• Waszczykowski znów zaskakuje

  W: Polityka
  Postawa zarówno Prezydenta jak i rządu wobec uchodźców jest jasna- nie chcą ich przyjmować. Natomiast Pan Waszczykowski postanowił się wyłamać i twierdzi, że tym ludziom należy w sposób oczywisty pomóc. Zapewnił, że Rząd jest otwarty na przyjęcie uchodźców.
  I jak tu nie zwariować? Jeden rząd a tyle decyzji ile objętych stanowisk
 • Premier poda się do dymisji?

  W: Polityka
  B. Szydło już nie dogaduje się tak dobrze z prezesem Kaczyńskim. Pani Premier uciekła się do szantażu w sprawie odwołania prezesa PZU Michała Krupińskiego. Poczuła się urażona, że zmiany zostały wprowadzone za jej plecami. Zagroziła Kaczyńskiemu, że jeśli sprawy nie odkręci to poda się do dymisji.
  Prezes Jarosław natomiast i tak planuje rekonstrukcję rząd. Czy Pani premier straci swą posadę przez konflikt z prezesem?
 • Wtopa Pani Premier?

  W: Polityka
  Pani Szydło chciała pogratulować Emanuelowi Macronowi wygranych wyborów. Chyba zrobiła to za szybko i nie do końca przemyślała. Napisała na Twitterze cyt: "Gratuluję wyboru Francuzom. Już dziś zapraszam Prezydenta Macron do Polski." Jak zauważył politolog Marek Migalski P. Premier popełniła błąd dyplomatyczny, gdyż Premier nie powinien zapraszać Prezydenta. Takie relacje między państwami odbywają się na ty samym szczeblu tzn. Prezydent zaprasza Prezydenta, Premier- Premiera itd.
 • Spowiedź na świeta

  W: Religia
  Na święta jadę do rodzinnego domu z mocnymi tradycjami. Zwłaszcza jeśli przychodzą święta wielkanocne: spowiedź i przystąpienie do komunii. Spowiedź sama w sobie to nie problem dla mnie ale... no właśnie. Mieszkam teraz z dziewczyną, nie mamy ślubu, czy w związku z tym przy spowiedzi dostanę rozgrzeszenie? Czy jest w ogóle sens spowiedzi, jeśli nie będzie to skutkowało poprawą?
  Może po prostu nie spowiadać się a pójść do komunii?