ireneo
Poziom 21

ireneo

Mężczyzna (67)

 • w temacie pamięć o tych których nie ma ..

  W: Polityka
  Pozwólcie ludziom o nich zapomnieć
  Oddział PAS NZW przybył do wsi Zaleszany 29 stycznia 1946 roku. Przed mordem w Zaleszanach partyzanci zastrzelili Fiodora Sacharczyka który odmówił oddania im owsa, podobny los spotkał Stefana Wremczuka. Około godz. 14-15 mieszkańcy zostali wezwani przez partyzantów na spotkanie w jednym z domów. W trakcie spotkania nakazano wyjście na zewnątrz 16-letniemu Piotrowi Demianiukowi oraz Aleksandrowi Zielinkowi mieszkańcowi wsi Suchowolce, po czym obu zastrzelono. Oficer NZW wrócił następnie do domu i ogłosił zebranym że zostaną zamordowani a wieś spalona. Partyzanci zamknęli główne drzwi a następnie podpalili budynek.
 • w temacie Dla łowców rasizmu, faszyzmu etc.

  W: Polityka
  Nadajesz jak radio M, teraz izawsze. Dlaczego nie splagiatowałeś ciągu Posłowie przeciwni grabieżczej ustawie twierdzą, że jest ona szkodliwa, bo opiera się na zniekształconym obrazie przeszłości, a termin "wywłaszczenie bez odszkodowania" jest formą semantycznego oszustwa i nie jest to nic więcej niż zwykła kradzież inspirowana ideologią rasistowską.. Zmiany w plagiacie poprzez jego przeróbkę trzeba oznaczyć. Źródło z którego wkleiłeś też trzeba podac.
  "Zmianynaziemi.pl"
 • w temacie Jak żyć w tym Kraju?

  W: Polityka
  z tej emerytury biorą podatek gdy ministrom , jeśli są posłami podatku nie biorą.
 • w temacie Powtórny chrzest święty dla dojrzałych w wierze?

  W: Religia
  w
  KarolP12 Jeśli niemowlęta nie miałyby być chrzczone pod irracjonalnym pretekstem, że sa za małe i nie mogą decydować, to dlaczego nie mogą decydować o tym jakiej narodowości mają być, jakiego państwa poddanymi czy obywatelami mają być, czy mają być wegetarianami itd? Bo przecież tu nie chodzi o wybór tylko o to żeby nie chrzcić dzieci, czyli nie dopuszczać do pierwszego i najważniejszego ogromu łaski jaka na człowieka ochrzczonego spływa gdy zostaje włączony do Kościoła Świętego.
  Powtórny chrzest? To również irracjonalne. Chrzest, Bierzmowanie i Kapłaństwo to sakramenty, które można przyjąć jeden raz bo taka ich natura. Kto tego nie rozumie, to ma problem ale po co to głosić publicznie?
  Od kolejnego zasobu łaski i wprowadzenia w dorosłe życie chrześcijanina jest Bierzmowanie.
  to proste, narodowość się dziedziczy gdyż tak stanowi prawo. Religii już nie.
 • w temacie lisowszczycy przeciwko obrońcom granic i ludności przed widłami, pochodniami UPA i werwolfu.

  W: Polityka
  altus64 Kto jest zainteresowany rozjasnieniem horyzontow w temacie polecam [image]00077WD0YQPET0JQ[/image]
  Odważył się "kombatant" zaproszony do Andrzeja D. Odciął się od Ognia, Burego i innych bandziorów, których tak właśnie nazwał. I tak powinien zachować się Andrzej D. Oddać cześć, jeśli tak uznaje, tym, którzy trwali honorowo przy swoich przekonaniach.. Potępić tych, którzy byli zarazem sędziami i katami. Tę historię trzeba badać, a nie lecieć z kwiatami do Brygad świętokrzyskich, co zhańbiła się kolaboracja i zbrodniami na cywilach.
 • w temacie degradacje dla chunty Pana Jaruzelskiego

  W: Polityka
  Stały sowiety lasami
  od Tatr do Bałtyku,
  z okopconymi celownikami,
  i Polską na celowniku.

  Grzali silniki tankiści,
  rozkazy pakowano do listów,
  by otworzyć, gdy w miejsce liści,
  będą wieszać komunistów..
 • w temacie degradacje dla chunty Pana Jaruzelskiego

  W: Polityka
  Lilith1 buc1 No chyba ciebie przenieść do szkoły podstawowej, po naukę poprawnego pisania. Jaruzelski oddał władzę bez rozlewu krwi. To jest patriotyczny gest, a nawet bohaterski. Sojusznicy z Rosji też naciskali, co się w Polsce dzieje, ale Jaruzelski obiecał, że Polska da radę rozwiązać swoje problemy sama. Zwyczajnym chamstwem jest pastwić się nad zwłokami, który też, jako żołnierz o wolność Polski walczył z Niemcami. To po prostu podłe degradować takiego człowieka.Zapomniałeś o tym, że Jaruzelski na kolanach błagał Rosjan o interwencję. Rosjanie nie w ciemię bici, odmówili nakazując generałowi "zrób to sam". Dlaczego tak? Zastanów się...

  Zmarłych zostawia się w spokoju, to jedna z oznak człowieczeństwa.Wezwał Leonid Dubczeka,
  -pierdoła jesteś Aleksander
  nie dałeś rady, muszę wjechać,
  by uciszyć burżuazyjną bandę.

  Wspomniał tę historię generał,
  jeśli nic teraz nie zrobię,
  będę w tajdze chrust zbierał,
  a tysiące będą gnić w grobie.
 • w temacie jak robi się politykę pod ideologię. Znane jako - każdy sobie rzepke skrobie.

  W: Polityka
  ~odm ireneo altus64 Co by nie powiedziec o "komunistach" to jednak mieli klase zostawiajac Pilsudskiego w krypcie wawelskiej. Porownujac osiagniecia Pilsudskiego i Jaruzelskiego wynik nie jest taki jednoznaczny. (zamach majowy,rzady sanacji ,Bereza, itd.)Zacząłbym od napaści na kresy pod okupacja bolszewicką. Ta wyprawa kijowska przyniosła pół miliona nieboszczyków Ostateczną konsekwencja byt Katyń. to jego dzieło. On pod niego podłożył kamień węgielny , tolerując bestialstwo w traktowaniu jeńców sowieckich.a może lepiej skończyć ta sromotę? PRL z ideologicznych powodów, by nie być oskarżany o mściwość odpuściła ten temat. Dzisiaj już nie ma co przeszłości Dziadka odgrzebywać.Taktownie byłoby umiarkowanie mu hołdować.