economMNR
Poziom 12

economMNR

Mężczyzna (34)

 • w temacie Co dla nas oznacza nowy banknot 500 zl

  W: Hydepark
  ~as1 to oznacza . że nadciąga inflacja bolszewicka, bo bolszewicy ogólnie lubią inflację !!
  Znowu będziemy zarabiać w milionach ale po chleb te trzeba będzie iść z milionem !!
  inflacja jest od ponad 25 lat
 • w temacie Czarne chmury nad Januszem Korwin-Mikke?

  W: Polityka
  On mówi o statystykach a według statystyk tak właśnie jest.
  Najbogatsi ludzie świata to mężczyźni, wśród laureatów nagrody Nobla zdecydowana większość to mężczyźni, najwybitniejsi kompozytorzy, malarze to mężczyźni, najlepsi chirurdzy czy prawnicy to mężczyźni. Praktycznie na jaka dziedzinę się nie spojrzy to wśród najwybitniejszych większość to mężczyźni.
  To wcale nie oznacza że kobiety są głupsze od mężczyzn
 • w temacie Co dla nas oznacza nowy banknot 500 zl

  W: Hydepark
  ~Mózg Banknot 500 złotych jest potrzebny i tyle.
  Mówienie i straszenie inflacją jest szkodliwe,
  i chyba ktoś to robi celowo, bo to jest modne
  POlitycznie aktualne.
  Straszyć inflacją nie trzeba bo to żadna nowość, inflację mamy od ponad 20-tu lat.
 • w temacie Czy prywatyzacja jest korzystna dla Polski.

  W: Hydepark
  prywatyzator economMNR Kolejny taki sam temat i kolejne bzdury wypisywane przez autoraKażdy ma prawo wyrażać swoje poglądy i swoje zdanie jakie ma na ten temat, ja myślę tak, inni mogą znowu myśleć i uważać inaczej. Ale jak się o tym rozmawia, to zauważamy wteedy, gdzie popełniamy błędy, a gdzie robimy dobrze.Ty kompletnie nie rozumiesz tematu o którym zakładasz tyle wątków.
  Prywatyzacją nazywasz przejęcie za grosze Państwowej spółki chociaż nie ma to nic z prywatyzacją wspólnego a więcej z kradzieżą.
  Prywatne kopalnie działają bardzo dobrze a do Państwowych dokładamy bo Państwo nie szanuje pieniędzy podatników a Ty piszesz że kłopotem są te prywatne ?
  Kompletnie nie dostrzegasz tego jakie kozyści ma państwo z prywatnych firm bo nie rozumiesz podstaw ekonomii
 • w temacie No i juz wiem dlczego kazano rejestrowac telefony na karte

  W: Hydepark
  WednesdayTEN BIue Ale za to nr można zmieniać (...) Nie wiedziałam, że znajdę w telefonie takie ustawienie :DZmieniać numer? Nie, dziękuję. Ja jestem przywiązany do swego numeru - w końcu sam go sobie wybrałem ;)

  Mam nadzieję, że nowy telefon (bo myślę nad takowym, powoli myślę ale co raz szybciej ;)) też będzie miał taką opcję jak automatyczne odrzucanie połączeń z niezidentyfikowanych numerów...Wydaje mi się że każdy telefon posiada taką opcję
 • w temacie Wracamy do czasów z przed wojny.

  W: Hydepark
  prywatyzator economMNR prywatyzator economMNR prywatyzator economMNR prywatyzator economMNR Może zamiast zakładania ciągle takich samych bezsensownych tematów warto było bu przeczytać jakąś książkę żeby zrozumieć temat ?
  Gastronomi jest w 100% prywatna a ludzie mają gdzie zjeść, weterynaria w 100% prywatna i nie ma z nią problemów, ZUS Państwowy i żeruje na ludziach.
  Prywatyzacja jest dobra z początku i do czasu, potem się kończy zawsze tragicznie. Polska nie jest przygotowana na prywatyzację i nie wie jak funkcjonować w tym systemie, nie ma szans na zagranicznych gigantów którzy poprzez konkurencję zmiętą każdego, na naszym krajowym rynku. Nie będę ci tego tłumaczył od początku. Kiedyś na forum napisałem taki post
  http://forum.(...)2772988

  który nie cieszył się zbyt dużą popularnością bo pewnie był za długi, ale zachęcam cię do zapoznania się z nim. Może wtedy coś zrozumieszTylko musisz też zrozumieć, ze co innego jest prywatyzacja gdy ktoś teraz przejmuje na prywatną własność jakiś państwowy zakład kupując go, a co innego, gdy ktoś poprzez prywatyzację przejmuje przedsiębiorstwo, bo 100 lat temu albo 150 lat temu należało do niego, albo znalazł jakieś akty własności. W obydwu jednak przypadkach dochodzi do manipulacji, bo w pieszym przedsiębiorstwo się zadłuża, aby je przejąc za grosze, a w drugim, wykorzystuje się niewiedze Polaków, odbierając im ich własność.Czyli kompletnie nie zrozumiałeś mojego posta.
  sam piszesz sprzeczności, piszesz że przedsiębiorstawa Państwowe się zadłuża, ale kto zadłuża ? Państwo (rządzacy) zadłuża czyli działa na naszą szkodę a Ty chcesz żeby jak najwięcej przedsiębiorstw należało do nich. Przedsiębiorstwa Państwowe tworzą szkodliwe monopolePrzedsiębiorstwa tworzą szkodliwe monopole, bo od 89 roku rządzący myślą tylko aby na nich zarobić i aby się ich pozbyć, a nie aby przynosiły korzyści i zyski społeczeństwu. Za PRL myślano inaczej, rządzący działali tak aby one funkcjonowały, bo mieli z tego zyski i społeczeństwo miało też, teraz w prywatyzacji maja zyski z czego innego, więc przedsiębiorstwa już im są niepotrzebne i dbanie o nie, kiedyś ci to wszystko wytłumaczę dokładnie. W PRL-u żadne przedsiębiorstwo nie przynosiło zysków, każde bez wyjątku było zadłużonePrzyglądałem się np; jednej kopalni z PRL-u, nie tylko nie przynosiła strat, ale oprócz tego, ze zatrudniała 5 tyś ludzi, to wybudowała hotel dla pracowników, ośrodki wczasowe, basen, ośrodek rehabilitacyjny dla pracowników, pomogła wybudować osiedle mieszkaniowe, sponsorowała zespół sportowy i wiele innych rzeczy, nie będę ci wymieniał nawet jakich, bo by ci gały wyszły z wrażenia. A mówimy tylko o jednym zakładzie.Taka propaganda PRL-u, pracę którą mógł wykonywać jeden pracownik wykonywało 3 i wszystko było zadłużone, ale oficjalnie działało prężnie. W Korei Północnej też pewnie wszystko prężnie działa :)