• w temacie Dajcie sobie spokój już z tym odwiecznym - jest czy nie ma boga, albo nawet bogów.

W: Polityka
    Judas
    ireneo
    Judas Ciemny lud bez bogów nie potrafi egzystować, niewolnictwo oficjalnie zniesiono i lud boży błąka się bez żadnego Pana.

Wymyślono więc bogów i stosowne rytuały, przynajmniej jakiś wirtualny Pan jest co stanowi ulgę dla bezpańskiego niewolnika.
    I dlatego taki uniwersalny. Zawsze można się na niego powołać, albo zwalić na niego. Stąd - my to dla Boga, lub - trudno, Bóg tak chciał, jego wola.
    Najgorsze to że lud boży bez kapłana nie potrafi rozpoznawać przedmiotów i zjawisk.
    jreszcze gorsze że tak wymyślony doskonale, wszechmocny nie daje rady bez kapłanów. . I potrzebuje ich coraz więcej i więcej. A gdyby wszyscy zostali kapłanami?
  • w temacie Tajemnjca szczęścia - rozterka

W: Religia
    ~Icona Największą tajemnicą szczęścia jest uwierzenie w to , że Najświętsza Maria ciebie bardzo kocha i w swoim sercu zbiera każde twoje pozdrowienie jak drogocenne perły. Pragnie jak najszybciej obdarować ciebie swoją radością i pomocą każdego dnia .
    Szkoda, że zamiast pragnąć nie obdarowuje.
  • w temacie skojarzenia

W: Hydepark
    ~gość
    Lilith1
    ireneo szelma111 dekarz cieśla
    siekiera
    motyka
    grabie
  • w temacie CZY BĘDZIE W KOŚCIOŁACH NIEDZIELA BEZ TACY ??

~gość Co was antyklerykałów obchodzi kościół skoro do niego nie należycie, nie chodzicie i na tacę nie dajecie ? zainteresuj się autorze własnymi sprawami a kościół pozostaw osobom które z niego korzystają. Ten jad wylewany przez ciebie nikogo nie oświeci ani nic nie zmieni przyspieszy tylko twoje odejście z tego świata bo się sam zatrujesz tym jadem.więc można i tak, ale nie przypominam sobie podobnej reakcji na zjadliwe opluwanie ateistów. Czy innych którzy nie deklarują się jako katolicy.
    Kościól jest dotowany miliaqrdami przez państwo. Miał i nadal ma szanse by z państwowego garnuszka zejść. Kiedy zejdzie, ja będę traktował go podobnie obojetnie jak kółko filatelistyczne czy wróżki. Oni , albo one, czasem wyciągają ręce za coś, ale nie grzebią bez mojej zgody w moim portfelu. To jest złodziejstwo. dopóki płace, dopóty będę oceniał i krytykował. Chyba kojarzysz, że te niedziele kościół wszystkim, nie tylko wierzącym zabiera dla siebie. Teraz już wiesz, więc nie będziesz bałwanił więcej.
  • w temacie Dajcie sobie spokój już z tym odwiecznym - jest czy nie ma boga, albo nawet bogów.

Judas Ciemny lud bez bogów nie potrafi egzystować, niewolnictwo oficjalnie zniesiono i lud boży błąka się bez żadnego Pana.

Wymyślono więc bogów i stosowne rytuały, przynajmniej jakiś wirtualny Pan jest co stanowi ulgę dla bezpańskiego niewolnika.I dlatego taki uniwersalny. Zawsze można się na niego powołać, albo zwalić na niego. Stąd - my to dla Boga, lub - trudno, Bóg tak chciał, jego wola.
  • w temacie Tajemnjca szczęścia - rozterka

W: Religia
    ~echh Nie znam tej modlitwy, choć jestem wierząca. Myślę jednak, że powinnaś skupić się na nauce, a nie pisać o takich dylematach. Katolicyzm to nie fanatyzm, a Ty przez taki temat, chcesz chyba ośmieszyć tą wiarę. Módl się jak potrafisz, jeśli czujesz taką potrzebę, zacznij od nowa. Modlitwa to indywidualna sprawa, nie wywlekaj takich rozterek na forum, zwłaszcza, że w tym miejscu królują osoby niewierzące.. No, to się przyłączę. Sakrum nie lubi wywlekania na pokaz. Gdyby mieli na uwadze wymowę przepędzenia kupców ze świątyni, nie bluźnili by tym ekshibicjonizmem. Swoim zachowaniem Jezus dał znać by wiary z powszedniością nie mieszać. W kościołach nie oddaje się cesarskiego, Cesarzom nie oddaje się boskiego.
  • w temacie A gdyby tak zadać pytanie - kto z prawactwa ma różaniec?

sarna ireneo ]Ciebie temat nie dotyczy bo nie zauważyłem abyś wywijała różańcem ani abyś się za niego chowała jak za tarczę
    Najbardziej oburzają się na niewierzących ci którzy religii własnej nie znają i w ząb, do kościoła chodzą na pokaz a za różańcem gardłują na całe forum. Ciekaw byłem czy które z nich różaniec w domu posiada. Co był za problem pokazać - tak, jestem gorącą katoliczką, różańca się nie wstydzę. Gdyby kto klepnął temat o przepis na kiszenie ogórków, nikt by nie uznał za poniżający. Spośród piszących, najbardziej grzeszą ci którzy przed grzesznością straszą. I w tym temacie to się potwierdziło. Temat jest króciutki, przeczytaj sobie jeszcze raz i pomyśl - jest uwłaczającym pytanie - a ty masz różaniec? Już nie pytam kto z tych którzy mają potrafi się samodzielnie z niego modlić. Byłaby jeszcze większa katastrofa..
    Kończę tym - strasznie zakłamani są ci prawacy. Lewactwo jest dwakroć przyzwoitsze.
    O myślących inaczej w temacie nic nie pisałem.
    W temacie nie pisałeś ale w odpowiedzi już tak.
    Odebrałam ten temat to jako kpinę, sorry, jak widać nie jestem nieomylna.
    Dobra już nie zanudzam.
    Trzymaj sie ciepło w ta jesienna szarugę pa ;-)Odpowiedź była dla innej userki. różnicie się gdyż Ty deklarujesz praktykowanie. Zdarzało się, że dystansowałaś się od zachowań niegodnych chrześcijanina, a szczególnie kapłana. Czy nie powstrzymywałabyś śmiech widząc turystkę idącą na Giewont w szpilkach? Podobnie śmieszą mnie ci, którym wydaje się, że z tytułu zapisania się do kościoła, nabyli szczególnych przywilejów. z tytułu przynależności do wyróżnionego odłamu społeczeństwa. Akurat powinni nabrać przekonania o potrzebie pokory.
  • w temacie CZY BĘDZIE W KOŚCIOŁACH NIEDZIELA BEZ TACY ??

Przeciwnie. będzie więcej tac. Kościół wyszedł z tą inicjatywą dla ułatwienia wiernym zrealizowanie obowiązku jałmużny. Teraz wierny będzie miał cały dzień do dyspozycji aby jałmużnę zani4rść do kościoła. Może niektórzy po kilka razy spełnią ten chrześcijański obowiązek.
  • w temacie Co ta dojna zmiana zrobiła z tą kuźnicą szerzenia narodowych i kościelnych wartości...

KarolP12 ireneo KarolP12 ireneo KarolP12 Zajrzeć do Info żeby obejrzeć bolszewicką agitkę to jakby zajrzeć do kwiaciarni żeby powąchać smrodu z szaletu. Nie ten adres. Chyba że od bolszewickiego smrodu coś się w główce poprzestawiało i ładne zapachy szkodzą i brzydzą. Biedaczysko, a co ty pomyślałeś o tym terminie - bolszewizm? Lepiej omijaj takie paralele bo ci żyłki popękają. Najpierw musiałbyś wiedzieć co to bolszewicy i jaka geneza tej nazwy. Trudne, prawda?.Skąd, nietrudne :)) W ateistycznych grupach terrorystycznych akurat jestem wyedukowany niebogu. Bredzisz, więc nadal trudne.Przez pryzmat ateizmu wszystko brednie. Prócz bredni rzecz jasna.Kolejny bełkot. Pryzmat nie ma przymiotników. Powiedzenie nie charakteryzuje pryzmatów, a obserwatora. Może coś ci ta wymiana da, jeśli teraz poczytasz o pryzmatach.

pintapalec Ten pan bozia (jeśli istnieje) to musi być strasznie nieszczęśliwy ,co roku musi na życzenie swoich wyznawców umierać i po trzech dniach zmartwychwstawać.A do tego co najmniej ,co niedziela musi się zgadzać żeby jego wierni po trochu obgryzali go i łykali w mącznych wafelkach.I przez to musi się bosko od nowa uzupełniać ,żeby go starczyło na następne, kanibalistyczne mszalne uczty..Ani dnia odpoczynku ten boski biedaczek nie ma..Nawiązali do wielu bogów odnawiających się okresowo, z poprzednich wyznań. Byli nawet królowie na sezon. Po nim zabijano i szykowano szaty dla nowego króla. Dziwnym trafem Jezus też jest nazwany królem. Niby zaczerpnęli przykłady z poprzednich obrządków, ale zabijanie przenieśli na martwego od ponad dwutysiąclecia. Grunt by pieniądz się toczył z rąk do tacy.