• w temacie Czy istnieją dwie prawdy?

  W: Religia
  ~gosc1
  cyklpo
  gosc1

  Po pierwsze nie wierzę iż piszesz na forum które podałeś 3 miechy gdyż podana strona przez ciebie.... nie jest forum tylko reklama tłumaczenia Biblii przez ateistę... po drugie transfuzję wykonują nie tylko polscy konowały ale lekarze na całym świecie. Każdy lekarz powie ci że człowiek bez krwi umiera. Po trzecie to nie zmienia faktu iż w Biblii nie ma słowa transfuzja. Tak więc twoja wypowiedź jest całkowicie bez sensu... Podałem ci wersy z Biblii którymi próbujesz bezsensownie walczyć ale z Bogiem nie wygrasz.
  widzę obłudniku że nawet nie byłeś na tej stronie !! po za tym nawet nie czytałeś o bez krwawej chirurgii! słowa czyściec też w Biblii nie ma obłudniku!! na tym forum http://synops(...)tauros/ cieniasie trzeba mieć konto nie można pisać tak jak na tym anonimowo tam nawet byś nie popisał musiał byś mieć mocne argumenty a nie filmiki z YouTube!! liczą się fakty ale taki prymityw nie pojmie na forum interia możesz pisać bo interia to prymitywne forum wejdź nahttp://synops(...)tauros/ i tam odpowiadaj jak tu to by cię zablokowali po 4 wpisach!!
  Już ci napisałem że podajesz błędną stronę. Ta strona reklamuje Biblię tłumaczoną przez ateistów. Sprawdź patronat. Patronatem jest strona racjonalista... a podstrona którą podajesz nie jest żadnym forum tylko bełkotem o słowie stauros. I tam nie ma nic o bezkrwawych operacjach. O bezkrwawych operacjach to możesz sobie poczytać tutaj: http://www.gg(...)scy.htm I cokolwiek byś nie napisał to i tak nie zmieni to faktu iż ludzie bez krwii umierają. Przecież nawet śj podawali w Strażnicy ile to dzieci umarło bo ich rodzice nie zgodzili się na operacje...
  strona jest dobra ! tylko tam nie masz szans musisz się zarejestrować na tym forum ale to forum to nie jest dla ciebie bo za cienki jesteś na forum nahttp://synops(...)tauros/ są bezpieczniejsze metody uzupełniania krwi niż transfuzja to że bez krwi nie da się żyć to wiem ale transfuzja to nie jedyny sposób na uzupełnienie krwi w organizmie!!
 • w temacie Czy biblia jest natchniona przez Boga? obalcie te tezy Ateiści.

  W: Religia
  zbigniew1933
  motylekk
  zbigniew1933 Zapomniałeś dodać że "kręg" pochodzi d okręgu - czyli figury płaskiej jak placek.

  Czyżby Bóg nie wiedział co to kula?
  z reszta sie zgadzasz?
  Bóg też nie znał definicji słowa "próżnia" oraz nie wiedział że żyją na ziemi organizmy "bezkrwiste"

  Już Arystoteles to sklasyfikował.

  Zwierzęta - na: kręgowce o krwi czerwonej (krwiste) i bezkręgowce nie mające czerwonej krwi (bezkrwiste).
  Arystoteles uważał że ziemia jest płaskim dyskiem i znajduje się w centrum wszechświata i że słońce a tak ze planety krążą wokół ziemi! Biblia przedstawia stworzenie zwierząt ogólnikowo to znaczy że jak pisze że Bóg stworzył zwierzęta to stworzył zarówno bezkręgowce i kręgowce
 • w temacie Czy istnieją dwie prawdy?

  W: Religia
  (12): Były w nim wszelkie zwierzęta czworonożne, płazy naziemne i ptaki podniebne. (13): Zabijaj, Piotrze, i jedz! – odezwał się do niego głos. (14): O nie, Panie! Bo nigdy nie jadłem nic skażonego i nieczystego – odpowiedział Piotr. (15): A głos znowu po raz drugi do niego: Nie nazywaj nieczystym tego, co Bóg oczyścił. [BT, Dz 10]

  (2): Jeden jest zdania, że można jeść wszystko, drugi, słaby, jada tylko jarzyny. (3): Ten, kto jada [wszystko], niech nie pogardza tym, który nie [wszystko] jada, a ten, który nie je, niech nie potępia tego, który je; bo Bóg go łaskawie przygarnął. (6): Kto przestrzega pewnych dni, przestrzega ich dla Pana, a kto jada wszystko – jada dla Pana. Bogu przecież składa dzięki. A kto nie jada wszystkiego – nie jada ze względu na Pana, i on również dzięki składa Bogu. [BT, Rz 14][/cytat] jak jesteś taki mocny obłudniku no to wejdź na forum http://synops(...)tauros/ szybko cię z niego usuną bo nawet nie znasz Biblii więc po pierwszej wypowiedzi cię usuną i musisz mieć konto bo inaczej nie popiszesz anonimowo!! ja już piszę na tym forum 3 miech czyli od początku ale taki obłudnik jak ty nie ma tam szans tam udowodnij że piszesz prawdę jak dasz radę leszczu!! a co do transfuzji to polscy lekarze to konowały poczytaj to bezkrwawej chirurgii, a nie słuchasz polskich konowałów!![/cytat]

  Po pierwsze nie wierzę iż piszesz na forum które podałeś 3 miechy gdyż podana strona przez ciebie.... nie jest forum tylko reklama tłumaczenia Biblii przez ateistę... po drugie transfuzję wykonują nie tylko polscy konowały ale lekarze na całym świecie. Każdy lekarz powie ci że człowiek bez krwi umiera. Po trzecie to nie zmienia faktu iż w Biblii nie ma słowa transfuzja. Tak więc twoja wypowiedź jest całkowicie bez sensu... Podałem ci wersy z Biblii którymi próbujesz bezsensownie walczyć ale z Bogiem nie wygrasz.[/cytat] widzę obłudniku że nawet nie byłeś na tej stronie !! po za tym nawet nie czytałeś o bez krwawej chirurgii! słowa czyściec też w Biblii nie ma obłudniku!! na tym forumhttp://synops(...)tauros/ cieniasie trzeba mieć konto nie można pisać tak jak na tym anonimowo tam nawet byś nie popisał musiał byś mieć mocne argumenty a nie filmiki z YouTube!! liczą się fakty ale taki prymityw nie pojmie na forum interia możesz pisać bo interia to prymitywne forum wejdź nahttp://synops(...)tauros/ i tam odpowiadaj jak tu to by cię zablokowali po 4 wpisach!!
 • w temacie Chrzestna nie przyjdzie na komunię

  W: Religia
  Soraya cyklpo no cóż czasem tak bywa to co piszesz to nie ostatni przypadek!!Nie dość, że po domach łazicie..to jeszcze tu na forum atakujecie.

  http://forum.(...)2256927
  prawda o świadkach jehowy
  Napisał(a): cyklpo - Wtorek, 13 sierpnia 2013 (15:34)
  Obserwuj
  Zgłoś do usunięcia | Link
  Świadkowie Jehowy są bezpodstawnie prześladowani i oczerniani no cóż widzę że oceniasz wszystkich jedną miarą i uważasz że wszyscy katolicy są cacy ale to tylko twoje zdanie! zachowujesz się tak jakbyś była co najmniej Bogiem i znała wszystkich katolików ŚJ nauczają bo tak nakazał Jezus !!
 • w temacie Chrzestna nie przyjdzie na komunię

  W: Religia
  Sara04 Soraya madox66 Soraya : Sara04
  Celowo tak napisalaś?
  Nikt, ale to nikt zapraszając na komunię nie podaje ceny prezentu.Trzeba mieć we łbie ( głową nie nazwę), by takie pierdolety wymyślać.Soraya a skąd to wiesz? Teraz to już trudno nazwać "komunią" to raczej rewia prezentów.A potem w szkole dzieciaki chwalą sie co dostały....wiem co piszę,moja żona uczy w szkole.O samym duchowym doznaniu nie mówki w klasie nikt.Owszem..dzieci dostają, bo dorośli im dają i tym psują. Nikt jednak normalny zapraszając na komunię ...nie mówi, nie żąda określonego prezentu. Ja też miałam 2 komunie, mam koleżanki, rodzinę i NIKT tak nie robi jak autor sugeruje w poście startowym.To moze masz normalną rodzine, mi podali cene prezentu ktore moje dziecko dostało od nich na komunii i teraz powiedzieli ze oczekuja rewanżu podajac ta kwotę, czyli zwrot jakby, nie wiem czego, pozyczki????? no cóż czasem tak bywa to co piszesz to nie ostatni przypadek!!
 • w temacie Chrzestna nie przyjdzie na komunię

  W: Religia
  Soraya cyklpo no bo jak już wspomniałem dzieci idą do komuni wyłącznie dla prezentów wiem bo mój siostrzeniec ma 11 czerwca komunie i mówił że idzie bo dostanie prezenty !!Dorośli rozpuścili dzieci jak fornalskie bicze. Jeden rodzic przed drugim szpanuje i drogie prezenty kupuje...często za pozyczone, czy też ostatni grosz.
  Nie sądzę jednak by dziecko TAK POWIEDZIAŁO, JAK SUGERUJESZ.
  Zbliza się czas komunii, więc przeciwnicy kościoła...wypisują pierdolety nie z tej planety. skąd możesz wiedzieć co mojemu siostrzeńcowi siedzi w głowie w mojej rodzinie tylko siostra jest katoliczką reszta to ateiści!!
 • w temacie Co jest dosłowne i co jest symboliczne w Biblii ?

  W: Religia
  J21 aloha ~sosna17 aloha ~sosna17 aloha ~sosna17

  Chcąc być chrześcijaninem......musisz się na nowo narodzić, ochrzcić się Biblijnym chrztem, i być napełniony Duchem Świętym.
  Taka jest kolejność.....nowonawodzonego chrześcijanina.
  Inaczej....jesteś tylko chrześcijaninem z nazwy. Troszeczkę obok tematu wątku, ale zapytam w związku z tezą "taka jest kolejność". Akurat u mnie było odwrotnie, chrzest wodny przyjąłem po kilkunastu miesiącach od chrztu Duchem Świętym. Czy to oznacza że jestem chrześcijaninem z nazwy ?......znam i takich ludzi, którzy są nowózrodzeni, ochrzczeni Biblijnym chrztem....ale nie są ochrzczeni Duchem Świętym.
  A w Biblii.......trzech jest świadków....
  - woda. Słowo Boże oczyszcza nas.
  - krew. Krew Jezusa, zbawia nas
  - Duch. Duch Święty....daje poznanie, kim byliśmy na początku. I daje nam wstęp do nieba.Mam troszeczkę inne zdanie, uważam że "chrzest ogniem" o którym mówił Jezus nie jest konieczny do zbawienia. Aczkolwiek ważny jest Owoc Ducha Świętego przejawiający się przede wszystkim w miłości (Ga 5;22-23).Jest konieczny do zbawienia.
  Bez Ducha Świętego, nie może być owoców....
  Porównaj człowieka, który jest ochrzczony DŚ do ....drzewa.
  Każde drzewo....czyli człowiek, bez DŚ.... nie będzie rodził owoców....i jest precz wyrzucony.
  Biblia przyrównuje nas ludzi.....do drzew. Jeżeli tam są tylko liście....bez owoców......
  Nie tylko ....miłość....popatrz ile tam jest przymiotników. Chyba odkrywam kolejną fałszywą naukę jaką głosisz :) Bo Słowo Boże w Ewangelii Jana 14;23-28.
  „ Odpowiedział Jezus i rzekł mu: Jeśli kto mnie miłuje, słowa mojego przestrzegać będzie, i Ojciec mój umiłuje go, i do niego przyjdziemy, i u niego zamieszkamy. Kto mnie nie miłuje, ten słów moich nie przestrzega, a przecież słowo, które słyszycie, nie jest moim słowem, lecz Ojca, który mnie posłał. To wam powiedziałem z wami przebywając.  Lecz Pocieszyciel, Duch Święty, którego Ojciec pośle w imieniu moim, nauczy was wszystkiego i przypomni wam wszystko, co wam powiedziałem.  Pokój zostawiam wam, mój pokój daję wam; nie jak świat daje, Ja wam daję. Niech się nie trwoży serce wasze i niech się nie lęka. Słyszeliście, że powiedziałem wam: Odchodzę i przychodzę do was. Gdybyście mnie miłowali, tobyście się radowali, że idę do Ojca, bo Ojciec większy jest niż Ja.  „

  Chodzi głównie o zwrot „ do niego przyjdziemy, i u niego zamieszkamy.  „. Myślę że byłoby wyrazem bezduszności powiedzieć świeżo nawróconemu człowiekowi który jeszcze nie doświadczył chrztu Duchem Świętym że jest jeszcze nie zbawiony mimo że opamiętał się, pokutował i wyraził żal z powodu grzechu. Fragment ten wyraźnie mówi że w sercu człowieka który otworzył drzwi dla Boga, zamieszkuje Bóg Ojciec, Bóg Syn i Bóg Duch Święty.Piszesz jak nawiedzony, sam Jezus zaprzecza ze jest Bogiem Marka 10.18 tak samo jak najbliższy uczeń Jezusa Piotr 1list Piotra 1:3 pokazuje otwarcie że Jezus nie może być Bogiem
 • w temacie Chrzestna nie przyjdzie na komunię

  W: Religia
  Soraya madox66 Soraya : Sara04
  Celowo tak napisalaś?
  Nikt, ale to nikt zapraszając na komunię nie podaje ceny prezentu.Trzeba mieć we łbie ( głową nie nazwę), by takie pierdolety wymyślać.Soraya a skąd to wiesz? Teraz to już trudno nazwać "komunią" to raczej rewia prezentów.A potem w szkole dzieciaki chwalą sie co dostały....wiem co piszę,moja żona uczy w szkole.O samym duchowym doznaniu nie mówki w klasie nikt.Owszem..dzieci dostają, bo dorośli im dają i tym psują. Nikt jednak normalny zapraszając na komunię ...nie mówi, nie żąda określonego prezentu. Ja też miałam 2 komunie, mam koleżanki, rodzinę i NIKT tak nie robi jak autor sugeruje w poście startowym. widzę że mało wiesz o ludziach!