• w temacie Wywołali wilka z lasu ...

  W: Polityka
  keloimi
  idzienowe
  (.....)

  PiS za 2lata ,2005-2007 wyprowadził gospodarkę z 2% na 6% wzrostu gospodarczego a bezrobocie z 17% zmniejszył do poniżej 10%.

  Teraz PiS rządzi pół roku i już są namacalne efekty , jest wzrost gospodarczy, spada bezrobocie.
  Państwo daje dla dzieci pieniądze rodzina 500+żeby te dzieci co cierpiały głód już nie były głodne.

  Drugi sort nie dopuszcza ze w przeciągu pół roku można coś naprawić żeby to dobrze działało.
  (......)
  Z naszym państwem przez 8lat coś złego się działo i przy wyborach ludzie wskazali na inne ugrupowanie polityczne żeby to zło z naszego państwa wyeliminować.
  PiS to zło które toczyło nasze państwo pokazał i to zło jakie było po poprzednikach naprawia.
  Nie wiem co tam masz z samochodem , ale jak ktoś mówi "a " czyli "złodzieje " to ma to udowodnić i powiedzieć "b" czyli skazać i być może nawet odzyskać dla państwa część mienia .
  Piszę już setny raz .nie będzie mnie boleć jak ktoś z poprzedniej ekipy odpowie za przestępstwo ,ale na razie słyszę tylko oskarżenia i to dość dziwne jak z tym mercedesem ... radio Erewań się kłania.
  Ciekawe czy obecny szef tej spółki jeździ tym wypasionym samochodem czy też szlachetnie go odsprzedał ?

  I co do bezrobocia ,bzdury już od miesięcy się zmniejszało taki jest światowy trend gospodarczy.Podobnie jak cała gospodarka ,gdyby była w ruinie to trzeba by było lat na jej odbudowę a jak już w styczniu mówił minister finansów jest w dobrej kondycji.
  Być może gdyby nie rozrzutność poprzedników byłaby w jeszcze lepszej ..... ale uznawanie za sukces rządu Szydło ,że jesteśmy na plusie to przegięcie .

  Pieniądze na dzieci ,mi nie przeszkadzają choć nie jestem już beneficjentem ale mam wrażenie ,że można było ten projekt dopracować a nie wprowadzać w pośpiechu i broń Boże nie brać pod uwagę głosów opozycji .... np.wprowadzić górną granicę dochodów a nie "prosić " aby bogaci nie brali .

  Nie ma ludzi nieomylnych i nie ma rządów nieomylnych a więcej szkody robi się władzy jak się bezgranicznie kocha i popiera niż jak się mówi co można zmienić aby ludziom dobrze było w państwie .
  Można się obrażać na inne opcje,dzielić naród tylko czy to ma sens ?
  I CO DO BEZROBOCIA, BZDURY JUŻ OD MIESIĘCY SIĘ ZMNIEJSZAŁO TAKI JEST ŚWIATOWY TREND GOSPODARCZY.

  Jak PiS był przy władzy 2005-2007 też mówiono że to nie zasługa PiS ten wzrost gospodarczy czy spadek bezrobocia to trend światowy.

  Teraz jak PiS doszedł do władzy i znowu mamy wzrost gospodarczy i spadek bezrobocia i znowu przeciwnicy mówią że to trend światowy.

  Jeżeli tak uważacie że to trend światowy a dzieje sie to jak rządzi PiS to najlepiej dla Polski będzie zeby jak najdłużej w Polsce rządził PiS.Jak PiS rządzi w Polsce to trend światowy gospodarczy idzie w górę.

  Może to zasługa PiS że jak on jest przy władzy w Polsce. to trendy gospodarcze świata idą .w górę.
  Nie tylko dla Polski ale dla świata dobrze jest że PiS rządzi widocznie tak jest bo wy przeciwnicy PiS też tak uważacie że tak jest.
 • w temacie Bezrobocie w kwietniu 2016 r. najniższe od 24 lat

  W: Polityka
  Blandare51
  spon
  Blandare51 A czego to wynik?
  To jest wynik obliczeń statystycznych. ;P
  Mialem na mysli pytajac: czego to wynik... co spowodowalo spadek?
  PiS zaraz po przyjęciu władzy wypieprzył z urzędów urzędników mianowanych.
  Wiemy jakie było larum o tych urzędników przez PO,PSL..
  To byli jedni z hamulcowych naszej gospodarki.Do was nie dociera to co PiS robi dobrego ,ale żeby to do was dotarło to trzeba mieć wiedzę chociażby na poziomie minimalnym.
  Przy waszej sklerozie to nawet wiedza nic nie daje bo wy zaraz zapominacie.
 • w temacie pierwszy a drugi sort

  W: Polityka
  PiS 2005-2007 , zostawił wzrost gospodarczy na poziomie 6%. To były dwa lata rządów PiS .
  Po 8latach rządów PO,PSL jaki to był wzrost gospodarczy?
  Teraz PiS na ten rok zakłada ponad 3% wzrostu gospodarczego i tak będzie , bo jest wzrost gospodarczy.
  Możecie pluć opluwać drwić na PiS ale to tylko świadczy o waszej niewiedzy i prymitywie.
  Jak to lepiej określić jak nie drugi sort.
  Pogłębcie wiedzę to na pewno przestaniecie być drugim sortem .
 • w temacie Wywołali wilka z lasu ...

  W: Polityka
  keloimi paradigle

  Na co tu czekać? Ja tam nie potrzebuje manipulacji PiS-owskich, żeby ocenić PO. Nie potrzebuje też tysięcy ludzi z KOD-u na ulicach, żeby ocenić to co robi PiS.
  A ja chcę wiedzieć co i komu się zarzuca i jak ktoś faktycznie popełnił przestępstwo powinien odpowiedzieć karnie za to .Choć raz chciałabym zobaczyć ,że jest jakaś odpowiedzialność władzy .
  Sama pyskówka jacy to brzydcy i źli byli mi nie wystarcza bo wygląda to na zwykłe tematy zastępcze .
  Jak "bezbronne " państwo mogło w ciągu 6 miesięcy stać się opoką NATO skoro żadnych spektakularnych zmian w wojsku nie było ? Jak mam wierzyć komuś ,kto twierdził iż prezydent Duda już ,natychmiast odtajni aneks do Raportu WSI bo zawiera "porażające " fakty i co .... nic !A tutaj na forum któryś ze zwolenników PIS-u za winę Komorowskiego uważał brak odtajnienie !
  KOD dla mnie niestety osobą Kijowskiego się skompromitował bo to tak samo wiarygodne jak prokurator komunistyczny na stanowisku Komisji Prawa i Sprawiedliwości !
  Prosty przykład,masz piękny samochód on jeździ .Jedziesz na przegląd mechanik mówi tobie truje pan ludzi , może pan kogoś lub siebie zabić tym samochodem .Nie pali jeden cylinder , klocki hamulcowe i tarcze do wymiany prawie nie hamują , przednia lampa kierunkowskazu nie działa
  Tak samo z naszym państwem za PO,PSL jak z tym samochodem, na wygląd wszystko pięknie tylko to co powinno być dobre jet zepsute.

  Minister z PO Sienkiewicz dobrze to powiedział o stanie naszego państwa

  H.....................I KAMIENI KUPA
  POLSKA ISTNIEJE TYLKO NA PAPIERZE.

  PiS za 2lata ,2005-2007 wyprowadził gospodarkę z 2% na 6% wzrostu gospodarczego a bezrobocie z 17% zmniejszył do poniżej 10%.

  Teraz PiS rządzi pół roku i już są namacalne efekty , jest wzrost gospodarczy, spada bezrobocie.
  Państwo daje dla dzieci pieniądze rodzina 500+żeby te dzieci co cierpiały głód już nie były głodne.

  Drugi sort nie dopuszcza ze w przeciągu pół roku można coś naprawić żeby to dobrze działało.
  Z państwem z gospodarką tego państwa to jak z tym samochodem,naprawiasz, jeździsz nie jesteś zagrożeniem dla siebie i dla innych , samochód mniej pali jest mocniejszy bo wszystkie cylindry palą nie trujesz środowiska i siebie.
  Do samochodu trzeba mieć narzędzia urządzenia i wiedzę którą posiada mechanik.
  Do gospodarki i polityki państwa trzeba mieć ekonomistów i polityków.
  Jak z twoim samochodem coś się dzieje złego wybierasz dobrego mechanika.
  Z naszym państwem przez 8lat coś złego się działo i przy wyborach ludzie wskazali na inne ugrupowanie polityczne żeby to zło z naszego państwa wyeliminować.
  PiS to zło które toczyło nasze państwo pokazał i to zło jakie było po poprzednikach naprawia.
 • w temacie Bezrobocie w kwietniu 2016 r. najniższe od 24 lat

  W: Polityka
  ~hen A jakie to działa PiS spowodowały obniżenie bezrobocia bo jakoś nie widzę zasług?. PiS panicznie boi się przemysłu bo ma o nim bardzo zielone pojęcie. Tak też było w latach 2005-2007, za czasów władania Polską przez tego twora.Za dwa lata 2005-2007 .Wzrost gospodarczy był 2% po objęciu władzy przez PiS .Jak PiS oddawał władzę to zostawił wzrost gospodarczy na poziomie 6%.
  Ty pisząc takie bzdety nie masz zielonego pojęcia o gospodarce.
  Jednak jest różnica między pierwszym a drugim sortem.
 • w temacie jak małe dzieci w przedszkolu.

  W: Polityka
  MoskiZPOPiS Od rana tylko politykują,politycy za dychę.Sprawdzimy podsumowanie rządów PiS za trzy lata.Normalnie religianci oszaleli, swój dzień święty święcą polityką,no chyba że wy świętujecie szabas.Umiesz czytać i analizować , to jest forum polityczne.
  Główka już źle pracuje i do wszystkich i wszystkiego masz pretensję.Nawet tu na forum polityka jak piszą o polityce to ci to tez przeszkadza.
  Zażyj jakieś prochy i napij się zimnej wody może główka zacznie normalnie pracować.
  Nie miej pretensji do wszystkiego i wszystkich.
 • w temacie jak małe dzieci w przedszkolu.

  W: Polityka
  Air842 PiS wygral wybory z duza pomoca poloni amerykanskiej !! to bardzo wazne !!! Wygral ,,ale to nie znaczy ,ze dostal pozwolenie na niedemokratyczne rzady ,, to znaczy ,ze nie wolno zaklocac porzadku tak ciezko wypracowanego , nie wolno ,o czlowieku mowic ,,"gorsz sort nie wolno inteligecji POLSKIEJ wyzywac od "zdrajcow i sprzedawczykow , nie wolno podnosic cen TV i udawac ,ze nic sie nie dzieje . nie mozna zaczynac reformy Sluby Zdrowia od obciecia funduszy za operacje , za uslugi medyczne . nie wolno PiSowi myslec ,ze on ma tylko racje , nie wolno premier wypowiadac sie tylko o osobach wierzacych w superlatywach nie wolno prezydentowi mowic z ambony kazan bo od tego mamy wykwalifikowana kadre ksiezy ......nie wolno !!!!!!!!! idzie nowe ,ale w zlym tego slowa znaczeniu bo nowe to nie znaczy dobre ....Demokracja jest według ciebie taka że chociaż wygracie wybory musicie rządzić tak jak ci przegrani rządzili.
  To po co są wybory skoro ci co wygrali muszą robić to co przegrani chcą..
  Demokracja polega na tym że jest wolność słowa i każdy wolny człowiek może wypowiadać swoje zdanie czy to jesteś ty czy ja czy premier czy prezydent.

  Wybory to święto demokracji i ludzie głosując na jakąś partię głosują za programem tej partii.
  Jezeli ta partia wygrywa wybory to dlatego że ludzie poparli te partie i ten program.
  Teraz ludzie poparli PiS i program tej partii.A jeden punkt programu tej partii mówił że złodziei rozliczą. I tak się dzieje, złodzieje zaczynają być rozliczni.
  Pierwsze rozliczenie złodziei to było społeczeństwo które w wyborach odebrało władzę złodziejom i powierzyło ludziom uczciwym.Czyli ludziom pierwszego sortu.
 • w temacie Wywołali wilka z lasu ...

  W: Polityka
  rafal333 PIS jeszcze bardziej pogrążył się w swojej nieudolności i głupocie.Ja głosowałem na PiS jak wielu innych pierwszego sortu tak że wy z drugiego sortu jak nie zmądrzejecie dalej będziecie drugim sortem.
  Do was nie dociera że czas kolesi w Polsce się kończy.
  Jak można mówić że rodzina 500+ to jest coś złego to tylko ludzie drugiego sortu tak mogą mówić.

  Wy z drugiego sortu może jeszcze raz przeanalizujcie taśmy prawdy kelnerów z restauracji sowa i przyjaciele może coś wam zaświta w głowie.

  POLSKA ......................I KAMIENI KUPA
  POLSKA ISTNIEJE TYLKO NA PAPIERZE.......................

  Pierwszy sort wszystko zrobi żeby Polska nie była KAMIENI KUPA żeby Polska była realna a nie NA PAPIERZE.

  Wy z drugiego sortu możecie się przyłączyć do pierwszego sortu i zmieniać tą Polskę żeby nie była KAMIENI KUPA i żeby nnie była tylko NA PAPIERZE.

 • w temacie Bezrobocie w kwietniu 2016 r. najniższe od 24 lat

  W: Polityka
  spon Lilith1 Wzrosła ilość wyjazdów "na emigrację" czy zwiększyła się śmiertelność wśród bezrobotnych?Bezrobocie jednocyfrowe wreszcie. Dzięki nowym władzom. Jak PiS 2005-2007 obejmował rząd po SLD to bezrobocie było na granicy 17% wzrost gospodarczy 2%. Jak PiS odchodził to wzrost gospodarczy był na poziomie 6% a bezrobocie poniżej 10%..
  Wiemy jak koalicja PO,PSL po 8latach zostawiła nasze państwo.
  Teraz PiS rządzi pół roku ,bezrobocie spada a wzrost gospodarczy idzie w górę.
  Tak robi pierwszy sort , drugi sort tego nie umie zrobić i nawet nie wierzy że to się da zrobić.
 • w temacie Za PiS wreszcie mamy

  W: Polityka
  ~gość irusio nie rozumiesz zasad tej demokracji. Dzisiaj władza nie może strzelać do tych demonstracji, które dostały zgodę. Poprzednia ta Peerelowska też nie rozpędzała tych które miały zgodę. Co do pałowania, to robi każda demokratyczne władza gdy dochodzi do burd. Jeśli ich nie było, to nie wolno jej tego robić. I łaski nie robi. No to nie ma powodu do zachwytów. A PO strzelało kulami gumowymi w protestujących górników z SolidarnościNie oczekuj od niego za wiele strzelali do górników ,a do niego nie strzelali to nie strzelali , tak prymityw myśli.
  Jeszcze prymityw będzie drwił z tego że strzelali do górników.