ireneo
Poziom 19

ireneo

Mężczyzna (66)

• w temacie Wymierzyli prezydentowi siarczysty policzek, pozbawiając godności ekscelencji oblicze.

W: Polityka
    Air842
    ireneo
    Air842 Zgoda ,,,ale jeszcze nie powiedzial NIC ... to moze cos zrobi ?
    W tym właśnie istota, że nie3 mówi nic, sprawnie firmując najwyższym majestatem przestępstwa, jakim jest łamanie kolejnych artykułów konstytucji. COŚ, to byłoby dobrowolne złożenie urzędu. Takim zachowaniem, z karła stałby się godnym człowiekiem.
    Polska nie ma Konstytucji ,a niedlugo nie bedzie miala i Hymnu
    Hm, ma tę konstytucję ale pozbawioną ochrony. Każdy może ją sobie używać tak by mu było dobrze. A hymn? Jakoś nie mam sentymentu. Jego brak norm ustrojowych nie rujnuje. Mało jest też takich, którzy przeszli przez połowę jej strof. Myślę też o tych półgłówkach z najwyższych szczebli.
  • w temacie Słowo Boże jest najpiękniejszym Skarbem oraz Perłą ziemi

W: Religia
    stevn
    ~ExKato Biblia to nie żaden list od Boga.
    Pan Jezus nawet cytował Stary Testament, który powstawał na przestrzeni 1,5 tysiąca lat przed Jego narodzinami. A Ty mi tu wyjeżdżasz z jakimiś pseudorewelacjami wyssanymi z palca jakoby Konstantyn Wielki zlecił spisywanie Biblii, co jest wierutnym kłamstwem, nie popartym żadnymi dowodami. Gdyby tak było, byłoby o tym głośno.
    nie tylko byłoby głośno, ale i zapisane w Biblii, a nie jest.
    Co do Konstantyna to się zgadzam, że nie przedstawił konspektu będącego przyczynkiem do napisania Biblii. To nie był głupi monarcha.
    Zatem owo piusanie należy zastąpić przepisaniem, kopiowaniem z jakuegoś zachowanego egzemplarza.
    „Uznałem za stosowne wskazać Twojej Roztropności, abyś profesjonalnym kopistom, dobrze znającym się na sztuce, polecił przepisać na starannie przygotowanych pergaminach, w sposób czytelny i w poręcznej, przenośnej formie pięćdziesiąt kodeksów Świętych Pism, których przygotowanie i użytek uważasz za niezbędny dla nauczania Kościoła” (De vita Constantini, IV, 36)[1].
    Problematyczna jest treść owego zachowanego egzemplarza. I jeszcze jedno. Kopiści mieli też swoje fantazje, a recenzentów ich pracy nie było.
  • w temacie Jutro mnie czeka kolejny poranek ,

Lilith1
    madox66 sarna Guest sarna
    Też pracuję, ale nikomu nie mówię i nie piszę , że jest "nierobem", tylko powtórzyłam w formie żartobliwej , to co Ty napisałeś o innych. Wniosek, że Tobie żart nie wyszedł, a On napisał prosto z mostu to co usiłujesz owijać w bawełnę i dorabiasz teorię ...
    Jak to było z tym świstakiem co zawijał w sreberka, tylko że smród który się robi zdradza iż to nie słodycze :PAch, no jasne wam obrażać wolno, bo tylko wy pracujecie i nikt inny.;-P
    Widocznie nie znasz sie na żartach, ale to już Twój problem:-PSarenko kilkudziesięciu anonimowych trolli zatrudnionych przez reżim hejtuje na forum. a co do mnie to pisałem o moich sąsiadach gdzie niikt nie pracuje bo wystarczyło "zrobienie" 5 cioro dzieci aby mieć na "tankowanie"/Sąsiad nazywa mnie po pijaku frajerem że muszę tyrać a on tylko bierze,bierze....

Każdy ma swoich "sąsiadów". 500+, zapomoga z Opieki Społecznej, farorz czasem coś rzuci... dolce vita!

A my? Do roboty!
    robota oddala nasz intelekt od tego, który był właściwy małpie człekokształtnej.
  • w temacie LITERÓWKA

W: Hydepark
    szelma111 notes sztambuch
  • w temacie skojarzenia

W: Hydepark
    Madzia222 życiorysautoprezentacja
  • w temacie można w zgodzie z rozsądkiem i rozumem, przyjąć iz protest był jałowym, pustym intelektualnie...

jax55 Mam trochę odmienne zdanie o tej demonstracji. Tak w skrócie, co do prof. Płatek szanuję i cenię jej wypowiedzi. Michnik tak samo jak Balcerowicz na takich demonstracjach przynoszą więcej szkody jak pożytku. Sędzia Żurek nie powinien w ogóle pokazywać się na tego typu demonstracjach, nie można zarzucać komuś nieprzestrzegania Konstytucji czyniąc to samo. Art. 178 pkt. (3. Sędzia nie może należeć do partii politycznej, związku zawodowego ani prowadzić działalności publicznej nie dającej się pogodzić z zasadami niezależności sądów i niezawisłości sędziów.)Z rezerwa napisałem, zdając sobie sprawę z oczywistych jak oczywistość sympatii i antypatia, że przynajmniej połowa z wymienionych jest na pewno godna szacunku. Nie wiem po co zrobiłeś tę woltę by wyrazić się jedynie co do zaprezentowania własnej antypatii.
    Ale ok, tyle, że w oparciu ten osąd jestem uprawniony do takiego iż obecność złodzieja dawnego, Pięty, przynosi więcej szkody niż pożytku. I także obecność licznych, znanych działaczy pisowskich, ściganych za maltretowanie żon jest godna podobnego politowania dla tej partii. Ministrem w rządzie jest Szmit, którego kamery sejmowe nagrały, jak kradł ipada. Czyż nie przynosi on więcej szkody niż pożytku?
  • w temacie można w zgodzie z rozsądkiem i rozumem, przyjąć iz protest był jałowym, pustym intelektualnie...

jax55 Mam trochę odmienne zdanie o tej demonstracji. Tak w skrócie, co do prof. Płatek szanuję i cenię jej wypowiedzi. Michnik tak samo jak Balcerowicz na takich demonstracjach przynoszą więcej szkody jak pożytku. Sędzia Żurek nie powinien w ogóle pokazywać się na tego typu demonstracjach, nie można zarzucać komuś nieprzestrzegania Konstytucji czyniąc to samo. Art. 178 pkt. (3. Sędzia nie może należeć do partii politycznej, związku zawodowego ani prowadzić działalności publicznej nie dającej się pogodzić z zasadami niezależności sądów i niezawisłości sędziów.) A może uzupełnisz, bo nie wiem komu stawiasz zarzut łamania wymienionego przepisu.
  • w temacie czyżby fundament demokracji

wymieszałeś pojęcia: formacja społeczna ustrój polityczny. Oba odnoszą się do sposobów rządzenia, jednak ich zadania nie są tożsame. I tak , monarchia, może być tez formą ustrojową z demokratycznym systemem sprawowania władzy.. Przykładem takim jest przecież Monarchia Brytyjska. Jest w niej zachowana zasada trójpodziału władzy, a jest to istota demokratycznego systemu rządzenia.