• w temacie Izba Reprezentantów Stanów Zjednoczonych - ACT 447 na żywo.

  W: Polityka
  ~tytan
  Sikorsky Dziwne uczucie, sprawy dotyczące Polski są rozpatrywane w USA.
  Polski parlament powinien teraz coś uchwalić w sprawie Amerykańskiej . [...]
  Gdyby był polski, to by zapewne uchwalił i wycofał wojska z bliskiego wschodu. Ale to parlament Polin.
 • w temacie Izba Reprezentantów Stanów Zjednoczonych - ACT 447 na żywo.

  W: Polityka
  Działania antypolskie przejawiają się w różnej postaci i w różnych krajach. Ważne jest to, że polski rząd, wszyscy politycy ze świecznika nabrali wody w usta jakby to co się dzieje za oceanem było mało ważne. A chodzi o skok na 300 miliardów z łamaniem prawa amerykańskiego i polskiego.
 • w temacie Moi drodzy parafianie...

  W: Religia
  Skąd czerpiesz wiedzę? Ta studnia jest zatruta.:-)
  Obecny judaizm talmudyczny powstał w VIw ne. Nie piszesz nic o mozaizmie. W czasach kapłanów nie było judaizmu.
  Ten tekst to stek bzdur.
 • w temacie PiS wyrzuci rosyjskich dyplomatow)))))))))))))))

  W: Uczucia
  Jak zwykle wychodzimy przed szereg. Tak było z majdanem, tak jest teraz. POPiS, to d^powłazy z mentalnością parobków.
  Nikt nic nie udowodnił ale my będziemy się solidaryzować. W cywilizowanych krajach winę się udowadnia, tutaj tylko pomówienia. A może akcje zrobiło CIA?
 • w temacie Czas przyjąć uchodźców

  W: Polityka
  Saira Masz w domu globus?
  Tak mało masz wiary w ludzi? Skoro udało się tam wyemigrować Polakom, to Burom chyba też by się powiodła droga w stronę przeciwną?
 • w temacie Czas przyjąć uchodźców

  W: Polityka
  Sisi1 "
  A w Polsce to gdzie, takich rolników umieścisz? Polskie państwo zamiast sprzętu rolniczego,( którego pewnie i tak nie potrafia obsłuzyć) może im sierpy, kosy i pługi konne zaproponować. Na wsi polskiej i tak jest juz dużo bezrobotnych, a ci w ramach asymilacji...w tri miga afrykańczyków do gorzałki przyuczą. Tego chcesz?Pełno ziemi leży odłogiem. Ich dziadowie mieli większe problemy, a dali sobie radę.
 • w temacie Koniec DING, koniec Forum?

  W: Hydepark
  manolin Przecież masz powiadomienia do tematów jak wejdziesz na swój profil!
  Ding mi się często psuł i nie pokazywał powiadomień więc dobrze, że znika bo to niepotrzebny badziew :P W profilu jest moja aktywność ale nie znalazłem miejsca, gdzie widać odpowiedzi na moje teksty. Podpowiesz?
 • w temacie MOIM ZDANIEM NIEPOROZUMIENIEM JEST OBARCZANIE KAROLA MARKSA ZA ZBRODNIE KOMUNIZMU!!!

  W: Polityka
  Chamsin cihy

  Oczywiście. On tylko traktował rewolucję oraz terror jako niezbędną drogę do socjalizmu. I tyle.Dlatego napisałem że nie mogę pomoc ludziom używających swoich szarych komórek na skróty...

  Polecam lekturę manifestu komunistycznego a potem wypowiadanie się na jego temat...

  W manifeście nie ma słowa o tym jaką formę ma przyjąć owa "rewolucja". Tylko raz na samym końcu nawołuje do obalenia "przemocą" kapitalizmu, tyle że nie ma w niej dyrektyw odnośnie na czym dokładnie ma polegać owa przemoc, nic nie mówi i jej skali, formie oraz nasileniu...... (tak że ten twój "terror" to już pochodzi z twojej głowy)

  Manifest komunistyczny mówi o tym dlaczego ma wybuchnąć rewolucja a nie jak...

  Rewolucja to z założenia przewrót, tyle że nie koniecznie taki przewrót jak rewolucja w Rosji 1917 r....
  Manifest nie wyczerpuje tematu komunizmu. Są i inne teksty dwóch przyjaciół np. "O władzy" z 1872r i tam czytamy "Zwycięska strona musi utwierdzić swoje rządy środkami terroru skierowanego przeciwko reakcji. Czyż Komuna Paryska przetrwałaby choćby dzień, gdyby nie użyła władzy uzbrojonych ludzi przeciwko burżuazji? ", a tekst z 1848r. "„Jest tylko jedna droga, która może skrócić, uprościć i zintensyfikować przedśmiertne drgawki starego społeczeństwa i skurcze porodowe nowego – tą drogą jest rewolucyjny terror”.

  Jak Komuna Paryska traktowała swoich wrogów, to zapewne wiesz więc ramy terroru, a właściwie określenie jego minimum nie powinno nastręczać ci trudności.

  Z tego powodu znak równości pomiędzy marksizmem (Marksowsko Engelsowskim) i terrorem jest jak najbardziej na miejscu. Ale to tylko moje zdanie.