• w temacie Dlaczego w Nowym Testamencie nie ma imienia Jahwe

W: Religia
    Jezus
    Chyba nikt nie zaprzeczy, że NT jest dalszym ciągiem ST.

Jeśli słowa Adonai, Jahwe , Bóg , Pan , Najwyższy, Wszechmocny , Elohim i diabli wiedzą o jeszcze to synonimy określające Boga biblijnego to na czym ma polegać oszustwo?
    świadkowie stworzyli najpierw mit o tym , że Bogu bardzo zależy , aby każdy mówił do niego po imieniu.

A później , aby zalegalizować to przekonanie, dodali do NT imię Jehowa w ponad 200 miejscach.

Nie oszukujmy się . Wszystkie wiary chrześcijańskie, próbują interpretować pojedyncze wersety , (trochę nadciągać ) tak aby im pasowały do wyznania.

Ale to co zrobili świadkowie Jehowy, to ewenement w historii chrześcijaństwa.

zbigniew1933
    dzienpierwszy2
    zbigniew1933
    dzienpierwszy2
    zbigniew1933 @dzienpierwszy2 - misterny wywód lecz niegodny zrozumienia bez szczypty masochizmu i wiary w boże teksty.

W Torze ni razu nie ma imienia Jahwe, a jest to imię same w sobie a nie skrót JHWH określane jako imię przez nawiedzonych świadków Jehowy.

W następstwi karkołomnej mieszanki myślowej, niepojętej dla nich samych wydedukowali że JHWH oznacza Jahwe - czyli imię i inaczej to być nie może.

Identycznie prosta w rozumie religijna gawiedź uważa że zwrot Allah oznacza imię a nie zwrot..."Bóg jest wielki" co żadną miarą imieniem być nie może.
    .
    To nie "misterny wywód" , to interpretacja historyczna tego zdarzenia .

Jezus wymawiając "ja jestem " , zmusił Żydów do padnięcia na kolana. Jezus po prostu wypowiedział imię Boże .
    Tutaj historycy nie mają wątpliwości.

Specjalnie używam imienia "Jahwe" nie "Jehowa" , bo to w/g dzisiejszej nauki najbardziej prawdopodobne wymawianie tetragramu.

Nie podzielę się z Wami moją wiarą , bo mam jej tak mało , że dla mnie nie wystarcza.

Ale mogę się podzielić swoją wiedzą ...;)

O ile sugerowałem się tytułem wątku chodziło Ci o brak imienia Jahwe w NT.... następnie piszesz o Jezusie, który ponoć dysponował imieniem jako dowód że Jezus to Jahwe w rzeczy samej?

Nie lękaj się CK już pracuje nad NT i imię Jahwe pojawi się tak parę tysięcy razy że tak powiem, wszyscy będą zadowoleni.
    Chodzi o to , że już się pojawiło ....:D ;)

Dopisali do nowego testamentu tetragram w (podobno , osobiście nie liczyłem) w 273 miejscach ..

Czyli sfałszowali NT .

I dlatego im dokuczam :)
    Religijnie molestujesz nieszczęśników?
    To wiara bardzo pyszna i zadufana w sobie . Ich historia, to niekończąca się seria pomyłek dogmatycznych . Jednocześnie oni wszyscy są przekonani, że wprawdzie wczoraj gadali same głupstwa, ale od dzisiaj przypisane swą im "same prawdy objawione ".

Do samych Świadków nic nie mam ...raczej do tego amerykańskiego centrum informacji wszelakiej.
    To muszą być jacyś wyjątkowi specjaliści od psychologii .

robbo1 dzienpierwszy2 robbo1 dzienpierwszy2 robbo1 Tylko,że jeżeli w istocie nasz zbawiciel użył w tym przypadku ,to jest wypowiedział "własne imię stwórcy",rzeczywiste jego imię ,i wypowiedział je w rzeczywistości,to znaczy,ze nie uchylał się przed używaniem tego imienia.
    Ponadto wskazuje to,że żydzi rozumieli jakie jest to imię ,i je znali,tylko "z przesądu nie wypowiadali".
    On tak.
    Jemu podobni,to jest ci,którzy go n a ś l a d o w a li,pewnie także.
    W to wierzymy,jak i w to,że po jego śmierci ,czy śmierci "świadków" jego życia,powrócono do praktykowania przesądu.
    Niezupełnie od razu.
    Niemniej ponownie unikano wypowiadania tego imienia.
    Rozumiem , że jest to podstawa do poprawienia Nowego Testamentu ? Nie o tym rozmawiamy,tylko o tym,czy nasz zbawiciel używał w swoich wypowiedziach,to imię.
    Według ciebie tak,czego dowodzi przytoczony werset.
    A ten pośrednio ma według ciebie [ i powszechnej opinii] dowodzić.
    Jeżeli nasz zbawiciel użył w rzeczywistości to imię,to znaczy ,ze się przed tym nie uchylał,w przeciwieństwie do innych żydów.
    On n i e.
    Jeżeli on nie,to my też nie.
    Tyle.
    Celem tego tematu , jest udowodnienie świadkom Jehowy , że imię Jahwe było używane
    bardzo sporadycznie.

W tym przypadku Jezus użył imienia w historycznej chwili. A Żydzi na dźwięk jego imienia padli na twarz .

I dlatego , chcę uświadomić świadkom Jehowy, że w oryginałach NT najprawdopodobniej
    nie używano imienia Jahwe.

W każdym razie , na pewno nie ma ich w kopiach , które otrzymaliśmy od Boga.

I dlatego nie wolno fałszować Nowego Testamentu.Tylko idąc tym "tokiem rozumowania" -pomijając dowodzenie tego zasadności-
    należałoby przyjąć,ze nasz zbawiciel użył go w innych przypadkach.
    Np.Jana 8:24,28,czy 8:58-59
    Czy Mt.14:27
    Jana 18:4-6,czy nawet:
    Mt.26:63-66

Nie zmienia to jednak tego,ze według podanego przykładu używał tego imienia,czy użył.
    My też go używamy.

meritum jest takie , że niektórzy oskarżają was o fałszerstwo ma NT .

zbigniew1933 dzienpierwszy2 zbigniew1933 @dzienpierwszy2 - misterny wywód lecz niegodny zrozumienia bez szczypty masochizmu i wiary w boże teksty.

W Torze ni razu nie ma imienia Jahwe, a jest to imię same w sobie a nie skrót JHWH określane jako imię przez nawiedzonych świadków Jehowy.

W następstwi karkołomnej mieszanki myślowej, niepojętej dla nich samych wydedukowali że JHWH oznacza Jahwe - czyli imię i inaczej to być nie może.

Identycznie prosta w rozumie religijna gawiedź uważa że zwrot Allah oznacza imię a nie zwrot..."Bóg jest wielki" co żadną miarą imieniem być nie może.
    .

Jezus wymawiając "ja jestem " , zmusił Żydów do padnięcia na kolana. Jezus po prostu wypowiedział imię Boże .

Specjalnie używam imienia "Jahwe" nie "Jehowa" , bo to w/g dzisiejszej nauki najbardziej prawdopodobne wymawianie tetragramu.

Nie podzielę się z Wami moją wiarą , bo mam jej tak mało , że dla mnie nie wystarcza.

O ile sugerowałem się tytułem wątku chodziło Ci o brak imienia Jahwe w NT.... następnie piszesz o Jezusie, który ponoć dysponował imieniem jako dowód że Jezus to Jahwe w rzeczy samej?

Nie lękaj się CK już pracuje nad NT i imię Jahwe pojawi się tak parę tysięcy razy że tak powiem, wszyscy będą zadowoleni.Chodzi o to , że już się pojawiło ....:D ;)

Dopisali do nowego testamentu tetragram w (podobno , osobiście nie liczyłem) w 273 miejscach ..

Czyli sfałszowali NT .

I dlatego im dokuczam :)

robbo1 dzienpierwszy2 robbo1 Tylko,że jeżeli w istocie nasz zbawiciel użył w tym przypadku ,to jest wypowiedział "własne imię stwórcy",rzeczywiste jego imię ,i wypowiedział je w rzeczywistości,to znaczy,ze nie uchylał się przed używaniem tego imienia.
    Ponadto wskazuje to,że żydzi rozumieli jakie jest to imię ,i je znali,tylko "z przesądu nie wypowiadali".
    On tak.
    W to wierzymy,jak i w to,że po jego śmierci ,czy śmierci "świadków" jego życia,powrócono do praktykowania przesądu.
    Niezupełnie od razu.
    Rozumiem , że jest to podstawa do poprawienia Nowego Testamentu ? Nie o tym rozmawiamy,tylko o tym,czy nasz zbawiciel używał w swoich wypowiedziach,to imię.
    Według ciebie tak,czego dowodzi przytoczony werset.
    A ten pośrednio ma według ciebie [ i powszechnej opinii] dowodzić.
    Jeżeli nasz zbawiciel użył w rzeczywistości to imię,to znaczy ,ze się przed tym nie uchylał,w przeciwieństwie do innych żydów.
    On n i e.
    Jeżeli on nie,to my też nie.
    Tyle.
    Celem tego tematu , jest udowodnienie świadkom Jehowy , że imię Jahwe było używane
    bardzo sporadycznie.

W tym przypadku Jezus użył imienia w historycznej chwili. A Żydzi na dźwięk jego imienia padli na twarz .

I dlatego , chcę uświadomić świadkom Jehowy, że w oryginałach NT najprawdopodobniej
    nie używano imienia Jahwe.

W każdym razie , na pewno nie ma ich w kopiach , które otrzymaliśmy od Boga.

I dlatego nie wolno fałszować Nowego Testamentu.

robbo1 Tylko,że jeżeli w istocie nasz zbawiciel użył w tym przypadku ,to jest wypowiedział "własne imię stwórcy",rzeczywiste jego imię ,i wypowiedział je w rzeczywistości,to znaczy,ze nie uchylał się przed używaniem tego imienia.
    On tak.
    Niezupełnie od razu.
    Rozumiem , że jest to podstawa do poprawienia Nowego Testamentu ?

Air842 dzienpierwszy2 Air842 dzienpierwszy2 zbigniew1933 @dzienpierwszy2 - misterny wywód lecz niegodny zrozumienia bez szczypty masochizmu i wiary w boże teksty.

.

Przekonales mnie do siebie . Podziel sie wiedza o Jezusie Chrystusie - katolickimJa znam tylko ułamek tej wiedzy , a mimo to jest jej za dużo , aby pisać na forum.

Ale skracając do minimum .

Jezus katolicki jest Bogiem , nie synem Boga jak twierdzą inni chrześcijanie. Jest narodzony z kobiety, która do końca życia była dziewicą ( katolicy udają , że nie widzą wersetów w biblii o braciach Jezusa).
    To są chyba takie dwie najważniejsze cechy wiary w "Chrystusa katolickiego"No widzisz sam...... mamy innego Jezusa Chrystusa bo ja wierze ,ze jest synem BOGA, Właśnie z wiarą u mnie najgorzej ...

Mam w sobie taką wiarę , albo może nadzieję , że nikt mnie nie będzie rozliczał z uznawania "dogmatów katolickich"
    Jeżeli jednak będzie , to raczej nie szukaj mnie w niebie ...;)
  • w temacie KIM I JAKIM CZŁOWIEKIEM BYŁ TAK NAPRAWDĘ JEZUS.?

Nie mam czasu oglądać tego filmu . Obejrzałem wyrywkowo .

Chodzi o Bibliotekę z Nag Hammadi . To pisma gnostyczne datowane na około 350 rok naszej ery.
    Czyli jakieś 300 lat po śmierci Chrystusa.
    Gnostyków uważa się powszechnie za odłam chrześcijaństwa, co nie jest do końca prawdą .
    Gnostycyzm ma korzenie dużo starsze . To myśl filozoficzna, narodzona dużo wcześniej i zakłądająca możliwość bezpośredniego nawiązania kontaktu człowiek - Bóg , bez pośrednictwa kapłanów.

Gnostycy w pewnym momencie "przejęli Chrystusa" i dobudowali Go do swoich wierzeń.
    Tradycyjny Chrześciajnizm był wielkim przeciwnikiem gnostyków.

Jest też drugie pytanie .
    Czy historia Jezusa Chrystusa jest legendą , czy to prawdą ?.

Zależy jak na to spojrzeć . Oczywiście z jednej strony jest to legenda.

ale z drugiej strony....

Chcielibyśmy mieć tak udokumentowaną bitwę pod Grunwaldem , jak udokumentowana jest historia Jezusa Chrystusa. ;)

Air842 dzienpierwszy2 zbigniew1933 @dzienpierwszy2 - misterny wywód lecz niegodny zrozumienia bez szczypty masochizmu i wiary w boże teksty.

.

Przekonales mnie do siebie . Podziel sie wiedza o Jezusie Chrystusie - katolickimJa znam tylko ułamek tej wiedzy , a mimo to jest jej za dużo , aby pisać na forum.

Ale skracając do minimum .

Jezus katolicki jest Bogiem , nie synem Boga jak twierdzą inni chrześcijanie. Jest narodzony z kobiety, która do końca życia była dziewicą ( katolicy udają , że nie widzą wersetów w biblii o braciach Jezusa).
    To są chyba takie dwie najważniejsze cechy wiary w "Chrystusa katolickiego"

zbigniew1933 @dzienpierwszy2 - misterny wywód lecz niegodny zrozumienia bez szczypty masochizmu i wiary w boże teksty.

.