• w temacie Wielki powrót pogaństwa

  W: Religia
  mówisz o masońskiej organizacji zwanej nowym porządkiem świata pod rządami Watykanu
 • w temacie Jak można twierdzić że Duch Święty nie jest Osobą ?

  W: Religia
  ~gosc
  cyklpo
  ~gosc
  Batszeba2010
  Z kolei Paweł ostrzegł: „W późniejszych czasach niektórzy odpadną od wiary, zwracając uwagę na zwodnicze natchnione wypowiedzi oraz nauki demonów” (1Tm 4:1).
  To wszystko się dzieje … tak jak jest napisane ….
  [/b]
  Dokladnie batszebo, tak sie dzieje i Ty jestes tego najlepszym dowodem na tym forum.

  DZIEJE APOSTOLSKIE 16.31 ( BT )

  31 «Uwierz w Pana Jezusa - odpowiedzieli mu - a zbawisz siebie i swój dom».
  no ale wy nie wierzycie w Jezusa bo wasi trzej bogowie wam nie pozwalają poznać prawdy to fakt że posługujecie się słowem Jahwe ale je przekręcacie a na ŚJ gadacie wyrywacie wersety z kontekstu aby dopasować je do dogmatów krk a do ŚJ mają o to pretensje !!!!!
  Dokladnie cyklpo, tak sie dzieje i Ty jestes tego najlepszym dowodem na tym forum.

  DZIEJE APOSTOLSKIE 16.31 ( BT )

  31 «Uwierz w Pana Jezusa - odpowiedzieli mu - a zbawisz siebie i swój dom».

  Uwierzysz i bedziesz zbawionym przez Jezusa Chrystusa czy wolisz wierzyc organizacji?
  ty nawet nie potrafisz czytać po Polsku i ze zrozumieniem !! wierzę w Jezusa syna Bożego ale moim Bogiem Jest Bóg Ojciec Jahwe !!!
 • w temacie Jak można twierdzić że Duch Święty nie jest Osobą ?

  W: Religia
  ~gosc
  Batszeba2010
  Z kolei Paweł ostrzegł: „W późniejszych czasach niektórzy odpadną od wiary, zwracając uwagę na zwodnicze natchnione wypowiedzi oraz nauki demonów” (1Tm 4:1).
  To wszystko się dzieje … tak jak jest napisane ….
  [/b]
  Dokladnie batszebo, tak sie dzieje i Ty jestes tego najlepszym dowodem na tym forum.

  DZIEJE APOSTOLSKIE 16.31 ( BT )

  31 «Uwierz w Pana Jezusa - odpowiedzieli mu - a zbawisz siebie i swój dom».
  no ale wy nie wierzycie w Jezusa bo wasi trzej bogowie wam nie pozwalają poznać prawdy to fakt że posługujecie się słowem Jahwe ale je przekręcacie a na ŚJ gadacie wyrywacie wersety z kontekstu aby dopasować je do dogmatów krk a do ŚJ macie o to pretensje !!!!!
 • w temacie Jak można twierdzić że Duch Święty nie jest Osobą ?

  W: Religia
  sosna177 ~gosc1 sosna177 ~gosc1 ~gosc sosna177

  A zastanowiłeś się, dlaczego to napisali?
  Odpowiedz znajdziesz w Słowie Bożym.
  Ci nauczeni w Piśmie, patrzyli na ciało, a nie widzieli, Tego, który był za tym ciałem zakryty.
  Chcąc Go upokorzyć i wyśmiać i wyszydzić.....napisali.... " Król żydowski ".
  Ew. Marka 15: 26.

  A przecież Jezus, przyszedł po to, by zbawić cały świat....nie jest.... ani królem żydowskim, ani królem polski....
  W ogóle jeszcze nie jest Królem.
  Patrz do Słowa...od kogo otrzyma Koronę.A to co za " nowe " nauki? Skad to masz? Z Biblii?

  Biblia

  Uznanie Jezusa za króla jest w chrześcijaństwie naturalną konsekwencją uznania go za Mesjasza (Chrystusa), ponieważ w głoszonym przez proroków i w wypatrywanym w Izraelu mesjaszu oczekiwano królewskiego pochodzenia. Ta koncepcja znalazła potwierdzenie w Ewangelii, w której rodowód Jezusa wyprowadza się wprost z królewskiego rodu Dawida.

  Najważniejszą jednak biblijną przesłanką do uznania tego tytułu jest scena przesłuchania Jezusa przez Piłata opisana w Ewangelii Jana, a w której Jezus sam siebie przedstawia jako króla:  Wtedy powtórnie wszedł Piłat do pretorium, a przywoławszy Jezusa rzekł do Niego: "Czy Ty jesteś Królem Żydowskim?" Jezus odpowiedział: "Czy to mówisz od siebie, czy też inni powiedzieli ci o Mnie?" Piłat odparł: "Czy ja jestem Żydem? Naród Twój i arcykapłani wydali mi Ciebie. Coś uczynił?" Odpowiedział Jezus: "Królestwo moje nie jest z tego świata. Gdyby królestwo moje było z tego świata, słudzy moi biliby się, abym nie został wydany Żydom. Teraz zaś królestwo moje nie jest stąd". Piłat zatem powiedział do Niego: "A więc jesteś królem?" Odpowiedział Jezus: "Tak, jestem królem. Ja się na to narodziłem i na to przyszedłem na świat, aby dać świadectwo prawdzie. Każdy, kto jest z prawdy, słucha mojego głosu".

  Oświadczenie złożone przed Piłatem było od samego początku chrześcijaństwa przyjęte naturalnie i nie wymagało nigdy odrębnej definicji dogmatycznej. Już w I wieku autor I Listu do Tymoteusza odniósł się do tego wprost:

  Nakazuję w obliczu Boga, który ożywia wszystko, i Chrystusa Jezusa – Tego, który złożył dobre wyznanie za Poncjusza Piłata – ażebyś zachował przykazanie nieskalane, bez zarzutu aż do objawienia się naszego Pana, Jezusa Chrystusa. Ukaże je, we właściwym czasie, błogosławiony i jedyny Władca, Król królujących i Pan panujących (...)]

  Poza listami apostolskimi odniesienia do tytułu królewskiego Chrystusa znaleźć można również w Apokalipsie św. Jana.(18): Wtedy Jezus podszedł do nich i przemówił tymi słowami: Dana Mi jest wszelka władza w niebie i na ziemi. [BT, Mt 28]
  (28): Zaprawdę, powiadam wam: Niektórzy z tych, co tu stoją, nie zaznają śmierci, aż ujrzą Syna Człowieczego przychodzącego w królestwie swoim. [BT, Mt 16]
  (29): Dlatego i Ja przekazuję wam królestwo, jak Mnie przekazał je mój Ojciec: (30): abyście w królestwie moim jedli i pili przy moim stole oraz zasiadali na tronach, sądząc dwanaście szczepów Izraela. [BT, Łk 22]Królestwo to nie ....korona.
  Nie pojmujesz czasu. To, że nie zaznają śmierci, aż ujrzą Syna Człowieczego....dotyczy i czasu dzisiejszego.
  Ja też stoję dzisiaj, i oczekuję aż Syn Człowieczy - Jezus Chrystus przyjdzie po nas.
  Oczekuję na pochwycenie, i czekam na Weselną Ucztę Barankową.
  Oczekuję zasiąść na tronach, i sądzić....tak jak jest napisane. Ty chcesz siedzieć na tronie i sądzić innych? Uważaj aby ciebie nie osądzono.Gościu.
  Czy Ty w ogóle wiesz.....o czym mówisz???
  Jeżeli czegoś nie rozumiesz, to lepiej się nie wypowiadaj.
  Dlaczego nie wierzysz tym wersetom? gość nie wierzy tym wersetom bo mu nie wolno ale masoni tak mają!!
 • w temacie OBŁUDA I FAŁSZ KLIKI KLESZEJ

  W: Religia
  ~Idiotek [image]0006T5V1F8UKAQU1[/image][image]0006T5V02JIYCU9O[/image][image]0006T5UZJR7Q26MO[/image] zapomniałeś wkleić obraz ze stosami i z Hitlerem w Watykanie jak papież wita Hitlera nazistowskim powitaniem zig hail
 • w temacie ile zarabia ksiądz

  W: Polityka
  Lilith1 cyklpo księża nie zarabiają oni kradną Zazdrościsz biznesu? Trzeba było nie rzucać kamieniami na szkołę... złodziejstwo nazywasz biznesem takiego biznesu nie ma co zazdrościć taki biznes trzeba tępić
 • w temacie Jak można twierdzić że Duch Święty nie jest Osobą ?

  W: Religia
  ~gosc1 cyklpo ~gosc1 banita53 stevn banita53 ~gosc cyklpo ~gosc Nie wiedzialem, ze j. angielski jest Twoja wykladnia.

  Tu masz ten werset z 1 Jana 5.20 po gecku i w trzech wydaniach Biblii.

  http://www.bi(...)20.html

  Co wybierasz? no cóż miały być skany z 1 Jana 5:20 ze słowem po przez więc są ale uprzedzałem że nie po Polsku mam jeden skan z Biblii księdza Romaniuka ale muszę go jakoś wyostrzyć!Masz po grecku, hebrajsku, po polsku, co jeszcze chcesz? Po straznicowemu nie mam, moze Ty masz te skany rodem ze Straznicy.+++++++++++++
  Tajniaku a nie dziwi cię to że skoro Jezus jest prawdziwym bogiem to jego Ojciec jest fałszywym ? wolisz Drugim ?

  Powstawiali parę przecinków do tendencyjnych tłumaczeń a ty oddajesz głowę za to ?

  (8) Ja, któremu na imię jest Jahwe, chwały mojej nie odstąpię innemu ani czci mojej bożkom.

  (Ks. Izajasza 42:8, Biblia Tysiąclecia)A nie przyszło Ci na myśl, że ten fragment NIE odnosi się wcale do Jezusa, tylko do ludzi i upadłych aniołów..... ??!+++++++++++++
  Jle więc wersetów potrzebujesz by wierzyć w Jedynego BOGA JAHWE ?

  Jezus nie był bogiem bo był śmiertelny .

  No i po co ci kilku bogów ? jesteś poganinem ?A kto powiedział że jest kilku Bogów??? W Strażnicy tak napisali? nie w katechizmie Właśnie. Nie w Katechizmie. Ale w Strażnicy tak. Oni w to wierzą a zarzucają to chrześcijanom. Hipokryzja! przecież wy macie trzech bogów
 • w temacie Odmowa odprawienia pogrzebu

  W: Religia
  guru ~Pani Dąb ~astronom gość Komuch Jaruzelski nigdy nie chodził do kościoła ,wręcz zwalczał Kler,a został pochowany z największymi honorami i mszą św.odprawioną przez kleryka. Oni wstydu nie mają .Dla pieniędzy zrobią wszystko.Wstyd.Jaruzelski przed śmiercią złożył wyznanie wiary - czyli nawrócił się przed śmiercią. W tej sytuacji jak mówi Kodeks Kanoniczny odmówić pogrzebu kościelnego nie można (w tym przypadku zresztą była ceremonia religijna związana z Msza Św Pogrzebową a sam pogrzeb był świecki (co jest naturalną praktyką na zabytkowych Powązkach wynikająca z przepisów) bez względu na to jakie mamy zdanie o zmarłym. Reszta jest sprawą między Zmarłym a Panem BogiemI co z tego że złożył wyznanie wiary ?
  Zapewniam ani Jaruzelski , ani żaden inny człowiek podobny Jaruzelskiemu nie jest w W WIECZNOŚCI !!
  BÓG SIĘ BRZYDZI TAKIMI LUDŹMI !!

  Wierzcie oszustom kleszym to " wyjdziecie jak Zabłocki na mydle "

  Ich modlitwy to stek oszukańczych bzdur !! Pani Dąb / BÓGA ty skąd wiesz co Bóg myśli ? masz z nim kontakt ? to już sięga poza zwykłe rozumowanie . Ich modlitwy to stek oszukańczych bzdur !! Pani Dąb / BÓG tu pani dąb ma rację !!