• Blisko tragedii w Sosnowcu

  W: Hydepark
  Nie bez kozery przyjęło się, że Polski Trójkąt Bermudzki to Sosnowiec – Radom – Zgierz. W tych miastach nie trudno o absurdy, afery. Od afery z Katarzyną W. ze Sosnowca minęło kilka wiosen, tym razem niespełna dwuletni chłopiec wypadł z balkonu znajdującego się na piątym piętrze. Całe szczęście, że Opatrzność nad nim czuwała i skończyło się „tylko” na stłuczonym płucu i furze szczęścia. Dziecko wraz z czteroletnią siostrą przebywało pod opieką pradziadka. Mężczyzna wyszedł w ten czas do innego pomieszczenia, a dziewczynka otworzyla drzwi balkonowe i mały chłopczyk przecisnął się przez szczeble balustrady. Czy mając małe dzieci nie powinno się zabezpieczyć jakoś klamek, szafek przed nieprzemyślanymi zabawami? Całe szczęście, że skończyło się na strachu.
 • Drogie różańce Prezydenta

  W: Hydepark
  W nie tak dawno opublikowanych wydatkach Prezydenta RP, widnieją stosunkowo wysokie kwoty za dewocjonalia nabyte podczas wizyty w Watykanie.
  Z zestawienia można wyczytać, że Prezydent nabył 6 różańców i sznutów modlitewnych za 4,2 tysięcy złotych. Są wykonane m.in. z bursztynu, gagatu oraz oryksu i srebra.
  Łącznie za akcesoria religijne najważniejsza osoba w państwie wydała blisko 6,5 tysiąca zł (świece, kredy, kalendarze liturgiczne).
  Czy warto aż tyle wydawać na poczet dewocjonaliów, czy aby były tyle warte?
 • Lista najbogatszych Polaków – jakieś zaskoczenie?

  W: Hydepark
  Przyjęła się teza, że Polacy to naród który chętnie lubi zaglądać do portfela innym. Dlatego też, od paru lat miesięcznik Forbes przygotowuję ranking stu najbogatszych Polaków w danym roku. W rankingu można spotkać stałych jego bywalców (Zygmunt Solorz-Żak, Michał Sołowow). Wg. Miesięcznika, na czele klasyfikacji znajdują się spadkobiercy majątku zmarłego w 2015 r. biznesmena Jana Kulczyka. Co ciekawe, w owym rankingu można spotkać tzw. „świeżą krew” – czyli pięciu biznesmenów, którzy nie ukończyli czterdziestego roku życia (m.in. wspomniane rodzeństwo Kulczyk, najmłodszy Polski miliarder – Tomasz Domagała)
  Czy lokaty, które podaje Forbes, są dla was w jakimkolwiek stopniu zaskoczeniem?
  Link rankingu: http://100naj(...)bes.pl/