żyjesz?! Puknij się lepiej w czoło zanim oddasz takiemu pasożytowi połowę emerytury.
  Nie chciał byś żyć za takie pieniądze co ksiądz! Dalsza dyskusja z tobą nie ma sensu, gdyż nienawiść do kościoła wyssałeś z mlekiem matki i nienawiść zalewa ci mózg!
 • w temacie Ile zarabia ksiądz?

  W: Religia
  ~mirka best74 ~gość best74 Ksiądz nie otrzymuje żadnej pensji, żyje z funduszu kościelnego.A czy ten fundusz kościelny, to właśnie nie jest pensja? Tylko właśnie pracodawcą jest Kościół? Zatem księżą otrzymują comiesięczną stałą kasę na konto - czyli jak pensja! Jednak z tego muszą utrzymać kościół, plebanię, gospodynię, chór, organistę, kościelnego, płacić za remonty, wywózkę śmiecie, wodę, prąd itd. ksiądz też musi coś jeść! A w życiu! organista, remonty itp. wszystko jest za kase parafian! "Co łaska" mówi Ci to coś? Poza tym na każdej mszy zbierany jest hajs. Wychodzi na to że bycie księdzem to najbardziej opłacalny zawód! Wcale tak nie jest, gdyż ksiądz musi ponad 80% zebranych pieniędzy wysłać do kurii! Zostają na prawdę śmieszne pieniądze. Czym mniejsza miejscowość, tym skromniej. Chyba że taki ksiądz w Warszawie, podobno ma 7 razy więcej od księdza z małej miejscowości. Jeżeli taki ksiądz na prowincji ma do przeżycia 700 zł, to tak w Warszawie ma 4.900.
 • w temacie Doskonały rating Moody's dla Polski!

  W: Polityka
  szanel59 Kiedy Moodys zmienil prognoze ze stabilnej na negatywna dla Polski w r 2016 pisaliscie ze to amerykanska propaganda.Dzisiaj po komunikacie M dostajecie amoku.A tak naprawde jezeli w Polsce nie rusza inwestycje ,to na samej konunkturze ktora jest skutkiem konsumpcji zadna gospodarka daleko nie zajedzie.Prognozy zostały obniżone dzięki najgłupszej na świecie opozycji i koderastów robiących rozróby! Jednak nic się z tym czarnych scenariuszy nie spełniło i agencja musiała przywrócić pozytywne prognozy dla zachowania prestiżu!
 • w temacie Ile zarabia ksiądz?

  W: Religia
  ~gość best74 Ksiądz nie otrzymuje żadnej pensji, żyje z funduszu kościelnego.A czy ten fundusz kościelny, to właśnie nie jest pensja? Tylko właśnie pracodawcą jest Kościół? Zatem księżą otrzymują comiesięczną stałą kasę na konto - czyli jak pensja! Jednak z tego muszą utrzymać kościół, plebanię, gospodynię, chór, organistę, kościelnego, płacić za remonty, wywózkę śmiecie, wodę, prąd itd. ksiądz też musi coś jeść!
 • w temacie Nie bylo tylko - zamknij mordę kanalio

  W: Polityka
  ireneo best74 "Jeżeli w uroczystości bierze udział wojskowa asysta honorowa, apel pamięci lub apel poległych powinien być odczytywany przez oficera z jednostki wystawiającej asystę – zapisano w Ceremoniale Wojskowym, wprowadzonym w 2014 r. przez ówczesnego szefa MON Tomasza Siemoniaka. Tymczasem nie tylko Siemoniak, ale i inni politycy Platformy Obywatelskiej zaatakowali bezpardonowo Antoniego Macierewicza w związku z tym, że apel odczytał żołnierz, a nie harcerz."


  A teraz szczekaj dalej!Chłoptasiu siermiężny. Nie ma tu miejsca na jeśli. To było porozumienie. Więc jeśli się coś ustala, trzeba przestrzegać. Dwadzieścia lat tradycja była honorowana. Harcerze bez jeśli byli posyłani na barykady warszawskie. tobie nie przyszło do głowy to jeśli kiedy Misiewicz z polecenia Macierewicza odbierał marsz generalski, tytuł Ministra i uniżoności oficerskich szarż?!
  Co do osoby odczytującej, nie ma kategorycznego nakazu by to był odpowiedni oficer. Powinien, ale nie musi. Zrozumiano?!
  Powinieneś ćwiczyć czytanie ze zrozumieniem. Pewnie, że nie musisz. Ale wskutek tego musisz plagiatować cudze treści. Śmiesznie, kiedy starasz się je wyjaśniać, bez pomyślunku. Więc może jednak powinieneś?.Poskarż się u pana Siemoniaka, bo to on ustalił takie zasady!
 • w temacie Ile zarabia ksiądz?

  W: Religia
  Ksiądz nie otrzymuje żadnej pensji, żyje z funduszu kościelnego.
 • w temacie Nie bylo tylko - zamknij mordę kanalio

  W: Polityka
  "Jeżeli w uroczystości bierze udział wojskowa asysta honorowa, apel pamięci lub apel poległych powinien być odczytywany przez oficera z jednostki wystawiającej asystę – zapisano w Ceremoniale Wojskowym, wprowadzonym w 2014 r. przez ówczesnego szefa MON Tomasza Siemoniaka. Tymczasem nie tylko Siemoniak, ale i inni politycy Platformy Obywatelskiej zaatakowali bezpardonowo Antoniego Macierewicza w związku z tym, że apel odczytał żołnierz, a nie harcerz."


  A teraz szczekaj dalej!