ireneo
Poziom 16

ireneo

Mężczyzna (66)

• w temacie Priorytety wg lewactwa

W: Polityka
    a po co krety zabijać? Też mają dusze, prawaku. Chyba nie wiedziałeś o tym.

Dopiszę ci jaki byłby jeszcze i dziś priorytet prawactwa, gdyby nie odważne lewactwo. Ano za zabicie chłopa, szlachcic płacił dukatami. Chłop za zabicie szlachcica, płacił głową. Pasi to?

nie da się zabić tego co się nie narodziło. To jest w kodeksie jeszcze z przed II wojny, kiedy kato-prawica była legislatywą. Niskie kary, lub brak kary jest tylko wtedy kiedy prawactwo pobije lewaka. W innym wypadku kary są surowe.
  • w temacie Żyd - Niemiec dwa bratanki

W: Hydepark
    dzienpierwszy2 Lilith1 dzienpierwszy2 ireneo jak odniesiesz się do propozycji ambasadora Lipskiego, którą złożył Hitlerowi. otóż w zamian za rozwiązanie problemu żydowskiego w Warszawie Polska postawi Hitlerowi pomnik.Nie znam tej propozycji.

Natomiast tzw. "problem żydowski " to nie wymysł Niemców.
    Po wkroczeniu wojsk niemieckich do np. Ukrainy , Litwy , Łotwy miejscowe organizacje chętnie współpracowały z hitlerowcami podczas likwidacji swoich Żydów.

Przykładem jest Francj Le Pena , tutaj Francuzi osobicie wyłapali swoich Żydów i wywieźli do oświęcimia, podobnie było z Węgrami .

Tak naprawdę cała europa widziała w latach 30-tych tzw "problem żydowski" , Niemcy byli tylko wykonawcami zbrodni. Pogromy Żydów znane są od wieków. Jakoś niespecjalnie byli lubieni przez rdzenne nacje, ciekawe dlaczego...Też chciałbym to wiedzieć ...Niestety nie ma (chyba) poważnego opracowania historycznego tego tematu.

Są są, nawet w naszej. Poszukaj w pozytywizmie. Już wtedy ukazały się opracowania o powodach dobierania do "żydostwa" , z chęcią pozbawienia żydów ich tożsamości narodowej. A że przy okazji i mienia, no to hasełka ksenofobiczne miały wzięcie i poklask.
    Pierzyny po trupach w Jedwabnem nie zostały spopielone.
    Nie dostrzegasz przyczyn natury religijnej? Wszak ciemny lud łapał się na to - oni zamordowali Jezusika.
  • w temacie Znalazłem w necie takie ogłoszenie, czemu nie mają chętnych?

W: Hydepark
    motylekk ireneo pewny jesteś Że brak, czy tylko tak wygodniej ? Poza tym społeczeństwo z klasami Misiewicza czeka na propozycje 12 tysięcy + premia 30 tysiące rocznie. Chyba nie dziwi to.a ty bys nie chciał zasilić szeregi biedronki, z czego żyjesz? puszki po piwie zbieram. A ty który murek obszczywasz?
  • w temacie Zaproszenie na komunie bez współmałżonka

W: Babskie sprawy
    ~Facet gość Kobieta napisała co chciała, tak uważa ok. Nie mam pretensji do nikogo, to jej zdanie. Mi poprostu jest bardzo przykro, bo spodziewałam sie innego zachowania ze strony męża, zwłaszcza po tym jak słyszałam rozmowę telefoniczna( był na głośniku) ba której Wojtek, który mnie nie zna buntował męża przeciw mnie i zyciu ze mna, a maz na to nic... To był kolejny cios dla mnie. Zupełnie nie przejmuje sie wujkiem i tym co mowi, bo on jest skłócony z cała rodzina, ktora spłaca jego długi, łącznie z jego rodzicami, których nawet nie zaprosił na komunie wnuczki. Poprostu tylko i wyłącznie chodzi mi o nie zrozumiałe zachowanie męża, przynajmniej dla mnie.Cóż mogę powiedzieć. Skoro mąż tak się zachowuje, to bądź przygotowania na podobne zachowania w przyszłości. Widać jakie mąż ma priorytety i kto jest dla niego ważniejszy. Podlizywanie się wujkowi zawsze będzie odczytane jako wypięcie się na żonę.Było nie było gotów jest dla dobrych kontaktów z wujkiem, poświecić mir domowy. To tak jakby wujek opluwał jego żonę, a on nie kwapił się trzymać jej strony, a wyśmiewał jej "małostkowośc" i brak poczucia humoru, co przejawia się tym, że opluwania nie traktuje jako żartu.