ireneo
Poziom 21

ireneo

Mężczyzna (66)

 • w temacie Nie dała się Unia zrobić w durnia

  W: Polityka
  stevn Jak masz szczekać na forach o tym jak Ci niby tu jest źle, to leć jeszcze zrobić na Polskę donos xD
  która to twoja przebieranka narcyzie? widać, że żadna szata cie nie zdobi, a wypowiedzią jedynie ją zeszmaciłeś. Polska nie jest za spiżową bramą, a i tamta świństw, niegodziwości, podłości nie skryje i podobnie tu same wyłażą na widok świata. Na upartego to oni więcej mogą mi donieść niż ja się domyślam.
  Szczekać? No, dałeś popis kultury. Ale ty jak czego nie wkleisz to nie wymyślisz.
 • w temacie skojarzenia

  W: Hydepark
  Marduk1986
  Madzia222 koszykarz
  piłkarz
  stolarz
 • w temacie sądy z narodem, naród z sądami z dwoma wetami.

  W: Polityka
  taie Junani taie
  A cokolwiek przejęcie sądownictwa przez Ziobrę poprawi ?
  Po prostu on będzie decydował o wyroku
  Jak sędzia wyda nie po jego myśli zmieni sędziego.a czy ja powiedziałam, że poprawi??
  co za rozmowa... masakra jakaś. nie będę jednak broniła sądów "na złość Kaczyńskiemu" :// rozumiesz?? Wygląda że nie bardzo możemy się dogadać - dajmy spokój w tym temacie .
  Cześć.Bo to, "Golono strzyżono"
 • w temacie Niezależność sędziowska? Trójpodział władz? To przypomnijcie sobie pewnego sędziego "na telefon"...

  W: Polityka
  Teraz oni już nie proponują telefonów. Ziobro wezwie do gabinetu sędziego. Ty na podstawie jednego znanego przypadku chcesz wywalić kilka tysięcy sędziów? Nie łatwiej posłów, bo chyba przykładów sprzeniewierzania się ich są dziesiątki. A co z prezydentem. Pamiętasz ile razy złamał konstytucję, czy dlatego, że było ich tyle to już nie dajesz rady spamiętać.
 • w temacie sądy z narodem, naród z sądami z dwoma wetami.

  W: Polityka
  taie Junani taie
  Czy to że ktoś po układach skończył prawo jest prawnikiem ?
  Czy ktoś kto łamie podstawowe prawo - Konstytucję jest prawnikiem.
  Czy ktoś kto z prawem miał styczność 28 lat temu jest nadal prawnikiem.
  Czy ktoś kto przyklaskuje uchwaleniu wadliwego (z chwilą uchwaleniu prawa) ma moralne prawo do nazywania się prawnikiem?zdajesz sobie sprawę z tego jak niewiele osób, które mają prawo wykonywania tego zawodu osiągnęło to bez układów?? A cokolwiek przejęcie sądownictwa przez Ziobrę poprawi ?
  Po prostu on będzie decydował o wyroku
  Jak sędzia wyda nie po jego myśli zmieni sędziego. Poprawi tak, że tygodniowych asesorów będzie powoływał na sędziów. Panie ministrze, tu mam kopertę od córki leśniczego, a tu gajowego. Nie widzą, że po roku oficerów młodszych dekorują generalskimi wężykami?! By dać stołek z dnia na dzień nakazuje zmianę regulaminu spółki?!I ta moralna degrengolada ma stanowić nadzór nad morale sędziów? A niby jak.
 • w temacie sądy z narodem, naród z sądami z dwoma wetami.

  W: Polityka
  Junani taie
  Piszesz słusznie ale czy to wina sędziów czy durnego prawa (sędziowie mieli takie możliwości) jakie stado baranów uchwaliło ?wina... uczciwy nie wykorzysta sytuacji nieuczciwie. okazja nie musi czynić złodzieja.
  myślisz, że wśród tych co ustalają prawa mało jest prawników? Nie ustalają, mogą radzić. Chyba, że są posłami. A może tak. Zero grze się - nie będą sami się wybierali. To o KRS. Całkiem sami się nie wybierają. Ale jeśli tak, to - posłowie nie będą sami się wybierali. Więc na szefów komisji niech wybiera kto KRAS, Szydłowa, Episkopat? Bo tak wskazywałaby logika.
  Od naszego filaru władzy łapy precz, ale inny filar to już musi być pod naszą kontrolą. Od kontroli jest prawo i TK. A jak źle kontroluje zgłaszane przestępstwa prokuratura to wywalić prokuraturę, gdy nie działa - dzisiaj nie działa TK, to zając się TK.
 • w temacie sądy z narodem, naród z sądami z dwoma wetami.

  W: Polityka
  Junani Junani taie
  Piszesz słusznie ale czy to wina sędziów czy durnego prawa (sędziowie mieli takie możliwości) jakie stado baranów uchwaliło ?wina... uczciwy nie wykorzysta sytuacji nieuczciwie. okazja nie musi czynić złodzieja.
  myślisz, że wśród tych co ustalają prawa mało jest prawników? tak na marginesie sądów i złodziei. pamiętasz głośną sprawę sprzed jakiś 6 miesięcy. sędzia przyłapany na kradzieży w markecie. dalej nie stanął przed sądem... jest zawieszony w czynnościach i pobiera z tego tytułu 50% wynagrodzenia :D jak myślisz, jak długo to jeszcze będzie trwało?? do przedawnienia?? coś słyszałem, o złodziejach nie czytam. Tyle, ze to nie sprawa ustrojowa. Prezydent kilkakrotnie sprzeniewierzył się przysiędze, pogwałcił postanowienia Konstytucji i nadal jest prezydentem. Ukrywanie pedofili przez hierarchów jest faktem. Czy trzeba powymieniać kardynałów. Zgodnie z ta koncepcją to tak i natychmiast. A ta posłanka głosująca na dwie ręce, teraz będzie głosować za wywaleniem sędziów? a to może za wywaleniem Posłów. W jej sprawie prokuratura rok się ślimaczy, a to ta sprawiedliwa. A co zrobiła w sprawie wypadków Macierewicza i Szydłowej? Już pod dyrekcją tego, co będzie mówił - ty dobry, ty zły. Zagadnienie uczciwości i reagowania to nie ta materia tej ustawy. W omawianym wypadku ważne, że toczy się a nie jak we wrocławskiej, kiedy sprawców mordu awansowano. I tylko przypadek ją ruszy A to pod sprawiedliwymi rządami prawa. Dlaczego ta sprawiedliwość nie komentuje wypowiedzi Przyłęckiej, że ustawy są OK> Już to nie jest dyskwalifikujące sędziego i prezesa TK? Cyba kila stron o tym dziadostwie bym zapisał. Jak taki Misiewicz mógł stać sie szarą eminencją u tak sprawiedliwych....