• w temacie CO POWODUJE ZE CZŁOWIEK FANATYCZNIE BRONI SWOICH POGLADÓW

W: Polityka
    dziadek16
    buc1 Witaj. Wiesz myślę, że to podkreśla osobowość. Każdy ma indywidualne cechy osobowości i podobne osobowości łączą się razem, co stanowi całośč, większą lub mniejszą.
    Pozdrawiam.
    To odzwierciedla powstawanie kast, partii, czy religii......to co nazwałeś ,,osobowość,,
    Można zatem przyjąć ..... iż takie grupy fanatycznym zachowaniem ....bronią tej swojej osobowości ....... i próbują narzucić swoje rozwiązania......
    Jest to niewątpliwie jeden z powodów.....A jakie są ....pozostałe....
    A pozostałe, to uległość wpływom innych i w ten sposób powstają przywódcy, bez przywódców nie ma ugrupowań. Typowy fanatyzm, to cechy charakteru człowieka, ale powstaje pytanie, czy rodzimy się z tymi cechami, czy je nabywamy. A jeśli je nabywamy, to ulegamy wpływom innych, czyli podzielają ich poglądy, które prowadzą do fanatyzmu. Myślę jednak, że częścią fanatyzmu się rodzimy, a resztę rozwijamy poprzez dalsze życie. A gdyby uznać moją hipotezę za błędną, to wszyscy bylibyśmy fanatykami.
  • w temacie chcecie by byli waszymi ojcami i matkami, to płaćcie. Ja wolę sieroctwo niż tak plugawe dziedzictwo

ireneo Podam przykład ojca. Komtura toruńskiego nie. Ojciec Głódż. Dzieci łożą na niego 10 000 co miesiąc. Ten ojciec, a może i nawet dziadek, bo tego nie da się wykluczyć z powodu flaszkowatej wesołości ma jeszcze pałac, służbę, kucharza i pokojowe nie licząc osobistego ordynansa i kierowcy. A wy, dzieciali? Pomacha czasem z gabloty choć bardziej niż wy interesują do daniele.
    ,, Zawsze dziewica" jest na 56- miejscu w Polsce, w rankingu najbogatszych Polaków. Oczywiście on twierdzi, iż jest biednym o ,, zawsze dziewicą" a majątek jest własnością zakonu, ale wszyscy biorà to
    jako żart. Czyż ktoś z nas jest właścicielem wiekuistym, jesteśmy tylko dzierżawcami, póki żyjemy. Te głupawe zwroty były już od czasów Etrusków i są stare, jak świat.
  • w temacie Jaki z niego ojciec ?????

ireneo Nazywac ale i pozywać, o alimentyTak, to nasz tatuś. Jest papieżem PiS, ale zauważ, że do papieża mówią,, wasza świętobliwość, a do biskupów i kardynałów eminesjo, ekscelencjo, a do Boga na ,, Pan". Kościół zrobił z siebie bóstwo i każe szanować więcej siebie, niż Boga.

Rosalka Dla katolickiego fanatyka , to i prezes jest zbawicielem Ale jednak Rydzyk jest papieżem.
    Pozdrawiam.

Nie pisz tak. Ten człowiek to papież PiS-u, po reformacji kościoła polskiego, nastąpił rozłam i ten człowiek został papieżem PiS, że stolicà w Toruniu.