• w temacie DZIŚ PARLAMENT EUROPEJSKI OBRADUJE NA TEMAT POLSKI

  W: Polityka
  ppppx
  ppppx My, obywatele zawsze jesteśmy zakładnikami demokracji.
  Czy to ta władza, czy poprzednia, płacimy za błędy rządzących.
  Przypadki "aferalne" typu Amber Gold, prywatyzacja to jedna bajka i jeden ze sposobów dostania w skórę za działania rządu.
  Inna bajka to sankcje, które ktoś musi przegłosować, wcześniej głosujących ktoś inny musi przekonać. Demokratycznie wybrany polski rząd powinien bronić swoich racji. Ale demokracja to jest też to, co się nie podoba obecnym przeciwnikom rządu. Ich zdaniem w Polsce mamy sytuację, w której głupia większość przegłosowuje zdrowy rozsądek. Taka sama sytuacja może wystąpić w parlamencie europejskim, ostatecznie tam również są demokratycznie wybrani deputowani.
  W tej sytuacji winę za sankcję - poprzez analogię do sytuacji w Polsce - ponoszą tylko i wyłącznie członkowie lobby i przekonani przez te lobby deputowani.
  Zastanówmy się wspólnie, kto jest członkiem tego lobby i szukajmy winnych tam gdzie są, a nie chłopców do bicia.
  Faktycznie ten rząd jest demokratycznie wybrany, ale z demokracją nic nie wspólnego. W zapowiedzach przedwyborczych nie było mowy, o teokracji, czy dyktaturze i autorytaryźmie. Przemarsz młodzieżówki PiS pokazał, jakie plany ma PiS i na to zgody narodu nie ma. Myslę, że PiS większości w narodzie nie ma, jedynie w sejmie i senacie. Teraz w wyborach( o ile będą) weźmie udział dużo większa ilość ludzi, niż w poprzednich. Myslę, że PiS zostanie rozliczony przez suwerena. Ale koszty zniszczeń i dobrego wizerunku na świecie, zapłacimy my społeczeństwo.
 • w temacie Polonistka od siedmiu boleści 'pogżebała' język polski

  W: Polityka
  No popatrz, jakim ty jesteś zdolnym polonistą. Nawet bardziej zdolny, nie twój idol Kaczyński, bo idol mówi zamiast włączać, to on mówi ,,włączać" A Polskę już prawie pogrzebał. Jest jeszcze paru inteligentów w PiS.
 • w temacie Faszyzm narodził się wśród chrześcijan?

  W: Hydepark
  Wiesz, bardzo dziwię się Polakom. Przecież to naród, który wraz z Żydami najbardziej ucierpiał od faszyzmu niemieckiego. To naprawdę dziwne, że niektórzy naśladują ich hasła i rasizm. Doprawdy to niezrozumiałe. Jedynym wytłumaczeniem jest to, że są to ludzi młodzi, którzy nie doznali oczywiście okrucieństwa faszyzmu. Zatem łatwo nimi manipulować.
 • w temacie Skąd w Polsce biorą się faszyści ?

  W: Polityka
  sarna
  Judas
  best74

  Jeżeli "najźlejszy" Polak jest złem, to czym są niemieckie bestie, które tylko przez przypadek nie spalili twoich przodków żywcem w jakiejś stodole lub nie przerobili na mydło i abażur do lampy!!!!!!!
  Okazuje się że to jednak polskie bestie paliły w stodołach -choć tam obowiązywał bezwzględny zakaz palenia.

  Dobrze że przed spaleniem demontowali drzwi od stodół, przyjemniej polskie lotnictwo miało na czym latać.
  Dobrze, że zmieniłeś nick na Judas, pasuje do ciebie jak ulał, wypisz wymaluj cały ty.
  A myślałem, że jesteś taka wspaniała.
 • w temacie Skąd w Polsce biorą się faszyści ?

  W: Polityka
  best74 buc1 No, a ty skąd się wziołeś? Popieram twój wpis, bo są w Polsce faszyści i nacjonaliści? Przemarsz był wspaniały. Ale myślę, że ci nacjonaliści są specjalnie tolerowani przez PiS, dla poprawy notowań wyborczych. Możesz mnie zapytać, dlaczego? Odpowiedź jest prosta : głosujecie i popierajcie PiS, bo tylko my jesteśmy w stanie obronić was przed Niemcami, Rosjanami, Żydami, Islamem itp. A przemarsz świadczy, o determinacji i sile tej partii. To dlaczego jest sztucznie wywoływana wojna z całym światem, żeby jedynie słuszną partią PiS, patriotycznie mogła ratować Polskę. Taka propaganda skutecznie trafia do prostego elektoratu PiS, na wsiach i mało wykształconego ludu. A mnie best74- lata, nie wciśniesz kitu, wybacz sorry. To twoje pokolenie ma tak zacofane i ksenofobiczne poglady, dla was jeszcze ll wojna się nie skończyła. Mam takich ludzi, w twoim wieku w rodzinie i tak mówią, jak ty, ale to jest starcza nienawiść do świata, spowodowana bliskim odejściem z tego świata. Znam takiego, co mówi, że car Rosji był bohaterem. Walcz zatem z Niemcami, a potem może z Rosją, best 74- lata. Wiek ma swoje prawa.Słuchaj fryc, polscy patrioci, lub nacjonaliści to nie są niemieckie bestie, które mordowały dzieci, starców, ciężarne kobiety i ludzi w pełni życia w obozach śmierci, paląc ich nawet żywcem. Nie porównuj polskich patriotów do niemieckich bestii!!!!!!!!!Polscy patrioci z niemieckimi hasłami? Jesteś zabawny dziadku Polski. Człowieku, przecież hasła typu: nacjonalizm, faszyzm, mają znaczenie międzynarodowe i z każdych narodów znaczą to samo. Czy ty niosłeś te wspaniałe transparenty. a czy ty oddawałeś mocz na muzeum wojska polskiego? Czy tak postępują patrioci z PiS?
 • w temacie Skąd w Polsce biorą się faszyści ?

  W: Polityka
  No, a ty skąd się wziołeś? Popieram twój wpis, bo są w Polsce faszyści i nacjonaliści? Przemarsz był wspaniały. Ale myślę, że ci nacjonaliści są specjalnie tolerowani przez PiS, dla poprawy notowań wyborczych. Możesz mnie zapytać, dlaczego? Odpowiedź jest prosta : głosujecie i popierajcie PiS, bo tylko my jesteśmy w stanie obronić was przed Niemcami, Rosjanami, Żydami, Islamem itp. A przemarsz świadczy, o determinacji i sile tej partii. To dlaczego jest sztucznie wywoływana wojna z całym światem, żeby jedynie słuszną partią PiS, patriotycznie mogła ratować Polskę. Taka propaganda skutecznie trafia do prostego elektoratu PiS, na wsiach i mało wykształconego ludu. A mnie best74- lata, nie wciśniesz kitu, wybacz sorry. To twoje pokolenie ma tak zacofane i ksenofobiczne poglady, dla was jeszcze ll wojna się nie skończyła. Mam takich ludzi, w twoim wieku w rodzinie i tak mówią, jak ty, ale to jest starcza nienawiść do świata, spowodowana bliskim odejściem z tego świata. Znam takiego, co mówi, że car Rosji był bohaterem. Walcz zatem z Niemcami, a potem może z Rosją, best 74- lata. Wiek ma swoje prawa.
 • w temacie Dlaczego Niemcy nas tak wściekle atakują ?

  W: Polityka
  Tak to prawda, na granicach stoją czołgi, a samoloty patrolują polskie niebo. Oddziały SS inwigilują i dokonują aresztowań. Do Auschwitz Birkenau przyjechały specjalne oddziały, żeby uruchomić na nowo jego funkcjonowanie. Życie są rozstrzeliwani na ulicach miast, a gestapo poszukuje Jarosława Kaczyńskiego. Duża ilość członków PiS została aresztowana przez niemiecki wywiad. Prezydent Duda uciekł do Anglii. Opozycja kolaboruje z Niemcami. Węgry już zostały zajęte. Druga wojna światowa się trochę przedłużyła w propagandzie PiS. Ludzie, To już jest obsesja i chorobą psychiczną.
 • w temacie Skąd w kraju tyle nienawiści i uwielbiania dyktatury?

  W: Polityka
  ireneo sarna Sorry, ale strasznie dramatyzujesz i wyolbrzymiasz. Jakoś w realu nie odczuwam tej nienawiśći. Jak już, to raczej tutaj na forum doświadczyłam jej nie raz. Uważam , że takie przejawy trzeba piętnować to fakt, ale tez nie rozdmuchiwać do olbrzymich rozmiarów, tak jakby wszyscy Polacy żyli tylko nienawiścia, a wiesz dobrze, że tak nie jest.

  Nienawiść jest mi obca, smutek, a i owszem .
  Miłego dnia,- pozdrawiam ;-)Grzebię się w historii nie tylko wieków starych. Przed drugą wojną miliony Polaków tak samo wzruszali ramionami na relacje o nazistach. Pewnego dnia z ramionami podniesionymi czekali na salwę.
  To nie były już miłe godziny dla tych, którzy o tym się dowiadywali i szukali nazwisk bliskich na listach. Takich nikomu nie życzę. Takich nawołujących do zbrodni było słychać. Ciebie to nie dotyka. Tak przykładne mutti myślały do czasu gdy przyszło im chować dzieci poległych za karła.
  Dziękuję, życzę miłego:-) Każdemu, kto nie łamie praw dajmy cieszyć się życiem. Czarny śmieje się tak jak biały, tak samo rozpacza po stracie bliskiego. Muzułmanin przestrzegający religii, podobnie jak katolik przykazań brzydzi się przemocą.Masz rację, bo każdy ma prawo do życia, bez względu na kolor skóry. Jeśli wierzący to jego życie zostało mu dane od Boga, a jeśli nie to od natury. Dlatego nie powinien człowiek zabierać życia człowiekowi, ci ludzie deklarują swoją wiarę w Boga katolickiego, zatem to hipokryzja, bo religia w tego Boga, nie zawiera takiej doktryny.