• w temacie Jak katolicy sfałszowali dekalog ....

W: Religia
    Niedowiary
    kanibal
    Niedowiary Pies oznacza poganina !!!!!
    Tylko poganie mieszkają razem z psami !!!!
    No to powiedz kto według ciebie jest poganinem
    Każdy z narodów [pogan] Goj !!! za wyjątkiem tych co otrzymali ducha świętego !!! A ci stanowią nieliczną grupkę ludzi dlatego zginą miliardy zostaną nieliczni !!!
    Ups... przyjacielu Ty naprawdę wyznajesz Chrystusa?

Może to jakaś wiara zblizona do ...nie wiem...Majów czy Inków?

Obserwuję ze zdziwieniem Waszą dyskusję.
    Przecież jesteście przedstawicielami kościołów chrześćjańskich.
    Na pocczatku tej wiary jest Chrystus, człowiek (Bóg) ,który przyniósł pokój.

A Wy...niebożęta ....jakby wam dać narzędzie typu stos, z pewnością
    wykorzystalibyście w dyskusjach z oponentem ;) :D

Redemptor dzienpierwszy2
    W bibli przeczytasz wiele nakazów i praw które obecnie są nieaktualne.
    Pisze np. że "czarownicy przy życiu nie zostawisz"
    Mam nadzieję, że tym cytatem nie natchnę Cię ...i nie skrzywdzisz teściowej ;)
    Cosik sie ciebie roi albo jesteś pod nadzorem konsekrowanego szamana.
    Wszystkie biblijne zakazy i nakazy obowiązują. Zakładając, że to realna (żywa) transcendencja to nigdzie prawodawca Jahwe-Adonai ich nie odwołał.
    Chyba że tenże to wytwór ludzkiej wyobraźni - czyli bóg urojony.
    Zatem, jeżeli urojony no to nie mógł bo nie znal formy i metody odwolania tych biblijnych bzdur.
    Natomiast jak twierdzą wyznawcy jest ponadczasowy, nieomylny, wszechmogący ... i wiel innych wszech... cech posiada.
    Kościół rzymski z reguly czarownic przy zyciu nie pozostawiał - ale od czasów ostatniej egzekucji inkwizycji (1864) - prawo jest to samo, (bo ani jota się nie zmieniła) ale jakoś dziwnie zaprzestano jego wypeniania.
    Teraz ich bog ma dylemat.
    A przecież może np. objawić się Panu na Watykanie i przekazać, może już nie na kamiennych, jakieś tablice (np. ped driva) z wykazem przykazań i nakazań z których rezygnuje z jwednej a które naklada na gawiedź z drugiej. W ten sposób Kościół by rozwiązal celibat, in vitro, aborcje, odpusty, zapusty, religijne gadżety, obrazki i figurki, udzielanie eucharystii na kolanach czy na stojąco, i wiele, wiele innych problemów.
    Problem polega na tym , że wziąłem Cię za świadka Jehowy , z którymi niekiedy dyskutuję.

Ty jednak przyjacielu jak widzę jesteś ateistą.

W takim przypadku nie można dyskutować o szczegółach bo różnice są fundamentalne.

Czy życie ma sens?...czy może jest tylko formą istnienia białka....

Redemptor dzienpierwszy2
    Żydzi i np. Arabowie otrzymali rygorystyczny zakaz malowania, rzeźbienia,
    jakiejkolwiek istoty żywej.
    Nieprawda. Zakaz dotyczy (bo nadal aktualny) tylko obiektow kultu - czyli oddawania czci.
    Jahwe-Adonai osobiście dał ku temu wyraźne wskazówki, i to nie byle gdzie, bo w samym dekalogu: „Nie będziesz czynił żadnej rzeźby ani żadnego obrazu tego, co jest na ziemi nisko, ani tego, co jest w wodach pod ziemię. Nie będziesz oddawał im pokłonu i nie będziesz im służył, ponieważ Ja Pan, twój Bóg, jestem Bogiem zazdrosnym" (Wj 20. 4-5; Kpi 26. l). Daje On również w swym prawie wskazówki, co należy czynić z obiektami bałwochwalstwa (Pwt 7. 25; Dz 19. 19).
    Przyjmuje się, że kult obrazów w Kościele katolickim został usankcjonowany jakieś 800 lat po śmierci Jezusa. Prawne zręby kultu zostały uformowane w wyniku głośnego sporu ikonodułów (dosłownie: niewolnicy ikon) z ikonoklastami (obrazoburcy). Ci pierwsi zyskali szerokie poparcie wśród ludu, który masowo czcił nie tylko Jezusa, ale też Jego matkę (dopiero na soborze efeskim w V w. n.e. Maria uzyskała tytuł Matki Boskiej) oraz zastępy aniołów i świętych, coraz liczniejszych dzięki apokryfom i innych „cudownym" objawieniom.
    Balwochwalstwo było obce pierwszym chrześcijanom:
    "Będąc więc z rodu Bożego, nie powinniśmy sądzić, że Bóstwo jest podobne do złota albo do srebra, albo do kamienia, wytworu rąk i myśli człowieka" (Dzieje Ap. 17,29)
    = = = =
    A poza tym dzisiaj mamy "dzień bez korupcji" .... Szkoda że tylko dzisiaj. W Kościele rzymskim powinien on trwać caly rok liturgiczny.
    To poczytaj przyjacielu nieco o sztuce Żydowskiej i Arabskiej.
    Pomyśl , jak rozumieli przykazanie o którym tu dyskutujemy.

I czemu nie mogli przedstawiać i nie przedstawiali wizerunku niczego żywego...

W bibli przeczytasz wiele nakazów i praw które obecnie są nieaktualne.

Pisze np. że "czarownicy przy życiu nie zostawisz"

Mam nadzieję, że tym cytatem nie natchnę Cię ...i nie skrzywdzisz teściowej ;)

Sprawa jest prosta jeżeli uzna się realia sprzed kilku tysięcy lat.
    - Mojżesz schodzi z góry Synaj i widzi pobratymców czczących złotego cielca.
    Oni nie czczą Boga , którego wizerunkiem jest figura ze złota .
    Żydzi czczą tylko i wyłacznie tą figurę.
    Jak się to zrozumie, wszystko później już jest oczywiste.

Żydzi i np. Arabowie otrzymali rygorystyczny zakaz malowania, rzeźbienia,
    jakiejkolwiek istoty żywej.

Kiedy nastał katolicyzm, nikt nie uważał , że kawałek drewna, lub metalu jest
    święty.
    Rzeźby i wizerunki przedstawiały jedynie postacie kultu.

Tak więc rygorystyczny zakaz malowania ryby, ptaka lub innej glizdy nie miał sensu.

W związku z powyższym kilkaset lat później w czasie tzw. odrodzenia Żydowskiego, Izraelici
    również pozwolili wiernym portretować " to co na ziemi , to co w powietrzu i to co na ziemi"

No i to by było na tyle.....
  • w temacie Kochani;***

W: Uczucia
    Skrzydła w rulon???

Ide jeszcze po jedno piwo, inaczej nie wyobraże sobie tego :D
  • w temacie Kochani;***

Aaa...tutaj jesteś :)))

...jak dobrze to dobrze :)))
  • w temacie Czy TV TRWAM powinna dostac miejsce w multipleksie???

W: Polityka
    Wolter kiedyś powiedział:
    "nie zgadzam się z Panem, mało tego gardzę Pana poglądami,
    ale oddam życie , za to, żebyś mógł te poglądy głosić"

I to zdanie jest fundamentem demokracji w/g mnie.

Tak więc , życia za tv Rydzyka nie oddam,
    no ale, skoro ma tylu zwolenników, multiplex mu się należy.
  • w temacie Piekny umysł

FridaKahlo69 dzienpierwszy2 Jesteście straszne agenty...
    Własnie się nastroiłem religijnie, prawie słyszałem kolędy śpiewane przez chóry anielskie,
    mój ulubiony ksiądz spoglądał na mnie przyjażnie z nieba...

No i dupa...czar prysł :D ;) Bo to iluzja była:)) Na ziemi siedząc przynajmniej sobie szanownych czterech nie posiniaczysz:)Iluzja??...jedyny ksiądz którego rozumiem to iluzja??
    Idę szukać jakiegoś alkoholu...i ostrzegam bedę mieszał!!!
    (sknera nie otworzy nowej butelki)